» »

Piščanec v procentih

Piščanec v procentih

Teserakt ::

Glede na to, v kakšnih nenormalnih razmerah gojijo piščance, je po mojem to mit, da vsebujejo same kvalitetne beljakovine.

Zanima me procentualno koliko maščobe mislite, da ima piščanec, če bi ga recimo celega zmleli in stisnili. %maščobe=?, %beljakovin=?, mogoče mu je celo kaj krmo ostalo neprebavljene, se pravi še %OH=?. Treba je pa upoštevat, da je več ali manj na mestu oz. sedi, v primeru, da ne zdrži svoje teže.
  • spremenil: Teserakt ()

T0RN4D0 ::

Hm, ne vem kok ma veze če celga stisneš, halo? Sej ja ne delajo sokov iz piščancev, da bi jih prešali. So pa podatki kar natančni, koliko je maščob v kakšnem piščančjem fileju tako ali tako vidiš. Tud če kura nima trikrat dnevno telovadbe.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

darkolord ::

Sej ja ne delajo sokov iz piščancev, da bi jih prešali.
Sokov ne, poli salame pa ja

rdecaluc ::

Pojej enga doma gojenga pšanca, in enga "industrijsko" gojenga .. se čuti razliko. Verjetno ko doma brska po gnoju in išče črvičke ipd. dobi bolj kvaliteto hrano kot pa brikete na eni farmi. Drugače pa meni se zdi da bi morali podatki držati.
Est modus in rebus. ,typos

fabrskd ::

Teli pšanci so pomoje velika svinjarija. Še vedno kralj živali caruje!!!
Screw you guys i'm going home!!!

bluefish ::

torej ješ levje meso? :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

itak37 ::

Dokler ne bom probal leva, je prasec kralj zivali...:D

BigWhale ::

Sej ja ne delajo sokov iz piščancev, da bi jih prešali.
Sokov ne, poli salame pa ja


No, v poli salami ni tako zelo veliko piscanjega mesa. :)

Lahko pa za primer vzames piscanja prsa. Tista v ovitku in v obliki salame ali pa tista s kostjo. :)

opeter ::

Žal je v raznih salamah res zelo malo mesa. Zato pa raje kupujem razne vratovine ipd. Tam vsaj vidim, kaj dobim (čeprav ne vem, koliko beljakovine ipd. vsebuje, me pa tudi ne zanima).
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

fabrskd ::

Dokler ne bom probal leva, je prasec kralj zivali...


To je to hehe
Screw you guys i'm going home!!!

BigWhale ::

Žal je v raznih salamah res zelo malo mesa. Zato pa raje kupujem razne vratovine ipd. Tam vsaj vidim, kaj dobim (čeprav ne vem, koliko beljakovine ipd. vsebuje, me pa tudi ne zanima).


Naceloma je tko, da manjsi so kosi mesa v nekem mesnem izdelku, bolj je stvar predelana in sprocesirana.

Sicer so pa prakticno vse mesnine, ki jih lahko kupis v trgovinah ze z dodatki. Konzervansi, stabilizatorji...

JebatGa ::

Kako že gre tisti rek. Ni ga ptiča čez prašiča. ali nekaj podobnega.

asskicker ::

fabrskd: bi se kar strinjal s tabo. Vendar pravijo tako:
do 40tega ješ ti prasca, po 40tem je on tebe.
Jaz sem žal že v drugi fazi ...
Heaven is on the next door!

fabrskd ::

fabrskd: bi se kar strinjal s tabo. Vendar pravijo tako:
do 40tega ješ ti prasca, po 40tem je on tebe.
Jaz sem žal že v drugi fazi ..


Hehehe!!
Meja more bit. hehe
Rajš do 40tega kralj kot do 80tega siromak.
Ne me narobe zastopt ampak mal sarkazma more bit.:)
Screw you guys i'm going home!!!

jype ::

Prašičje meso ni preveč zdrava hrana.

Rajš mal več sadja.

