» »

navijanje Gf2MX

navijanje Gf2MX

[|yuka|] ::

Lastim si GeForce2 MX 32mb. Zanj imam blue orba in pasto Artic Silver 2. Včasih se mi je ta Gf2 pregreval...in v igrah sem opazil raznobarvne pikice(Gf ni bil navit). Sedaj ko sem zamenjal plato so te težave izginile. Zdj me pa zanima ali se mi sploh splača poskusit navit tega GeForca ...in na koliko, če da.

Burn ...only in hell.

bking ::

Jaz mam isto kartico od herculesa. montiru sm čist navadn ventilator (90mm) da piha vanjo.
navil sm jo: procesor na 215Mhz, pomnilnik pa na 200Mhz. V 3DMarku 2001 se pozna za kakšnih 300 markov.8-O

msmiha ::

Ko si že ravno načel to temo naj mi en nekaj razloži.
Prej sem imel Manlijev Geforca 2 MX400 32MB proc 200mhz, ram 166Mhz in sem imel večji score v 3D Marku kot pa sedaj ko imam Mr. Vision Geforce 2 MX400 64MB proc 200MHz pomnilnik 300 MHz. kako je to mogoče?
Sedaj morem navit na 220/320 če hočem da so enaki rezultati kot prej z onim Geforcom.
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

[|yuka|] ::

hmm...to je zelo težko vrjetno.

Thanatos ::

zato ker ima ta prva 128bit SDR vodilo, druga pa 64bitno DDR vodilo.

_Mortal_ ::

thanatos ma prov
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

VASkO ::

...in potem druga deluje kot bi delovala prva na 150mhz RAM

hehe, ni kaj, res pametno si to zamenjal :D, drugic se raje pozanimaj prej

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: VASkO ()

[|yuka|] ::

Mi lahko svetujete do koliko mhz je varno spravit procesor Gf2...ker z ramom nebom prišel daleč.




[|yuka|] ::

Pa še neki, zanima me tudi katero verzijo detonatorjev najbol priporočate.





Hvala!;) ;)



Burn ...only in hell.

Thanatos ::

za XPje 29.42

GPU boš pa lahko prišel od 205 do 230, mogoče več.

tx-z ::

jst mam Nvidia GEForce Mx/mx400 32MB
engine clock ma 200Mhz
memory pa 183Mhz
:'(
jst sm ga navil do konca pa se mu ni nč zgodil sam zašteku je pa sm mogu resetirat..
drgač pa če navijem
engine clock na 220Mhz
memory pa na 210Mhz
mi še normalno dela..brez dodatnega ventilatorja
tx-z

ferdo ::

moja je pa najbolsa>:D

prvo MX-400 64MB sm zjebu k sm hotu ventilator dol snet pa je par nogic načipu popustilo "je šla pod garancijo >:D " treba s eznajdt:\

zdej mam pa novo vedno navito na 220/185
če je pa sila gre pa tut več 230/205 max
.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.

R0K ::

Jest mam Winfast GeForce 2 MX 400 32MB, ki je drgač 175/166 (proc/ram) zdej mi dela pa total stable na 215/210. V 3D Marku se pa to pozna za več kot 500 pik pri sistemu TB1GHz in 256SDRama.

Hladim jo pa z Blue Orbom, ki zaenkrat deluje odlično. Sicer je biu gor že nek hladilnik, sam je bil bojl glasen kuker je pa res delal.

Vesoljc ::

z volt modom gf2mx (hercules) gre gpu do okol 250, mogoce vec... ram pa je itaq odvisen od 3.3V napetosti, moj je na 3.85, tko da gre ram do 205, kar je vec povrzroca bele pike, zadeva pa je hlajena z zmanjsanim vulcanotom2 (zasede mi sam tri pci slote...:))

[|yuka|] ::

Z volt modom?! Mi lahko malo razlozis kaj je to?
Pa se nekaj..Ali je nvmax najbolsi program za navijanje ali svetujete kaj drugega?

Sam imam cisto osnovno kartico gf2mx (ne mx400:'( ) in me zanima ce bi lahko dosegel 200\200 .

