» »

java(netbeans)

java(netbeans)

trauca ::

živjo,
imam en problem in sicer delam seminarsko nalogo za računalništvo(matura)...gre za to da moram naredit program v javi in sicer poslovanje fitnes centra(vizualno programiranje-java + podatkovna baza)...delam v netbeansih 6.1 in v accessu 2007....in glede na to, da standard gumbi v netbeansih pri vizualnem programiranju zgledajo za ku*ac in more bit aplikacija tako vizualno lepa, kot praktična je zdej tu problem...rad bi naredil nek custom gumb/meni, da bo lepo zgledal in ga exportu v netbeanse in mu tam dodal "javax.swing-evente"-akcije
zdej pa iz interneta sem potegnil že kopico programov- magic button maker,xara,1 Cool Button Tool - Java 5.0, 1 Cool Menu FX Tool(tega mi noče sploh odpret), Easy Button & Menu Maker in mi noben noče shranit projektov kot java datoteko ampak samo kot .html

mi lahko kdo pomaga?

lp

infiniteLoop ::

Zdravo,

Nisem ravno strokovnjak za GUI v javi. Ampak novi "Nimbus" look and feel zgleda dovolj dobro, da ti verjetno ne bo treba dodatno carati z widgeti.

Demo:
Nimbus demo webstart

Vklopis ga tako da ob zagonu programa poklices seledeco metodo
UIManager.setLookAndFeel("com.sun.java.swing.plaf.nimbus.NimbusLookAndFeel");


Mora pa tisti, ki bo uporbaljal aplikacijo imeti svez JVM 1.6_u10 in kasnejsi.

Upam, da sem ti kaj pomagal.
None of us is as dumb as all of us.

Zgodovina sprememb…

l0g1t3ch ::

Meni se ne zdi da bi biu GUI v javi grd. Če uporabljaš swing je prav lep in lahko nastaviš tudi različne "look & feel" načine.

Poglej si tule
http://java.sun.com/docs/books/tutorial...

trauca ::

najprej bi se vam rad zahvalil za odgovore, oboje sem sprobal - vendar nič od tega noče odpreti, zavrne z: "Failed to load Main-Class manifest attribute from [ime direktorija]"
sem updatu javo, vendar nič ne pomaga...help anyone?!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: trauca ()

infiniteLoop ::

Pusti trauco pri miru vsaj ko programiras.

Kaj pa delas ko dobis ta error? Zlgeda kot, da bi hotel zagnati aplikacijo iz jar filea in ta file nima main classa v mainfestu. Manifest je fajl v META-INF v jaru. In main class je tisti class katerega main metoda se poklice, ce hoces pognati jar.

Se enkrat te vprasam kaj tocno delas?
None of us is as dumb as all of us.

trauca ::

hehe, travo ne kadim to je samo moj vzdevek zaradi priimka...pa pustimo tole
jxlayer sem potegnil dol in ga probam zagnati kot aplikacijo(double click)


delam kaj narobe????

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: trauca ()

l0g1t3ch ::

Nevem zakaj hočeš uporabljati neke 3rd party zadeve za java GUI. Vse in še več kar ti rabiš se da naredi z uporabo knjižice swing, ki je del standardne jave in bo delalo povsod brez problema.
Meni se dozdeva, da si se ti prvotno lotil z AWT-jem, ki je predhodnik swinga in ima res dokaj grde gradnike.
Swing je precej lepši in če ti slučajno ne ustreza navadni java izgled mu lahko določiš look&feel da zadeve povzame videz native win gradnikov ali pa linuxa ali nekaj tretjga.

edit: takole nastavis in aplikacija bo zgledala isto kot vsaka druga win zadeva

try
{
UIManager.setLookAndFeel( UIManager.getSystemLookAndFeelClassName() );
}
catch(Exception e) {}

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: l0g1t3ch ()

trauca ::

imaš prav, tole:
try
{
UIManager.setLookAndFeel( UIManager.getSystemLookAndFeelClassName() );
}
catch(Exception e) {}

dam na začetek programa?ali kje ga naj vstavim?

l0g1t3ch ::

Na začetek programa ja, lahko kar kot prvo stvar v main metodi. Drugače pa pomoje moreš zadeve spremenit iz AWT na swing, da bo stvar delala. Swing komponente majo spredaj črko "J". JLabel, JButton, ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izdelava programa za delovanje v ozadju

Oddelek: Programiranje
91118 (711) konspirator
»

[Java] Zagon appleta v HTML

Oddelek: Programiranje
161460 (1282) Bela01
»

[JAVA] branje iz datoteke

Oddelek: Programiranje
242308 (1943) Bela01
»

[Java]Vprašanja

Oddelek: Programiranje
242051 (1519) Bela01
»

[Java] Deljenje in ostanek

Oddelek: Programiranje
142942 (2526) pr2501

Več podobnih tem