» »

HP EliteBook 8730w

HP EliteBook 8730w

johan9 ::

Pozdravljeni!

Ne dolgo nazaj sem kupil prenosnik HP EliteBook 8730w brez operacijskega sistema. No in tu se pojavi problem. Zaželel sem si namestiti orginal xp, kasneje si bom namestil windows 7 . Žal viste nekako ne morem sprejet. No kar nekaj forumov sem že prebral vendar nikjer nisem našel točnega odgovora..... Problem je seveda v sata driverjih...torej ko začnem z namestitvijo xp-jev se pojavi blue screen...vem da je to napaka zaradi sata diskovja......in tud vem da lahko v biosu preklopim na IDE...vendar a to pomeni da potem ne izkoriščam sata, ki je seveda mnogo hitrejši.....

Hvala za odgovor, kako pravilno namestiti xp-je na ta prenosnik....in da bo delovalo res tako kot mora....

Konfiguracija:

model EliteBook 8730w
zaslon 17'' WSXGA+ (1680 x 1050) Anti Glare
procesor Intel Core2 Duo P8600 (2,4 GHz, 3 MB L2 predpomnilnika, 1066 MHz FSB)
pomnilnik 4 GB (2x 2 GB) DDR2, 800 MHz (razširljiv do 8 GB, ni proste reže)
trdi disk 320 GB SMART SATA, 7200 obr/min
grafična kartica ATI FireGL V5725, 256 MB GDDR3 pomnilnika

misek ::

Razlika v hitrosti je minimalna.
Drugač pa moraš SATA driverji združit v inštalacijski CD. Nekako takole: Installing XP Pro on EliteBook 6930p and 2530p

<b>klima</b> ::

@johan9

Mene sam nek zanima... Vidim da maš enak model notebooka kot jaz in tud enako grafično kartico od ATI-ja not. No in me zanima, če ti računalnik kej šteka oz. če recimo gledaš filme, če se ti grafika sesuje? To mislim predvsem to, če se ti začnejo pojavljati kake črte in pa pike po zaslonu in ti pol flešne enkran? Ker ima kar dost ljudi problem s tem, pa me zanima če tud ti to doživljaš. Ker moj prenosnik je enkrat že bil na servisu, sam niso nč zrihtal k je baje cela grafična za zamenjat...
Več na: hp freeze up

LP

;-) ::

malo staro, samo vseeno. Problemov ni, pa brat špila od crysisa, cod2-5, tmn, NFS-tudi tanove delajo na medium nastavitve. Morem potrkat.

Aja zakaj se oglašam, nikjer mi nočejo vgradit 500gb diska namesto DVD roma :) če kdo ve za kak servis kjer bi porihtali al je že kdo delal to.

misek ::

Na ebayu (prodajalcih?) si kupi okvir, v katerega montiraš trdi disk. DVD enoto vzameš ven in na njeno mesto porineš ta okvir.
Nekaj takega: HP Upgrade Bay 250-GB 5400rpm Hard Drive (AK868UT)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SSD disk za prenosnik HP EliteBook?

Oddelek: Strojna oprema
322970 (2325) stb
»

EliteBook 8530p

Oddelek: Kaj kupiti
91568 (1280) ;-)
»

Koliko pomnilnika je v resnici

Oddelek: Pomoč in nasveti
332811 (1994) Mr.B
»

kateri prenosnik kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
103374 (3020) extr3m3
»

Full HD obdelava

Oddelek: Zvok in slika
122469 (2118) mkovac10

Več podobnih tem