» »

32bit 64bit

32bit 64bit

Slavko1986 ::

Pred nekaj dnevi sem si kupil nov laptop Toshiba P300D 13J in je že imel naloženo visto home premium ANG.Sedaj pa bi rad to visto formatiral in nanovo naložil visto ultimate SLO sedaj pa nevem katero bi naložil 32bit ali 64bit ker sedaj men piše v sistemu da je 32bitni procesor na laptopu pa piše amd turion x2 64 predvsem mi je pomenbno kako je potem z gonilniki in programi?Visto ultimate 32,64 DSP imam namen kupiti preko bolhe novo zapakirano zanima me tudi kako je to z verzijo DSP čeprav je zapakirana mi bo delala ker mislim da se to verzijo dobi samo z nakupom PC-ja ali dela samo na tem pc-ju z katerim je bila kupljena ali pač do prve aktivacije na bilo katerim pc-ju kaj to je en cd z 32bit in 64bit verzijo?Sem gledal na toshibini strani glede gonilnikov je dosti več gonilnikov za 32bit verzijo?Katero torej priporočate 32 ali 64?

Upam da ste me razumeli,kaj me zanima ker se ne spoznam dosti na te reči!

Najlepša hvala za vsako informacijo.

Gapi ::

V primeru da ima prenosnik 4 GB rama pol 64 bit verzijo. Če je pa manj bo pa tudi 32 ql. Razlika je v podpori količini rama.

kixs ::

Ni razlika samo v kolicini rama. Ce dobis 64-bitno verzijo programa, potem bo ta naceloma pod 64-bitnim OS-om deloval hitreje: http://www.pcstats.com/articleview.cfm?...

Slavko1986 ::

Prenosnik ima 4GB rama,kaj potem bi naložil 64bitno verzijo.Kako je potem z gonilniki se jih da dobit in programi delujejo ali rabiš točno programe za 64bitno verzijo.Za 32bitno verzijo je očitno več gonilnikov kot pa za 64bitno na toshibini strani.

ZGI ::

Glede na to da ima x64 procesor not bi mogl bit tut 64 bitni gonilniki nekje, drugače pa tudi 32 bitni programi delajo na 64 bitni visti
Tajiti zmoto, je dvojna zmota.

solatko ::

Tudi osnovna mora podpirat 64 bit, poglej če tvoja to podpira, nekatere ne. Sicer ti bo pa ob instalaciji vista sama ponudila katero verzijo hočeš, če pa 64 bit ne podpira, boš imel itak samo 32 bit na voljo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

Gapi ::

solatko :Kere plošče pa ne podpirajo 64 bit OS?? Kokr jest vem to ni odvisno toliko od plošče kot pa od procesorja. Vsi procesorji že od socketa 754 AMD so 64 bit (velja za čistokrvne athlone ne za semprone vsaj zdi se mi da semproni niso bli 64 bit procesorji tako kot celeroni ne).

solatko ::

Večina cenejših plat ni podpiralo 64 bitne tehnologije niti pri Intelu soc 775, amd 754, 939 za novejše pa ne vem, za enkrat še nisem dobil naročila, da na računalnik z novejšo plato, naložim 64bit sistem, prov ta nove Intel-ove 775 od 965 chipseta naprej pa podpirajo.

Slavko1986 ::

Katero visto ultimate torej naj naložim na svoj laptop 32 ali 64bit.In je formatiranje in naložitev windowsow podobno kot pri xp-ejih ali je kej drugače bolj zakomplicirano.Potem tudi gonilniki od 32bitne viste delujejo tudi za 64bitno,ker me malo skrbi za gonilnike če bom vse našel ker jeh je kr veliko več za 32bitno kot pa za 64bitno.Kaj to je en cd windowsow ki ima 32bitno in 64bitno verzijo,mislim kupit orginalnega zapakiranga preko bolhe in je DSP različica mi bo delovalo toko kot mora.

kixs ::

Vse kar je nujnih gonilnikov imajo tudi x64 podporo. Edino, ce imas v racunalniku kaksno dodatno opremo (TV tuner, zvocna, ...) se lahko zatakne. Sicer pa, po vecini, imajo vsi proizvajalci malo novejsega hardvera tudi x64 podporo in s tem ni nekih tezav. Morda razne novejse verzije pridejo malo z zamudo.

solatko ::

Namesti 64 bitno različico, če bo delala v redu, si lahko pozneje narediš dual boot še z 32 bitno verzijo. Če greš najprej z 32 bitno, se zna zgodit, da posodobitev za 64 bitno ne bo delala. Tudi z gonilniki bodo problemi, ker ti bo skozi ponujalo 32 bitno varianto, pa če prav boš hotel 64.

ender ::

Microsoft ne certificira novih gonilnikov, če proizvajalec nima 64-bitnih verzij, tako da imajo vse kolikor toliko nove zadeve x64 podporo.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Iz Windows viste 32bit v Windows 7 64bit

Oddelek: Pomoč in nasveti
141425 (1211) thinc1990
»

vista 32 bit ali 64 bit

Oddelek: Operacijski sistemi
102617 (2135) clix
»

4gb rama na 32-bitni visti?

Oddelek: Strojna oprema
111532 (1268) Snegec
»

win x64 ali x86? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
649219 (7848) Razerzone
»

kolk bit Visto

Oddelek: Pomoč in nasveti
91533 (1209) ender

Več podobnih tem