» »

Ker program uporabljate za srfat?

Ker program uporabljate za srfat?

rap3r ::

Zanima me na ker program prisegate pa prosm brez IE al pa kej druzga je najboši...taki sploh nepište prosm vs da poveste kerga uporabljate in zakaj, kaj je dobrga in kaj slabga na programu ki ga uporabljate pa prosm da lastniki IE ne odgovarjajo ker za tega že vem kakšn je pa me zanima če je kkšn k ma več funkcij...:D
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

pivmik ::

Opera!

Kaj je dobrega:
-mouse gestures(s premiki miške greš naprej, nazaj, zapreš okno, odpreš okno....)
-search polje vedno pri roki(na začetku se ti zdi malo čudno potem pa ne moreš več prez :) )
-zoom(strani lahko ZOOMaš, na samo povečaš tekst ampak povečaš ali pomanjašaš celo stran)
-je hitra kot strela
-ima tudi "skine"( :) )
-nova okna se odpirajo v skupne oknu, za preklapljanje imaš gumbe(kot pri mIRCu)
-odličen print preview
-Quick preferences(stisneš F12 in že lahko o(ne)mogočiš pop-upe, proxye, ostale uporabne nastavitve)
-je še enkrat hitra
-zdi se mi da dela več strani kot z počasno Mozillo
-desni miškin klik menu je moljonkrat bolj uporaben kot od IEja(in Mozille)
-z enim klikom na gumb onemogočiš prikaz/nalaganje slik
-browzaš lahko tudi brez miške(vse ima tudi bljižnico s tipkovnico)
-malo zasede
-ko inštaliraš ti ne naredi cele revolucije v sistemu kot IE(in če daš na novo Windowse je ni potrebno na novo inštalirat)
LP, Gregor GRE^

tha_man ::

IE6 + K-meleon za backup (ko IE dobi kake čudne popadke :\ ).
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

rap3r ::

Ok picknick hvala za info
prosu bi ti pa da mi poveš kako cookije enablam pa zakaj mi je ta oknč v katerga zdej post pišem hudo ozek nekm in zakaj mi nedela da spremenim barvo strani na slo-techu?
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

JLP ::

Mozilla all the way

Tabi
odlični pasword/cookie/image/form/download managerji
zelo uporabn Sidebar (not daš lahk kar hoč: search engine, novice, IM ...)
quick search za maile
preprečevanje popupov in podobnga sranja
Bookmarksi si velik bol pametno narjeni kt pa Favourites
Teme
Najbolša podpora standardom
Odlično dela v Linuxu
Velik dodatkov
Stabilna
Ločena od OSa
Blokiranje slik z določenih serverjov
Navigation bar
Je open source
in druge majhne in prijetne malenkosti
Live long and prosper!

||_^_|| ::

IE6.0

rap3r ::

Morm rečt da mi je ta opera kr ušeč! Zanima me sam v čem je fora verzija z javo in brez v čem je razlika? Oz kaj mi java pomaga in kaj ne!
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

JLP ::

Fora je to da verzija z Javo ma priložen Sun Java 2 Runtime Environment, k zi omogoče da vidš Java applete na strani.
Live long and prosper!

MilkyWay ::

Se strinjam s Picnikom, Opera seka. Pri Operi mi je najbolj všeč to, da se mi ni niti enkrat sesula:D.

pivmik ::

Ok picknick hvala za info
prosu bi ti pa da mi poveš kako cookije enablam pa zakaj mi je ta oknč v katerga zdej post pišem hudo ozek nekm in zakaj mi nedela da spremenim barvo strani na slo-techu?
Za Cookije: Greš v Preferences(ALT-P), pod privacy in pod skupin Cookies dodaj kljukco pred Enable Cookies(če ni že), v prvem polju izberi Automatically accept all cookies, v drugem polju pa Accept from all servers(ali kaj drugega, če ti bolj odgovorja), za blokiranje cookiejv od raznih serverjev pa klikni na gumb "Edit server Filters..."
In pri spodnjih treh opcijah pa imej vse brez kljukic.

Okenc je ozek in ne delajo barve, ker Slo-Tech ne boli qrac za standarde in podira Microsoft(IE)!

Če ti kakšna stran ne dela ni kriva Opera ampak v 99,999% je kriva stran ki ni po standardu. V takih ekstremnih primeri posezi po IE-ju :(


Verzija z Javo ima podporo za Javo, večinoma ne boš rabil, ampak malokrat ti zelo koristi :( , predvsem se uporablja za kakšne Java igrice
(samo pazi: java ni enako JavaScript, nekdo to kar zameša. Javascript oz. DynamicHTML boš vedno imel).


