» »

Liteon 40x vs. TEAC 40x...hudi problemi z TEACom

Liteon 40x vs. TEAC 40x...hudi problemi z TEACom

DeLonghi ::

Tocno tako...imam TEACa ze skoraj dva meseca...dela res BP ampak-vceraj sem hotel posneti nek image file (cue, bin varianta)...strahovite tezave...poskusil sem ze vse mogoce...zamenjal vse kar je mozno, razen writerja (tudi po drugega sem sel identicnega)...v glavnem posname do konca, ko pa zapecen CD instaliram, errorji...
Ma kdo identicne probleme?

V glavnem, zadevo bom zamenjal, ker sem ugotovil, da pa ce snemam na noname writer, pa zadeva dela. Zamenjati ga pa mislim z LITEON-om, ker je carski baje.

V glavnem zelo razocaran nad TEACom..pozabil sem omeniti tudi, da je ZELO izbircen glede CDjev (posebej ce snemas z visjo hitrostjo)..razocaranje do konca;(
..................................
Zbogom in hvala za vse ribe

D.A.

JLP ::

Že kr en cajt mam ta Teac in dela perfektno. Izbirčen ni prov nič. Zmerej požre vse sorte medijov tko kt sm že od starga 6x Teaca navajen, U glavnm zame je to odličn pekač.
Live long and prosper!

DeLonghi ::

Zanimivo...ker v resnici nisem cul prej nikoli, da bi imel ta Teac probleme

S katerimi CDji snemas pri 40x hitrosti? in ali snemas tudi cue, bin filete?
..................................
Zbogom in hvala za vse ribe

D.A.

ABX ::

DeLonghi: kateri model Teac-a ?
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

DeLonghi ::

TEAC W540E..torej 40x/12x/48x

ampak poudarjam...karkoli sem snemal, je delalo prfektno (razen to, da nekatere CDje resnicno ne prebavlja, ampak to zves ko naenkrat pri preklopu hitrosti zamrzne)...to se pravi divx-e, lastne mp3je, audio muziko karkoli pac, RAZEN da pri cue, bin image-ih naredi tu in tam napako pri snemanju v smislu "napaka kasneje pri instalaciji"
Se kdo?
..................................
Zbogom in hvala za vse ribe

D.A.

perci ::

Imam 8-kratnika in dela BP, prebavlja vse cd-je, edino mi je na acerjeve cheap cdje na začetku prvega komada (če sem audio snemal) en klik naredilo.
Kar se cuesheetov tiče: kateri program uporabljaš, jst sm včasih cuesheete kar z nerotom in mi je včasih isto naredilo kot tebi, potem pa zače fireburner uporabljat za cuesheete in nobenga problema več.

JLP ::

Pečem na Mitsui pa TDK pa Philips pa včash še na Maxel pa Ricoh. Pa edin na Mitsui k so za 12x deklariran peče z 32x na ostale 40x.
Po peki fajlov zmeri dam verify nakonc pa nkol ni blo nobene napake. pa tud pr peki ISOtov je zmer blo vse OK. Mam filing da maš ti kak problem pr konfiguracij sistema.
Live long and prosper!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JLP ()

ABX ::

Če nisi že mu fleshiraj firmware.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

DeLonghi ::

Ufff..ko bi vedeli kaj vse sem ze poskusil, da bi mi uspelo posnet dolocen iso...od zamenjave sistema, flashanja vsega mogocega, do razlicnih SW za snemanje, zamenjavo za identicni writer, preizkusanjea ISO fileta z Daemon Toolsom (BP), premescanje IDE kanalov, snemanje z 10! razlicnimi CDji, snemanje na razkicne nacine (DAO, TAO), zmanjsanje hitrosti (iste procedure sel tudi cez zamenjani identicni TEAC)...v glavnem ene 10 ur intenzivnega dela...nakar dam en sposojen NONAME writer in mi BP posname vse razlicne ISOte pri katerikoli hitrosti
Pozabil sem omeniti da sem writer dal tudi v drugo masino in isti problemi..
Vesel sem, da sem ugotovil, da je problem w writerju ampak hkrati razocaran nad writerjem TEAC (pa sem jih imel tudi ze prej)

AJa, recimo ACER mediji (taksni zlati 24x deklarirano).. sem posnel nekaj divx-ov z njim, nakar ugotovim, da pri kopiranju nazaj na HDD iz CDja obvezno vsakic pade hitrost kopiranja npri 70% CDja na 4x hitrost in potem do konca 4x...beedaa..
isto se je dogajalo ali sem snemal z 40x ali 4x..

Aja, pa kje je tisto preverjanje CDja s strani TEAC-a..to je-da ti writer doloci sam hitrost varnega snemanja na TEAC? sem uspel skurit kar nekaj CDjev, ker tega ni







..................................
Zbogom in hvala za vse ribe

D.A.

