» »

ojačevalec

ojačevalec

jure_bzi ::

Pozdravljeni!

Trenutno imam starejši ojačevalec, ki sem ga posodil prijatelju in se je pregrel saj je namesto 2x70W (za kolikor je namenjen) nanj priklopil skupaj več kot 350W. torej kaj bi lahko bilo narobe? zanima me tudi seveda ali se to splača popravljat oz. če je kaj manjšega bi vas prosil da mi razložite kako odpraviti napako. Poleg tega pa me zanima kje bi lahko dobil enostaven načrt za sestavo ojačevalnika z približno 4x150w ali 2x200-300w.

Hcala lepa za pomoč in hvala za odgovore.

lep pozdrav

Azrael ::

Od zvočnikov prevelike moči ojačevalec ne bo odpovedal, če je impedanca zvočnikov prava.

Kaj drugega iz prevega dela vprašanja ni možno povedati saj v njem drugih informacij ni.

Glede ojačevalcev, PA300, Brutus170W (poglej linke za več informacij).
Nekoč je bil Slo-tech.

jure_bzi ::

Vse kar vem je to da je vezal skupaj več kot 350w in to po več zvočnikov v en vhod npr. 2x100 v en vhod, v drugega pa ne vem npr. 2x80w.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jure_bzi ()

goranzaric ::

Menjaj izhodno čipovje ali tranzistorje (premalo opisa si dal)

Pyr0Beast ::

Če že ni pregrel transformator (in varovalka v njem) so tranzistorji res šli.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Tomaz Eruj ::

Azrael neke stare linke si ti to najdu.
Mal tukaj poglej če se ti da izdelovat novega. Baje so T-Ampi poceni in kvalitetni za izdelat. Ko bo čas dopustil se lotim enega 40W. Drgač pa good luck!
¡ ǝɹǝɥʇ ıɥ

Azrael ::

@JezdecRib

Avtor teme je spraševal za:
enostaven načrt za sestavo ojačevalnika z približno 4x150w ali 2x200-300w.
LM3886 za katerega si podal link, pa zmore 68W.
Nekoč je bil Slo-tech.

twom ::

Ob napačni vezavi zvočnikov (skupna inpendanca manjša od 4 ohmov) so lahko šli končni tranzistorji.

Smo pa na servis po vsakem Novem Letu vedno dobili par ojačevalcev, ki so jih preveč gnali - odpove termična varovalka v transformatorju.

Na transformator prideta dve 230V žički na priključna pina. Iz enega pina gre kratka, malo debeleša žička (termična varovalka) v jedro in se vrne nazaj na tretji pin... Vem, da bi bila slika boljša.
To varovalko prebrikaš s koncem žice - odsvetujem pa nadaljne pregrevanje, ker se lahko zgodi dim.

Lep pozdrav,
Peter


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ojačevalnik in zvočniki---> pomoč

Oddelek: Zvok in slika
184436 (2699) Primoz16
»

ojačevalec s čipom STK4050

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
274214 (3834) Highlag
»

NACRT za ojacevalec

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
105198 (4508) stromar
»

Ojačevalec

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
233514 (2812) BREZNKAR
»

elektroniki kje ste!!!

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
294387 (3787) footprint

Več podobnih tem