» »

Razširimo obzorja običajnim uporabnikom

Razširimo obzorja običajnim uporabnikom

Testman42 ::

Yo

V raznih flamewarih med Windows in Linux taborom sem velikokrat zasledil da je problem pri Linuxu to da so končni uporabniki nerazgledani ter jih velika večina sploh ne ve da se da za njihove zahteve/potrebe dobit prav takšno opremo za občutno manjšo ceno.
Sam zdej se pa pojavi vprašanje:
Kako tem ljudem, ki so jih v OŠ naučili uporabljat M$ Office in Internet Explorer, razširiti obzorja ter jim predstaviti tudi drugo, svobodnejšo stran. Stvar je v tem da bi se uporabniki vsaj vedeli da imajo možnost izbire. Dobr, sej zdej boste rekl "Ja kdo jim pa brani". Sam če se postaviš nekam v Ljubljano pa narediš anketo "Si že kdaj uporabil kakšno distribucijo Linux-a" boš IMHO dobil večino odgovorov "Kaj je to Linux?" (to je sam IMO, se priporočam za kakšne konkretne podatke, če obstajajo).
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

JayKay ::

sprašuješ na napačnem forumu.:P Vprašaj na lepa.si ali pa svetlepote in takšne forumu.

tsh2 ::

če bodo s piratsko vojno pretiravali bo to zelo koristilo linuxu in škodilo windowsu. večino programov se da napisati v prostem času. meni bi pravzaprav bolj pašalo, če bi bilo 90% uporabnikov na linuxu, ne pa obratno tako kot je zdaj. tako da je bolje za microsoft, da se ne spušča v piratsko vojno.

Pyr0Beast ::

Kako tem ljudem, ki so jih v OŠ naučili uporabljat M$ Office in Internet Explorer, razširiti obzorja ter jim predstaviti tudi drugo, svobodnejšo stran.

Pač rečeš ta je to pa najnovejši Office. Hitro in učinkovito :D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

ABX ::

Yo

V raznih flamewarih med Windows in Linux taborom sem velikokrat zasledil da je problem pri Linuxu to da so končni uporabniki nerazgledani ter jih velika večina sploh ne ve da se da za njihove zahteve/potrebe dobit prav takšno opremo za občutno manjšo ceno.
Sam zdej se pa pojavi vprašanje:
Kako tem ljudem, ki so jih v OŠ naučili uporabljat M$ Office in Internet Explorer, razširiti obzorja ter jim predstaviti tudi drugo, svobodnejšo stran. Stvar je v tem da bi se uporabniki vsaj vedeli da imajo možnost izbire. Dobr, sej zdej boste rekl "Ja kdo jim pa brani". Sam če se postaviš nekam v Ljubljano pa narediš anketo "Si že kdaj uporabil kakšno distribucijo Linux-a" boš IMHO dobil večino odgovorov "Kaj je to Linux?" (to je sam IMO, se priporočam za kakšne konkretne podatke, če obstajajo).


Najboljši argumenti so varnost in denar.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Gandalfar ::

Kako tem ljudem, ki so jih v OŠ naučili uporabljat M$ Office in Internet Explorer, razširiti obzorja ter jim predstaviti tudi drugo, svobodnejšo stran. Stvar je v tem da bi se uporabniki vsaj vedeli da imajo možnost izbire. Dobr, sej zdej boste rekl "Ja kdo jim pa brani". Sam če se postaviš nekam v Ljubljano pa narediš anketo "Si že kdaj uporabil kakšno distribucijo Linux-a" boš IMHO dobil večino odgovorov "Kaj je to Linux?" (to je sam IMO, se priporočam za kakšne konkretne podatke, če obstajajo).
Ponosen


Ljudje vedo da obstajajo alternative. Vseeno jim je za njih, ker obstojece resitve delujejo dovolj dobro in nimajo energije in volje vlagat v alternative. Komu na cast?

dba ::

Pač rečeš ta je to pa najnovejši Office. Hitro in učinkovito :D


Preverjeno deluje :D Čeprav se mi je že zgodilo, da me je potem kak "mulc" klical,da je poskusil na očetov comp naložit "pačnekajzawindows" in da ni delalo, pa če mu lahko kaj pomagam :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dba ()

Poldi112 ::

>Ljudje vedo da obstajajo alternative. Vseeno jim je za njih, ker obstojece resitve delujejo dovolj dobro in nimajo energije in volje vlagat v alternative. Komu na cast?

