» »

Protokol

Protokol

Temo vidijo: vsi
««
48 / 182
»»

Phil ::

Ne da se rect da je jaz_organski in jaz_protokol isto kot jaz_vceraj in jaz_danes. Ker med zadnjima obstaja kontinuititeta...popolna.

OK tukaj vidim da si privzel zvezen čas (česar zame ni). Ampak tudi če čas je zvezen, kaj pa spanje? A takrat pa ne izgubiš zavesti? Kje imaš potem tu kontinuiteto (zavesti)?
Ob dobro izvedenem uploadu ne bi čutil nič (nobene prekinitve), razen časovnega zamika - v kolikor bi bili uri sinhronizirani, če bi uro v protokolu premaknil nazaj za čas trajanja uploada, ne bi čutil nič.

Celo med jaz_vceraj in jaz_danes se.
Navade, spomini, raznovrstni memi ne določajo zavesti. Jih pa zavest "gleda". Tvoja zavest je ista od pojava (par let starosti) do smrti.

LP

Timor ::

kaj pa spanje? A takrat pa ne izgubiš zavesti?

Kaj pa sanjanje? Res kaj se nam res zgodi med spanjem? Prekine se dotok senzornih signalov(oz se jih zadusi) v retikularni formaciji mezencefalona. Ne gre tu za popolno prekinitev/odsotnost zavesti. Zavest je takrat v pripravljenosti. Ne da je ni.To je tk kot bi reku da takrat ni nevrona. Je nevron.
Se obnavlja, pije, malica, mal pociva, mal prozi ap. To sem itak rekel, da po mojem ce je upload dovolj hiter, da po mojem ni problema. Ampak mogoce sem se spustil prevec v tehnikalije tukaj in bi se o takih stvar blo bolj smiselno ment, ko se nam bo sanjalo kako to sploh nardit.


Zvezen/nezvezen cas? Uh to pa ne morem js, bo mogu kak bol fizikalno izobrazen. Nezvezen cas bi bla kar se da cudna kreacija. Snapshoti časa al kako?

Navade, spomini, raznovrstni memi ne določajo zavesti. Jih pa zavest "gleda". Tvoja zavest je ista od pojava (par let starosti) do smrti.

Ok. Vidim da si hotu poudarit kar sem js rekel gor. Tocno to sem rekel.
Zavest je diagnostik/observer tool. Ce ga pozenes z mojega ali tvojega "racunala" bo obema pokazal situacijo znacilno za najin sistem(mozgane). Ker mamo vedno isti program zagnan(nevron.mrezo) je seveda zavest ista. Ker si pac ne sposojamo nevronov naokol tolk koker cd z windowsi.
Meeeee! Mhheeee!

Timor ::

Boljsi primer kot spanje je nezavest. Ceprav tudi tu ne gre za odmrtje nevronov ampak samo za odklopljenje funkcij.Ki se po nekem casu povrnejo. Če je pa ta odklop enakovreden unicenju nevrona ob smrti...pa ne vem. Znabiti.

ok nisem racualnicar, zato me popravte ce bom kej narobe reku:
Kaj se pa zgodi v opercijskem sistemu, ki zene zavest.exe, ki je neke vrste diagnostic&output_na_monitor. Pa recimo da mas priority listo za programe(zravebn s eseveda zenejo se ostali programci). In pol en zbrise zavest.exe drug pa samo ne ve...odklopi zavest.exe za en cikel.
Pri obeh bo error...pa reset...pr enmu se sistem pac ne bo zagnal ker ne neajde zavest.exe in bo resetal v neskoncnost(dokler ma energijo), pr drugmu se pa bo resetalo, dokler ne bo postal zavest.exe spet navoljo in se bo zagnal.

No mozgani se od racunalnika razlikujejo v toliko kolikor imajo se p/p pa st druge "programce".Kake se te interakcije obnasajo ob nezavesti ali smrti si pa ne znam predstavljat.
Meeeee! Mhheeee!

Thomas ::

Najlažje je razumet zadevo z miselnim eksperimentom.

