» »

Nakup računalnika za najnovejše igre

Nakup računalnika za najnovejše igre

1 2
3
4

Mentalist ::

Mama je rekla da bo dala 100€ zraven. V mislim sem imel nekaj takega
 Kunfiguracija ki bi pomojem zadostovala

Kunfiguracija ki bi pomojem zadostovala



Kaj pa pravite vi?
Lool.

Zgodovina sprememb…

Toxic ::

Antec Three Hundred 55,25€
LC Power LC8650 "Ozeanos" v2.2 82,19€
Gigabyte GA-MA790X-UD4 99,54€
AMD Phenom™ II X4 940 "Black Edition" 180,26€
Mushkin PC2-8000 "Redline" KIT 4096MB DDR II 1000 MHz 61,88€
Sapphire Radeon HD 4890 1024MB GDDR 5 215,90€
Western Digital WD6401AALS "Caviar® Black™" 64,57€
Samsung SH-S222H BEBE 24,21€

Supaj: 783,80€

In ti nič ne fali.Lahko pa vzameš drugi napajalnik in 4890 lakho zamenjaš z 2x4770 za 200€ pri funtechu.Sestavljeno pa je pri agt.

Mentalist ::

Je velika razlika med 4770 in med 4890?
Lool.

Zgodovina sprememb…

Mentalist ::

Gledal sem teste pri Crysisu in je na GTX 285 bilo več FPS-jev kot na Radeonu 4890. Se torej naj odločim za GTX 285?
Lool.

Mentalist ::

Ups! Videl sem da je cena na Mimovrste 349€ Predrago!
Lool.

__Devil__ ::

i7 950 pa ostale novejše že prodajajo na elektroniki. http://www.dinokomp.si/index.php/cPath/...

klinker ::

konfiguracijo od Kriplin1-a vzami in bos mel super masino ;)

jan01 ::

@__Devil__ Zakaj že bi kupoval pri dinokompu? Saj imajo enake cene, kot v funtechu, agtju, nakupi,..........
Kater bedak pa bo kupoval procesorje za 500€ in več za IGRE?! Stran metanje denarja.
AMD Phenom™ II X4 940 "Black Edition" 180,26€
je čisto dober. Drugo leto le novo grafično, pa imaš spet top računalnik za igre...


+1 z Kriplin1ovo konfiguracijo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jan01 ()

__Devil__ ::

Pri elektroniki gledam zato, ker imajo prevzem v Mariboru. Ker nočem prejeti po pošti! Želim osebno prevzeti pri njih v trgovini in se osebno z njimi zmetiti ter plačati. Če ma kdo kako trgovino ki je prevzem možen tudi v Mariboru z besedo na dan, ker res nevem več za nobeno tako trgovino. Na mimovrste pa nebom kupoval, ker je predrago. Evo zato. ;)

Mentalist ::

Devil kje pa majo pri elektroniki prevzem v Mariboru? Jaz sem namreč 17 km vstran
Lool.

Toxic ::

Je velika razlika med 4770 in med 4890?

4770 v cf se bolše obnese...

DaVidQ ::

Lahko pa zdaj uzame eno 4890 pa čez leto ali dve da še eno v CF način...Pa prideš boljše skozi :)

bluefish ::

ponavadi pa se izkaže, da je bolj smotrno staro kartico prodati in kupiti novo, ki je precej opazneje boljša od 2 starih v CF/SLI.

Toxic ::

se pravi če zaj kupiš pc se bolj splača vzet eno 4890 kot 4770cf makar se 4770cf bolše obnese?

Mentalist ::

Torej je bolje da vzamem 4890. Ker v crossfire neznam povezat.
Lool.

Toxic ::

Torej je bolje da vzamem 4890. Ker v crossfire neznam povezat.


Povezat je najmanjši problem

Mentalist ::

Star sem 12 pa ne vem tolko stvari še o tem heh
Lool.

bluefish ::

jah, če si že odprl to temo, potem najbrž ne bo težko postaviti še tega vprašanja ali pa pogledati na google ali še prej v priložena navodila.

Mentalist ::

Vem da ne spada v to temo, ampak me vseeno zanima. Ali je kakšna Agt trgovina v Mariboru, ker če bi pri njih naročil računalnik, da bi tam osebno prevzel?
Lool.

Toxic ::

Agt je v lj

Mentalist ::

Ali se na Mimovrste splača kupit računalnik Gamer Extreme?
Lool.

