» »

Zamaški s plastenk

Zamaški s plastenk

Alencica ::

Zakaj ljudje to zbirajo? Kam jih oddajo in koliko je to vredno?

Že večkrat se mi je zgodilo, da pred zabojniki "Plastika" kakšen gospod dvigne pokrov in odvija zamaške s plastenk, pa se mi zdi da tega ne počno ravno iz golega preživetja.

Dobro, mogoče je spet kaka nagradna igra Coca-cole pa jaz ne vem.

bastadu ::

Jaz sem slišal, da se ti zamaški zbirajo za nekega invalida, kao za nov invalidski voziček ... Koliko je res pa ne morem rečt ...

opeter ::

Pri nas Hrvati kradejo plastenke iz zabojnikov, da jih potem lahko unovčijo na Hrvaškem. Baje dobijo za eno plastenko 0,50 Kune (vsaj tako je napisano).
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Alencica ::

Pri nas Hrvati kradejo plastenke iz zabojnikov, da jih potem lahko unovčijo na Hrvaškem. Baje dobijo za eno plastenko 0,50 Kune (vsaj tako je napisano).


Ja, to na njihovih plastenkah piše, neki "boca naknada bla bla 0,50 Kn" ampak to velja za celo plastenko, ne samo za zamašek.

Za invalidski voziček? Možno, ampak imam na sumu, da ta gospod prav posebej v en center za zamaške vse skupaj nese in potem dobi €€€€

koyotee ::

eh lol, saj pa zamaški niso zlati :D
tudi mi v službi večkrat zbiramo zamaške, za kakega invalida.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Ice-Heki ::

Pri nas vem, da osnovnošolski otroci nosijo te zamaške v šolo, ker se zbirajo za nakup invalidskega vozička.

Če hočeš, lahko povprašam za več info.

nosorog ::

ponavad kaksen proizvajalec usteklenicenih pijac poda razpis, da bodo za toliko in toliko zbranih zamaskov podarili del denarja za nakup te ali one opreme, pomoci potrebnim. dokaj redne akcije so to.

c0dehunter ::

Tudi pri nas se to zbira.. Vem da je moja sestra en cajt zbirala in nosila v šolo. Pravtako za invalidski voziček. A je to kaka vseslovenska dobrodelna akcija al pa vseslovenska nategancija, potrebnih bi blo več info, ker za zdaj se mi zdi vse bolj v meglo zavito :|
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

Tac20 ::

Mogoče dajo dol s plastenk, ker tako piše na tovornjaku da je potrebno odviti, k to stiskajo v predelavi, da ni eksplozij potem tm :)

madmitch ::

Pri nas vem, da osnovnošolski otroci nosijo te zamaške v šolo, ker se zbirajo za nakup invalidskega vozička.

Če hočeš, lahko povprašam za več info.


Enako pri naši tamali v vrtcu. Vsak teden odpeljejo cel zabojček teh zamaškov (glede na to, da je v ponedeljek vedno prazen). Ja, zbirajo jih za razne invalidne otroke, neka vseslovenska akcija je to.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

bobby ::

Zakaj ne zbirajo celih plastenk? Reciklazna oznaka je itak ista. Trik je,da prodajo to tist € pa pol koristno porabijo. Tn mi je jasno. Ampak kaj pa ostala plastenka,kaj je pa z njo narobe?
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

kihc ::

IMO gre tuki bolj za namen, kot kakšen dobiček iz plastike. Neka firma se je pač zavezala, da bo za vsakih (nevem, 10k?) zamaškov kupila en voziček in to je to.
x

Saladin ::

Ampak kaj pa ostala plastenka,kaj je pa z njo narobe?

Zato ker je zamaške zelo enostavno reciklirat - zgolj opereš jih in imaš uniformno čisto plastiko.

Plastenke pa moraš prej razrezat, odstranit papirnate nalepke, jih očistit in stistnit - za kar potrebuješ precej več mašinerije in sredstev.

Na kitajskem delavci za bagatelo ročno sortirajo plastenke in pokrovčke po vsebini in barvi - pri nas pa to zastonj delajo naši otroci (oz. verjetno kar starši za otroke) :)
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

Alencica ::

Okej, se pravi ni nobene skrivne organizacije za tem početjem. V Indiji v slumih je podobna scena kot je Saladin opisal le da to čiščenje zajema tudi akumulatorje, baterije in ostalo embalažo v katerih niso živiliski izdelki, in oni to delajo za - preživetje.

Zamaški z našega področja pa romajo za nakup invalidskega vozička. Another mystery cracked.

arozma ::

Zakaj ne zbirajo celih plastenk? Reciklazna oznaka je itak ista. Trik je,da prodajo to tist € pa pol koristno porabijo. Tn mi je jasno. Ampak kaj pa ostala plastenka,kaj je pa z njo narobe?

Z plastenko ni nič narobe. Razlika je samo ta da je zamašek iz bolj kvalitetne plastike kot pa flaša. Za to je tudi bolj uporaben.

SmeskoSnezak ::

Zdaj sn malce pobrskal po spletu, kar bi nekdo od vas tudi lahko naredil in bi našli tole temo. Pa veselo branje ;)
@ Pusti soncu v srce... @

KandazaR ::

No naj kdaj pridejo pobirat vedra na gradbišče (od jupola...), ki ponavadi romajo v smeti. Taka vedra so cela narejena iz take plastike kot pokrovček plastenke.

nosorog ::

ni stvar v kolicini plastike, vendar v namenu/kazanju dobre volje, kot je ze nekdo omenil.

T0RN4D0 ::

Hecna stvar ti zamaški. :) Se prevozi mirno tud 50.000km, da se zbere 1000€ iz reciklaže zamaškov, in se jih podari za sofinanciranje enega vozička. Sam da se neki dogaja. :D Če bi v tej verigi vsakdo doniral evro, in morda tisti zanesenjaki ki so najbolj navdušeni za logistiko rajši namesto tanka bencina skeširali direktno v skupni fond, bi si tist invalid lahko kupil zraven še hišo. Samo ne bi blo tako zabavno. :)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pivo Union

Oddelek: Loža
194416 (3038) [D]emon
»

V čem je fora zbiranja zamaškov? (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
5318704 (16842) Mesar
»

Komunalci nočejo odvažati smeti (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5521818 (20751) dronyx
»

Coca Cola nagradna igra iPod (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16420517 (11518) DimmniBurek
»

Ločevanje odpadkov (v praksi, doma) (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5441692 (40686) Sandoval

Več podobnih tem