Se nekaj..ker mirror za dljanje nvmaxa na slo-techu meni ne dela bi vas prosil za url!









V naprej hvala!
Burn ...only in hell.

Thanatos ::

kot prvo naj povem da so nVmax nehali razvijat tako da ti uporabo na novejših driverjih ne svetujem. Je pa čisto vseeno s katerim navijaš, važne so opcije s katerimi lahko tweakaš kartico. Tukaj je prvak GTU pa tudi riva tuner je v redu

Thanatos ::

še to: volt mod je enostavno povečevanje voltaže procesorju z vezajem uporom ipd. Vse kar sem jaz naštel dobiš na www.guru3d.com

sharp ::

Ej a kdo ve kje bi se dal kupt alu hladilnike za na ram'':\
Drive fast as your guardian angel can fly.

[|yuka|] ::

Thanatos hvala ti za pomoc! Se neki ... obstaja kje nacrt oz. pomoc za vezanje takih uporov?

Sharp:lahko si jih naredis sam.drugace se pa pozanimaj pri mlacomu.(odvisno tudi katero kartico imas).


Burn ...only in hell.

[|yuka|] ::

Hmm.. z GTU sm navil svojo kartico, ki ima osnovo 175/143 na 185/153 in ko sm preizkusal v igri counter-strike so se mi na tleh takoj zacele pojavljati crne pike?!
Se moje kartice torej neda naviti?

Thanatos ::

175/143 8-O kakšen crap so ti pa dali? Svetujem ti da navijaš postopoma najprej ram potem pa še GPU. Ko vidiš napake na sliki zmanjšaj frekvenco. ne oboje naenlrat da ugotoviš kaj ti dela probleme. BTW, default frekvenca GF2MX je 175/166, MX400 pa 200/183. Hja kaj pa kopuješ noname firmo

Thanatos ::

vpraši vesoljca kje je dobil jaz se s takimi stvarmi ne ubadam jaz sam hladilnike lepim gor :D

[|yuka|] ::

Hmm v enem dokaj starem opisu so mojega gf-a dobro ocenili. Sem sedaj poskusil in navijem recimo gpu na 200pa ram pustim na 143 in deluje. Hmm kako naj navijem ram ..saj ko ga le malo povecam se mi pojavijo pikice na texturah?!
Burn ...only in hell.

Thanatos ::

yuka maš kakšne hladilnike (rebra) na ramih? Pa povej kaj na njih piše (firma pa oznake)

alien-w ::

Moj Guillemotov GeForce 2MX 175/183 (GPU/RAM) je kasljal in ni delal ko sem ga z original pasivnih hladnikom in brez reber na pomnilniku navil na 200/200. Crkovalo je, vse se je pregrevalo, velik je blo anomalij. Potem sem pa izvedel preprosto modifikacijo - tole - in sedaj brez problema dala na 230/240 in vec z minimalnimi anomalijami.

sharp ::

K je si dubu hladilnik za ram??:|
Drive fast as your guardian angel can fly.

alien-w ::

enga starga sem razrezal

[|yuka|] ::

Nimam nobenih reber za ram. Verjetno je to glavni problem.Kako si pritrdil ta hladilnik gor?

Dr_M ::

hehe si predstavlate da mam jst 5 takih hladilnikov,kot ga ma alien-w na ramu,na graficni?:D :D :D plus 2x 80x80 fan na usaki strani:D aja graficna je pa riva tnt2 ultra.

Thanatos ::

maš dve moožnosti. Ena je s termalnim lepilom, druga pa daš v kot malo sekundnega na ostalo pa termalno. Če misliš dajat na termalno potem ne dat gor prevodne paste (recimo Arctic Silver). Uporabi navadno silikonsko ali pa Alumino.