Saj veste, kako to gre:

Vincent: You want some bacon?
Jules: No man i dont eat pork
Vincent: Are you jewish?
Jules: I ain’t Jewish, man, I just don’t dig on swine, that’s all.
Vincent: Why not?
Jules: Pigs are filthy animals. I don’t eat filthy animals.
Vincent: yea But bacon’s good! Pork chops are goood!
Jules: Sewer rat may taste like pumpkin pie, but I’ll never know ’cause I’ll never eat the filthy motherfuckers. Pigs sleep and root in shit. That’s a filthy animal. I aint eating nothin’ that aint got the sense to disregard its own feces.
Vincent: How about a dog? Dog eat's his own feces.
Jules: I don’t eat dog either.
Vincent: Yes, but do you consider a dog to be a filthy animal?
Jules: I wouldn’t go so far as to call a dog filthy, but they’re definitely dirty. But a dog’s got personality. And personality goes a long way.
Vincent: Ahh So by that rationale, if a pig had a better personality, he’d cease to be a filthy animal? is that true?
Jules: Well we’d have to be talking about one charming motherfucking pig! I mean he'd have to be 10 times more charming than that Arnold on Green Acres!

alexa-lol ::

piščanc je zakon...100g piscanca ma 20g B in 2.5g M...ce hocte bit resni s fitnesom najman 0.5-1kg pustega piščanca ali purana na dan

Icematxyz ::

1kg mesa na dan ja. Bravo.

Pyr0Beast ::

:)


Pustega mesa ! :P
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

BigWhale ::

1kg mesa na dan ja. Bravo.


Ce imas toliksno potrebo po beljakovinah potem ni to nic narobe. Sicer je bolje, da jes se kaksne druge beljakovine, ne samo piscancje oziroma zivalske ampak ni to nek 'big deal'.

Ziga Dolhar ::

Pordečeli: dovolj offtopica.

Bix03: Čestitam za pridobljen naziv.
https://dolhar.si/

fabrskd ::

piščanc je zakon...100g piscanca ma 20g B in 2.5g M...ce hocte bit resni s fitnesom najman 0.5-1kg pustega piščanca ali purana na dan


Ke pa ne morš. Treba se še špiknt kdaj. Morš se napihnt k balon, če ne nisi pravi bilder.
Screw you guys i'm going home!!!

Yohan del Sud ::

Ah, ne vem kaj danes ljudje mislijo, da vse kar danes prodajajo v trgovinah pridelujejo v srečnih gorskah ogradah z vijoličnimi od zraka živečimi kravami in njivicah kjer srnjački poskrbijo za vse potrebne minerale v svojih iztrebkih za gojenje ananasa v konzervah. Zelo grda resnica je, da bi se na smrekovih vršičkih, gobah in divji piri preživelo zgolj nekaj 100 mio ljudi. Fino fajn. Pojdimo nazaj. Rabimo 6+ mlj prostovoljcev ki bi se prostovoljno reciklirali v ribjo hrano... Rešitev rabimo pobje in dečve, ne samo prekljanja v kvazi številkah... Bio prehrana sama po sebi ni neumnost, gre pa zadevo jemat z rezervo, če se trudiš gledat celo sliko. IMHO. Realistično, ne bi bilo tega posta, če ne bi iznašli intenzivnih piščančjih in drugih farm ter drugega (občasno tudi zame motečega) nasitnega načina kmetovanja. Ampak to je to.
www.strancar.com

Tomaz Eruj ::

Ah, ne vem kaj danes ljudje mislijo, da vse kar danes prodajajo v trgovinah pridelujejo v srečnih gorskah ogradah z vijoličnimi od zraka živečimi kravami in njivicah kjer srnjački poskrbijo za vse potrebne minerale v svojih iztrebkih za gojenje ananasa v konzervah.

8-O
najbrš da to "danes ljudje mislijo". LINK. pujski se pa tut nimajo nič lepše. torej vrsi vegeterjenci posat? ne hvala, raje jem invalidne pohojene piščance :)
¡ ǝɹǝɥʇ ıɥ

fabrskd ::

Vegeta rius - pomeni v starem jeziku: slab lovec.
Screw you guys i'm going home!!!

Pyr0Beast ::

Vegeta rius - pomeni v starem jeziku: slab lovec.
In kaj ima to veze s čimerkoli ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telesna teža (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11823741 (21174) Okapi
»

Hrenovke - škodljive? Da ali Ne? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10228801 (25486) mojsterleo
»

Prenažrtost (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
1009870 (7952) jype
»

Maxximum shop (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7910987 (9140) BlazP
»

Od sedaj naprej v šoli ne bo svinjine!

Oddelek: Loža
433514 (1999) Daedalus

Več podobnih tem