» »

hladilnik za q6600

hladilnik za q6600

r0b3rt ::

lp zanima me kateri hladilnik je boljši Scythe MUGEN II SCMG-2000 ali Thermalright Ultra-120 eXtreme.

zanima me pa še kateri ventilator mi priporočate, mora biti TIH (1x 8cm in 1x 12cm) gledal sem SilenX iXtrema PRO Quiet "IXP-54-11" in Silenx iXtrema Pro Series Quiet Fan "IXP-76-18"

axee ::

Hm...Tkole je, TRUE bo boljši (malenkost), ampak je dražji + ne dobiš zraven ventilatorja. Jst bi reku Mugen II, ker dobiš zraven SlipStream (najtišji ventilatorji kar jih lahko dobiš dobiš).

Izogibaj se Silenx ventilatorjov, preveč ljudi pravi da so glasni in se pogosto kvarijo. Proizvajalcem ni za vrjeti glede tišine. Več: SPCR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axee ()

r0b3rt ::

in kaj mi priporočaš

Meizu ::

Pa sej ti je reku da Mugna II uzemi. Sam ga imam tudi in če mi i7 920-ko uspe hladit na 78c load (to niso neke hude temperature za i7...) na 3.8ghz pol ti bo pa tudi Q6600 brez problema.

axee ::

Glede ventilatorjev: 12cm ziher Scythe Slipstream 800 ali 1200rpm, glede 8cm pa nevem no, ga res potrebujš?

r0b3rt ::

sorry fan sm mel v mislih... za vgradnjo je na ohišju predvideno 8 in 12cm, tako da... ja to potrebujem

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r0b3rt ()

axee ::

Med tako majhnimi ventilatorji je izbire glede na "tišino" manj, bi pa rekel da se da primerjat glasnost z večjimi brati (92%120mm). Mogoče Noctua NF-R8-1800, še raje pa NB Blacksilent X1. Noctua so zelo znani po svoji tišini, ampak so za moje pojme predragi ker sploh ne izstopajo od ostalih. NB Blacksilent serija je odlična (sam si lastim 92mm model) in ti lahko povem da ga na 5V zagotovo neboš slišal (prav tako najbrž ne Noctue). Tako da bosta taledva pomoje zanesljivo tiha izbira.

LP

r0b3rt ::

pojavi se dodatno vprašanje, bo to sploh šlo v ohišje ATX 907B

xnnx ::

hladilnik Scythe Mugen 2 si ga lasstim zudi sam imam intel core 2 duo E8500 na 3,8 Ghz in moram reči da temperature ne gredo čez 50c v full load
če hočeš doseči dobro glajenje procesorja moraš imeti fajn prepihano ohišje.

r0b3rt ::

ali je pomembno kako je hladilnik obrnjen? mora biti nujno
 tako

tako

ali je lahko zamaknejen za 90°?

axee ::

Ne, nastaviš ga kokr želiš, samo bolje je da je ventilator postavljen čez širšo stranico. Drugače pa so luknje enako oddaljene (kvadrat), zato lahko skoraj katerikoli hladilnik poljubno obračaš.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup tihe mrcine (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
819111 (6293) Sylar007
»

Zračno hlajenje za lga1156

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
324282 (3232) huelz
»

Kako utišati tole konfiguracijo?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
362997 (2060) Steinkauz
»

Nakup računalnika?

Oddelek: Kaj kupiti
111390 (1100) keba
»

Tihi 80 mm ventilatorji

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
61000 (848) Mitch

Več podobnih tem