White&Nerdy ::

Mam doma Q6700, P5Q Deluxe rig, 850w z vodo pa GTX 295 za vodo pripravljeno. Čist overpowered, pa za kurac grafa. Greje se ko štedilnik.
-Kupi nek običen Q procesor, CM V8 za hladilnik, -230€
-neko HAF ohišje -100€ - 140€
-P5Q-E plata (CF), ali pa neka SLI plata z vsaj 780 Nvidia čipsetom - 130€ ?
-4GB Corsair 800MHz RAM - 60€ ?
-GTX 275 (dobra grafa) - 230€ ?
-Corsair HX850 za napajalca - 140€
-640GB Black Caviar by WD - 60€
-Neki pioneer ali NEC DVD-ROM - 20€

Zdaj glede grafe pa je tko... Moje CF izkušnje so ble za en kurac... Verjetno driverji... :/
Kaj boš delal, katere boš vezal je tvoj problem. Ampak bo 275 pogajala tudi Crysis na boljših nastavitvah kot 4890.
Obe, 275 in 4890 sta dobri. Odvisno na kateri strani si. ATI, ali Nvidia.
Aja, povezat v CF. Heh, daš med grafi mostiček ki ga ponavadi dobiš z grafo, pol pa parkrat v driverjih klikneš Yes, oz. DA..:D

Mentalist ::

Ko sem gledal teste crysis, je bilo več FPS-jev na geforce GTX 275. Tako, da se mi zdi boljši nakup. Ne vem, na kateri strani sem. Ker sem pa opazil da je Geforce GTX dražja od Radeona 4890, pomeni, da je močnejša. Imam prav?
Lool.

bluefish ::

da je Geforce GTX dražja od Radeona 4890, pomeni, da je močnejša. Imam prav?
Je pa odvisno, če razlika v ceni odtehta precej majhno razliko v FPS-jih.

jan01 ::

Kje si gledal teste? cysis: http://www.anandtech.com/video/showdoc.... ->hd4890 je hitrejša od gtx275
hd4890 je skoraj 30€ cenejša od htx275....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jan01 ()

__Devil__ ::

Devil kje pa majo pri elektroniki prevzem v Mariboru? Jaz sem namreč 17 km vstran


Piše oz. je pisalo,da imajo v rušah prevzem. Pred kratkim pa se pisalo takoj na začetku na elektronika.si, da se v MB gradi oz. postavlja nova trgovina.

Mentalist ::

tako, da ne morem tja it prevzet?

če bi kaj naroćo?
Lool.

Zgodovina sprememb…

gregor ::

ti pač pošljejo po pošti.... garancija tudi velja :))
jaz sem že večkrat kupil pc v funtechu pa sem tudi iz mb
brez problemov

lp

Mentalist ::

samo se bojim da me nebojo nahecali pa namesto compa kaj drugega not dali tak ko so enemu napolitanke ko je nekaj naročo
Lool.

bluefish ::

pri taki firmi, kot je Funtech, se ti kaj takega ni potrebno bati.

__Devil__ ::

samo se bojim da me nebojo nahecali pa namesto compa kaj drugega not dali tak ko so enemu napolitanke ko je nekaj naročo


haha. Nebojo te, Saj izdelke vedno tehtajo, če pa se to zgodi pa se največ zgodi ko iz zujine kaj naročaš (amerika). Drugač pa itaq lahko nazaj pošleš oz. jim poveš za nesporazum.

__Devil__ ::

samo se bojim da me nebojo nahecali pa namesto compa kaj drugega not dali tak ko so enemu napolitanke ko je nekaj naročo


haha. Nebojo te, Saj izdelke vedno tehtajo, če pa se to zgodi pa se največ zgodi ko iz zujine kaj naročaš (amerika). Drugač pa itaq lahko nazaj pošleš oz. jim poveš za nesporazum.

Samo funtech ni tak. =)

BlueFish si me malo prehitel ..:P

Mentalist ::

Ne mislim trgovino dinokomp.
Lool.

bluefish ::

Dino pa zna včasih biti loterija. Kot opisano v eni od tem imajo nekateri dobre izkušnje, spet pri drugih pa se zaplete ob ignoranci naročila, odsotnosti računa in namesto njega podpisi na komponentah ali celo škatli, zahtevi po avansu,...
Itak pa ni več tako ugoden, kot je bil malo nazaj - prehod na d.o.o. dela svoje.

Mentalist ::

Najraje bi kupil po delih, pa ne vem na katero spletno trgovino se naj zanesem8-O
Lool.

gregor ::

jaz na tvojem mestu ne bi eksperimentiral z dino komp
rajši vzami pri funtech, agt, sestavi.si...ali kaj podobnega

zakaj pa bi kupil po komponentah, sestava je itak brezplačna...
lp

gregor ::

FunTech Intel Predator

Ohišje GMC H70, ATX Middle,120mm + 140mm, USB/au, črno s srebrno fronto
Napajalnik SILENT POWER LC 600W LC6600, 120mm Fan, črn ATXVer2.2 24pin + 8pin EPS, 6pin PCIe, SATA (tiho delovanje)
Matična plošča GigaByte GA-EX58-UD3R
Procesor Intel CORE I7- 920, 2.660 GHz 8MB, LGA1366 BOX
Ram PATRIOT 6 GB KIT DDR3 ram, 3X2GB PC3-12800, 1600MHz, VIPER 8-8-8-20
Trdi disk WD 640 Gb SATA300 , 7200, WD6400AAKS, 16MB cache SATA-II/300
Optična enota SAMSUNG DVD+/-RW DL 22X, RAM 12X SATA PRIKLOP - ČRNE BARVE SH-S223F/BEBE
POWERCOLOR PCI-E ATI RADEON HD4870 512MB GDDR5 DUAL DVI
Zvočna in mrežna kartica integrirani na matični plošči
900 eur
menjaš ohišje če se ti ne dopade

