» »

Odpovedal računalnik

Odpovedal računalnik

gt55gre ::

Živjo Imam procesor amd athlon , ki ga sumim ,da mi je odpovedal. Ko vklopim računalnik ,ta niti ne zapiska niti nepride vboo meni oz dos , v glavnem ne pokaže slike . Zamenjal sem že grafično kartico , ker sem sumil njo , ker ni bilo slike ,in je isto kot prej . Zgodi pa se naslednje , ko vklopim računalnik , se zaženejo diski itd ,ventilatorji, samo ni slike , kljub temiu ,da sem že grafično menjal. Zato sumim procesor , ker se mi je zadnje čase pretirano prgreval 71 stopin. Sicer semiz procesorja že odstranil hladilna rebra , in s le ta greje, ali to pomeni ,da je procesor ok? . Drugače je računalnik 5 let deloval brez vsakega problema , zdaj pa kar naenkrat nedeluje. Tako ,da mislim ,da je kriv procesor , ker računalnik ,ne piskne, in tudi gumbi za vklop in reset ne primejo .

Hvala , hvaležen bom za vsak odgovor , ker računalnik pod nujno potrebujem

Hvala , proceosr pa je amd athlon 3200 64 bit , 2 gb rama , grfična je Geforce 9500 gt

Trdi disk MAxtor 160 gb
  • spremenil: gt55gre ()

axee ::

Odstranil si hladilnik iz procesorja?? Sem prov slišal?? Hladilnik (hladilna rebra) je narejen da hladi procesor. Upam da narobe razumem..

THX 1138 ::

Sicer semiz procesorja že odstranil hladilna rebra , in s le ta greje, ali to pomeni ,da je procesor ok?


Z tem boš kamot skuril procesor. Zakaj misliš, da so tista hladilna rebra gor?

Pa procesor je zadnja stvar v računalniku, ki bi ti odpovedala, verjemi.

Ali so odpovedali rami ali pa matična..če praviš, da ne piskne je verjetn matična.

gt55gre ::

Dal sem prst na procesor , da sem videl če deluje , torej če oddaja toploto , iz tega sem potem sklepav , da je verjetno ok . In pri tem se je procesor , zelo malo segrel , tako da ga s tem nisem uničil. potem sem ga izklopil , drugače vem ,da se takoj procesor uniči , če ga bi dalj časa pustiv brez ventilatorja , jast pa sem rčaunalnik vklopil samo za 10 sec m,toliko ,da sem videl če je procesor ok , in iz tega , ker se egreje sem sklepal da je , ker če se nebi gtrel bi bil zaanič , v primeru da ni ventialtorja. MAtična pa je asus a8ne fm .

Hvalaza odgovore

gt55gre ::

A tako , in kakšni bi bili znaki , da je procesor zanič ? , a potem bni m,i plata vsaj piskala ? , in bi mi vsaj sliko pokazalo.

oldguy ::

Hladilnika se ne jemlje z delujočega procesorja. Nikoli. Če procesor prej ni bil skurjen, je zdaj precej večja možnost, da je. Je pa tako, kot so ti že drugi povedali: v svoji zgodovini sem videl vsaj par 1000 tako ali drugače crknjenih računalnikov. Crknjenih procesorjev sem v teh računalnikih videl mogoče 20, pa še za njih ne morem rečt, da jih ni skurila odpoved kake druge komponente ali neumnost uporabnika. V tvojem primeru preveri najprej napajalnik, nato ploščo in nato rame. Sem 95% da je problem nekje med temi tremi komponentami...

Blinder ::

Ok, preden si dal dol hladilnik je mogoce procesor še delal, če si ga potem prižgal brez hladilnika pa se ti je skuril. Jao.

Procesor ponavadi se ne pokvari, razen če ga ti fizično ne fentaš(naprimer daš dol hladilnik in prizges:P ali mu okrušiš jedro...). Matične plošče se dosti bolj pogosto pokvarijo.

Teli athloni xp se brez hladilnka skurijo v nekaj sekundah. Če ima matična "cpu overheat protection", mogoče uspe v tistih nekaj sekundah že zaznat temperaturo procesorja in ugasnit komp, samo ni za računat na to. Stari pentiumi naj bi imeli boljšo zaščito pred pregrevanjem.

