» »

Uklonilni zapor

Uklonilni zapor

1
2
»

Double_J ::

Ali imajo nalog za vstop v hišo, ter ali lahko uporabijo silo, če nočeš oditi?
Dve šivanki...

Okapi ::

Najbrž imajo. A misliš, da pridejo na vljudnosti obisk?:P

O.

Double_J ::

Preberite kako je res s tem...

http://www.dnevnik.si/novice/kronika/31...
Dve šivanki...

Okapi ::

Hja, za take, kot je moj brat, je ta uklonilni zapor čisto smiseln. Je plačal še isti dan;((
Drugo vprašanje pa je, če bi tisto uro ali kolikor sta pač porabila dva policaja, da sta prišla ponj in ga odpeljala na Ig, lahko smotrneje porabili. Verjetno bi.

O.

Recordman ::

ksz

Kolega je policist in pravi, da imajo tudi takšne primere. Ko dobijo nalog za "pohopsanje" pridejo po neplačnika (ponavadi zgodaj zjutraj) in mu dajo možnost, da plača kazen, drugače ga odpeljejo v zapor. 90% jih plača takoj, problem je le pri tistih, ki dejansko nimajo, niti si nimajo kje sposodit.

Okapi ::

Ko dobijo nalog za "pohopsanje" pridejo po neplačnika (ponavadi zgodaj zjutraj) in mu dajo možnost, da plača kazen, drugače ga odpeljejo v zapor.

Mojemu bratu niso pustili, da bi šel na pošto čez cesto plačat. So ga kar odpeljali, in rekli, naj nekdo pride na Ig s potrdilom o plačilu.

O.

Double_J ::

Tvoj brat verjetno počne še vse kaj drugega kot to. Najbrž ti ni razlagal, saj mu ni v interesu, da bi to bral po forumih.
Dve šivanki...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

zoran0 ::

Dobil sem na stalni naslov odredbo sodišča za uklonilni zapor v znesku 1000 EUR vendar ne živim na tem naslovu. Kako me lahko privedejo na prestajanje,če me ne najdejo v na tem naslovu,živim pa v Ljubljani in nisem zaposlen nikjer. Prosim za odgovor L.P.

donfilipo ::

Ne bi rad 'sofiziral', z pravnimi sofisti, ampak takole na uč bi rekel, da prekršek in pomanjkanje denarja, ne sme človeku odvzeti osnovne človekove pravice. Kazni morajo biti sorazmerne. Ne zapor za prekršek in ne proslava za umor!

In da če bi zadevo kak 'prstjen' borec dal v roke najboljšim 'čeferinom' in bi prišlo do najvišjih inštanc v Evropi in pri nas, bi zadeva izpadla najmanj nesorazmerna!!! Ne glede na to, kaj so si pod 'ordnung' zamislili 'švabi'. Zaenkrat še!
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

genius11 ::

eno vpr.

se smatra to tatvina, če nekaj vrednega najdeš na tleh, na kaki klopci v parku, kak denar na polici v nakupovalnem centru...

genius11 ::

zoran0 je izjavil:

Dobil sem na stalni naslov odredbo sodišča za uklonilni zapor v znesku 1000 EUR vendar ne živim na tem naslovu. Kako me lahko privedejo na prestajanje,če me ne najdejo v na tem naslovu,živim pa v Ljubljani in nisem zaposlen nikjer. Prosim za odgovor L.P.


to njih nič ne zanima plačaj ali pa v zapor...kaj si sploh naredil

Jernej88_ ::

zoran0 je izjavil:

Dobil sem na stalni naslov odredbo sodišča za uklonilni zapor v znesku 1000 EUR vendar ne živim na tem naslovu. Kako me lahko privedejo na prestajanje,če me ne najdejo v na tem naslovu,živim pa v Ljubljani in nisem zaposlen nikjer. Prosim za odgovor L.P.