DeLonghi ::

Kar se tice medijev, ki prebavljajo 40x snemanje...
zaenkrat le: Maxell, Smartbuy
32x: Benq (bivsi Acer), Ricoh

ostalo pa ni problema; to je nizje hitrosti
TDK nisem poskusil
SmartBuy mora gor pisati 24x, oni 16x niso delali cez to hitrost
..................................
Zbogom in hvala za vse ribe

D.A.

ABX ::

Hmm, pa glih kar sem naročil ta cd-r. No ja upam da si kaj ti zafukal in ni kriv cd-r :)
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

DeLonghi ::

zadnja stvar, ki sem jo se zadnjic preizkusil, preden bi TEAC sel v zamenjavo (saj, zamenjal bi ga tudi zaradi preobcutljivosti na razlicne medije)
in sicer: IDE kabel sem zamenjal z drugim in voila!...dela
grrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr;((
..................................
Zbogom in hvala za vse ribe

D.A.

Han ::

DeLonghi, ker očitno na veliko kopiraš igre s takšno ali drugačno obliko zaščite, bo res najbolje, da nabaviš Lite-On, ki je sposoben pravilno zapisati EFM. Verjetno boš lahko mirno kopiral še kakšne pol leta, potem bo pa tudi ta pečka "zmrznila" in boš spet obsojen na cracke.

Acer in ostale plošče, ki si jih omenil, so podn. Ravno sem končal z restavriranjem podatkov z ene take plošče. Zadevo sem s Teacom posnel na Mitsui CDR in to ploščo lahko porinem v katerikoli pogon, pa jo bo prebral pri polni hitrosti.

DeLonghi ::

DeLonghi, ker očitno na veliko kopiraš igre s takšno ali drugačno obliko zaščite,


Han, vse lepo in prav si odgovoril..samo, prosim, ne pisati teh izjav, ker tega ne ves in niti nisem tega nikoli rekel...;(

Kar se tice Acerja> ja, podn je, vsaj za TEAC pecico...na Plextorju pa mi je delal BP...
torej se eno dejstvo, ki potrjuje preobcutljivost TEACa
..................................
Zbogom in hvala za vse ribe

D.A.

Han ::

:D To je razvidno iz tvojega pisanja (Daemon Tools press)...

Glede preobčutljivosti: nekako se mi zdi, da Plextor ni bil 40-kratnik.

DeLonghi ::

Deamon toolse uporabljam zato, da vsakic ne tlacim noter CD, ko vprasa zanj - torej MOJ originalni CD...zadeva je cisto legalna in ne smrdi na piratstvo

Kar se tice Plextorja--je bil 12x Scsi...v primeru Acer, je TEACu vseeno ali snemam pri 4x ali 40x, ko zgubim na hitrosti pri 70%...torej se zmeraj preobcutljivost TEACa na dolocene CDje
..................................
Zbogom in hvala za vse ribe

D.A.

Han ::

Nič nisem rekel, da piratiziraš... Malo čudno pa se mi vseeno zdi, zakaj želiš na CDR posneti "razpakiran" ISO, če ga lahko namontiraš v Daemona.

Vsi hitri pekači so občutljivi na medije, eni bolj, drugi manj. Dejstvo je, da na plošče, deklarirane za 16x, 24x in 32x NI PRIPOROČLJIVO snemati hitreje. Zaradi tega in zato, ker med 16x in 40x pečko ni neke omembe vredne razlike v hitrosti, se mi zdi nesmiselno pretiravati...

DeLonghi ::

Zakaj hocem preko ISO fileta presneti svoj original CD na drug CD je pac moj problem...mogoce hocem ohraniti svoj original CD nepopraskan in ga imam shranjenega v skatlici...

Prosil sem te samo v zacetku pisanja, da me ne dajes v isti kontekst kot je piratiziranje in delanje vecih kopij CDjev...ampak se tega zgleda ne drzis;(
se zmeraj se nekaj cudis in gonis svoje...

Torej Han, hvala za tvoje odgovore, svoj problem sem resil skozi topic...
od ostalih zadev pa se distanciram
..................................
Zbogom in hvala za vse ribe

D.A.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Smartbuy - nateg? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
776298 (4209) pingo76
»

Še ena o cd-medijih:

Oddelek: Kaj kupiti
382190 (1439) LeQuack
»

Teac CD-W548E & firmware (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
515245 (4558) wilecoyot
»

Teac 48x12x48 ?

Oddelek: Kaj kupiti
191636 (1267) TheJack
»

Kvalitetni 40x CD mediji

Oddelek: Pomoč in nasveti
91391 (1182) Lime

Več podobnih tem