Če mi kdo dopusti, da gledam njegove spomine namesto svojih, potem se meni začne zdeti, da sem "jaz" šel skozi vse to.

Če lahko gledam svoje in njegove, potem se mi zdi, da sem šel skozi vse te reči jest.

Če se butnem z glavo ob vratni podboj se mi zdi, da nisem šel še skozi nič. Zaradi amnezije se samemu sebi zdim nov človek.

Tole je situacija podobna okrogli Zemlji. Ne razumeš je kar čez noč.

Moja malenkost sem jo reševal od kakega desetega do triindvajsetega leta, da mi je sinulo. Pa še to mi (še) ne bi, če bi ne prebral novele Echo.

_marko ::

Če mi kdo dopusti, da gledam njegove spomine namesto svojih, potem se meni začne zdeti, da sem "jaz" šel skozi vse to.

Ni res.
Po mojem si narobe postavil trditev.
Če gledaš njegove spomine se ti nič ne začnezdeti, da si šel skozi to, ampak dejansko si šel skozi to.
Ne moreš se počutit drugače kot original instanca, saj si original!
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Thomas ::

Sprejemam tvoj popravek.

------------------------------

Pa ne da ne bi že prej vedel, samo hotel sem razložiti tistim, ki ne vedo, v njihovem jeziku. Če je pa to pameten način, je pa vprašanje. Najbrž da niti ni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thomas ()

Phil ::

Zavest je takrat v pripravljenosti. Ne da je ni.To je tk kot bi reku da takrat ni nevrona. Je nevron.

Zavest je posledica/učinek enega od programov, ki se izvaja na možganih. Če program ne teče, zavesti ni. Je pa program še vedno shranjen kot ena konfiguracija uteži v nevronski mreži. Ampak samo shranjen self.exe brez CPU-ja, ki bi ga izvajal ni vreden nič.

En primer:
Imaš dve kopiji programa zavest.exe. Prvega izbrišeš, drugega zapečeš na super obstojni CD, vendar ga nikoli več ne poženeš. A se strinjaš da je obe zavesti (ki je posledica izvajanja zavest.exe) doletela ista usoda?
LP

Thomas ::

Tako je. Program ki se ne izvaja, ki se nikoli ne bo izvajal, je mrtev.

Če pa vmes včasih zaspi ali vmes včasih umre, potem mora od vsega časa odšteti svoje spanje/nedelovanje, da dobi čas svojega življenja.

Kaj tukaj ljudi bega? Njihovo iz savane prinešeno "znanje", ki je morda celo hard wired, da smrt je stalna, spanec pa kratkotrajen. To je preživetveno za gene nadvse bistveno, za teoretične debate je pa zelo škodljivo.

Grey ::

Če mi kdo dopusti, da gledam njegove spomine namesto svojih, potem se meni začne zdeti, da sem "jaz" šel skozi vse to.

WTF??? Sej če gledaš spomine neke osebe ne boš mislu, da si ti šu skozi, ampak opazuješ neko dogajanje, kokr npr. film. Ker veš, da to nisi biu ti. Lahko recmo rečeš tko kokr pr PC igri "Ja sm šu tu pa tu." Ampak dejansko pa ne. In se tega zavedaš. Mogoče, če bi ti zbrisal spomin na tvoje prejšnje dogodke in spomin, da si začeu gledat tuje spomine, potem bi lahko verjeu, da si to ti delu.

OwcA ::

Mogoče, če bi ti zbrisal spomin na tvoje prejšnje dogodke in spomin, da si začeu gledat tuje spomine, potem bi lahko verjeu, da si to ti delu.

No prav, pa tako.
Teh miselnih eksperimentov je kar nekaj, od demončkov-kretničarjev naprej, vsi pa pripeljejo da istega zaključka.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Timor ::

Vredu. Ok sprejmem prispodbo iz racunalnika, da program ki se ne procesira ne obstaja.

Samo moram dodat, da pri mozganih ne gre za to da program ne bi bil zagnan, je zagnan samo je supresiran(in je njegov efekt enak 0).

