» »

Zelo počasna inštalacija Viste

Zelo počasna inštalacija Viste

ShowDown ::

Sestavil sem nov računalnik, vendar se mi zdi da je nekaj narobe, saj inštalacija traja nepredvideno dolgo. Vista že 8ur obdeluje proces expanding files in je komaj prilezla do 60%. Nekaj sem googlal in edino kar sem našel je bilo disejblanje disketnika v biosu, če ga ni v sistemu. Naj samo povem da to ne pomaga. :)

Še konfiguracija:
AMD Athlon 64 5200+ X2 Dual-Core
Matična plošča Gigabyte GA-M56S-S3
ATI Radeon HD 4550, 512MB
Kingston DDR2 3GB (800mhz)
WD Caviar Blue 320GB SATA II

Any ideas?

aiko ::

Na skoraj isti konfiguraciji se mi Vista inštalira v cca. 30 min., tko da kar probaj ponovno , če ti dvd normalno bere, formatiraj ponovno particije...

ShowDown ::

Vem, mam na mojem računalniku tudi naloženo visto in je trajalo manj kot inštalacija XP-jev. Sem že poskusil ponovno večkrat, ampak je vedno isto. Ko gledam računalnik vidim, da DVD malo prebere nato malo dela disk, potem pa spet nič kakih 5min, potem spet malo DVD, malo disk in spet nič. Any other ideas? :)

THX 1138 ::

Any other ideas?


Poskusi z drugim dvd pogonom.

ShowDown ::

DVD pogon je nov. Zraven tega sem včeraj preko live CD-ja zagnal memtest za kakih 6ur in je delovalo vse brez težav.

5er--> ::

Memtest je čisto majcena stvarca (proti visti), ki se naloži v pomnilnik in pol cd/dvd stagnira...

+1 za problem branja s strani DVD pogona

jest10 ::

DVD pogon testiraj z zagonom kakšne distribucije live linuxa

ShowDown ::

Res mislite, da bi bil popolnoma nov DVD-rom problematičen? Meni se zdi zelo malo verjetno, vendar bom zvečer preizkusil nek live-cd.

Furbo ::

DVD rom morda ni slab, verjetno imaš slabo spečen DVD.

DVD enota morda ni slaba, verjetno imaš slabo spečen DVD medij.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Furbo ()

ShowDown ::

Se strinjam, da je mogoče DVD. Sem pa skoraj 100% prepričan, da ni DVD enota kriva. Mogoče sem kaj narobe priklopil ali pa kaj takega. Vendar mislim da ne, saj je hdd master, dvd enota pa slave. Sliši pa se točno tako, kot da DVD enota bere normalno, disk nekaj naredi normalno, potem pa se ne dogaja totalno nič, ne z diskom ne z DVD enoto.

solatko ::

Disk daj na ide mode v bios-u.

feryz ::

Vsekakor bi moral biti krivec BIOS. Najprej preveri nastavitve procesorja (predvsem hitrost) in ga probaj nadgradit.

ShowDown ::

Nope, nihče ni imel pri roki tapravega odgovora. :))
DVD enota ni hotela na noben način pravilno delovati v slave načinu. Sem jo dal na svoj SATA port v master način in zdaj deluje kot bi morala. Nevem sicer kako se na DVD enoti naredi slave način, glede na to da nima nobenih jumperjev. (jap, eni še živimo v času ATA diskov, tako da nevem koliko je to sploh smiselno) :D

feryz ::

Nope, nihče ni imel pri roki tapravega odgovora. :))
DVD enota ni hotela na noben način pravilno delovati v slave načinu. Sem jo dal na svoj SATA port v master način in zdaj deluje kot bi morala. Nevem sicer kako se na DVD enoti naredi slave način, glede na to da nima nobenih jumperjev. (jap, eni še živimo v času ATA diskov, tako da nevem koliko je to sploh smiselno) :D

SATA - slave??? WTF?
Kako daš SATA drive na svoj port?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: feryz ()

ShowDown ::

Glej malo sem padel ven iz teh vod, vendar ko sem priklopil prvič in drugič disk, ga je kazalo v BIOS-u kot slave. Ko sem ga priklopil tretjič ga je pokazalo kot master in zdaj je kul. Svoj port pa sem mislil kot priklop na matični plošči. Štirje so, na enem disk, 2 prazna in na enem DVD enota.

dejcii ::

hm... podobn sistem.

AMD 7750BE
GA-MA78GM-UD2H
2x 2GB DDR2
SAMSUNG 640GB HDD

Imel cisto enak problem pri w7. Iz dvdja prebere hitro in potem caka minutko,dve, tri. Spet prebere in caka,... Po nadgraditvi biosa so bli windowsi nalozeni 1,2,3. Disk je nastavljen na AHCI mode v biosu in trenutno dela vse normalno.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Formatiranje EDINEGA diska (C disk) - Kako

Oddelek: Pomoč in nasveti
306832 (6279) Cervantes
»

'setup did not find any hard disk drives installed in your computer'

Oddelek: Pomoč in nasveti
184019 (3659) roko11111
»

Diski problematični ali matična?

Oddelek: Pomoč in nasveti
8578 (476) Rainbow Dash
»

Trdi disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
383326 (2553) Voluharr
»

nova grafična - disk boot failure

Oddelek: Pomoč in nasveti
261896 (1333) pegaso

Več podobnih tem