» »

Kaj kupiti => Do 200€

Kaj kupiti => Do 200€

Ciklamen ::

Lep pozdrav.

Iščem telefon, ki je v rangu do 200€, pa je bolj novejši model, zaželjen Touch Screen, ni pa nujno, Wlan, GPS, vsaj dokaj solidna kamera...

Preiskal sem že skoraj celotno bolho, pa mi še vedno ni nič kaj takega do 200€.

Torej, predlogi?
- End of the Post ->
  • spremenil: Ciklamen ()

WaterBoy ::

Nokia 5800EM?

__Devil__ ::

Sony Ericsson P1i, ga mam sam pa je super, ma vse razen GPS.. Rabljenega dobiš že za prb. 130-200 €

Ciklamen ::

Nokia zgleda zanimiva, P1i pa me nekako ne pritegne..

Še predlogi?
- End of the Post ->

Bor H ::

touchscreen + wlan + gps pa da je manj kot 200 eur ti ostane sam 5800

BALAST ::

Stran od SE p1i ker ima preštorast vmesnik, pa java je polžje počasna.
Raje poglej za HTC touch diamond.

Ciklamen ::

Hmm, saj P1i tako ali tako ne gledam, ker mi je zelo smešen telefon.

Drugače pa, kje naj dobim Touch Diamonda za 200€?

Bor H, imam eno ponudbo za Samsung Omnio, 190€, detajle ne bom pisal, ker ni tako pomembno, ampak me zanima, kako se kaj v praksi odnese Omnia, ker vidim da jo eni ful kritizirajo, eni pa ful hvalijo.

Pa bi rad vedel še vaša mnenja (vem da je tema na Omnio že, samo zanima me vaše mnenje).
- End of the Post ->

Bor H ::

Baterija je bolj tako tako pa dokaj hroščata je, pomoje je dokaj stvar okusa vseen, Symbian vs WinMo :)

D3m ::

Nokia E71.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Ciklamen ::

Ja, on mi je povedal, da pač zdrži 3-4 dni, vendar ocenjujem da bo zdržala nekje max 2-3 dni, več ne. Saj se baje dosti reši tudi z raznimi ROM-i in podobno.

Kakšno je pa kaj razmerje med programi za Symbian in Windows mobile?
- End of the Post ->

Bor H ::

WinMo ma velik programov, symbian prav tako, edin kar je trenutno mal še problem je to, da s60v5 še nima velik nativnih programov ampak večina starih se jih porta ali pa zaganja z on screen keyboard.

Ciklamen ::

Aja, pa kakšne so morda slike (primerjava slik) Omnie in recimo kakšnega HTCja (Nokie ne bom postavljal medzmes, ker je razred zase napram Omnii)?
- End of the Post ->

ABX ::

Android
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Ciklamen ::

In katerega Androida naj dobim za 200€?
- End of the Post ->

ABX ::

Trenutno prav nič.

Android Vodafone pride Maja, hoj znat če tudi v SLO. Tudi cene niso še jasne in bojo močno pogojene z paketom ki se veže.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Ciklamen ::

No, zanimam se tudi za tegale : http://www.bolha.com/oglas382759725/sam... , se mi zdi kar mamljiv, glede na to kakšno opremo ima zraven
- End of the Post ->

ABX ::

Ne kupovat telefonov za 200E ki ne podpirajo SIP povezave.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Ciklamen ::

SIP pa je?
- End of the Post ->

ABX ::

SIP omogoča povezavo na VOIP server, kar pomeni smešno nizke cene za klice po celem svetu. Bistveno cenejše od Skype.

To je revolucija ki jo bo sprožil Android. In nastalo bo novo kreganje z Mobilni operaterji.

Session Initiation Protocol @ Wikipedia
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

Ciklamen ::

Eh no ja, kaj pa vem, nevem če bo mi to kaj koristilo, saj ne opravljam klicev v druge države, edino to kaj pač grem na počitnice za teden dni, pa še to ne govorim dosti :)
- End of the Post ->

steev ::

SIP omogoča povezavo na VOIP server, kar pomeni smešno nizke cene za klice po celem svetu. Bistveno cenejše od Skype.

To je revolucija ki jo bo sprožil Android. In nastalo bo novo kreganje z Mobilni operaterji.

Session Initiation Protocol @ Wikipedia


To ni nobena revolucija. Obstaja že veliko dlje to na mobitelih, ko o androidu sploh ničesar vedeli nismo.
:|

__Devil__ ::

Sony Ericsson IDOU >:D jeseni pride komaj :8)

EDIT: pardon, da sem omeni sony-ja

Zgodovina sprememb…

Ciklamen ::

Devil, nekako sem se zaklel, da ne pogledam SEja več.
- End of the Post ->

ABX ::

SIP omogoča povezavo na VOIP server, kar pomeni smešno nizke cene za klice po celem svetu. Bistveno cenejše od Skype.

To je revolucija ki jo bo sprožil Android. In nastalo bo novo kreganje z Mobilni operaterji.

Session Initiation Protocol @ Wikipedia


To ni nobena revolucija. Obstaja že veliko dlje to na mobitelih, ko o androidu sploh ničesar vedeli nismo.


Imaš kakšen link do telefona ki podpira SIP, WiFi, in 3G?
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

LuGi ::

Eh potegnes si http://www.fring.com/ in imas đabe talk(prek wifi,edge,..)

ToniT ::

@ABX
Imaš kakšen link do telefona ki podpira SIP, WiFi, in 3G?

Nokia E60 omogoča vse to. Meni Siol VOIP deluje na tem telefonu odlično.