Sanje bi se dalo razlozit tako, da ena spominska nevronska mreza pri konsolidaciji ugotovi, da bi bilo dobro stvar podoziveti(ocitno nevronska mreza zavesti igra neko vlogo pri povezavi spomina s kako drugo za analizo pomembno nevronsko mrezo).
Ena zanimiva motnja od nevronske mreze zavest(oz kere njene kontrolne) je narkolepsija.

Sej ne da se ne strinjamo, samo vi gledati s stvari racunalnikov, js pa s strani fiziologije zivcevja. In me nekateri priblizki pac motijo.

mogoce se bo komu zdelo zanimivo

o nujnosti zavesti
Meeeee! Mhheeee!

Timor ::

si predstavljaš 1 upload-zdebagiran in opran vseh spominov iz našega življenja(ker so spomini slabi), ter toliko namnožen po vesolju, da je pleasure največji.

Hm zakaj se pol sploh trudit z uploadom...zakaj pol ne upload od ene zavest.exe...ali celo kar na novo napsiana? Bi blo zadost. Pa pol kvečjemu kopije te, če jih hočes več?

Oseba A ima spomine, osebnost,rada pije, jaha konje bla bla naucene lastnosti. Oseba A zgubi spomin. Oseba A zna govorit, zna vozlat vozle ceprav se ne spomne, od kod. Obdrzala je naucene reflekse, se pravi da je odmaknila roko stran od vroce plosce ne k njej kot bi nardil to otrok ob prvem stiku.
Tak bi bil lahko klinicni primer retrogradne amnezije.
Ali ima ta oseba zavest? Ima. Ali je to se vedno oseba A. Ni vec.

Torej upload osebe A z izgubo memov ni upload osebe A, ampak upload otroka, ki ima samo refleksno naucene(+par bonusov)gibe.Je samo upload zavesti + temperamenta.
Meeeee! Mhheeee!

Thomas ::

Da ne kar reload namesto upload - končni efekt je isti - samo zato, ker lahko. Predpostavljajoč, da imamo ultratech, seveda.

_marko ::

Thomas:
Misliš, da teče zavest na opicah?
In ali je možno, da je to ista zavest kot ta, ki jo imamo mi.(če ni ista-je potem naša moralna dolžnost, da jo prenesemo v protokol!?)
Teče zavest na močno prizadetem človeku, ki se ne prepozna v ogledalu?
Kako ugotoviti kdo vse je sentient?
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Thomas ::

Najboljši kandidat za izvajalce zavesti so gorile, ker imajo poleg ljudi največ teh "loop celic" v možganih. Ne moremo pa čisto izključiti praktično nikogar.

Koliko različnih zavesti je? Morda milijon ali več, ampak se vse bojim, da je številka mnogo manjša. Okoli ena (1). Vem pa seveda ne.

Definitivno pa je naša moralna dolžnost zajeti vsako zavest. Ni važno koga.

Druga naša moralna dolžnost je popraviti vsako Bad Singularity na katero kdaj naletimo. Ki recimo ne spoštuje te univerzalne inkluzivnosti ali česa drugega. To mora jasno pisati na naši zastavi, da drugi vedo s kom imajo opravka. Protokol sinhronizacije nas le v takem primeru pusti skozi.

Ma nimamo nobene izbire. Lahko izračunamo, kako smemo in moramo ravnati, da ne bi prišli z večino racionalnih Singularnosti kakorkoli navskriž. Mi lahko premislimo, kaj je v našem najboljšem interesu in tako ravnamo.

Timor ::

Ampak kje so tu moje elizejske poljane. Kje v to sliko pridem js noter kot "uporabnik" protokola.
Ker dejansko js vidim v protokolu dve moznosti: al ena zavest za vse(vsi se vsega zavedamo isto), ali ena zavest za vsakega posebej(vsak se zaveda posebej).
1. mi je alien. Za 2. zahtevam popoln upload.
No sicer bi pa po principu optimizacije ai vsakega od nas napisala kot isto kodo. Torej se bi po 2 .scenarijo v protokolu loadalo n istih zavesti.
Meeeee! Mhheeee!