Po mojih izkušnjah večina ne ve za obstoj alternative.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

opeter ::

Linux ni reklamiran. Vprašaj nekoga, če pozna pregrizen jabolčni logotip. Če ne drugega, bo rekel, da je že slišal za iPod. Zato pa so zaprte platforme tako uporabljene. Dober marketing in reklame.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Gandalfar ::

Ce bi bil res tako fajn, bi ze Word of Mouth opravil svoje delo, mar ne?

Daedalus ::

Ljudje vedo da obstajajo alternative. Vseeno jim je za njih, ker obstojece resitve delujejo dovolj dobro in nimajo energije in volje vlagat v alternative. Komu na cast?


Bog pomagaj tvojemu biznisu, če se ga lotevaš s takim pristopom, resno. Sploh če mi boš kot naslednji argument pribil, da je priseganje na zgolj eno rešitev primeren pristop. Ljudje pač uporabljajo, kar dobijo. In kar uporabljajo sosedje. Biznisi, ki pa dolgoročno sedijo zgolj na eni rešitvi so pa bolj švoh. Uporabljaš, kar ti v danem trenutku najbolj učinkovito rešuje nek problem.

Ce bi bil res tako fajn, bi ze Word of Mouth opravil svoje delo, mar ne?


Sej ga opravlja. Samo, dokler se na veliko FUD-a in se tudi na izobraževalnih institucijah ponuja one-size-fits-all "rešitve", je napredek bolj počasen.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Daedalus ()

bluefish ::

OK, za večino pisarniških opravil je linux za domačega uporabnika povsem dovolj in ustrezna alternativa.
Zatakne pa se pri malo bolj naprednih programih, igrah, podpori nekateri strojni opremi in še čem. Če bi lahko linux naslovil tudi te segmente, potem bi se njegov delež precej razširil. Do takrat pa se lahko pregovarjamo v nedogled o domnevnih prednostih, ki pa povprečnemu uporabniku računalnika ne pomenijo prav veliko.

Gandalfar ::

Uporabljaš, kar ti v danem trenutku najbolj učinkovito rešuje nek problem.


Tocno tako. Nimajo potrebe po Linuxu, ker jim Windows resitve predstavljajo dovolj dobre resitve za njim se sprejemljivo ceno.

Daedalus ::

Tocno tako. Nimajo potrebe po Linuxu, ker jim Windows resitve predstavljajo dovolj dobre resitve za njim se sprejemljivo ceno.


Če razmišljajo tako, kot si ti prej predstavil, itak dlje kot do Windows ne pridejo. In tako ne morejo vedet, če uporabljajo dovolj dobro rešitev. Simpl as that.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

bluefish ::

In zakaj ta nenehna želja po spreobrnitvi?

Daedalus ::

Ni neke posebne želje po spreobrnitvi - niso religije na tapeti. Sam ne razumem, kako ima lahko tehnično pismen folk tak ozkogleden odnos do te razprave. V stilu "eh, sej dela, bo že ok." Na tak način težko kadarkoli resno napreduješ, ane?
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

bluefish ::

To že res, vendar pa tudi če nekdo pozna linux kot pojem to še ne pomeni, da ga bo namestil na računalnik ali pa ga redno uporabljal.
Sam sem recimo preizkusil kar nekaj distribucij, pa se je vedno pokazala neka ovira v obliki programov ali težav s strojno opremo, ki mi je podrobnejše spoznavanje oddaljila.
Skratka, tudi če razširiš obzorja običajnim uporabnikom to še nujno ne pomeni, da bodo pa potem avtomatsko uporabljali sistem; morda se bo delež za nekaj malih % povečal, vodilnega ali opaznega deleža pa še zmerja ne bo.

