» »

DMA , winXP, teac problem

DMA , winXP, teac problem

tropinovec ::


torej:

winXP
teac cdrw 40x
teac 40x
msi kt7 266 pro2

danes sem instaliral winXP ...
kadar pečem cd-je in hkrati počnem kaj drugega (internet npr)mi zadeva full zašteka , ne glede ali imam vključen ali izključen dma na pekaču ali cd-romu.
če odstranim cd- rom iz sistema pa lahko hkrati pečem in počnem karkoli drugega brez zatikanja...
na winME pa mi je delalo vse ok.
je že kdo imel in tudi REŠIL takšen problem?8-O :| :|

MilkyWay ::

Veliko je bilo že napisanega na to temo. Najbolje, da uporabiš "search" funkcijo:D.

akulp ::

WinASPI drivers ...poskusi, mogoče bo bolje

Marko007 ::

Teacov CD rom 40* (pa še najverjetneje kateri drugi) v XPjih ne deluje na DMA :O (o tem je bilo že res kar nekaj napisanega).
Predlagam ti rešitev - prodaj teacov cd rom in kupi kak dvd, npr. pioneera 106 ali 116.

tropinovec ::

hmm....ker imam dva teaca, bom pač prodal cd-rom in obdržal pekača, ki podpira DMA, saj morebiti res ne potrebujem dveh cd pogonov, DVD pa me zaenkrat ne mika preveč saj ne gledam filmov na računalniku , tudi iger in programov še ni , dvd priloge v raznih revijah pa me tudi ne zanimajo...:) ;)
je pa vseeno zanimivo, kako to, da si takšna firma privošči izdelek , ki ne deluje tako kot bi moral v XP;(( :'(

p.s. winASPI driverje sem instaliral pa nič ne pomaga!:(

Zgodovina sprememb…

Han ::

Edino kar ti lahko pomaga je IDE Filter Driver, v kar pa močno dvomim...

Teac ga je malo posral s tem cdromom, zato je napovedal novega 52x. Glede na to, da je cena dvdromom precej padla, se mi zdi nakup smiseln. Jaz sem Teaca prodal in nabavil Toshibo, ki bere lepo tudi 99 minutne plošče...

meacho ::

Probi instalerat nove Via driverje!!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

NEC ND-3540A problem...

Oddelek: Pomoč in nasveti
282317 (1608) dean444
»

Plextor writer 24/48/48 problem! (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
644625 (4134) Hux
»

Teac CD-W548E & firmware (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
515259 (4572) wilecoyot
»

TEAC CD-ROM problem!

Oddelek: Pomoč in nasveti
91547 (1287) rockeye
»

PLEXTOR BurfProof unicuje cdje - prosim pomagajte!

Oddelek: Pomoč in nasveti
91557 (1311) krho

Več podobnih tem