» »

Kateri "windows" na eno Full staro kišto ?

Kateri "windows" na eno Full staro kišto ?

__Devil__ ::

Lep pozdrav najprej!

Torej imam nalogo, da enem "otroku" skup spravim en zelo star računalnik. Računalnik sem mu danes priklapljal in vse dela OK, razen windowsa ki ima že polno napak in je dobesedno "povožen".

V računalniku je naslednje:

Nek star Pentium procesor z frekvenco od 100-233mhz se da nastavit :),

1 GB trdi disk

Optična enota 36x

disketnik

16mb RAM-a

in to je vse. Torej zanima me, kak windows naj naložim na tole "kišto" ? Ne rabi da dela super, samo tolko,da lahko mali kaj nariše v slikarju al pa kaj. Sedaj so gor windows 98 PLUS! :D..

Razmišljaj sem tudi, če bi šel gor kakšen linux ?

Seveda lahko je tudi PPORTABLE VERZIJA. Vstaviš CD in bootaš z njega ter windows dela iz cd-ja.

Nekaj čim manj zmogljiv windows oz. OS. In tak, da ga nebo pretežko sprogramirati.



Lp!

ta_ki_tke ::

Windows 98 je sprejemljiv, najbrž je pa bolje namestiti Windows 95, morda celo Windows 3.x. Linux je pa sploh priporočljiv, otrok se ga igraje priuči, odraslemu, ki je začel z Dosom in Windowsi, se utegne za vselej priskutiti. Gre pa na karkoli.

Pyr0Beast ::

Visto, visto ! >:D

če tale zadeva dela še na EDO rame, povej pa ti jih priskrbim celo vrečo :D

16MB je rahlo malo, razen če nočeš malega naučiti resnega potrpljenja :D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

__Devil__ ::

Govorite kot da je moj sin :D.. sosed je za info. star nekje 12 let =)

EDIT: glede ramov nimam pojma kaki so.

Jutro oz. danes bom dol potegnil nekje win 95 in naložil če bom znal :P

Zgodovina sprememb…

OmegaBlue ::

Pomojem bo veliko bolje če kar pustiš win98 (ali stakneš SE verzijo), stvar je veliko boljša kot 95.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

__Devil__ ::

jap.. Da probam, če mi bo za iskati kaj danes. kako 98-ko =)

Zgodovina sprememb…

misek ::

A ne bi raje kje stakno kakšen malenkost boljši računalnik? Kaj misliš, kaj bo lahko z njim počel. Skoraj nič. Stari programi, ....

__Devil__ ::

vem ja za 30eur dobi 4x boljli komp, ampak tak pač hočejo. saj bo gor delo samo z photoshop pa cysis bo igral mogoče kdaj gta4 drugače pa nič posebbnega :)). Ne res winamp, word, pa stare igre v DOS-u bo igral (stari tomb raider, razne dirkalne). Ka pa že sedaj mu dela.

ABX ::

Win98 bi moral delat, samo pazi ker je to vaba za viruse. Jaz bi 2x premislil če sploh ga povezat na net.

Kar se tiče iger pa MDK! :)
Oz. imaš http://www.hotud.org/ za celo zbirko starih iger.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

__Devil__ ::

nebo povezan na internet!

jest10 ::

dba ::

puppy linux mi veselo laufa na podobni kišti...

ender ::

Na 16MB RAMa bo Windows 95 deloval bolje kot 98.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

ABX ::

Na 16MB RAMa bo Windows 95 deloval bolje kot 98.


In Win 3.1 dela še boljše ...

Pentium 90 je bil prvi PC primeren za Win98, če me spomin ne vara.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Loki ::

ja, win95 najvec, se raje pa linux.
kaj bi pa sploh delal na takem sistemu?
I left my wallet in El Segundo

svecka ::

Namesti linux..puppy je awsome in pozabi na win

__Devil__ ::

kaj pa je puppy linux? kako se ga naloži? se da na cd zapećt pa prek cd-ja delan na kompu kar ala kak gre to?

razloži malo to prosim.

ender ::

In Win 3.1 dela še boljše ...
To pa nisem povsem prepričan - spomnim se, da sem imel na 486/100 s 16MB RAMa občutek, da so Windows 95 delovali precej hitreje, kot pa 3.1.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

dzinks63 ::

V računalniku je naslednje:Nek star Pentium procesor z frekvenco od 100-233mhz


Sem imel podobno mašino pentium 120, 16MB rama, 1GB disk in je windows 95 in ostali programi so delali povsem ok. Izbrati moraš primerne igrce za tak comp in se bo dalo igrati marsikaj. Z linuxom nimaš take izbire iger. Igrce so po velikosti zelo male, sem imel en navaden cd, na katerem je bilo okoli 100 iger. To so bili časi, ko je igrca zasedala disketo ali pa enih par le teh.

