» »

CPU Pregrevanje

CPU Pregrevanje

majeric0 ::

Zdravo.Ze nekaj casa gledam ta forum in sem nasel veliko pomoci za kakrsnekoli napake.Sedaj pa za eno nisem zato sem se odlocil registrirati(ja budalo zakaj se nisem ze prej :S :D).

No in mam en problem glede CPUja.To se mi dogaja zadnji mesec, in sicer racunalnik se kar ugasne cez nekaj casa.Sprva nisem posumil na procesor potem pa sem enkrat probal hladilnik za procesor in bil je voc ko sam satan. Imam AMD Athlon 1.6 MHz XP +2000. Nevem kaj je krivo sumim pa da je ventilator svoje dal od sebe v zivljenju in je postal nemocen...Ampak zamenjal sem ga s nekim Titanom 12V(Tudi prejsni je bil 12V) ampak se dogaja isto.
Ja, probal sem tudi s pasto ki sem jo imel ze prej gor pa sem se je malo dal, najboljse da ne omenjam da je cel procesor v pasti in vse okoli...


Lepo res lepo bi prosil za odgovor kakor sem ga dobil na vsako tezavo ki sem jo imel, na tem forumu nasel, bi prosil se za tole.

P.S.: Ce ve kdo za kaki pametni program ki ti kaze temperaturo bi prosil ampak ne CPU Thermometer in SpeedFan ker sem ze probal...


HVala za odgovore ze vnaprej.

@EDIT: Hladilnik sem spucal Z VROCO VODO pasto iz njega zribal, GA POSUSIL , ohladil, namazal kapljice paste Silver cleaner al nekaj takega nisem znal prebrat, ter ga namestil gor z novim ventilatorejm oz. z ventilatorjem od drugega racunalnika.
  • spremenil: majeric0 ()

axee ::

Če je cel procesor v pasti je to problem. Odstrani VSO pasto, in nanesi mogoče za pol graha nove, na sredino. Očišti hladilnik (do sijaja), in nato namontiraj. Fino je tudi, če imaš kolikortok prevetreno ohišje. Čeprov če ti je do sedaj delalo bo še naprej.

@Edit: si očistil tudi pcoesor? Glej da piha ventilator proti procesorju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axee ()

majeric0 ::

Am ja hladilnik je spucan ja...PRocesorja pa neznam ravno spucat oz. si ne upam da nebibi kaj zajebo.
Bom za vsak slucaj brudera pocako za to.

st0jko ::

Procesor lahko BP očistiš z vodo ali cetom. Seveda potem dobro posuši. Jaz sem ponavadi to delal z vatiranimi palčkami. Program za temperature je speed fan dober. Lahko probaš z everestom. Kakšne pa sploh imaš temperature? si prepričan sploh da je v temperaturah problem?
keks?

majeric0 ::

OK. Procesor sem spuco pa sem opazil da je bil pod pasto poskrampan(posoban al kak naj temu recem), in zdaj ko sem ga spuco ne dela ves...bo treba novega nabavit...
Spuco pa ga nsem z vodo ampak z papirnatimi brisacami.

Hvala vseeno zdaj vsaj vem kaj je blo krivo :D
DUGICAJT :D

Pyr0Beast ::

Popraskan :\

slikaj.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

axee ::

Če ni v ekstreme popraskan bo luknjice zapolnila termalna pasta. Če pa so res notri zareze... Kako ti je to ratal???:D

majeric0 ::

Saj bi sliko pa dal tu gor samo v windowse nemorm ker mi zasteka ko Windows XP nalaga.
Trentuno sem na bruderovem kompu mogoce bom od tu dal gor.
Sicer pa je malo ob robu pošoban.
DUGICAJT :D

Pyr0Beast ::

Jaooo.

Poslikaj računalnik pa ti lahko natančneje povemo.

Do takrat ga pa NE prikapljaj na elektriko.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Termalna pasta koliko?

Oddelek: Pomoč in nasveti
386363 (5360) Pentium
»

Normalna tempeperatura procesorja

Oddelek: Pomoč in nasveti
6697 (544) MacGyver141
»

I: servis za prenosnike na nivoju menjave elementov

Oddelek: Pomoč in nasveti
191241 (905) Alen T 1978
»

Procesor-hladilnik je lahko karkoli narobe ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
342460 (2036) Urc
»

S cim odstraniti termalno pasto?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
291806 (1548) Morpheus

Več podobnih tem