» »

Dobil sem linux, kaj pa zdaj ?

Dobil sem linux, kaj pa zdaj ?

CWIZO ::

Inštaliral sem si linux mandrake 8.2

Pred karkol vprašam me sam zanima če bo moj modem Motorola SM56 PCI Fax modem (ali pa je voice modem) delal v linuxu ?

Ker če ne nimam kej delat z linuxom
hancic.info
I can't uninstall it, there seems to be some kind of "Uninstall Shield"...

ABX ::

Sem si kupil barko in kaj zdaj?

P.S. Živim na Kredarici.


Jebiga mi ni zneslo bit tiho.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

jype ::

Linux sem kupil leta 1994. Mislim da je bil 1.0.59. Reklo se mu je slackware 94 (vsaj tako je pisalo na skatli).

Potem sem se 14 dni zajebaval da sem instaliral zadevo na PC. Potem mi pol stvari ni delalo, zato sem se spravil in prebral vse kar sem nasel, in potem je kar naenkrat vedno vec reci zacelo delat. In se danes vse dela. In vmes sem veckrat zamenjal hardver in softver (tako kot se pri sekiri veckrat zamenja rocaj in rezilo, pa je se vedno ista). Pa nikoli nisem imel problemov. In se danes jih nimam. In vesel sem, da mi ni treba biti suzenj svojega racunalnika.

CWIZO ::

Ja ok no...

Ok sem ugotovil da modem dela v linuxu, sam kako drajverje kje prenest ?
Ker v linuxu jih ne morem zdljat, win patricij se pa v linuxu ne vidi (imam ntfs)
hancic.info
I can't uninstall it, there seems to be some kind of "Uninstall Shield"...

l0wc4 ::

jype: mas pa podbne izkusnje kot jaz. Linux sem instaliral dalnjega leta ne vem kerega, bilo je obdobje Slackware 3.6 in RH 4.2 ce se ne motim, dobil sem Tri Linux CD in sem bil cel navdusen, po 1 mesecu sem usposobil internet. :) , X-ov nisem mel, ker XFree86 ni podpiral mojo grafikuljo, nato sem kupil drugo graficno kartico in od takrat dalje ziviva v sozitju se do danasnjih dni. :P

l0wc4 ::

CWIZO: da ne bom totaly off topic. Voznike za modem najdes http://e-www.motorola.com/collateral/SM..., dolgi so 638KB, tako da pridejo na disketo. Potem jih iz diskete prenesi na Linux s pomocjo mtoolsov, recimo mcopy a:*, in nato rpm instaliraj in dalje glej navodila na strani.

CWIZO ::

ja ok to sem zdej že anšel pa sem napisal tista dva ukaza k piše v manualu.

Sam pol pa nevem kako naprej.

Tm v unmu programič za povezovanje k maš setup mi skoz nabija al da ne morem odpret modema al ap da se ne odziva al neki tazga.
Pa tm sem že vse porte probal...
hancic.info
I can't uninstall it, there seems to be some kind of "Uninstall Shield"...

l0wc4 ::

Uh ot pa ne bi vedel, ker nimam tega modema, mrda ti bo vedel pomagati kdo ki ga ima, ali pa vprasaj na lugosovo mailing listo.

CWIZO ::

ja sej pomoje da bom.

Am a majo tm tut kšne začetniške vodiče v svet linuxa pa to ?
na netu seveda
hancic.info
I can't uninstall it, there seems to be some kind of "Uninstall Shield"...

BadB0y ::

Jaz res upam da ti bo uspelo porihtat ta modem kr meni ga zal ni uspelo.Pa ce prav sem presnofal celi net.Bistvu tam lepo pise da dela pa driveri so zrav link sem vido malo visje samo meni ga vseeno ni uspelo porihtat.Veliko srece :)

l0wc4 ::

Veliko materiala bos nasel na www.linuxdoc.org. Poglej morda najdes tudi kaksen Motorola SM56 How To. :\

CWIZO ::

hm sej znam angleško, sam raj bi v slo da 100% razumem:\
hancic.info
I can't uninstall it, there seems to be some kind of "Uninstall Shield"...

dr.J ::

Poglej na tale link.

/dev/modem mora kazati na neko 'ta pravo' napravo. Ko boš ugotovil, katera je za naprava, jo pač izberi v kppp klicalu za internet.

CWIZO ::

Ja thanx.

Sam sej pomoje da bom inux za enkrat kr na mir pustil, pa se bom kasjenej vrnil k njemu.
Zdele mam druzga computer učenja dost...:\
hancic.info
I can't uninstall it, there seems to be some kind of "Uninstall Shield"...

R-S-LoVe ::

CWIZO, čestitam na pametni odločitvi! Počakaj še malo na Lindowse!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: R-S-LoVe ()

CWIZO ::

Am a lindowsi bodo pa kao nevem kaj ?
hancic.info
I can't uninstall it, there seems to be some kind of "Uninstall Shield"...

dr.J ::

CWIZO, pojdi na Linux Fest in si od blizu oglej različne distribucije, prinesi svoj PC in ti ga bodo z veseljem namestili in pokazali najnujnejše.

CWIZO ::

Mogoče bom pa clo šel.
hancic.info
I can't uninstall it, there seems to be some kind of "Uninstall Shield"...

CWIZO ::

A mi lahko en sam pove kako se znebim LILOTA pa da ga dam na disketo ?

Zdej ga imam na disku
hancic.info
I can't uninstall it, there seems to be some kind of "Uninstall Shield"...

jlpktnst ::

vem samo kako se ga znebis...
V dosu ali win98 napises 'fdisk /mbr' pa ti bootsector zradira. Sm je pametno ce prej das boot za linux na disketo... al pa dobis linloader (ko zna iz dosa linux zagnat...)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Linux in modem

Oddelek: Operacijski sistemi
171701 (1462) |_CoBrA_|
»

nOOb rabi pomoč pri redhat 9!

Oddelek: Operacijski sistemi
71262 (1153) dr.J
»

Modem under LinuX

Oddelek: Operacijski sistemi
141116 (960) Gh0st
»

Mandrake 9 ne spozna modema

Oddelek: Programska oprema
9865 (744) dr.J
»

Modem se noče povezati

Oddelek: Programska oprema
131262 (1132) CWIZO

Več podobnih tem