JLP:
Tabi - ima Opera!

odlični pasword/cookie/image/form/download managerji - Ima Opera(razen Form in Password(tudi to bo kmalu))

zelo uporabn Sidebar (not daš lahk kar hoč: search engine, novice, IM ...) - Ima podobno Opera, Za novice me prav zanima kdo RES uporablja,

quick search za maile - a kdo uporablja mail v Mozilli(resno vprašanje)?

preprečevanje popupov in podobnga sranja - Ima Opera

Bookmarksi si velik bol pametno narjeni kt pa Favourites - To jer res in ima Opra tudi dobre bookmarke

Teme - ima Opera

Najbolša podpora standardom - Ima Opera(ok, nisem prav siguren)

Odlično dela v Linuxu - Opera je tudi za Linux samo ne vem če dela odlično, napišite

Velik dodatkov - ?

Stabilna - Opera tudi, včasih zapiska pri nestandardnih straneh :(

Ločena od OSa - Tudi Opera

Blokiranje slik z določenih serverjov - Opera nima :( Ima pa onemogočanje vseh sik z enim klikom

Navigation bar - ???

Je open source - v resnici nobenega ne briga, glavno da je dober program

in druge majhne in prijetne malenkosti - Opera jih ima tudi veliko


tha_man in ||_^_| |: dej prosim preberi in RAZUMI še enkrat prvo sporočilo v tej temi in se sramuj!
LP, Gregor GRE^

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pivmik ()

tha_man ::

Saj jaz sem omenil tud K-meleon, opisoval ga pa nisem, ker nima več funkcij kot IE :\

Je pa zelo kul browser, baziran na Gekko pogonu (kot Mozilla). Predvsem mi je všeč da je *zelo* nastavljiv - vse menuje in toolbare si lahko nastaviš popolnoma po svojih preferencah. Za razliko od Opere je free, in to brez bannerjev :\

(c) 1982 Sinclair Research Ltd

Ikarus ::

Opera 6

Zaradi vsega, kar je povedal PicNik +
- če se sesuje ali pa odpove kar celoten sistem (preizkušeno - električni mrk), Opera ob naslednjem zagonu ponudi nadaljevanje browsanja točno od tam, kjer se je sesula (vključno z vsemi podokni, downloadi...)
- spodoben download manager (zna narediti pavzo in kasneje nadaljevati, neomejeno število filetkov)
- zelo je prilagodljiva - na levo ali desno se da naprimer stlačiti 20+ najpogostejših linkov
- brez mouse gestures res ne gre več (npr. levo-desni klik za naprej in obratno za nazaj, pri čemer je dovolj inteligenten browser, da ne nalaga neprestano pravkar obiskanih strani)
- author,user mode toggle pride včasih prav (recimo na črnem slo-techu :-) )
- lepo se da nastaviti default downloade - recimo *.jpg v My Pictures in podobno.
- v posameznem podoknu se da enostavno nastaviti samodejne osvežitve (recimo na nekaj minut na kakšnem forumu, kjer se čaka odgovor)
- če se bo še kaj našlo, bom pa povedal :-)

Mozilla - zgleda nekoliko hitrejša, vendar je nekako neergonomična, stišana. Novo podokno se npr. ne da odpreti z dvojnim klikom na "page bar", za povečevanje in pomanjševanje sta potrebni dve tipki - pri Operi je to samo + in - ipd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ikarus ()

krucymucy ::

Mozilla zaradi vsega kar so napisali drugi!
Uporabljam jo ze od verzije 0.7.x sej ne vem več kolko cajta nazaj - sesula se ni nikol, pa se vse strani delajo (mogoče je kaka izjema na katero naletim vsake tolko)

Lunik ::

Mozilla :)
Brez tabov mi živeti ni.
Brez kuki, pass menedžerja mi živeti ni.

A nima opera reklam? Vsaj tista verzija ki sem jo jaz probal jih je imela - in ni me navdušila :)

bobby ::

Opera seka!!!

StratOS ::

Mozilla is tha best.

Messes with tha best - die like the rest
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

pivmik ::

Mozilla is tha best.

Messes with tha best - die like the rest


Dokler ne probaš Opere je res.

Pa dej malo povedat zakaj ne samo neki pist v prazno.

