» »

Mac - inštalacija in uporaba

Mac - inštalacija in uporaba

abnormalen ::

Živjo!

Zanima me, če ima kdo kakšne izkušnje z Mac. Namreč imam namen kupit Mac mini.
Kot prvo, inštalacija ni tako lahka kakor pri xp-jih, kolikor sem bral po internetu. Prvi problem se pojavi, ker ne vem kako se v Mac-u uporabljajo .dmg končnice. Če dobim Leoparda (seveda Snow) v .dmg obliki, ali ga moram pretvoriti v .iso in potem zapeči na dvoslojni dvd, ali samo .dmg file zapečem na dvd? Potem, kako je s tem mini-DIV priklopom, ki ga imajo sicer samo Mac mini-ji in iMaci (pri pro Mac je že normalni DVI priklop), je tukaj kakšna izguba kvalitete slike? In avdio, pri čisto vseh Mac-ih je samo izhod za slušalke, kako nej gor spravim sistem 5.1? Nekaj me tudi informativno zanima : pretvornikk iz 110-120V omrežja na 240V : je potem poraba moči sistema enaka, ali tudi ta pretvornik nekaj porabi?

Hvala in lp,


Simon

borchi ::

> Kot prvo, inštalacija ni tako lahka kakor pri xp-jih, kolikor sem bral po internetu.

sistem je že instaliran.

> Prvi problem se pojavi, ker ne vem kako se v Mac-u uporabljajo .dmg končnice. Če dobim Leoparda (seveda Snow) v .dmg obliki, ali ga moram pretvoriti v .iso in potem zapeči na dvoslojni dvd, ali samo .dmg file zapečem na dvd?

pust snow leoparda še pri miru. drugače pa .dmg z Disk Utility posnameš na dvoslojni DVD.

> otem, kako je s tem mini-DIV priklopom, ki ga imajo sicer samo Mac mini-ji in iMaci (pri pro Mac je že normalni DVI priklop), je tukaj kakšna izguba kvalitete slike?

nobene izgube. samo fizično je drugačen vtič.

> In avdio, pri čisto vseh Mac-ih je samo izhod za slušalke, kako nej gor spravim sistem 5.1?

tisti 'samo' izhod za slušalke je tudi audio optical out. malo še pogooglaj...

> Nekaj me tudi informativno zanima : pretvornikk iz 110-120V omrežja na 240V : je potem poraba moči sistema enaka, ali tudi ta pretvornik nekaj porabi?

to sprašuješ na splošno ali v povezav z mac mini-jem. VSI mac-i (kjerkoli ga kupiš) imajo namreč power adapter, ki dela kjerkoli na svetu (razen fizični vtič je seveda drugačen, ampak to je stvar adapterja, ki te pride evro ali dva)...
l'jga

abnormalen ::

to bom nabavu jeseni, tako da leoparda snow ne bom pustil pri miru, ker bo takrat izšel. tako da bom sistem podru in nanovo naložil. če pa sem prav bral, se je iz tigra na leoparda dalo nadgraditi, upam da se bo iz leoparda na leopard snow isto dalo.
pa je nujno z disk utility zapečt, al loh z nerotom sam .dmg fajl zapečem?
ok, hvala za odgovore!

lp,

Simon

mte ::

Če boš nabavil jeseni, boš tako ali tako imel snow leoparda gor. Prav tako boš zraven dobil inštalacijski dvd, tako da se ne rabiš igrat z dmgji. Je pa dmg datoteka "slika", podobno kot iso.
lp

abnormalen ::

no hvala. če bo pa kdo našel kaj o preklopu iz optical audio out na 5.1, kjer so 4je jack-i (mic, sub, rear, front), pa naj sporoči, na googlu nisem našel nič uporabnega.

techfreak :) ::

Kakšen pretvornik boš težko našel, če pa že, pa bo zelo drag.

Verjetno ni druge izbire kot nakup receiverja.

abnormalen ::

Kakšen pretvornik boš težko našel, če pa že, pa bo zelo drag.

Verjetno ni druge izbire kot nakup receiverja.

a lahko daš kakšen link od katerega, da vem kaj naj bi to sploh bilo, ker nism nek hud mojster v tem?

majoneza ::

audio izhod za slušlake služi kot analogni stereo izhod kamora lahko paš priklopiš slušalke oziroma ojačevalec/zvočnike. Lahko pa gor tudi priklopiš optični kabel (prej moraš nabavit fizični pretvornik zaradi oblike konektorja) in zadevo povežeš na ojačevalec, ki optični vhod ima. Ali pa pa nabavišločeno (USB) zvočno akrtico ki ima analogne 5.1 izhode (3x bananca vtikač).
Jasno?

mte ::

(prej moraš nabavit fizični pretvornik zaradi oblike konektorja)

Ni nujno, taki kabli (na eni strani kvadraten, na drugi strani kao mini jack) so bili včasih priloženi minidiskom in čisto možno, da še kje drugje.
lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kje dobiti MacOS X Yosemite (10.10)?

Oddelek: Operacijski sistemi
242363 (1964) pirx
»

Beli macbook 2007 10.4 pomoč

Oddelek: Pomoč in nasveti
101433 (1236) Gandalfar
»

MabBookAir OS

Oddelek: Operacijski sistemi
121261 (991) medosg
»

hackintosh in dodajanje strojne opreme

Oddelek: Operacijski sistemi
232752 (1478) ponky
»

Kaj menite o Mac mini-ju?

Oddelek: Kaj kupiti
141779 (1400) IceIceBaby

Več podobnih tem