» »

Finte in fore na desktopu z Ubuntu 9.04

Finte in fore na desktopu z Ubuntu 9.04

tony1 ::

Bom odprl kar temo s splošnejšim naslovom, sem prepričan, da se bo še kaj našlo :D

Še ena težava z Ubuntujem: stand by ne dela. Poklikam knof za stand by in izgleda, kot da je vse OK. Ko ponovno zbudim računalo, to nekaj časa melje, nato pa se zbudi iz nule (od BIOSa dalje...), prej odprtih oken si ne zapomni.

Plata je Asus za AMDjev x2 procesor... Btw. ob običajnem zagonu OSa se izpiše vrstica z enim ACPI CMOS errorjem... Kakšna povezava s tem? :P

Aja, hibernacija pa itak ne dela, pojamra, da je swap particija premajhna :) (naredil sem jo veliko 512 MB, po starih pravilih, da je toliko dovolj, čeprav imam RAMa še enkrat toliko...)

zee ::

Ce hoces uporabljati hibernacijo, moras povecati swap na velikost tvojega pomnilnika.

Staro pravilo je sicer, da je velikost swap particije enaka ali vecja od kolicine rama.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

l0g1t3ch ::

Kako v firefox-u na ubuntuju naredim da mi ob kliku na klešček pokaže tisti krogec pod kazalcem miške, da se lahko hitro premikam gor in dol ter levo in desno

Wolfman ::

Meni pa kaže zelo zanič grafiko in vse... predvsem v FF, čeprav sem naložil NoSquit in take fore... Pa text sem spremenil. Ampak je preposto zanič grafika... sicer ne vem kaka naj bi bila, ampak tam je tako, da so nekatere stvari premajhne, nekatere prevelike... Če povečam text, je pa prevelik in prebold...:S Aja, imam pa Ubuntu

dela ::

Kako v firefox-u na ubuntuju naredim da mi ob kliku na klešček pokaže tisti krogec pod kazalcem miške, da se lahko hitro premikam gor in dol ter levo in desno


FF -> edit -> preferences -> advanced -> use autoscrolling

Ma$terM|nd ::

Kako pa v 9.04 verziji prideš do LiveCD verzije?. V prejšnji verziji si inštaliral preko LiveCD zdaj pa ni več tega. Avtomatsko mi hoče kr inštalirat, nič namizja pa to kar je bilo prej. To se mi je zdelo fino ker si lahko najprej sprobal in potem po želji inštaliral, zdaj pa ali to več ne gre ali pa jaz ne znam.

Pesimist ::

Bootaj z CDjem noter pa bos priso do liveCD. Ceprav meni ne deluje 9.04 vec. Doben racunalnik kaj jih mam ne boota CDja. 8-O

preem ::

Kake probleme mate spet? Grafika v firefoxu - wtf je to ? fonte misliš?

system > appearance -> fonts -> vklop 'subpixel smoothing' pa pod details še full-hinting. kaj boljš?

pa inštalirej si msttcorefonts.

livecd ima vsak ubuntu desktop image.

še kako vprašanje?
sawyer: ti pa lahk probaš bootat kar iso iz diska - se da grub tako naštimat. če ti pač cdrom ne boota. al pa usbkey, opcij 1001.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: preem ()

Frgazor ::

Ok, vprašanje.

Kako matroxa g550 prepričam, da ne bo vseskup crknilo, ko priklopim monitor na dvi?

DefSigma ::

Tudi jaz eno vprašanje. Odkar se je namestila nova verzija Ubuntu imam namizje črne barve. Ozadja ne morem spreminjat, vedno je črno razen opravilnih vrstic, ki so vidne. Prav tako niso vidne bližjice na namizju. Ko poskušam narediti bližnjico mi napiše ta le-ta že obstaja.
Hvala, LP

overlord_tm ::

Probaj alt+f2 gconf-editor in potem apps>nautilus>preferences. Tam poisci nastavitev show_desktop in jo obklukaj.

Plamenjak ::

Dve vprašanji v zvezi z Ubuntovim (Gnome) desktopom. Dostikrat se mi zgodi, da po zagonu igre Battle for Wesnoth pride do zamrznitve dogajanja na ekranu. Nič se ne odziva. Če vklopim konzolo (ne prek terminala, ampak alt+ctrl+F1,F2,F3), ta sicer deluje, toda ko jo izklopim in grem nazaj v grafični način, cel zaslon postane črn in neodziven. Potem grem pač nazaj v konzolo in od tam rebootam sistem. Ampak to se mi je že velikokrat zgodilo. Je komu znano?

Drugo vprašanje: Z 9.10. (Karmic) imam kar nekaj težav z desktopom. V 9.04 je bilo vse okej, zdaj pa prihaja do takšnih in drugačnih posebnosti med snemanjem cdjev. Recimo, ko sem pekel en fajl na cd (z braserom), mi je za trenutek ekran utripnil in preden sem vedel kaj se dogaja, je bil spodaj na desktopu nekakšen "dock icon tray", nekaj takšnega pač, kot imajo Mac OS. Nimam pojma kako se tistim "interaktivnim" ikonam na dnu ekrana reče. Še manj mi je jasno kako so se kar naenkrat pojavile tam. Če dam nastavitve v "visual effects" na none, potem tisto izgine, če jih dam nazaj na normal, se spet pojavi. Zanima me če se je komu kaj takšnega že zgodilo in predvsem kako se tistih ikon rešiti (sem gledal malo v Compiz managerju, pa jih nikjer ne najdem).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Namestitev GRUB-a

Oddelek: Operacijski sistemi
162015 (1778) Icematxyz
»

Ubuntu 10.04 LTS - Change is coming (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Operacijski sistemi
999135950 (98836) Icematxyz
»

Ubuntu - zvok

Oddelek: Operacijski sistemi
5669 (516) Icematxyz
»

Izšel Ubuntu 10.04 LTS - Lucid Lynx (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
17033905 (28404) poweroff
»

Namestitev Linux-a

Oddelek: Operacijski sistemi
8867 (750) hojnikb

Več podobnih tem