» »

Fotoaparat za manj zahtevne

Fotoaparat za manj zahtevne

LordPero ::

Torej, rabil bi nekaj nasvetov za nek cenejši fotoaparat, naročnica ni zahtevna, a bi rad da bo zadovoljna & z dobrimi slikami.

Načeloma pravi da ji ni 'toliko' važna velikost, a sem vseeno dal tudi na to kar nekaj poudarka, slika pa take običajne družinske zadeve (naravno, sprehode, izlete, mogoče kako praznovanje, razne dogodke, etc.). Npr. ročnih nastavitev vsega možnega ne potrebuje, tiste običajne so dovolj.

Torej, predlagajte karkoli, cenovni okvir je dokaj fleksibilen (100-200€? +/-20), zaenkrat sem si ogledal širokokotna Canona ISUX 860 (200€) in Sonyja W170 (mislim da pod 170€), oba podobne velikosti ("žepna") in teže.
Razmišljam še o kakem Canonu E1 ali A serije (5xx?), Panasonicu FX35, Sonyju T77, ... Skratka, rabim pomoč :D (sem obtičal).

Ne bi rad, da bi bilo 100€ več u fotoaparatu, če ne bo tega nikoli opazila. Torej, zdi se mi da je širokokotnost ql, prednost ima majhnost (a ni spet nujnost) -povejte izkušnje o kvaliteti leč & slike in same izdelave ohišja (mogoče kako besedo o garanciji?).


Vnaprej hvala!
LordPero
  • spremenil: Tomi ()

Pyr0Beast ::

Canon 720-ka je super zadevca za svoj denar. Malček večja od prejšnje 5x0 generacije a tudi baterije naj bi dlje držale. IS je super za malce tresoče roke, 6x zoom pa ni odveč.
530-ka ima samo 4x optično povečavo in 5Mpix, je pa nekaj manjši in lažji (ter cenejši)

Spet, wide-angle zadeve so super za skupinsko fotografiranje :D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

JayKay ::

+1 za 720is, za malo več pa mogoče SX110

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JayKay ()

TOP ::

Kar se tiče SX110 ga ma prijatelj,baterije ob uporabi fleša gredo zelo hitro,da se fleš nafila rabi zelo dolgo in pazit moreš ker so slike hitro stresene še posebej v prostoru kjer ne dela lepih slik.medtem ko zunaj dela pa krasne slike.Prijatelj ni zadovoljen ker ko je temno dela bolj slabe slike,še posebej da se fleš nafila rabi kar dolgo.

solatko ::

Če je nezahtevna, je zadosti kakšna practica cene so okoli €100, aparati pa zadosti kvalitetni.
Recimo s temle nimaš kej zgrešit: http://www.mimovrste.com/artikel/173028...

mike182 ::

Svetujem ti tega Olympusa FE-45.

Zato ker je za to ceno eden boljših digitalcev.
Ima tud digitalno stabilizacijo slike, kar boš v naravi potreboval.
Slike so izjemne, pa tud za printanje kakšnih fotk je superca.

Lp

.:M:.

JayKay ::

720is ima tudi stabilizacijo slike :)
Olympus sicer ima 10MP, ampak samo 3x optični zoom, medtem ko 720 ima 6x. Se pozna...

bluefish ::

raje vzemi tistega, ki ima morda malo manj pik, vendar večji optični zoom.
Pike so dejansko marketinška fora, ki ne upošteva omejitev senzorja. Sploh pa je za nezahtevnega uporabnika vseeno, če ima 10MPA ali pa pol manj, saj se teh fotografij itak ne bo tiskalo na neke hude formate, temveč v večini primerov do A4.

mtosev ::

Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

bluefish ::

lahko se malo poigraš tudi s tem: http://www.bestinclass.com/digital-came...

LordPero ::

Super, hvala za odgovore.

A potem Canona IXUS 860 in Sonyja W170 ne bi noben komentiru? Oz. ga ne bi priporočali?

Tudi, če imate še kakšne druge ideje, kar svetujte :).
LordPero

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LordPero ()

Pyr0Beast ::

Edina prednost pri Ixusu je litijeva baterija in wide-angle, kar je skoraj bolje za malce neuko uporabnico, katera najbrž ne zna lepo ravnati z polnilnimi celicami.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

LordPero ::

Ne, ni neuka, samo nezahtevna do tega aparata oz. ta aparat ne bo doživel zahtevne rabe (zgoraj napisano čemu bo).

Litijeve baterije so vsekakor ql, že ker so neprimerno lažje, širokokotnost pa je uredu (spet, za zgoraj napisano uporabo) ali je uporabnik vešč ali ne.

Sicer pa omenjen Sony je tudi širokokotni in z litijsko baterijo.

A bi potem rekli, da kak iz serije A da bi bil bolši? Pa naredi sploh bolše slikce od IXUSa/Sonyja?

@mike182: A tisti Olympus je po tvoje bolši od npr. Canonov okrog 100€-120?

Kaj bi rekli od Canona E1?
LordPero

TOP ::

Za to kar ga boš ti rabu je brez veze komlicirat,kar boš vzel bo dobro,sparuješ kateri dela bolše slike vse je isti šit neke razlike ni v tem cenovnem rangu.Vzemi kot ti je eden že odgovoru rajši manj pikc pa večji optični zum in glej da ma stabilizator,ker tisto pripomore k ne stresenim slikam.Jaz vedno ko kupujem fotkič gledam da ma navadne batarije in ne litijeve,ker tiste navadne so bolj poceni in jih dobiš v vsaki trgovini če greš kam na izlet.Kupiš komplet Sanyo in si zmagal,če jih ne rabiš se ne praznijo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup fotoaparata

Oddelek: Kaj kupiti
9929 (722) dork
»

Kateri digitalni konpaktni fotoaparat?

Oddelek: Kaj kupiti
121680 (1292) Pyr0Beast
»

Fuji FinePix S5600

Oddelek: Kaj kupiti
101880 (1748) rhabdo
»

Digitalni fotoaparati, rabim nasvet (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
686227 (5155) Dr_M

Več podobnih tem