Morda bi pomagalo, če bi razvijalci distribucij stopili skupaj in naredili nekaj, kar bi bilo širše sprejeto in bi skupaj stali za projektom, tako z oglaševanjem kot podporo. Seveda pa je vmes veliko preveč različnih interesov in vizij.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Daedalus ::

Jah, že sama širša prisotnost vednosti, da obstaja solidna alternativa, med drugim izboljša tudi delovanje trga. Videno v praksi. In če ljudje vedo, da nekaj obstaja (in da so na voljo recimo usposabljanja in gradivo primerno za začetnike), to poveča možnosti uporabe. Trg z zelo biased in enostranskimi informacijami pa pač ne more delovati normalno.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

BigWhale ::

Ce bi bil res tako fajn, bi ze Word of Mouth opravil svoje delo, mar ne?


Ce bi bilo to res, potem. No, nevem, povej tistim na ekonomiji, ki studirajo marketing. :>

JanVid86 ::

razširiti obzorja ter jim predstaviti tudi drugo, svobodnejšo stran

koliko časa ocenjuješ je treba na svobodnejši strani porabiti, da na pc priklopiš nek osebni fotoaparat, npr. canon 350d, svoj mobilni telefon, pa mobilni telefon od punce, mobilni telefon od sestre, usb modem - (lahko npr. ta ki ga kupis pri mobitelu za wireless internet), scanner, mp3 player .... ne da se mi vec nastevat.

ne mi nastevat kateri fotici so podprti. ne mi nastevat kateri mobilci so podprti. ker ko ti napravo imas, tebe ne zanima katere druge so podprte. povejte mi samo oceno casa, ki ga "nerazsvetljen uporanik" potrebuje da se znajde pri priklopu ene od svojih napravic na komp. Vstevsi google, sprasevanje po forumih o alternativah, iskanje delucega driverja, ucenje dela z kosom aplikacije ki je obicajno genericna, nespecializirana za napravo in manj prijazna od proizvajalceve.

Je izkusnja enako kvalitetna po vasem mnenju?

Daedalus ::

koliko časa ocenjuješ je treba na svobodnejši strani porabiti, da na pc priklopiš nek osebni fotoaparat, npr. canon 350d, svoj mobilni telefon, pa mobilni telefon od punce, mobilni telefon od sestre, usb modem - (lahko npr. ta ki ga kupis pri mobitelu za wireless internet), scanner, mp3 player .... ne da se mi vec nastevat.


FujiFilm S5 pro - prištekam in dela. In isto za ostale aparate, ker se večinoma obnašajo kot navaden USB storage device. SE P1i - v memory card načinu - prištekam in dela. Za ostale funkcije rabiš win only SE crap programje, ki ga je treba posebej nameščat. Za sinhronizacijo lahko uporabljam Funambol - morem še stestirat. Scannerji, več različnih tipov - prištekaš in dela. Isto z mp3 playerji, dokler ne zahtevajo kakega lastniškega sranja, kot recimo Sony to počne, ko vse konvertira. USB modemi od Mobitela - delajo, vsaj nekateri, preverjeno. Jih majo na Arnesu recimo, za dežurne admine.

In te naprave delajo tako... vklopiš in dela. Recimo moj tiskalnik, en Brother model. V 8.04 sem še mogo downloadat linux driver (deb paket) in ga inštalirat. V 8.10 sem vštekal printer in čez cca 15 sec je že printal. Tako da po mojih izkušnjah je izkušnja kvalitetna. It beats the crap out of winXP, pravzaprav. Visto sem rajši preskočil, ko bo Win7 zunaj kot stable release, bom pa spet dobro pogledal na temno stran, he he.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Gandalfar ::

Isto z mp3 playerji, dokler ne zahtevajo kakega lastniškega sranja, kot recimo Sony to počne, ko vse konvertira.


Kaj pa v tem primeru storis.

Oz. kaj naredis v primeru, da niso Digitalci USB storage ampak imajo katerega od cudnih lastniskih formatov. V iPhoto to kar dela, moje izkusnje so pa da na Linuxu se lahko kar ubijes ob compajlanju raznih razvojnih vej in hackov da prides do teh fotk. How is that better?

bluefish ::

saj ni problem pri zaznavi spominskih kartic in drugega. Zatakne se pri malo bolj "naprednih" rečeh - update firmwarea, kakšne nastavitve,...

