» »

Satelitska antena ne najde nobenega satelita

Satelitska antena ne najde nobenega satelita

crayz43 ::

Prosim za pomoč, včeraj sem dobil od strica satelitsko anteno in vse kar gre zraven victorij sprejemnik,... zdaj me pa zanima zakaj mi skos piše da ni signala. priklopljeno je pa samo na en nlb 1 . Usmerjenost pa prb. na astro 20 stopinj vzhodno.

Tody ::

vrjetno je problem v tem da je približno usmerjeno :) Če pa imaš kak analogni sprejemnik zdraven pa ti sploh ne bo pomagalo ker ni več analognih programov.

Poleg tega moreš naklon imeti tudi pravi. Mislim da je okol 37 stopinj

crayz43 ::

sprejemnik je Victory digital Satelite Reciver (model ni razviden), krožnik 80 na 90 . dva NLB-ja , Diseqc 4 in 1 out swicher.

Naklon ostaja vedno enak ali se z višino spreminja? (antena bo montirana na višini prb. 8 metrov ),

r5r ::

V nastavitvah sprejemne enote je potrebno omogočiti napajanje za LNB.
And it makes me wonder.

TOP ::

Kot prvo najdi na netu stopinje za tvoj kraj,ker se razlikujejo in nastavi.Ker če nimaš pravih stopinj ni šans da kaj najdeš.Kot drugo boš lovil zelo malo,ker je večina dobrih kanalov zakodiranih in za ta resiver ne vem če obstajajo ključi.

Alexius Heristalski ::

vrjetno je problem v tem da je približno usmerjeno :) Če pa imaš kak analogni sprejemnik zdraven pa ti sploh ne bo pomagalo ker ni več analognih programov.

Na Astri 19,2° so še (glej kanale, kjer piše PAL).
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

crayz43 ::

Fantje in dekleta na pomoc!
-sprejemnik sem resetiral na tovarniške nastavitve, in sedaj nimam nobenih navodil ne nič, in me zanima če ima kdo mogoče ali pa če ve na pamet nastavitve, iz slik je razviden menu sprejemnika, sat antena,...

Slike:






Zgodovina sprememb…

  • spremenil: crayz43 ()

KTr1sk ::

Jaz uporabljam enak sprejemnik Victory, jaz sem že večkrat to naredil, da se mi je resetiral, sem naložil nov software pa se je vse "izbrisalo", tako da sem moral spet ponovno iskat programe...ampak k sreči sem si prej naredil backup, ...kakorkoli zadeva more delovat,..s kje pa si drugače?
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

crayz43 ::

drugače sem iz okolice kostanjevice na krki

crayz43 ::

prejle sem šel gledat za Astro 1 kolk signala lovi in je ko jo imam v dnevni sobi na tleh obrnjeno čisto po svoje nekam je bila moč 81% kvaliteta pa 0% :( , ko sem jo pa danes dal na streho pa na nosilec je bilo pa 20% moči ter 0 kvalitete

crayz43 ::

pa ene desekrat sem ji že zih oblubu da jo bom z macolo stovku vkep, drugače pa bi mi lahko mogoče nastavitve poslikau za anteno?

L.O. je pa razmerje od 9,75 - 10,6 , in kaj na sedaj vpišem noter v nastavitve?

KTr1sk ::

Torej z dolenjskega konca slovenije...veš kako je Strengh ni mirodajen podatek, jaz sem se sam s tem ukvarjal ko sem lovil satelit Intel707Ku 1°W, Strengh oz. kvaliteta je zmeraj bila samo anteno sem zelo počasi obračal in ko se pojavi signal Quality pa je zadeva funkcinirala, je pa zelo težko zadet signal, jaz sem si tv nastavil na okno in sproti gledal tv kako se premika signal, najprej sem nastavil kot antene in potem sem jo obračal. Ti pokažem še svoje podatke kako imam nastavljen

p.s. Ko sem kupil Victory sprejemnik sem imel kmalu težave z kondenzatorji so se napihnili..to sem menjal in zdaj dela brez problema.
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KTr1sk ()

KTr1sk ::

Tako pa imam jaz:





Trenutno pa imam 2krožnika in dva lnb-ja
Na enem krožniku Lnb glavo monoblock twin (Astra in Hotbird)
Na drugem krožniku pa en LNB za DIGITV 1°W
..skupaj imam povezano z switchom ampak ne deluje vredu, ne morem imeti hkrati Astro Hotbirda in Intel707Ku 1°W zaradi tega ker ima monoblock svoj switch in se križata ..zato sem že nabavil 3x LNB TWin (imam dva tvja)

V tojem primeru mogoče je samo problem ker išeč na pamet mogoče nimaš pravilnega kota in potem ni učinka tudi ko obračaš anteno, imam pa tudi sam L.O. od 9,75 - 10,6 in to ni treba mi nikjer vpisovati!