Ciklamen ::

Se lahko vrnemo na temo prosim? Hvala :D
- End of the Post ->

ABX ::

@ABX
Imaš kakšen link do telefona ki podpira SIP, WiFi, in 3G?

Nokia E60 omogoča vse to. Meni Siol VOIP deluje na tem telefonu odlično.


Zanimivo. Bom malo čekiral.

Kakšna je pa cene E60? Jat vidim 360E, kar je bistveno dražje od Androida.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

ABX ::

Eh potegnes si http://www.fring.com/ in imas đabe talk(prek wifi,edge,..)


Imaš prosto zbiro pri VOIP serverju ali moreš koristit njihovega?
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

steev ::

SIP omogoča povezavo na VOIP server, kar pomeni smešno nizke cene za klice po celem svetu. Bistveno cenejše od Skype.

To je revolucija ki jo bo sprožil Android. In nastalo bo novo kreganje z Mobilni operaterji.

Session Initiation Protocol @ Wikipedia


To ni nobena revolucija. Obstaja že veliko dlje to na mobitelih, ko o androidu sploh ničesar vedeli nismo.


Imaš kakšen link do telefona ki podpira SIP, WiFi, in 3G?


Nokia E60. Sem se igral ene 2 leti nazaj ali pa še več z njo, ko jo je fotr kupu.

Edit: To je star telefon. Verjetno to podpirajo vse novejše Nokie E serije.

Edit2:
Kakšna je pa cene E60? Jat vidim 360E, kar je bistveno dražje od Androida.

Android je OS, kajne? Tako kot symbian.
:|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: steev ()

ABX ::

Da, edina razlika je da Android je free in open source. Dela pa na Linuxu in Java.

SIP je zelo redko v telefonu, ker mobilni operaterji ga ne želijo videt.

To je Android od Vodafona

http://idleparis.co.uk/htc-magic-vodafo...
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

Ciklamen ::

Torej, Ali naj vzamem Samsung Omnio?
- End of the Post ->

jan01 ::

@ABX
Kaj ti pomaga opensource android, če pa proizvajalci zakleneje, da ne moreš flashat s svojimi buildi... Ravno zato je gpl2 slab(pozor na 2)

ABX ::

Upam da ne bo potrebno menjat kernel za omogočat dodatne zadeve na Android.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Ciklamen ::

Torej, se splača vzeti Omnio ali ne?
- End of the Post ->

Bor H ::

Stvar okusa, načeloma bi jst raj vzel 5800. Gre za stvar okusa predvsem, eni ne prenašajo WinMo eni pa ne Symbiana, omnia je tudi rahlo dražja. Se ti pa v obeh primerih splača kupt nov mobitel, kjer lahko računaš, da že ima prvotne težave odpravljene.

Ciklamen ::

To je res, vendar bi potem moral it na Đabest, ker še nisem.

Pa danes bom videl kako je ohranjen telefon, že na podlagi tega se da razbrati, kako telefon funkcionira.
- End of the Post ->

ZaLoMaT ::

Kaj pa kakšen LG Cookie(KP500i)

Ciklamen ::

LGja ne pogledam več.
- End of the Post ->

darkolord ::

ABX ti pa širiš ene neresnice glede SIP. Praktično na vsak modernejši telefon se da naložit aplikacijo za telefoniranje prek VoIP...

martincek1 ::

Ciklamen torej si v živo videl Omnio? Kaj praviš?

Sam ti priporočam Nokio 5800 XM. TS, GPS, wifi, najšibkejši člen fotoaparat, vendar tudi tu odvisno kaj boš slikal. Symbian programi se hitro množijo. Vsekakor pa moraš pred nakupom še enkrat premisliti za kaj boš telefon potreboval. Če boš veliko uporalja GPS, WIFI, boš kar hitro ob baterijo, tako da bi ti v tem primeru(da ne boš toliko poslušal glasbe in gledal videotov), vseeno predlagal telefon brez TS-ja in z boljšo baterijo. Kateri telefon pa je v tem rangu, pa naj ti pove kdor je bolj na tekočem s tem.

LP

Ciklamen ::

martincheq, videl sem jo le v mobitelovi izložbi (sem jo držal...ni delala), in me je prvi trenutek navdušilo. Pač iščem nek telefon, ki usreza tem kriterijem, in nekako me 5800 ni povsem prepričala, nevem pa zakaj točno, sem jo imel v roki že in sem delal malo na njej, ampak ni to to kar bi si želel.

Pač, najbolj se mi dopadejo HTCji (predvsem HTC Touch HD), vendar so way out of my league, tako da na te lahko kar pozabim.

Imel sem pa sedaj telefon na TS (Viewty-ja, ki kot sam veš da je samo za igračkat kot za kakšno redko delo).
- End of the Post ->

darkolord ::

Jest bi toplo prioročil Omnio. Če ne zaradi drugega tudi zaradi tega, ker je zelo velik in aktiven community, kar pomeni, da imaš zanj na voljo OGROMNO prilagoditev (custom ROMi z vsemi mogočimi vmesniki) in aplikacij... Glede na to, da je telefon hardversko precej zmogljiv, si lahko še zelo dolgo na tekočem z najnovejšimi različicami OSa oz. vseh aplikacij...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri telefon?

Oddelek: Mobilne tehnologije
144097 (3695) destroyer2k
»

Nova anketa (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ankete
5517552 (16153) bluefish
»

Kateri telefon nabavit (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
929481 (6082) globoko grlo
»

Fiksi IP - Trio Siol paket

Oddelek: Omrežja in internet
143058 (2872) fizolcek
»

ISDN telefoni in SIOL IP telefonija

Oddelek: Omrežja in internet
143441 (3050) fricko

Več podobnih tem