Daedalus ::

Kaj pa v tem primeru storis.


Nič, ker se je proizvajalec odločil, da ne bo podprl izdelka na Linux platformi. Lahko ignoriraš proizvajalca, recimo. Kar v primeru Sony glede na zgodovino podtikanja rootkitov na računala sploh ni slaba odločitev. In seveda, imaš še en dober razlog. Če se uporabljajo čudni formati, si talec proizvajalca. Če takega proizvajalca odjebeš, narediš samemu sebi precej dobro uslugo. Ker res ne vem, zakaj bi moral za prenos muske na USB storage device, nabildanim z opcijo za predvajanje zvoka, uporabljat kako posebno programje. Razen seveda, če proizvajalec noče, da si zmišljujem po svoje. Sam, take se ignorira, pa je.

Oz. kaj naredis v primeru, da niso Digitalci USB storage ampak imajo katerega od cudnih lastniskih formatov. V iPhoto to kar dela, moje izkusnje so pa da na Linuxu se lahko kar ubijes ob compajlanju raznih razvojnih vej in hackov da prides do teh fotk. How is that better?


Isto kot zgoraj. Ne moreš kaj dosti, razen seveda, da preveriš, kaj je podprto in kaj ni. How is that better? Je lahko PITA, sam pri 10-15% tržnem deležu pa se bojo proizvajalci bolj potrudili. Čeprav ayd. Že dolgo nisem vidal digitalca, ki ne bi znal biti USB storage. Al pa preprosto nabaviš USB card reader. Al ga pa dobiš zraven, kot recimo SD/MMC card reader na mojem laptopu. Vštekaš in dela. Pa F-Spot mi takoj ponudi prenos fotk v album in njih pregledovanje.

Zatakne se pri malo bolj "naprednih" rečeh - update firmwarea, kakšne nastavitve,...


Zato rabiš namensko programje. In odsotnost le-tega ni direktno lastnost operacijskega sistema.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Daedalus ()

Gandalfar ::

Fajn, samo to kar razlagas je ze religija. To niso stvari, ki bi koristile uporabnikom da bi presli na Linux oz. da bi ga lahko videli kot boljso alternativo, prej obratno.

Daedalus ::

Fajn, samo to kar razlagas je ze religija. To niso stvari, ki bi koristile uporabnikom da bi presli na Linux oz. da bi ga lahko videli kot boljso alternativo, prej obratno.


Religija? Temu se reče praktično razmišljanje. Ko kupujem stvar, hočem da dela. Brez dodatne navlake in bloatwara. Plain and simple. In ja, dolgoročno ti koristi, da tvoji podatki niso "talci" lastniških formatov. Nič religioznega, sami fakti.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

bluefish ::

Ko kupujem stvar, hočem da dela.
Točno tako. Ponavadi tudi pričakujem, da mi ne bo potrebno naprave kupovati na podlagi tega, ali dela na določenem sistemu.
Sploh pa je uvodni post govoril o seznanjanju novih uporabnikov. To pomeni, da večina ni pripravljena kupovati novih naprav iz kosov strojen opreme samo zato, da bodo lahko uporabljali nov sistem, pa naj se gre za win ali linux.

Brez dodatne navlake in bloatwara.
Jah, za razne naprave, ki uporabljajo spominske medije je to še izvedljivo. Kaj pa reči, ki potrebujejo nastavljanje in je to seveda možno doseči le z orodji proizvajalca naprave, alternative pa ni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Daedalus ::

Kaj pa reči, ki potrebujejo nastavljanje in je to seveda možno doseči le z orodji proizvajalca naprave, alternative pa ni.


Jah, odgovor na to poznamo. Če ni podprto, ne dela.

Točno tako. Ponavadi tudi pričakujem, da mi ne bo potrebno naprave kupovati na podlagi tega, ali dela na določenem sistemu.


