» »

READER_S.EXE, virus, da gate trga !!!

READER_S.EXE, virus, da gate trga !!!

Rokomah ::

Fasal sem virus reader_s.exe in si s tem nakopal velike težave. Kolikor sem prebral na internetu je zalega zelo trdoživa in težko odstranljiva. Niti format disk ne pomaga, saj se virus ponovno vrne.
Če ima kdo izkušnje z odstranitvijo tega virusa, se zelo priporočam za kakršno koli pomoč !

Hvala

overlord_tm ::

Si preveril backupe z antivirusom?
Sploh uporabljas antivirus? Firewall?
Imas originalno programsko opremo?

Some help

Rokomah ::

Si preveril backupe z antivirusom?
Sploh uporabljas antivirus? Firewall?
Imas originalno programsko opremo?

Some help


Imam vse.
Antivirusni program sicer javi, vendar, ko javi je že prepozno.
Datoteka je preimenovana in, če si premalo previden in zaženeš nesrečni exe program, si v težavah.

energetik ::

Kako to mislš, da format ne pomaga? A se pri bootu s CDja naloži z diska v RAM?
Potem bi verjetno pomagal live CD Ubuntu in potem format s GParted.

Rokomah ::

Kako to mislš, da format ne pomaga? A se pri bootu s CDja naloži z diska v RAM?
Potem bi verjetno pomagal live CD Ubuntu in potem format s GParted.



Preko brovserja se nakako nazaj naloži na disk. Zapomni si IP ali nekaj podobnega. Na forumih je polno komentarjev o tem, kak se ga ne da zbrisati. Nekateri so delali po 2x format disk, pa ga imajo še vedno gor. Nesnaga je trdoživa!!!!
Pa zanimivo je to, da ti ne pusti odpirati spletnih starni, kjer so virus scanerji ali potencialne rešitve za ta virus. Skratka, ko si okužen se z istim računalnikom težko kej pomagaš. Moraš delati preko drugega. Zadeva je pa zelo kužna.

Če želiš, ti lahko pošljem mail :)
(šala mala)

energetik ::

Ko ga formatiraš imaš pač izštekan LAN kabel. Po namestitvi firewalla in AV pa vštekaš. Sicer pa moj prejšnji predlog - Ubuntu..

jan01 ::

Probaj s avptool in avira rescue system cd

boogie_xlr ::

zanesljv format, DBAN

ST-777 ::

Še en freeware pogram za formatiranje diska:

HDD Low Level Format Tool will clear partitions, MBR, and every bit of user data.

globoko grlo ::

sam štroma ti ne sme zmankat :)

gumby ::

Niti format disk ne pomaga, saj se virus ponovno vrne.


Očitno se ti ne sanja kaj dosti o formatiranju...
my brain hurts

DarwiN ::

@Rokomah: Iz radovednosti, kako si rešil zadevo? ;(

Sam sem namreč ravno imel dva dneva precej popestrena. :)) Še zdaj nevem če sem v varnih vodah, jao mene, ta svinjarija je za popi*dit. Winsi na novo ter vsi možni anti programi, nič ne reši zadeve... VIRUT koktail heh, qrba se naselil v winlogon.exe, services.exe in ostale kritične ter sistemske datoteke.

Če nebi bil trmast bi že takoj iz prve šou particije rušit, tako sem pa vztrajal in iskal rešitev, razni spywari, cleanerji, antivirusi itd....

Skratka, če kdo naleti na to mrčeš, ne bit optimist, boste prihranili ogromno časa... Formatirat disk in zbrisat vse exe filete ki ste jih morebiti zagnali na drugih diskih !.. Pa še tako imate potem najbrž le kakšnih 50% možnosti. :S
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Valvoline ::

Jz bi tut nekaj vprašal.
Ali virusi in trojanci ki napadajo xp napadajo tudi linux ? Razmišljam da bi dal 2x OS gor(xp za igrce programe itn,ter linux za brskanje po spletu)
Če ima kdo izkušnje z kombinacijo linux-xp ali ubuntu-xp prosim naj pove.
Hvala.

Icematxyz ::

V vsakem primeru se splača imeti Dual boot. Če pa slučajno virus onemogoči dostop do drugega OS pa še na enem cdju za skrajne primere liveCD linux.

Če imaš tako porihtano bo ti zelo težko bilokakšen virus povzročil preglavice da ga ne bi mogel odstraniti.

Drugo je če ti pobriše kakšne podatke ali naredi kakšno drugo nevšečnost. Ampak izven računalnika te na tak način če imaš urejeno kot sem opisal te ne more zadrževati. Da sploh ne omenjam kako olajša tako narejen sistem reševanje podatkov. Dejansko imaš kljub okuženem računalniku kjer bi ti prej popustili živci preden bi kaj rešil možnost z lahkoto prenesti podatke na drugo particijo, usb disk, zunanji disk, na spletni server ali cd/dvd.

Če pa imaš pri hiši samo cd windowsew potem pa v takšnem primeru naj samo zaželim veliko sreče pri reševanju situacije.

Zgodovina sprememb…

ganimed ::

Icematxyz,
+1.
Zelo dobro je imeti "na zalogi" kopijo (image) diska - še bolje particije z OS sistemom. Porabiš mnogo manj časa, da ponovno naložiš neokužen sistem in programe, kot iskanje in ubijanje zalege z raznimi proti ... programi.
Če misliš, da formatiranje ne ubije tvoje zalege, uporabi poleg formatiranja še kakšen wipe program, vendar moraš potem disk oz. particijo ponovno formatirati.

^TMS^ ::

To iterate is human, to recurse divine.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

virusi!

Oddelek: Pomoč in nasveti
101347 (1032) jaz33
»

antivirus

Oddelek: Pomoč in nasveti
372322 (1205) jozerus
»

wpv011277975966.exe trojan agent

Oddelek: Pomoč in nasveti
7708 (611) Rotaidal
»

BootCD z antivirusom

Oddelek: Pomoč in nasveti
5666 (599) fosil
»

Heker mi nonstop vdera v komp

Oddelek: Pomoč in nasveti
372488 (1495) Meizu

Več podobnih tem