Poglej okoli če imaš koga, ki ima athlona xp, pa provajte komponente... da dobite, kaj je šlo v maloro.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Blinder ::

Ja no če je bil prizgan samo nekaj sekund, pa če si imel gor prst in ni peklo, potem se ni skuril.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

gt55gre ::

Hm teško ,imajo že vsi novejše računalnike ,tako ,da upam da res ni matična , kakšni pa so znaki da je matična fuč , ker npr , kontrolna lučka od mrežne kartice sveti , in isto se ventilator na grfi zažene , verjetno če bi bila matična fuč , nebi delovala nobena komponenta npr mrežna kartica , kjer utripne dioada.

Hvala

Blinder ::

Ventilatorji "vedno" delajo. Če si iz Lj ti lahko posodim enga delujočega athlona xp, da stestiraš.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Shark-357 ::

Odstrani grafično kartico in ram, če ne piska je fuč matična plošča.

blackbfm ::

Kaj pa če nima speakerja?:P

gt55gre ::

Hvala blinder , tega bi bil zelo vesel , da vidim pri čem sem . Pa ima athlon podnožje socket 939?

Shark357 , bom sprobal in poročam.

Hvala

Blinder ::

Ups, nevem zakaj sem mislil, da je 462. Ne, zal 939 nimam :O :'(
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Shark-357 ::

Če ima Blinder Athlona XP (462) potem ne paše na tvojo ploščo katera je S939.

Edit.
so me že prehiteli :)

Zgodovina sprememb…

gt55gre ::

blackclw , ja zvočnik ima . samo mislim , da ima še en dodatn piskač na plati.

Hvala

Blinder nič zato , vseeno hvala , Shark-357 , vem hvala

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gt55gre ()

gt55gre ::

Shark-357 , sem naredil kot si mi rekel , odstranil sem ram in grafično kartico , in računalnik ,ne piska . Torej je plata fuč?

oldguy ::

Če imaš možnost, preizkusi še napajalnik. Drugače pa je najverjetneje res kar plata.

gt55gre ::

Napajalnik je ok , kupjen en mesec nazaj , tako ,da bo verjetno res plata na žalost. Pa se da plata kej popravt , al je edina možnost nova plata , potem še rami , in procesor , ali mogoče kaj rabllenga?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gt55gre ()

Blinder ::

Ne mores popravit plate:)

Najdi na bolhi rabljeno, nove če so še kje v prodaji so verjetno drage zaradi redkosti.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

gt55gre ::

Hvala za odgovore , torej bo treba kupit novo plato.

Hvala

Shark-357 ::

AsRock 939 N68PV-GLAN te pride cca. 70€ www.anni.si .

Zgodovina sprememb…

gt55gre ::

Hvala

Scorpia ::

Če so kondenzatorji šli, se še da popraviti. Pa še kakšen čip ki ni tko na drobno spajkan pa če se le da dobit rezervo :)
////

TOP ::

Ja pač pogosta napaka AMD sistemov,rada crkne plata.

solatko ::

Da ne boš kar plate menjal, najprej vtakni en ram in poizkusi, vse razen CPU, grafike izklopil. Če se bo sistem dvignil dodajaj druge komponente - seveda pri ugasnjenem računalniku. Vzemi s plate vse kontakte od napajalnika in vzemi ven baterijo in pritisni power, ter počakaj kakšnih 15 minut.
Potem daj baterijo nazaj, priklopi napajalnik, en ram in grafično, ter poženi. Če bo slika, dodajaj ostale naprave.

gt55gre ::

Scorpia hvala , kondenzatorji na plati so videti ok , in tudi ostali elementi , res pa je ,da se je to zgodilo , ko sem vstavil v razširitveno režo philipsovo zvočno kartico. Do takrat je sistem lepo stabilno deloval , po vstavitvi zvočne , pa vklopim računalnik , in winsi normalno pridejo do boot menija , od tam naprej ,pa se tiste črtice , ustavijo in računalnik se resitera. Po ponovnem zagonu , pa ni ne slike ne piska. Top vidim ,da nažalost res , samo sem mislil ,da bo asusova plata le malo dlje zdržala, še pred tem , je imel računalnik probleme z zaznavo pogonov , npr pekača včasih ni zaznal , in ,ko sem dal drug kabl npr od druge enote ,pa je enoto zaznal. Tako ,da mislim ,da je skoraj sigurno plata .Solatko na žalost se računalnik ne odziva , tudi pri tvojem postopku . Sem poizkusil praktično že vse , od tega ,da sem tudi baterijo , dal ven za eno uro , pri tem sem seveda od plate odklopiv bnapjalne kable , in je isto.