Naj bi bilo tako, ja. Dokler pa se proizvajalcem dopušča vrtičkanje, pa temu ne bo tako. Zato pa se zagovarja standardizacija protokolov za izmenjavo podatkov. Kar ratuje zelo bistvenega pomena, očitno. Ker je precej pain recimo za prenos muske na mp3 player uporabljat neko dodatno programsko opremo, če pa je drag and drop v explorerju precej bolj enostaven.

Sploh pa je uvodni post govoril o seznanjanju novih uporabnikov. To pomeni, da večina ni pripravljena kupovati novih naprav iz kosov strojen opreme samo zato, da bodo lahko uporabljali nov sistem, pa naj se gre za win ali linux.


Se strinjam. Ko pogledaš takole preko palca, je neglede na majhen tržni delež Linux precej dobro poštiman. In tudi večina ljudi ne uporablja neke blazne eksotike od strojne opreme, da le-ta ne bi delovala. Problem je bolj v pomanjkanju informacij - kar je tudi osnovna tema te debate. Pa v tem da trg, ki ga 90%+ obvladuje en sam proizvajalec sw-ja, ni normalen trg.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

knesz ::

Če jaz kot prodajalec računalniške opreme naložim na nov računalnik linux, ga bo v roku ene ure sosedov mulc vrgel dol, ter naložil piratske windowse.
Če linux slučajno ostane, bo ata ki je kupil od mene tak računalnik, za vsako malenkost klical mene da mu ne dela to in ono, da ne more naložiti programov ipd...
Če jaz kot prodajalec ne poznam linuxa in mu ne morem pomagati, sem v riti in moja trgovina bo prišla na slab glas.
Če jaz kot prodajalec obvladam linux, bom za nasvete porabil precej časa, katerega pa stranki ne morem zaračunati. Torej bom raje prodal računalnik z windowsi.
Rešitev tukaj bi bila, da odprtokodna skupnost v nekem kraju orgarnizira brezplačne tečaje uporabe linuxa. Le tako bi pomoje linux ostal prednaložen na novem računalniku.
In edino prednaloženi sistemi imajo vsaj nekaj možnosti, da ostanejo na računalniku (lep primer je vista).

To je moje mnenje.
lp

Daedalus ::

Če jaz kot prodajalec računalniške opreme naložim na nov računalnik linux, ga bo v roku ene ure sosedov mulc vrgel dol, ter naložil piratske windowse.


Ja, dokler se take kraje bolj striktno ne preganja, nimaš kaj.

Če linux slučajno ostane, bo ata ki je kupil od mene tak računalnik, za vsako malenkost klical mene da mu ne dela to in ono, da ne more naložiti programov ipd...


Valid point. Stari fotr rabi tečaj al pa vsaj neko osnovno brošurco, kaj in kako. S tem da en tak tud na winsih ne zna kaj dosti. In bo mel probleme tud, če mu daš pred nos menda najbolj userfrendli OS na svetu - MacOS.

Če jaz kot prodajalec ne poznam linuxa in mu ne morem pomagati, sem v riti in moja trgovina bo prišla na slab glas.
Če jaz kot prodajalec obvladam linux, bom za nasvete porabil precej časa, katerega pa stranki ne morem zaračunati. Torej bom raje prodal računalnik z windowsi.


Delno res. Problem je v tem, da vsi jemljete poznavanje Windows OS kot od Boga podarjeno. Pa ni čist tak - tud winse se je treba naučit uporabljat. Je pa tu seveda v močni prednosti MS - glej opazko o situaciji na trgu. Če te pač od osnovne šole naprej navajajo na sam eno orodje, drugih ne boš znal uporabljati.

Rešitev tukaj bi bila, da odprtokodna skupnost v nekem kraju orgarnizira brezplačne tečaje uporabe linuxa. Le tako bi pomoje linux ostal prednaložen na novem računalniku.