ČE ti ne bo uspelo najbolje da pokličeš človeka ki se s tem ukvarja, on bo zraven prinesel napravo ki bo priklopil na anteno oz LNB in v 5min vse nastavil, meni je sicer samemu uspelo zrihtat..ampak komaj, ker je včasih en "milimeter" preveč oz premal, sem pa skoz gledat tist dvoje Strengh pa Qualitiy da mi je uspelo.
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

BCSman ::

a da ti dela discovery (četrta slika) imaš ustrezno kartico ali se da kako "drugače" priti do njega?

KTr1sk ::

Potrebuješ digitalni sprejemnik ki sprejema "ključe", samo vsak sprejemnik je drugačen in jaz se spoznam samo na svoj reciever-sprejemnik, discovery dela na satelitu Intel707Ku 1°W, ampak potem ne moreš drugega gledat kakor DIGItv paket programov, ker antena je čisto drugam zamaknjena kakor pri Astri in Hotbirdu, razen če imate motorček.
Glede kodiranih programov pa ne vem če smem povedat kje so ključi ipd..to je navsezadnje protizakonito.
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Spc ::

Poglej če ima LNB noter Diseqc switch in ga vklopi.
 

crayz43 ::

še nekaj me zanima:
ali mora bit diseqc port vmes tudi če imam vezano samo na en NLB? se potem kaj spremenijo nastavitve pri portu , Port1,... (kateri port je treba potem nstavit.)

crayz43 ::

potem za Intel707 Ku, anteno orientiram na zahod, nagib antene je za Slovenijo 46 stopinj, in potem jo po milimetrih obračam desno da dosežem 1 stopinj proti Z.

todman74 ::

Usmerjenost pa prb. na astro 20 stopinj vzhodno.


Menda veš, da velja za Slovenijo 3 do 4 stopinje vzhodno od juga, nagib pa 36 do 37....

todman74 ::

še nekaj me zanima:
ali mora bit diseqc port vmes tudi če imam vezano samo na en NLB? se potem kaj spremenijo nastavitve pri portu , Port1,... (kateri port je treba potem nstavit.)


Nastavi na Diseqc none, oziroma port 1.

crayz43 ::

Usmerjenost pa prb. na astro 20 stopinj vzhodno.


Menda veš, da velja za Slovenijo 3 do 4 stopinje vzhodno od juga, nagib pa 36 do 37....


V bistvu nisem vedel tega, hvala za informacije. Lp!

todman74 ::

Usmerjenost pa prb. na astro 20 stopinj vzhodno.


Menda veš, da velja za Slovenijo 3 do 4 stopinje vzhodno od juga, nagib pa 36 do 37....


V bistvu nisem vedel tega, hvala za informacije. Lp!


No, če boš tako nastavil, pa tudi če imaš staro transponder listo, ti more brez problemov najti par sto programov,kajti ta satelit je zelo "močen", stopinja levo ali desno, če nimaš geografskih ovir, nič ne pomeni.

crayz43 ::

Evo uspelo mi je "ujet" satelite Astra 1 (moč: 92, kvaliteta: 0%), Astra 2 (moč: 99%, kvaliteta: 0%), Hotbird (moč: 94%,kvaliteta: 0% )

Zanima me zakaj je kvaliteta skos na nič če je pa moč signala 99% ????

OldSkul ::

pejt na tole stran. www.dishpointer.com
Upam,da ti bo pomagal. Aja, pomemben je predvsem signal quality, to pa tebi trenutno manjka :)

crayz43 ::

hvala oldskul imam nastavljeno tako kot mi tukaj izpiše ampak še vedno ne gre.
Sem klicau prejle monterja pa je reku da bo prišel jutri pogledat pa naštelat.

lp!

r5r ::

Kvaliteta tu pomeni nekaj drugega. Pri nas deluje.
And it makes me wonder.

todman74 ::

Evo uspelo mi je "ujet" satelite Astra 1 (moč: 92, kvaliteta: 0%), Astra 2 (moč: 99%, kvaliteta: 0%), Hotbird (moč: 94%,kvaliteta: 0% )

Zanima me zakaj je kvaliteta skos na nič če je pa moč signala 99% ????