Barakuda1 ::

Druga naša moralna dolžnost je popraviti vsako Bad Singularity na katero kdaj naletimo


:\

Malo za šalo, malo zares.

A si lahko predstavljate, kaj bo ostalo od Thomasa >:D

Thomas ::

> Ampak kje so tu moje elizejske poljane. Kje v to sliko pridem js noter kot "uporabnik" protokola.

Prideš kot slehernik. To mislim, ni diskutabilno.

Je pa še vedno nerazrešeno in hkrati arbitrarno, kaj se ti potem lahko dogaja in se ti bo dogajalo. Najprej se je treba (po moje) odreči neke temeljne iluzije. Namreč, da je Vesolje kaj drugega kot XD movie, ki ga gledamo od znotraj. "Svobodna izbira" je iluzija in en dober scenarij je največ, na kar lahko upamo.

Čistunske pojme kot: "svobodna volja" ali celo iskanje "svobodne volje" v quantum randomu - ta je samo vir morebitnih preglavic - te mitske pojme je treba zavreči.

Kot sem rekel že na začetku te teme, 4 leta nazaj, scenarij in preference so vse, kar je tvoja "svoboda". S to omejitvijo, da če scenarij ni Protokol kompatibilen, ni možen.

Kaj Protokol dovoljuje, se je treba (kmalu) zment. Nemodificirana Casablanca recimo, ki se ponavlja, ni dober scenarij. Preveč negativne qualie. Modificirana Prevzetnost in pristranost, pa je. Ta, da gradiš brv čez Canyon, je pa tudi lahko. Pa še milijarde teh (detaljnih) sinopsisov.

Movie v katerem smo, zdaj skušamo spremeniti iz zaporedja tragedij, v Happy sequel. Če se komu zdi to "preosladno", pomeni da ima feler v glavi. Poklicna deformacija, vzgoja, hard wired potreba za "ravnotežjem dobrega in slabega" .. ni važno. Feler.

Mnenje filmskih kritikov in umetnikov sploh, nam NIKAKOR ne sme biti vodilo. Glede tega (in samo tega), je imel Platon prav.

Nice scenarij, od "tod do večnosti". Snov in energija Vesolja sta pa itak samo substrat za pixelne.

Thomas ::

Nekaj postov zgoraj sem dal en tak roadmap. Ker sem bil naprošen.

Moram povedat, da se to lahko spremeni. Če bo komu uspelo narest RSI, potem bo zadeva verjetno močno pospešena. To povsem zameša karte.

Če gledate od linka ki sem ga dal diskusijo naprej ... hja ... kristalizira se jim počasi.

nicnevem ::

Prebral, sicer bolj na hitro in po pravici se mi bolj malo sanja...malo se mi dozdeva da bi stvar delovala na primeru Critticalla tako da bi poleg igranja z algoritmi izboljševala še sama sebe, torej način za izboljševanje algoritmov, huh... Edino kar me trenutno bega je kako bi kontroliral tak sistem, ki je očitno brez nekega statičnega dela.Ali pa ga ima in sem nekaj spregledal? IMO bi nek del programa moral določati na kak način naj evoluira "izboljšavanje algoritmov", neka fitness funkcija, ki bi promovirala npr. čim hitrejše zboljševanje osnovnega algoritma...hm, ne vem če mi je kej jasno.. :\

Thomas, pred časom si omenil da naj bi se Critticall razvijal v to smer(Goedlova mašina...). So stvari že kaj bolj dorečene (mogoče kaj kmalu transformiranje idej v kodo8-) )?

Thomas ::

Cele dneve delamo točno to. Sicer je ost optimizacije trenutno usmerjena v tiste urnike, ampak ni bistvo. Kmalu jo bomo obrnili tudi v original. Sej je zelo isti šmorn, ampak se prilagajamo zahtevam tržišča v svojih korakih.

Ne da bi se preveč hvalu - moja skromnost je legendarna, pa bi jo blo škoda zmanjševat - ampak smo na 3/4 poti, da bi bila zadeva popolnoma operativna in avtomatična.