PS: A mi kdo pove kako se vklopi tabe v Mozilli, ker jaz ne najdem nobene nastavitve v zvezi s tem.
LP, Gregor GRE^

b ::

v mozilli gres v edit->preferences, navigator->tabbed browsing

Drgac pa ni glih tko da je vazno samo to da program dela. Vazno je tudi pod kaksno licenco je na voljo. Jaz osebno za browser ne mislim placevat, piratskega softvera pa ne uporabljam. Zastonjska Opera pa ima tiste nekoliko motece oglase, ko sem jo nazadnje probal je delala pod Linuxom kar OK, vendar nisem dosti preizkusal. Sicer pa ze nekaj casa uporabljam Mozillo 0.9.9, ki se mi iz neznanih razlogov obnasa boljse kot 1.0. Prej sem uporabljal Konqueror, ki ga se zmeraj uporabljam za kaksne linke iz mailov, ker se mi ne da nastavljat, da bi se pognala mozilla, pa se hitreje se pozene.

lp,
Borut.

rap3r ::

Picknick ma prov! Sej sm lepo da tud najbol t*** razumejo napisu da tisti k mate IE mi ne odgovarjat pa sploh ne takih postov kukr je mozila is the best povej zakaj!!!Tko kukr bi jz reku celeron 400 je the best?!! Mogoče men sam bi bil hudo tup da bi mi bil zato morm povedat svoje mnenje zakaj!!!
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

rap3r ::

Aja pa barva na slotechu mi dela!Mi pa opera na usake tok časa se ustav za 5 sekund kukr da bi zmrznla pol pa dela naprej tud tekst k ga pišem zmrzne pol se pa use na enkrat napiše?:\ Aja pa a kdo v povezavi z opero uporablja get-right? Men getright nezazna klikov?! Ma kdo kkšno idejo?:\
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

rc-car ::

Mozilla all the way!

Tako, kot je JLP rekel!
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

pivmik ::

uno da se ustavi za 5 sekund se mi še ni zgodilo(mogoče ko zaganja Javo...).
Poskusi downloadat verzijo 6.04.

Za delovanje GetRighta rabiš plug-in:
http://www.getright.com/opera.html
http://www.getright.com/opera.html
http://www.headlightinc.com/gr_plugin13...
ftp://ftp.xright.com/gr_plugin130.exe
Opera 6:
Seemed to work fine too, but might need to do these steps:

Install the plugin normally, except on the question about updating the Opera.ini file, I unchecked to not do it.

Have to close and restart Opera, then the File-Preferences menu, MultiMedia config item, click the "Find Plugins" button to find them. (It did Not find them until after I'd restarted Opera.)

I also had to go to the FileTypes config in Opera and add exe as a file type for application/octet- stream and remove exe as a file type for application/x-msdownload and then restart Opera to get EXE files to be caught (ZIP and others worked).


Sej lahko tudi uporabiš desni klik -> Copy link address, pa ti pol GetRight Avtomatsko prepozna, v kakšnih skrajnih primerih, kjer so downloadi nekako #zafrknjeni" pa lahko daš najprej download z Opero, pavziraš takoj, greš v Transfers in kopiraš iz Detailsov URL za download.


rc-car in ostali: dejte prosim mir
LP, Gregor GRE^

matter ::

Kje v mozilli 1.0 vklopim da ne bom mel
pop-ups ?

rc-car ::

matter: Edit > Preferences... > Advanced > Scripts & Windows > Odkljukaj prvo možnost - Open unrequested windows

PicNiK: no, no, pomiri se malo
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

rap3r ::

Mam verzijo 6.04 prej pa tud jave nism mel ap je isto delal!
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

rap3r ::

Za get right sm pa probu tist pa sm dol potegnu dal na c:\ zagnou in mi to napiše slikca in mi ga nikakor noče inštalirat!!!;(
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

matter ::

Kero temo uporabljate za mozillo.
Če nimate kar tastare :)

Jst mam zdele Orbit 3+1
Grem basket pa bom neloke metal

DixieFlatline ::

Opera mi je carska, sam imam nekaj problemov. Linki pri straneh, narejenih v flashu mi ne delajo. Ko kliknem ni nobene spremembe. Imam pa downloadvdan najnovejši plugin (flash 6 player).

pivmik ::

Ko sem že reku, 99,999% strani ki vam ne delujejo pravilno ni narejenih po standardih, zato v Operi ne delujejo.