Tam kjer živiš trenutno si prijavljen? Če si, te bodo prišli tja iskat. Drugače pa ti priporočam da predlagaš sodišču, da se plačilo globe nadomesti z opravo določene naloge v splošno korist ali korist samoupravne lokalne skupnosti.
No more Slovenia!

darkolord ::

se smatra to tatvina, če nekaj vrednega najdeš na tleh, na kaki klopci v parku, kak denar na polici v nakupovalnem centru...
Tatvina ne, ampak:

(1) Kdor najde in vzame premičnino v posest (najditelj), je dolžan o tem takoj obvestiti lastnika premičnine ali osebo, za katero utemeljeno meni, da je upravičena do prevzema premičnine.

(2) Če najditelj ne pozna osebe iz prejšnjega odstavka ali njenega naslova, je dolžan prijaviti najdbo na policiji.

genius11 ::

pa sploh dejansko kdo to stori, kar si citiral.
99% folk sigurno ne in veš zakaj ne, ker lahko še bolj na*ebeš, na policiji te bodo potem za roparja smatral.

Okapi ::

Na slo-techu je nekdo opisal primer, ko je pozabil denar v bankomatu, pa ga je nekdo vzel. In so tega nepoštenega najditelja policisti izsledili. Epilog je bil:
Sodišče je nato odločilo, da osumljenec plača 200EUR nekemu društu na Debeli Rtič, ter meni vrne denar.

Nepoštenje se očitno ne splača>:D
Pozabljen denar v reži bankomata - kaj storiti?

O.

darkolord ::

na policiji te bodo potem za roparja smatral.
Ne te ne bojo.

donfilipo ::

Na slo-techu je nekdo opisal primer, ko je pozabil denar v bankomatu, pa ga je nekdo vzel.


Na slo-techu je bilo tudi opisanih več primerov, ko so posamezniki še pred leti, stežka zbrali za PonyExpress, danes pa so miljonarji v EUR, čeprav jih je policija več kot izsledila. Da ne govorimo o tistih, ki jih ni izsledila in o tistih, ki so kradli praktično s pomočjo pravnikov in represije.
Nauk?
Tatvine velikega kalibra, so nekako priznana umetnost, 200EUR pod kamero pa bedarija>:D

In ko to anomalijo prebrodimo, smo pa na konju!

Ampak ja...načeloma je za družbo in posameznika v delujoči družbi, kriminal ne donosen posel, ampak anomalija. Če pa ni tako, pa lahko govorimo o anomaliji v družbi. In takrat mora resno začeti zvoniti alarm. No morda je pa začel, pa so posledice rahlo neprijetne, ker so nakopičene skozi dalj časa.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

zoran0 ::

Tam kjer živiš trenutno si prijavljen? Če si, te bodo prišli tja iskat. Drugače pa ti priporočam da predlagaš sodišču, da se plačilo globe nadomesti z opravo določene naloge v splošno korist ali korist samoupravne lokalne skupnosti.


Prijavljen nisem,me pa zanima kam se morem zglasiti za splošnokorist ali korist samoupravne lokalne skupnosti,ker ta odredba jje sla v peč pač mam problem z fotrom. L.P.

Jernej88_ ::

@zoran0

Napišeš sodišču ki je izdalo odredbo sodišča za uklonilni zapor.
Čisto preprosto na list papirja:

Levo v zgornjem kotu:
Ime in priimek, naslov.

Potem pa:
ZADEVA: Predlog za nadomestitev globe z opravo določene naloge v splošno korist ali korist samoupravne lokalne skupnosti

Napišeš da si brezposeln in nimaš dohodkov, bla, bla, bla (priporočam ti da če imaš kakšne prihranke na banki da jih še prej dvigneš) zraven še priložiš potrdilo če si na zavodu za zaposlovanje.

Spodaj v desnem kotu ime in priimek, ter podpis.
No more Slovenia!

Zgodovina sprememb…

Bezukhoff ::

Ok, pa končajmo zdaj tole zadevo :D.