Na tem se vsaj v Lj trenutno aktivno dela - pripravlja gradivo. Delavnice pa sledijo.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

opeter ::

Daedalus, saj ljudje imajo izbiro: MS Windows OS, ali pa Applov MacOS X. Oba sistema pokrivata 99% desktop trga. Zanje obstaja ogromno (tudi odprotkodnega!) programa. Kaj želiš še več?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Daedalus ::

Daedalus, saj ljudje imajo izbiro: MS Windows OS, ali pa Applov MacOS X. Oba sistema pokrivata 99% desktop trga. Zanje obstaja ogromno (tudi odprotkodnega!) programa. Kaj želiš še več?


Več izbire.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Gandalfar ::

Na tem se vsaj v Lj trenutno aktivno dela - pripravlja gradivo. Delavnice pa sledijo.


2 delavnici v enem mestu enkrat na 18 mesecev pac ni aktivno delo. Ocitno odprto-kodna skupnost ni resna in se je treba kar lepo na Microsoft treba zanest, da skrbi za racunalnisko opismevanje. Pa ceprav tako, da senka tecajem uciteljem na solah.

jype ::

Gandalfar> V iPhoto to kar dela

http://macosx.com/forums/mac-os-x-syste...

paljer ::

Pa zakaj bi si kompliciral življenje, če Windows update od Viste ali Windows7 opravi vse delo?

ABX ::

Če jaz kot prodajalec računalniške opreme naložim na nov računalnik linux, ga bo v roku ene ure sosedov mulc vrgel dol, ter naložil piratske windowse.
Če linux slučajno ostane, bo ata ki je kupil od mene tak računalnik, za vsako malenkost klical mene da mu ne dela to in ono, da ne more naložiti programov ipd...
Če jaz kot prodajalec ne poznam linuxa in mu ne morem pomagati, sem v riti in moja trgovina bo prišla na slab glas.
Če jaz kot prodajalec obvladam linux, bom za nasvete porabil precej časa, katerega pa stranki ne morem zaračunati. Torej bom raje prodal računalnik z windowsi.
Rešitev tukaj bi bila, da odprtokodna skupnost v nekem kraju orgarnizira brezplačne tečaje uporabe linuxa. Le tako bi pomoje linux ostal prednaložen na novem računalniku.
In edino prednaloženi sistemi imajo vsaj nekaj možnosti, da ostanejo na računalniku (lep primer je vista).

To je moje mnenje.
lp


Ko pride stranka do tebe jo vprašaj zakaj rabi računalnik. Če Linux izpolnjuje vse pogoje ji ponudi to možnost.
Če stranka pride nazaj sitnarit z zadevami ki ni omenila pri nakupu ji prodaj vso staro zalogo.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Matako ::

Naredi killer aplikacijo in jo podlo ne portaj na Winse ;)
/\/\.K.

Tear_DR0P ::

če hočeš uporabniku razširiti obzorja, delaj delavnice, kjer bodo ljudje spoznali alternative - ali pa predstavi killer product, kot je to naredil apple in si odreži kos pogače
in kot pravi Gandalfar - zakaj bi se selili na nekaj boljšega, če to kar imamo funkcionira povsem dobro - kadar pa ne, pa pokličemo kolega, ki se spozna na računalnike :)
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

BigWhale ::

Na tem se vsaj v Lj trenutno aktivno dela - pripravlja gradivo. Delavnice pa sledijo.


2 delavnici v enem mestu enkrat na 18 mesecev pac ni aktivno delo. Ocitno odprto-kodna skupnost ni resna in se je treba kar lepo na Microsoft treba zanest, da skrbi za racunalnisko opismevanje. Pa ceprav tako, da senka tecajem uciteljem na solah.


Tole je mal traparija. MS s svojim podarjanjem software-a prav nikogar ne opismenjuje.

Tudi BMW in Mercedes ne usposabljata novih voznikov v nagradnih igrah kjer podarjata avtomobile.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Po pričakovanjih konec Linuxa v Münchnu (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
38398604 (88464) jype
»

Se v islandskih šolah pričenja prehod na Ubuntu? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
16517046 (12528) Pithlit
»

Microsoft: 96 odstotkov netbookov teče na Windows (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
10811993 (9564) poweroff
»

Na Portugalskem za javne razpise potrebujete Silverlight (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
11811261 (8253) Utk

Več podobnih tem