Po moje je v eh flash likih ukaz za javascript/dynamicHTML/ali cel VBscript(al kaj je že una kacata od Microsofta), ki ni standerden.

Kaj linki ti ne delajo v vseh flash animacijah ali samo v nekaterih?
(po možosti navedi URL)
LP, Gregor GRE^

l33t ::

IE 6.0 + Crazy Browser

Kostko ::

mozilla is THE best

zakaj:
dobra podpora standradov
deluje na linuxu
stabilna
free
+ vse kar so že ostali naštel

:D
Human stupidity is not convergent, it has no limit!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kostko ()

dela ::

Meni je tud opera kul edino vmesnik za mail je govno.
Hitra se mi niti ne zdi tak...
ma pa eno težavo: ko hočem it na eno stran na kateri sem že prej bil pa je zdaj mogoče že malo drugačna (npr. slo-tech forum /teme zadnjih 24 ur) mi pokaže staro stran se pravi tisto na kateri sem že prej bil (posti so isti po vrsti itd.) v glavnem isto kot da bi v IEju back klikal... hitra se vam pa zdi zato ker odpira že zloadane strani na katerih ste bli že prej... če sem brcnil v temo me popravite...
kaj pa neoplanet je probal kdo?

blabla ::

FaLcOn3y3: Tole ti bo odpravilo težavo: Preferences -> History and cache -> Check modified -> Documents -> Never
Lahko pa nastaviš na 5 min, da malo bitov prihraniš :D

the_unborn ::

Jaz pa kar lepo uporabljam IE v XPjih in nimam nobenih tezav in drugih zelja. U bistvu sem prelen, da bi sprobal se kej drugega, ker je ta na doseg ruke.:D

dr.J ::

Mozilla.

Uporabljam linux. Opera je res hitra, a ima probleme z našimi črkami (nisem probal zadnje verzije). Mozilla pa za razliko od Opere itak niti noče biti samo browser. Zraven dobiš npr še zelo spodoben html editor, ki ga pri Operi ni (kolikor vem).

msmiha ::

Jaz uporabljam NetCaptor.
Najbolj mi je pri njem všeč da je hiter in da ne odpira za vsako novo stran posebej novega okna.
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

Roadkill ::

Mozilla.
Hitra, lepa, uporabna, zakon.
Uporabljam Modern temo...
Uporabljam mailerja (the only way 2 go...) že par let (prej netscapovga)

Pa še zarad Calendarja jo uporablam (full zakon stvarca). Dobite na njihovi strani... mal pobrskejte.

alesrosina ::

jst uporabljam IE. Zakaj? ker je 90% strani optimiziranih prav za IE.

dr.J ::

Izdelovalci spletnih strani naj bi upoštevali standarde, ki jih določa konzorcij w3c (razen tistih, ki razen za M$ sploh še slišali niso). Im me pošteno razkuri, ko vidim, da z Mozillo česa ne morem pogledati, češ da je optimizirano za IE. Tak primitivizem si je pred kratkim privoščil Megahit, o čemer priča spodnja vrstica na njihovi prvi strani (nekaj časa pa se strani sploh ni dalo pogledati!!). Sicer se pa upor proti nespoštovanju www standardov veča. Nekaj o tem piše tukaj.

Zgodovina sprememb…

pivmik ::

Peezda me to razkuri, ko piše da so strani narejene samo za IE.
Kakšni celo onemogočijo dostop do strani če nimaš IEja, tako moram stisnit F12 v Operi in preklopit identify as IE.

ASPmaster:
pfuj, se pustiš da te "nadzira" Microsoft, sej se pa itak vidi po nicknameu ASP, blah ASP še ena Microsoftova bedarija.
Tvoje izjave pa ne bom več komantiral...
LP, Gregor GRE^

pivmik ::

aja...

MegaShitova stran mi dela z Opero

Če mi kakšna stran v Operi ne dela ni vredna da jo obiščem.
LP, Gregor GRE^


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zbogom, Presto (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
6019981 (15642) Jst
»

Opera 9 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
23621517 (13265) R33D3M33R
»

Opera 9 Preview 1

Oddelek: Novice / Brskalniki
404653 (3332) MrStein
»

Darilo ob desetletnici Opere (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
11313116 (9450) ender
»

Mozilla Firefox 0.8, Thunderbird 0.5, in prenovljen portal MozillaZine

Oddelek: Novice / Brskalniki
405652 (5652) MrStein

Več podobnih tem