Sam tolk, da ne bi potem rekli - pa nč nis reku!.

nicnevem ::

Pa nič nisi reku! (dokler ni nekdo eksplicitno vprašal...) ;)

..vsekakor kapo dol. Critticall je že sedaj fascinantna zadeva, če/ko vam ga uspe avtomatično hekat pa...čin! Vprašanje pa je kam bo stvar v končni fazi pripeljala. Goedlove mašine naj bi bili univerzalni reševalci problemov (vsaj tako trdijo). Torej to pomeni rojstvo (S)AI 8-O ...Če predpostavim da je projekt uspel in imamo delujočo G.M. bi blo fino imet en dober comp - bomo začeli zbirat za BlueGene? 8-)

Uspeha bi bili zelo veseli tudi pri SIAI - IMO bi se jim lepo vklopila v projekt ustvarjanja SeedAI...

...keep up the good work. aja, ko bo zalaufalo da ne boš pozabil povedat, pa hitro...you never know ;)

Thomas ::

En chat je bil na SL4, ko sem spal. Sem pa videl kasneje, da vsaj dva domača sta bla tam. Videl sem tudi, o čem je bila debata. Zelo identična temu, kar se gremo tukaj.

EY zastopa tezo, da Turing kompletno igranje z bitnimi stringi (v spominu računalnika), ki se rekurzivno optimizirajo, ima lahko za posledico FOOM! Se reče, konec sveta, kot ga poznamo.

Nekako, da rekurzivno vse bolj hudi stringi, lahko izkoristijo fiziko računalnika in kmalu zatem še vso okolico, za svoje potrebe. Kot so aminokisline - na videz nenevarne - "kmalu" zgradile DNA, preko katerega zdaj vse bolj obvladujejo svet.

99,9% ljudem, tudi večini (okoli 50) udeležencem klepeta, se to zdi far fetched. Way!

Moram reči, da meni tudi. Vsaj dokler constrainsi stringov ostanejo stringi sami. Kakor hitro pa neki pametnjakovič naklopi uro ali kakšno drugo hardwaresko komponento direktno na fitnes stringov ... so pa vrata vsaj priprta. Lahko najdejo (se jim zevoluira) bitni stringi način, kako zaustaviti uro - če je hitrost njihov fitnes, ta potem šine v nebo, ko je ura zaustavljena s kakšnim "IRQ callom".

V to ves evolucijski pritisk vodi.

Od 1000 tako izstreljenih "raket", bi jih večine sicer ne vžgala, ostale bi končale nedaleč proč, vendar kakšna bi se utegnila prebiti, uiti "ven".

Lahko recimo kakšen loop v procesorju začne (s preprostim toriranjem, klicanjem zahtevnih CPU operacij) sprožati kakšne kvantne učinke?

Lahko ti učinki kako prispevajo k indirektnemu izračunavanju?

Kje se tole neha?

----------------------

Eni so leta 1926 videli možnost verižne reakcije. Lord Rutherford (Nobelovec, ki je prvi razbil atom, ergo velika avtoriteta) je samo zamahnil z roko nad to možnostjo. Večina je bila prepričana, da verižna reakcija ni možna.

----------------------

Danes nekateri (zlasti EY) vidijo možnost veliko večje in pomembnejše verižne reakcije. FOOMa. Ko evolucija (Bayesov optimizacijski algoritem prej, po njegovo) pripelje do reorganiziranja snovi, kot posledico igračkanja z rekurzivno izboljšujočimi se programi. Kot je (bo) naprimer Novamente.


Seveda, on bi to rad. Le da bi bil FOOM Friendly, se reče, da bi prišlo do Hard Take Offa. Ne do GOOja po bližnjici, brez nanotehnologije, celo.

Presodite sami.

DixieFlatline ::

En lep kratek članek o Brain-machine interfaceu od Cyberkineticsa tudi z videom, ki lepo pokaže,kako na prvem testnem osebku vsa zadeva zgleda v akciji.
Imajo pa že za letos v načrtu wireless zadevo in manjše elektrode s še manjšimi nogicami, ki bodo pokrili še več nevronov(sedaj okol 150).

