» »

MRCINA za 100k

MRCINA za 100k

umetnic ::

Rabim Pomoc!

Nadgradit moram svojega 200MMX/64MB/4GB (pateticno vem...) :\

Ugotovil sem, da me je na podrocju Hardvera povozil cas, skratka cel kup novih kratic, za katere se mi niti sanja ne, kaj pomenijo 8-O Celo za Slo-Tech, to Megalomasticno stran, sem izvedel sele pred kratkim...:)

Vse kar vem je, da imam na razpolago 100k in, da moram za njih dobit maximalno :D

KAJ POTREBUJEM:

- Ohisje+napajalnik
- Plata
- CPU+hladilnik
- RAM
- HardDrive
- Graficna
- FDD(tastar je crknu, bes ga plentaj:| )


Prosim za nasvet Vas Racunalniske MACKE? ;)

...kupoval pa bom na Bolhi ali pa v Italiji.

1000x

u.

BTW: Na eni slo Firmi so mi ponudli tole:

AMD duron 900MHz
plata Matsonic podpira do 2000XP+
256 MB SDRAM 133MHz
IBM 40 GB iclo35
Inno3d Geforce 2-MX400 64MB SDRAM tv-out
CL 5.1 player
mrezna kartica
CDRW TEAC 8/4/32
miška opticna
tipkovnica

Je to vredno 100 Franceljnov ?! :\

...zmeden jest...

kuglvinkl ::

Absolutno kupi grafično na Bolhi. Namreč, te karte dandanašnji tako hitro zastarevajo, ga je smrtno smešno dati 20k SIT za npr. MXa. Prav te dni vidim, da so že Ti za okrog 20k SIT, pa še to je za moje pojme jako preveč.

Katerikoli disk, samo IBMja ne (namreč, vsi ti diski so šli stavit, kdo bo crknil prej).

Raje D1000, ima SSE.

Ne bi bilo modro, da vzameš plato, ki ti omogoča samo SDR RAM . Razmisli o kaki na KT266A ali pa na KT333 (obe DDR), najcenejše so že za 30k SIT.
Your focus determines your reallity

AngelOfDeath ::

Ne kupuj IBM-a !!!!!!!!!

umetnic ::

Seos!

Ful folka pljuva po IBMu, vidim...neki pol ze more bit na temu...ceprav kar vsi po vrsti verjetno ne crkujejo ;-/
Se pravi ce se le da, se ga bom ognil.

Bo pa vsa zadeva vsekakor rabljena in ce se le da v garanciji, mogoce bo nov le disk, kjer je pomoje tut res najvecji riziko...upam da kaka ugodna varianta prek bolhe ;-)

Kar se RAMa tice, po mojih informacijah ni bistvene razlike v praksi, tko, da bom mogoce pristal tudi na SDR, ali pac ?!

Ko zberem se kej vec info , pa spet kaj prasam, in na koncu seveda objavim rezultate , hvala kuglvinkl, AngelOfDeath !! ;-))

...matr je vroce...ce bo slo tko naprej bom zacel razmisljat o klimi in ne novih komponentah ;-))

Have Fun, l8r
u


kuglvinkl ::

Glede SDR. Glej, novih plat, ki bi podpirale samo ta tip RAMa, se praktično ne dela več. Pomeni, da se bo tudi tak RAm nehal delati, pomeni, da bo sčasoma vse dražji (povpraševanje bo preseglo ponudbo). Tako da, četudi je izboljšava samo okrog 20% vzemi plato, ki podpira DDR.
Your focus determines your reallity

_Mortal_ ::

umetnic: Skor vsi po vrsti crkujejo, celo nehal so diske proizvajat!
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

HardwareMaster ::

Vzem:

ASUS A7S333 DDR ATX +SB 23880
AMD DURON 1000 (MORGAN) 14760
TT VOLCANO 6CU 4550/BAKER 3096
256MB PC2100 DDR DIMM 12600
MAXTOR 40GB 7200 ATA133 25080
MIDI TOWER ATX 10560
FDD 3,5' 1,44MB 3240

--------------------------------------------

To kušta 90716

VSE CENE SO V SIT IN VSEBUJEJO DDV!!!
SITSEM je BREZ garfične, zato probej še mal našparat (če lohka 30000SIT, pa pol uzem to in pa kakega GeForca4 MX 440, al pa kej druzga. Čeprov nekaterim GeForce4 MX 440 ne diši, meni tudi ne, je pomojem za ta denar veliko bolša od GeForce2 MX in podobnih. Če pa lahko prišparaš še nekoliko več, potem pa si lahko omisliš Radeon 8500LE. Poznam tak problem, ko je človek brez denarja ali pa z omejenim zneskom kupuje sodobnejše (novo) računalo.