Vsem hvala za odgovore

Scorpia ::

Koliko pogonov imaš priklopljen na en kabel? Ker če jih imaš več na računalniku in diske tudi, se pojavijo problemi pri zaznavanju. Diske je najboljše imeti, vsak na svojem sata kablu, če ga imaš. Optične enote pa na sata, tukaj pa ne rabijo biti na svojem kablu.

Sumim da ti matična pločna ne leži več lepo na ohišju, glede na to da si dajal hladilnik dol in ustavljal kartico notri. Na tvojem mestu bi vzel vse z plošče dol, procesor tudi, jo lepo nazaj ustavil in pritrdil. Matična plošča more biti kar dober zategnjena, da ko ustavljaš hladilnik procesorja, se ne sme zvit. Dosti uporabnikov da prvo to dvoje gor in zvito ploščo na ohišje. Pol se sčasoma čudijo, zakaj več ne dela.
////

jest10 ::

Ja pač pogosta napaka AMD sistemov,rada crkne plata.

???
Ah daj no, ne pretiravaj

TOP ::

jest 10 to sem mislu za 754 in 939 sisteme ne pa za novejše ker nimam tok izkušenj.Z tistimi pa mam in sem veliko PC dobil ki so odpovedale plate še posebej Gigabytke.Scorpio ne pretiravaj z razmišljanjem,ker je škoda se naprezat.Sam je napisal da je mel že prej težave z prepoznavanjem pogomov,to ti je že mal sumljivo,ker dve napravi na enem kablu lahko samo delata ali pa ne,to pa ločiš z slave ali pa master in druge ni,vse ostalo je plata.

mocky ::

HELP
danes med igranjem igre sem zavohal zelo neprijeten vonj kot da bi se nekaj pregrelo ali kadar se kaj scvre(v moji in bilo je nekam vroče)potem je miška odpovedala in sem jo izklopil in vklopil nič...reseteral sem računalnik in ko se je vse zlovdalo se je zaslišal zvok ki se ga sliši kadar vklopiš USB napravo(miška)šel sem v igro igral mogoče 3 minute miška je spet odpovedala več krat sem izklopil miško in vklopil.Ko sem odnehal se je računalnik enostavno ugasnil in zdj po 1 uri se še zmer noče prižgati
ventilatorji so delovali normalno temperatura grafične je bila 48 stopnij kot vedno...ko sem potipal računalnik tam kjer je napajalnik je bilo zelo vroče(na ravno da se upečš:)ampak bolj toplo kot ponavadi)

kaj bi lahko bilo?
motherboard, napajalnik?
HVALA za odgovor

imallears ::

Moje nadnaravne sposobnosti telepatske diagnostike strojne opreme ne najdejo krivca, boš mogu sam sprobavat. To, da je temp. grafične v win 48°C ne pomen čist nč. Lohk se ti proc pregreva, grafa, lahk je ram šou, lahk je kej z napajalcem,... sprobi mal.

Pyr0Beast ::

Zaribal vent na napajalu najbrz :D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

gt55gre ::

Takole problem je rešen , na servisu v Comtron Ljubljana , je bilo ugotovljeno , da je fuč matična , samo račun 15 eur , se mi pa zdi malo pretiran , sem se pa hotel 100% prepričat , preden kupim nov računalnik.
Drugače , pa rami , grafična , in procesor so ok , plato bom verjetno dal na servis , ali morda kdo pozna kakšen dober servis za matične?

Hvala za odgovore

oldguy ::

Najbrž se ne splača. Če bi kupil matično že kar takoj brez da bi nesel na Comtron, bi imel že za skoraj pol plošče. Ampak zdaj je kar je, kupi rabljeno in staro zabriši v smeti.

gt55gre ::

Hvala za nasvet ,ja res sm se zafrknu , bom vsaj za drugič vedu . Sm kaj ,ko sm hotu bit res prepričan , da je plata šla.

Hvala


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

matična ali cpu zanič

Oddelek: Pomoč in nasveti
151412 (1076) Duhec
»

računalnik se ne odziva (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
566324 (5995) pingo76
»

Ob zamenjavi "cpu fan", se pc ne priŽge

Oddelek: Pomoč in nasveti
91653 (1523) nejcek74
»

Skurjena maticna ali procesor?

Oddelek: Pomoč in nasveti
141200 (969) Lery
»

Mrtev računalnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
251418 (1152) Yohan del Sud

Več podobnih tem