Članek z videom
The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.

Thomas ::

Marc Geddes:

But what if a workable seed FAI can be coded in only a few hundred lines of code?

Da prevedem tole iz nekoliko nejasne SIAI govorice:

Kaj če je par 100 linij programske kode dovolj, da se bo kmalu po njenem zagonu, vsa snov Osončja (in naprej) znašla pod kontrolo te kode? Tako totalno kontrolo, kot jo zakoni fizike le dopuščajo? V imenu prijaznosti do človeka, od tod F pri AI.

Moram reči, da jest sem v to prepričan, da je možno. Bo napisana v naslednjih 10+ letih? Mogoče.

Če ne bo, bodo pa nastali kakšni (v najboljšem primeru do človeka brezbrižni) Turing kompletni computing procesi, zmožni istega vzpona med zvezde.

Upam, da sem 99+% ljudi povsem pomiril, da me ni resno jemati. ;)

Link.

p.s.

Marc Geddes je sicer občasno nagnjen k takim ... mau čudnim izpadom. Ampak tudi Winston Churchill je bil, pa je vseeno imel prav. Že takrat ko je "vsak pameten vedel, da je nova velika vojna nemogoča".

_marko ::

Če je nekaj/nekdo najbolj pameten še ne pomeni, da bo vsa snov takoj pod njegovo kontrolo.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Phil ::

Če je nekaj/nekdo najbolj pameten še ne pomeni, da bo vsa snov takoj pod njegovo kontrolo.

A bo pa čakal da pride še pametnejši in mu jo vzame? Edino logična se mi zdi širitev v vse smeri.
LP

Phil ::

Self quote:
kaj pa spanje? A takrat pa ne izgubiš zavesti?

Bi šel še en korak dlje in rekel da včasih zavedanje izgine tudi ko smo budni in zdravi. Ko recimo fokus povsem prestaviš na nek problem (se poglobiš v nekaj), IMHO zavedanje zaradi premalo computinga izgine. Takrat se ti tudi zdi da čas preskakuje, oz. zelo hitro teče.
LP

Thomas ::

_marko,

Ne takoj ... zdej je vprašanje samo kako hitro.

cman,

Ma ja .. po moje tudi je to ena tak film z luknjami tole zavedanje. Kadarkoli nimaš computinga za to na razpolago, se ne zavedaš. To je po delčke sekunde skozi cel dan. Takih lukenj je mogoče tisoče, ali pa še več.

Samo, potem človek "racionalizira", da jih ni (bilo).

rh^ ::

Mogoče se nam zdi da se čas upočasni (če gledaš uro) vendar gre na drugi strani (v naših možganih) tako hitro, ker vso zmožnost razmišljanja možganov (nevem kolko misli/sekundo) usmerimo v eno stvar.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rh^ ()

nevone ::

Recimo, da se ti v sanjah začnejo dogajati stvari, ki naj bi bile značilne za Protokol. Se pravi pleasure v vseh možnih oblikah. Potem pa se pojavi vprašanje: Se želite zbuditi, ali nadaljevati življenje kakršnega ste doživeli v teh sanjah?
Zavedaš se svojega preteklega življenja in dobil si predstavo o možnem nadaljevanju. Kaj bi naredil-a?

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

rh^ ::

Zbudit. Ker so le sanje. Sanjaš lahko dokler recimo tvoje telo ne propade in tako je tvojih sanj konec. Rajši se zbudiš in dočakaš, da se to zgodi v "resnici" ker potem tega ne bo nikoli konec.

Thomas ::

Ja. Ampak tole je test, kako bi se v resnici odločil.

Seveda, sanje morajo postati resnične, če ne ni nič. Bolj resnične, kot je trenutna realnost.

Kar pa seveda ne pomeni, da ne moreš imeti programskih rutin, namesto celic.