Aja komponente so bile vzete iz MLACOM cenika! V Italiji bi moglo bit vse to še mal cenej, tko da pol bi že lahko kej bol pamentega z grafično naredu.

Če pa nemor našparat še mal pa povej, pa bomo kako cenejšo varianto nardil:

Velik sreče pri nakupu!

LP HardwareMaster

Matek ::

Točno tako kot je reko HWmaster, pa pejd v Italijo in boš dobil vse cenej, tak da bo komot keša za grafično še zraven.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

umetnic ::

Te dni kr zavidam primorcem...tu v ljubljani je vroce za pop$#%...8-)

tale post pa tudi ze drugic pisem, ker je prvi izginil neznano kam :|

Kuglvinkl, zmenjeno, DDR torej, in verjetno bo res kmalu cenejsi ;-)

_Mortal_, IBM torej NoGo, MAXTOR here I come....tnx!


HardwareMaster, MadManMato,

Hvala za komplet seznam. Tkole na hitr:

-A7S333 ( Socket-A, 266 MHz, D333, agp, sb, A/100, sis…)

-A7N266 ( Socket-A, 266 MHz, DDR, GeForce, agp, sb…)

V cem je druga plata boljsa?!


Omenjate, da vam GeForce4 MX 440 ni prevec vsec? Zakaj To?


ALi Radeon 8500LE glede na to, da pride kakih 8k drazji od GeForce4 MX 440 nudi veliko vec?


Zadevo bom rabil uglavnem za Surf po netu, kak DIVx, kaksen GoldWave al pa Cool Edit, obcasno pa bi se prilegla tudi kaksna 3d streljacina, al pa strategija....tko, da ni glih res ful pomembno, da mam najhujso graficno, ker karkoli bom zamenjal za tale moj ATI 4MB, bo ze hudo

Aja, konec leta morda nabavim kamero, tko, da bo potem tudi grafika pomembna :\

se pravi plato pa procesor ter ram nekje mamo, za ohisje ni problem,disk bo MAxtor, pogruntat je treba se graficno...SBLive pa se tudi valja nekje v predalu...

TNX a LOT!! 8-)

u.



HardwareMaster ::

Ja rečen je blo, da je GeFoce4 Mx serija le nakakšna nadgradnja serije 2 MX, z malo posodobitvami in bonbončki!

Radeon 8500LE ponuja veliko več kot 4 MX za le malo več denarja!! Tudi glede navijanja se da Radeona LE lepo naviti na "pravo 8500" radeon kartico (Oznaka LE pomeni počasnejši ram in pa mislim, da tudi jedro)

Ja druga plata na sebi nosi NVIDi -ino čipovje nForce z intergrirano grafično, ki je GeForce2 MX. Osebno bi raje uzel prvo plato, ker mi rešitve iz grafiko nekako ne sedajo, vendar rešitev ni slaba, če boš le občasno igral kako 3D streljačino na LOW detajlih in nizko resolucijo. Vendar bi js raje uzeu A7S333 in radeona 8500LE, tudi, če bi moral šparati še dva do tri mesece! Jst sm se tko nategnu dve leti nazaj, ko sm kupvou nov comp in sm en tedn predn je pršu prvi GeForce2 MX vn uzev VOODOO3 3000 TV-out. sej karta mi je dobro služila leto in pol in še zdej mi služi v drugem compu. Pa če boš uzeu Radeona uzem Built by ATI ali Hercules, ker drugi so bol tako tako.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vaše računalniške komponente skozi zgodovino? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
738024 (4826) floyd1
»

Kakšen računalnik imate pa vi? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
18716281 (8320) Vlad Tepeš
»

Nov računalnik - nižji/srednji razred

Oddelek: Kaj kupiti
302309 (1825) Mercier
»

3DMark tocke (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
544668 (3751) 1161815611
»

Graficna kartica - kaj kupiti do 30.000,00 sit

Oddelek: Kaj kupiti
171956 (1522) globoko grlo

Več podobnih tem