ABX ::

V računalniku je naslednje:Nek star Pentium procesor z frekvenco od 100-233mhz


Sem imel podobno mašino pentium 120, 16MB rama, 1GB disk in je windows 95 in ostali programi so delali povsem ok. Izbrati moraš primerne igrce za tak comp in se bo dalo igrati marsikaj. Z linuxom nimaš take izbire iger. Igrce so po velikosti zelo male, sem imel en navaden cd, na katerem je bilo okoli 100 iger. To so bili časi, ko je igrca zasedala disketo ali pa enih par le teh.


Diskete so bile do 486, Pentium PC je že bil v cd-rom obdobju.
Se spomnim ker tista leta sem delal v študentski računalnici. Win98 je bil preveč nakičen za 486, amapk na P90 je delalo kot je treba. Se pa ne spomnem ali je imel 16 ali 32Mb Rama.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

dzinks63 ::

Diskete so bile do 486, Pentium PC je že bil v cd-rom obdobju.


Seveda so bile tudi cd verzije, vendar sem Windows 95 instaliral takrat na tisti računalnik iz disket (mislim da jih je bilo 12) in prav tako cel kup iger.

ABX ::

Diskete so bile do 486, Pentium PC je že bil v cd-rom obdobju.


Seveda so bile tudi cd verzije, vendar sem Windows 95 instaliral takrat na tisti računalnik iz disket (mislim da jih je bilo 12) in prav tako cel kup iger.


Takrat sem imel dostop do 256/256kb pipice, tako da verjetno sem imel malo novejše zadeve od tebe. :)
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

ender ::

Moja 486-ka je bila kupljena spomladi '95 (nekaj mesecev pred izidom Windows 95), in je imela 4x Mitsumijev CD-ROM pogon. Windows 95 se je dobilo tako na disketah, kot na CDju (pri čemer je imela CD verzija nekaj dodatkov, ki jih na disketni verziji ni bilo).
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

__Devil__ ::

kje so že ti ćasi ja ..

Spajky ::

priznam, star sem ... leta 2001 sem iz Win95osr2.1 prešel na Win98seLite kjer sem še sedaj :8) ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

opeter ::

priznam, star sem ... leta 2001 sem iz Win95osr2.1 prešel na Win98seLite kjer sem še sedaj :8) ...


A res? Srečen ti... nekateri pa se mučimo z "modernimi" sistemi. Zeh.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

fosil ::

Če za namestitev česarkoli na tak računalnik porabiš vsaj eno uro svojega časa, potem je vrednost tvojega dela in časa že večkratno presegla vrednost računalnika.
Tako je!

Valvoline ::

priznam, star sem ... leta 2001 sem iz Win95osr2.1 prešel na Win98seLite kjer sem še sedaj :8) ...

Še kar dobr,pravijo da z virusi precej manj težav kot z xp-jem :)

energetik ::

kaj pa je puppy linux? kako se ga naloži? se da na cd zapećt pa prek cd-ja delan na kompu kar ala kak gre to?

razloži malo to prosim.

Greš sem: http://www.puppylinux.org/
Zadevo DL in zapečeš na CD. Lahko ti laufa tudi s CDja, vse nastavitve itd se pa shranjujejo v 1 fajl na disku, če to hočeš. Ali pa ga namestiš na disk celotnega. Delovalo bo pa vsekakor bolje od vsega drugega, ne bo pa mogel špilati DOS iger.
Sicer pa imam doma prav tako kišto s 16MB ram in gor Win98SE. Laufajo, samo jih j... premalo RAM in ves čas drgnejo po disku. Originalno so bli pa gor Win95.

__Devil__ ::

bom poskusil to z puppylinux-om :)

ABX ::

bom poskusil to z puppylinux-om :)


Pridobil boš Internet brez virusov, vendar igre znajo bit problem. Sicer pa poskusi WINE, glede iger, možno je da bo kaj delalo.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

mtosev ::

na tako kisto Win 95 OSR2
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

__Devil__ ::

pa naj se sam je#e z igrami, tolko da mu bo delalo, mali je tak debeli, naj malo shujša :))


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 98 emulator za stare igre

Oddelek: Igre
142181 (1167) Golf_GTI
»

Windows 95 za macOS, Linux in Windows

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
268740 (5841)          
»

Windows 95 dve desetletji pozneje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
11731378 (24849) Spajky
»

Deset let Windows 95

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
234205 (3055) Spajky
»

win98 in win95

Oddelek: Operacijski sistemi
8932 (840) ddeben

Več podobnih tem