Vprašanje je samo, na katerem nivoju so tisti biti. Al deep down, al samo na pol poti do tam. Sicer te pa lahko greje Sonce. Iz gaziljona bitov, ali samo iz delca tega. V drugem primeru je lahko še svetlejše in toplejše in nikoli ne zaslepi, kaj šele opeče.

Zavest, pa gor naklopljena realnost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thomas ()

OwcA ::

Recimo, da se ti v sanjah začnejo dogajati stvari, ki naj bi bile značilne za Protokol. Se pravi pleasure v vseh možnih oblikah. Potem pa se pojavi vprašanje: Se želite zbuditi, ali nadaljevati življenje kakršnega ste doživeli v teh sanjah?

Klasično solipsistično vprašanje.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

_marko ::

Recimo, da se ti v sanjah začnejo dogajati stvari, ki naj bi bile značilne za Protokol. Se pravi pleasure v vseh možnih oblikah. Potem pa se pojavi vprašanje: Se želite zbuditi, ali nadaljevati življenje kakršnega ste doživeli v teh sanjah?

Nikakor se ne želim zbuditi!!!
Zakaj le? Sej si napisala, da se mi dogaja pleasure.
Seveda ob predpogoju da se zavedam
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Sergio ::

Nikakor ne, zakaj le... :)

Kaj pa, ce bi znotraj sanj spet zacel sanjat? Kako bi pa temu ustregel?
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

_marko ::

Sergio:
Vprašanje je bilo definirano o sanjah v katerih doživljaš velike užitke.
Če bi pa v teh sanjah začel sanjat še večje ali enake užitke se tudi nebi hotel zbuditi.
Logično, ane?:\

Thomas:
>Seveda, sanje morajo postati resnične, če ne ni nič. Bolj resnične, kot je trenutna realnost.
Ja, po mojem ne rabijo bit, dokler doživljaš pozitivno qualio.
Spet pa, kaj sploh je resničnost.

>Zavest, pa gor naklopljena realnost.
JA sej, zavest pa gor naklopljeno bilokaj, ki prinaša pleasure. Sej to je realnest ne?!>:D
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Thomas ::

> Sej to je realnest ne?!

Je. Predvsem, kadar je zavest o njej kristalno jasna.

rh^ ::

Tomas:
glede vsakega "stoletnega" refresha me neki zanima. Takrat bi se mi dejansko zavedali, da smo v "programu"? Al kako bi lahko pač naše preference izrazili o tem kako bi radi preživeli naslednje stoletje..?

Sergio ::

Tuki vidim tezavo, ce moras hranit tocko, kjer bi se rad vrnil nazaj, ce ti sanje zacnejo presedat. In ce lahko koncno mnogokrat pades v novo inacico sanj, tukaj vidim problem realizacije, ker je atomov koncno mnogo.

Upam da tega ne boste vzel kot bluzenje, mislim cisto resno.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

nevone ::

>Tuki vidim tezavo, ce moras hranit tocko, kjer bi se rad vrnil nazaj, ce ti sanje zacnejo presedat.

Vrniti nazaj se ne moreš, sicer ti pa te sanje potem po logiki sistema nikoli ne presedajo. Presedanje ni vgrajeno v protokol.

>In ce lahko koncno mnogokrat pades v novo inacico sanj, tukaj vidim problem realizacije, ker je atomov koncno mnogo

Ker presedanje in podobni občutki niso vgrajeni, ti je načeloma čisto vseeno, ali se znajdeš v zelo kompleksni situaciji ali pa v malo manj. Tudi te ne moti, če se večkrat znajdeš v istem scenariju, ker je 1000-ič prav tako zanimiv kot prvič. Zato je atomov več kot dovolj.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

_marko ::

ker je 1000-ič prav tako zanimiv kot prvič

Zakaj bi sploh moral vedet ali je 1000-ič ali prvič? Zbrišemo spomine...pa je vsak scenarij spet zanimiv.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Thomas ::

Ponovno doživetje, namesto obujanja spominov.

Scenarijev je pa morje, preširoko, da bi ga prepluli.

Ma, ne mormo falit!