ali pa tale:
Računalnik Core i7 Game Power 6GB 4890 1GB
Ohišje GMC X-7 X-Station, ATX Middle,2 x 120mm + 1 x80 mm, 4 x USB, črno
Napajalnik SILENT POWER LC 600W LC6600, 120mm Fan, črn ATXVer2.2 24pin + 8pin EPS, 6pin PCIe, SATA (tiho delovanje)
Matična plošča GigaByte GA-EX58-UD3R
Procesor Intel CORE I7- 920, 2.660 GHz 8MB, LGA1366 BOX
Ram PATRIOT 6 GB KIT DDR3 ram, 3X2GB PC3-12800, 1600MHz, VIPER 8-8-8-20
Trdi disk WD 640 Gb SATA300 , 7200, WD6400AAKS, 16MB cache SATA-II/300
Optična enota SAMSUNG DVD+/-RW DL 22X, RAM 12X SATA PRIKLOP - ČRNE BARVE SH-S223F/BEBE
Grafična kartica PowerColor PCI-E ATI RADEON HD4890 1GB GDDR5, 2x DVI
950 eur
lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gregor ()

__Devil__ ::

Jaz bom verjetno kupil pri AGT.si, razen če kje zasledim ceneje svoj i7 sistem :P.. 11. julija nekje naričim. Jaz pa bom kupil po delah, ker se bolj zanesem. In (čudno se bo čulo), ker bi rad mel vse vrečke, vse škatle pa vse to doma :P.. Sestava pa tako nebo draga za mene oz. bo kar zastonj verjetno, ker sedaj opravljam prakso na računalniškem servisu in se že kar "poznamo" in se bo dalo zmenit da pripeljem k njim vse komponemte in skupaj sestavimo računalnik. :D

Toxic ::

Moj frend je ca. pred 6 mesci naročil pri agt, vse je bilo brez problema in so mu tudi brezplačno sestavili.

__Devil__ ::

Ej kako pa je pri AGT z garancijo ?? Ali davajo tiste nalepke gor ki jih ne smeš dol vtrgat, če pa jo pa ni več garancije? ker imam namen kupiti še kasneje eno zvočno kartico in jo bom sam doma vstavil. bodo kakšni problemi s tem?

Toxic ::

On na kišto ni dobil nič...Pa mislim da na komponente tudi ne, samo to nisem siguren...

__Devil__ ::

Ne, saj, če dajo na komponente me ne moti. Samo, da na ohišje ne dajo, ker potem ga ne morem odpret in vstavit zvočne pa mam problem :S.

matej_jack ::

Vrečke ti po dogovoru verjetno lahko priložijo, meni so nazadnje pri nakupi.net poslali 2 veliki škatli, v eni je bil sestavljen PC, v drugi pa vse prazne embalaže.

__Devil__ ::

No vrečke bi mel samo za razstavo v moji sobi :P

bluefish ::

Ali davajo tiste nalepke gor ki jih ne smeš dol vtrgat, če pa jo pa ni več garancije?
Tisto je larifari. Tudi če odstraniš nalepko je še vedno garancija na posamezne komponente.

Leks ::

Tudi mene zanima kako je z garancije če mi AGT sestavi računalnik. Potem imam načeloma na vse komponente 3 letno garancijo ?

svetetko ::

kukr jst vem je več al mn povsod tko da je po komponentah. torej procesor 3 leta, ostalo pa povečini 2 leti (kakšen ram, disk mogoče več, ter napajalnik ponavadi 1 leto, odvisno od firme)

bluefish ::

Če je na kišti nalepka in je ne odstraniš, potem je na vse komponente garancija najmanj toliko, kot za celoten računalnik. Po preteku te pa imajo komponente z daljšo garancijo še vedno nekaj na zalogi.

Torej, če je garancija na računalnik dve leti, potem bo imela tudi plata, ki ima drugače eno leto, dve leti garancije. Disk s tremi leti, pa bo imel nato še eno leto.

Malo dolgovezno napisano.

Mentalist ::

Mi prosim poveste eno spletno stran, na kateri bi računalnik lahko prodal za 200€? Če veste, seveda.
Lool.

mtosev ::

Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Gaming PC (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1167876 (5218) fr4nc
»

Računalnik za 700-800 € (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
714912 (3837) PrimozR
»

kateri racunalnik kupiti ? (gaming pc)

Oddelek: Kaj kupiti
313264 (2258) luka66_6
»

Novi komp za igre... (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
503790 (2866) gr33k3
»

računalnik do 800 eur

Oddelek: Kaj kupiti
151852 (1517) DJ MartiNi

Več podobnih tem