» »

Windows vista ali windows xp na prenosniku

Windows vista ali windows xp na prenosniku

nikon ::

Pozdravljeni!

Kupujem nov prenosnik in me zanima, kako je kaj z Visto. Ali na njej delujejo stari programi, ki so delovali na xp-jih (npr. Macromedia Dreamweaver 8, Photo Philtre,...)? Jaz bi namreč uporabljal predvsem stare programe in se bojim, da ne bodo delovali. Veliko uporabnikov Viste mi je že povedalo, da je boljši xp, saj ima manj napak in da zasede manj RAM-a.

Lep pozdrav.

bluefish ::

Ali na njej delujejo stari programi, ki so delovali na xp-jih (npr. Macromedia Dreamweaver 8, Photo Philtre,...)?
Nekateri ja, nekateri ne. Če ne delujejo, potem pri večini pomaga zagon v Compatibility Mode.

Veliko uporabnikov Viste mi je že povedalo, da je boljši xp, saj ima manj napak in da zasede manj RAM-a.
Manj napak niti ne. Tisto glede RAMa pa se nanaša na Superfetch, ki omogoči hitrejše zaganjanje pogosto uporabljanih aplikacij, v zameno pa požre malo več RAMa, ki pa ga tudi sprosti, ko je potreben.
Sedaj, ko je izšel SP2 in še prej SP1, je sistem kar soliden.

Če kupuješ prenosnik, potem počakaj še slab mesec dni, ko boš lahko brezplačno nadgradil Visto na 7, ki pa je boljši.

Skratka, odvisno predvsem od konfiguracije prenosnika.

nikon ::

Hvala za odgovor.

Katero pa je bolje kupiti, 32 ali 64 bitno visto? Odločam se za nakup med prenosnikoma ASUS M50VN in ASUS M70VN. Zanima me tudi, kako se obnaša vista z brezžičnim routerjem (za povezavo interneta).

bluefish ::

64-bitno v primeru, ko imaš več kot 4GB RAM-a.
Z brezžičnimi adapterji pa zna, vsaj po mojih izkušnjah, delati precej dobro in s tega vidika ne bi smelo biti težav.

nikon ::

Katero pa je bolje vzeti: visto home basic ali visto home premium? Uporabljati jo mislim predvsem za domače namene.

bluefish ::

Home Premium. Basic je malo preveč okleščena + ne bo brezplačne nadgradnje na 7.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri OS za "slab" prenosnik?

Oddelek: Pomoč in nasveti
395279 (4575) GTX970
»

Prodaja Windows 7 ne jenja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Rezultati
10632534 (29964) MrStein
»

Windows 7 in igre

Oddelek: Operacijski sistemi
294421 (3259) DonAndrino
»

Xp ali Vista? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Operacijski sistemi
15810361 (6831) ___
»

Dol Vista gor XP

Oddelek: Operacijski sistemi
71261 (922) Icematxyz

Več podobnih tem