Sergio ::

Ostajam skepticen se naprej. ;-)
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

nicnevem ::

@ _MiKeNi_
>Al kako bi lahko pač naše preference izrazili o tem kako bi radi preživeli naslednje stoletje..?

IMO bi SAI kar stalno spremljal naše misli in jih sproti "spravljal v življenje", seveda malo začinjene da ne bi blo dolgcajt. Recimo, mi pride na misel ideja...hm, kak bi blo fajn letet z zmajem čez Megleno gorovje...(ja takim iz LotR-a ;). Naslednjo (nano)sekundo se zgenerira scenarij, ki ima v sebi vpleteno to idejo...em, fantaziram ;)

@Sergio
...Se mi zdi da je omenjeni problem ekvivalenten temu, da bi imel otroke brez omejitve globine - da bi torej tvoji otroci imeli otroke itd..you get the picture. Ali pa gradnji novih Protokolov znotraj obstoječih...

IMO se bo zaradi omejenosti energije/snovi se bo treba zmenit, tolko pa tolko instanc pa fertik. Sicer se lahko zgodi da bo sistem...počasen, zaštekal, kaj pa vem...:\

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nicnevem ()

rh^ ::

Treba bo dodelit kolko "procesov" pade na vsakega. Sicer pa bi potem bilo št. "prebivalcev" itak vedno enako? Kot prebivalcev mislim pravih uploadov in ne kakih možnih regenov, ki bi jih sestavu program, da bi se z nami igrali.

Thomas ::

Po moje vse skup spade na "precej prozaično", "profano" in "celo banalno", če ocenjujemo z umetniškokritiškega aspekta. Toda ta aspekt je povsem irelevanten.

Naš svet že je 4D movie. Oziroma 4D slika, kar je 3D movie. Oziroma je število dimenzij fizikalno vprašanje. Še nedorečeno in je tehnikalija. Kakor že je, nekako je. Gre pač za eno X dimenzionalno sliko, oziroma X-1 dimenzionalen movie.

V njem smo mi in ni nam čisto všeč. Prekrojili bi njegove dele in odseke v _od znotraj_ gledljiv film. Zunanji opazovalec nam ni mar. Če misli da je preosladno, da preveč nakladajo, da je dolgčas ... komu mar, kaj on misli. Vse se dogaja le in izključno zaradi nastopajočih. Razni pleasure loopi, krajši in daljši, razna čuda in ugodja. Za notri nastopajoče sentiente.

Več ne moreš, pa če se na glavo postaviš!

Manj, bi bil zločin.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thomas ()

_marko ::

Treba bo dodelit kolko "procesov" pade na vsakega. Sicer pa bi potem bilo št. "prebivalcev" itak vedno enako? Kot prebivalcev mislim pravih uploadov in ne kakih možnih regenov, ki bi jih sestavu program, da bi se z nami igrali.

Na "vsakega" pade isto število procesov. Jasno, saj se nam bo samo 1 "film" vrtel naenkrat, zato ni niti možno, da bi "kdo" lahko imel več procesorske moči kot ta drugi.(je kak poseben razlog, da bi se naenkrat vrtelo več scenarijev(velikost vesolja?), je sploh kaki razlog, da bi se v celotni prihodnosti vrtel več kot 1 scenarij? ... IMO ne.)
Število prebivalcev bo vedno enako. Eden. Mi. (pomnoženi)
Takšen regen kot ga imaš v mislih, bi bil prav tako enako "resničen" ko ti.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Thomas ::

Ja ... sliši se čudno, kar govori marko, ampak on je samo dosleden. Stalno opozarja na oblost Zemlje, takorekoč.

Kar se pa tiče števila scenarijev, se pa z njim semantično ne strinjam. Seveda, da je en scenarij, overall. Ampak sestavljen je iz milijard subscenarijev. Te sem pravzaprav imel v mislih. Te bo treba pomnožiti in skrbeti za njihov predviden optimalni tok.

rh^ ::

_marko sej nisem mislu, da bi lahko eni imeli več procesov kod tudi. vsi enako.
««
48 / 182
»»