[|yuka|] ::

Da. GPU lahko navijem do 225..a ko probam ram se mi takoj pojavijo pike. Izvedel bom tisto modifikacijo:) Thantos...termalno lepilo? mislis tisto super lepilo? Danes je lep dezeven dan in se mi glih da. 8-)

[|yuka|] ::

alien..se neki me zanima! mas ti na tem hladilniku drugace se kasen vent?ne k mi ni jasno zakaj je oni drugi dolgi crni kabel:))

[|yuka|] ::

ok. izvedel sm modifikacijo...in morm rec da vse zahvale alienu ker sm sedaj brez problema navil na 200/200. Sicer pa moja modifikacija ni cisto popolna!

1. rami so :
widbond
0230H
W986432AH

2. na kartici imam 4.
dva sta od zadi za GPU in dva desno od njega, tako da jih z enimi rebri ne morem pokriti.Montiral sem na dva rama prejsni (default) vent. Zdj me pa zanima ce bi lahko dobil podalsek za vent(priklucek za fan pin na kartici) ker imam prekratki drat da bi vklopil v priklucek na kartici.

Thanatos ::

termalno lepilo dela pravtako Arctic silver, ki prevaja toploto poleg tega da stvar zlep. Tako se ti ni treba zajebavat z sekundnim.

Vesoljc ::

link za volt mod http://www.xbitlabs.com/video/geforce2-...
zadeva preizkuseno dela! itaq je na gf2mx-ih ram ozko grlo. torej je treba narest cim vec na tem. razlika pri GPU-ju se pozna zlo svoh ceprav laufa na kar 75mhz vec. razen v toploti heh. glede pa rama je tko: moji hyundai-cki so zlo pozresni. pri 210mhz in napetosti 3.85V se v igrah pojavljajo bele pike (najbolj na odsevnih povrsinah,recmo led, steklo) pri napetosti 4V tega ni. ampak se mi zdi da je 4V, kr mal tumač. kwa narest torej? najd najvecjo hitrost, flashi kartico in pozab nanjo, ter razmislji kako bos cez par mescev kupu gf4 4x00... jebat ga

aja se to, moj ram ma tud gor rebrca, ampak tud prej se ni niti ogrel, kaj sele da bi čutu da je topel...

[|yuka|] ::

Vesolc hvala8-) Sj vrjetno bom kupil Gf3 ti200 ...nevem se.

ferdo ::

Sej namoji gf2MX400-64 se ram tut nč ne segreje pa ga navijem tko da se strinjam stabo.:)
.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.

[|yuka|] ::

Nam mojem ..ce povisam ram samo za 15mhz se mi zacne pregrevat in dobim pikce po texturah. Zdj bi jaz rad na rebra ki jih imam na ramih montiral en vent, ki ma prekratek kabel..ehm ga lahko podalsam s katerim koli prevodnim dratom?

Vesoljc ::

itaq

meacho ::

Najbols je navijat prek biosa!!

msmiha ::

|Yuka| - seveda ga lahko podaljšaš s katerimkoli prevodnim drotom samo glej da boš prav zvezal.
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

Ereinion ::

Mene pa zanima kje naj dobim hladilna rebra za na ram (a jih majo pr mlacomu al pa kje drugje in kolk cca stanejo)

S kakšnega starga hladilnika jih ne morem vzet ker nobenga nimam.

Vesoljc ::

rebra dobiš v elektro štacunah: HTE na roški, IC elektronika, conrad v btcju itd...

racaMIT ::

Helou ! jst mam enga (gainward) geforca 2MX400 64 mb
core laufa na 200 memory pa na 286 mhz ... na kok se da to sraje spraut? mam pa rebrca pa en ventilatorck sm prvijacu gor ... uglavnm jst sm dau to z nvmax na 214 pa 300 ... bo to normaln laufal?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navijanje GeForce MX/MX 400 LeadTek

Oddelek: Navijanje
371467 (1019) Blue22
»

Najbolj navite grafične kartice (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
675828 (4391) The B
»

Razlika med GF 2 MX in GF2 MX 400

Oddelek: Strojna oprema
101416 (1109) ls
»

Navijanje gf2 mx400 - 250/360?

Oddelek: Navijanje
261254 (877) Cako
»

Ali se lahko napreže navadnega MX-a na raven MX-a 400

Oddelek: Zvok in slika
321832 (1365) Loki

Več podobnih tem