Skratka, zdajle sem prejel dopis sodišča na moje povpraševanje oz. pojasnila glede globe, saj prvemu dopisu ni bil priložen noben BN02 obrazec pa takšnele fore. Dopis so prejeli dne 03.06.2009, odgovor pa sem dobil 11.01.2011, heh. Če bi imel kakšno bolj pomembnejšo zadevo na sodišču, bi se mi že menda itak zmešalo, ker takšnihle počasnel še nisem srečal.

Torej, v današnjem dopisu pa piše tole:
Na vašo zahtevo, navedeno pod zvezo, vam sporočamo št. TRR, na katero boste plačali globo po sklepu o določitvi uklonilnega zapora opr. št. PRuz XX z dne 25.09.2009. Prosimo, da globo poravnate do konca meseca januarja 2011. V kolikor globa ne bo plačana, bo v mesecu februarju izdan poziv za nastop uklonilnega zapora.

Well, bom plačal teh ušivih 160 ojrov, da me kje ne pridejo ob petih zjutraj odpeljat. Poslal jim bom tudi elektronsko in priporočeno pisno potrdilu o plačilu globe, kajti glede na njihovo nesposobnost me lahko kljub temu odvlečejo.

Kakšna so kaj vaša mnenja o tem?

Keyser Soze ::

Bezukhoff je izjavil:

Kakšna so kaj vaša mnenja o tem?

Da se splača upoštevat zakonodajo? In da sodišča, hvala bogu za nekatere, delajo bolj počasi. Na žalost drugih.

In še celo to, da se potrudijo da odslužiš svojo zaluženo kazen tako ali drugače, pa naj si bo še tako minorna. Če pa res ne zmoreš finančno, pa lahko oslužiš svje celo v obliki družbeno koristnih del.

OK sistem IMO. Je pa marsikomu z jebiveterskim odnosom in navado furanja principov tole velik pain in the ass. To se pa strinjam.
OM, F, G!

Bezukhoff ::

E, zakonodaja se upošteva. Zaradi takratne finančne nezmožnosti pa se ni. Bolj kot vse drugo moti dejstvo polpismenega in polovičnega dopisa iz njihove strani (objavljeno na prvi strani), iz katerega dolžnik v bistvu ne more razbrati svojih obveznosti. Ali je to namerno, ali pa je slovenski juristični sistem tako nesposoben, da celo sam sebe negira v svojih dopisih in na ta način podaljšuje svoje postopke.

Beden sistem IMO, ki je potreben konkretne prevetritve. In ne samo na področju prekrškovne zakonodaje.

Keyser Soze ::

No, nihče ti ni branil it pobirat smeti pa pometat cesto. Razen najbrž ponos.

In bolj kot berem dopis, bolj mi je jasno kaj hočejo od tebe, razen če bi šel izigravat na detajle. Oz. bi špilal majmuna. Tako da, iz tega pogleda res ne vem kaj tako grozno fali sistemu.

A veš kje je "problem". Ker poznam par takšnih primerov kot je tvoj. In v čisto vseh gre za furanje principov. Neumno furanje principov. A je že kdo bil pred vrati čuze ne vem, ampak so pa IMO na dobri poti da pridejo do tja. Dopuščam možnost, da si ti svetla izjema, ampak za enega ne bi spreminjal sistema, ki ustreza veliki, veliki večini drugih "trdobučnežev".

P.S.: Se pa strinjam, da ukrepajo precej prepočasi in premalo odločno.:D
OM, F, G!
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izvršba in posledice

Oddelek: Loža
83273 (1205) telexdell
»

kazen!

Oddelek: Loža
71204 (795) St235
»

Policija in kazni (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
577947 (6876) amigo_no1
»

Pravni nasvet (sodnik za prekrške)

Oddelek: Loža
333255 (2504) pozitron
»

Pravna pomoč

Oddelek: Loža
61694 (1467) alsb

Več podobnih tem