Kako veš, katere satelite si ujel....ti izpiše imena kanalov?

Če imaš nastavljeno na Astra 1, kaj ti najde na 11953Mhz,H,27500,FEC 3/4...katere kanale?

crayz43 ::

Dnes em se spet spravil nekaj anteno štelat in mi je uspelo najt HotBird, Astra 1,2,3A , ter EurBird. Vse deluje normalno. Sedaj pa samo zanima če mogoče kdo ve kako editirat ključe za programe direktno na reciverju?

Hmelko ::

Lp,imam analogno satelitsko anteno,in že dva dni imam zelo slab sprejem,mogoče kdo ve ali je kaka okvala v signalu,ali pa je kaj drugega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Hmelko ()

Tody ::

Tam, kjer se nastavljajo programi poglej, kjer ti piše nivo signala. Možnost da ti je sneg premaknil anteno ni majhna :)

Hmelko ::

Ne ni sneg kriv,ker je bolj pod streho,poskusil sem nastaviti programe,premakniti anteno,ampak še vedno sneži slika.Res nevem kaj naj naredim.

cekr ::

Ni samo problem nastavljanje levo, desno. Moraš popraviti tudi gor/dol.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Hmelko ::

Gor ali dol se ni moglo premakniti kej je fiksen podstavek,gre samo levo in desno.In dvomin da se je kaj premaknolo! Kaj pa v omrežju ni kakih motenj?

Tody ::

če niti nevemo a maš signal al ga nimaš? Poglej če imaš kvaliteto in moč signala in kateri satelit bi rad gledal? Če praviš da je sneg je mogoče zato ker si gledal analogne programe? Pa so jih mogoče uknil?

Hmelko ::

Signal imam,ostali so mi vsi programi vendar mi močno sneži slika.Bele pikice so v sliki.Satelit pa je Astra 19,2°.

cewapcic ::

hmm poglej če je vse v redu z lnbjem, da ni kak sneg gor...

Tody ::

Če ti sneži in ne kocka, potem maš vrjetno analogni signal, ki pa ima vrjetno probleme pri takem vremenu. Močna oblačnost sneg pa to.

Hmelko ::

Da analogni signal je, padal pa je tudi sneg in je bilo vse ok,vsaj danes ni oblačno in ne sneži,slika pa je še vedno slaba. Poskusil sem menjat glavo,sprejemnik in zadeva je še vedno ista!!
In še eno vprašanje,je to istina da se bo letos tudi analogna satelitska ukinila?

Hmelko ::

Sem našel napako,in ta je bila v konekturju pri glavi,ni bilo ozemitve dobre. Sedaj deluje vse ok. Hvala za nasvete.

Tody ::

ja že dlje časa pravijo da jih bodo ugasnil

Hmelko ::

Digitalne st pa bodo ostale? Ker če je tako lahko pomali premišljujem o digitalni satelitski!

cekr ::

Sem ravno včeraj gledal. En navaden digitalni sprejemnik dobiš že za 30EUR.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

cewapcic ::

digitalni prenos bo seveda ostal
najbrz so nekateri sprejemniki tud zato tok pocen ker pač ne podpirajo HD

cekr ::

Za nekoga, ki je zadovoljen z analognim sprejemom, bo verjetno SD sprejemnik dovolj. Drugo je HD. Vendar tudi ti sprejemniki nisi ravno astronomsko dražji,
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

cewapcic ::

ja odvisn, jaz itak ne bi kupil ničesar razen dreamboxa
tm pa se že pozna na ceni


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Satelitska antena - premestitev

Oddelek: Pomoč in nasveti
184794 (3060) SavoS
»

satelitska tv - kako povezati?

Oddelek: Zvok in slika
123251 (3035) bbenci2
»

Softwersko DEKODIRANJE z SkyStar 2 (strani: 1 2 3 415 16 17 18 )

Oddelek: Strojna oprema
859128396 (29758) chrush
»

satelitski programi in sprejemniki (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
7215516 (13848) BlackHole
»

kam obrnit satelit da dobim hot bird?

Oddelek: Pomoč in nasveti
87186 (7024) A.L.T.

Več podobnih tem