» »

lcd lg 27" 16:9

lcd lg 27" 16:9

LordTado ::

lp,kupujem 26" monitor in sem zasledil tegale
http://www.komportal.com/product_info.p...

Zanima me kako je to razmerje za browzanje in igre?
Za filme je ampak nisem videl kako zgleda pri vsakdanji uporabi?

lp

lasse007 ::

"Predstave s črno magijo in njenim popolnim razkrinkanjem"
(Mihail A. Bulgakov, Mojster in Margareta)

Blondek ::

Monitor je dober oz. praktično odličen za vse potrebe. Pri tej resoluciji bo tudi web oz. urejenje dokumentov prava poezija za oči. Še malo ceneje ga lahko kupiš TUKAJ pa kot kaže imajo še zalogo.

LordTado ::

ja upam da iger ne raztegne tako da je potem eno skropucalo vse skupaj,
gre pa se mi tudi zato ker človeška oka zajema bolj horinzontalno kot vertikalno in je tudi ta format pri tej velikosti bolj praktičen...zato so tudi hd filmi v tem formatu,se pravi 1080...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LordTado ()

lasse007 ::

Ta monitor je bolj povprečen, ni kaj preveč dober pri prikazovanju pravih barv, torej ni primeren za profesionalce pa tudi slika pri predvajanju DVD filma ni najboljša.

Naj kdo prebere test monitorja in ne samo zveneče reklame trgovcev.

Pa tudi resolucija 1920x1080 meni osebno ni všeč, bolje je 1920x1200 in lahko zmanjšaš na nepopačeno resolucijo 1680x1050.
"Predstave s črno magijo in njenim popolnim razkrinkanjem"
(Mihail A. Bulgakov, Mojster in Margareta)

LordTado ::

jaz rabim to za vsakdanjo uporabo.ne delam nekih fotografij,kaki film pogledam pa kako igro odigram,to pa je vse.Za to pa verjetno je...

Za kaki cad pa profesionalno obdelovanje pa so seveda dražji.

lasse007 ::

Testa monitorja pa verjetno nisi prebral.:)

Unfortunately, there is also an entire range of unpleasant characteristics. The FRC implementation gives rise to visible flickering at times and at the same time, dithering patterns can also arise. Colour gradients demonstrate unpleasant stepping effects even in the factory settings. The model’s colour fidelity is also rather mediocre. In video mode, correct signal levels can only be achieved with negative aspects. Generally, the overall adjustment seems to be something which you should use with care. In some cases, the user is far from ideal settings.

The LG M2794D could have used a better panel and careful adjustment. The positioning of the model as an LCD TV means that an IPS or VA panel is desirable.

Overall, the rating for the LG M2794D is "satisfactory" because of the innovative concept and comparatively low price.
"Predstave s črno magijo in njenim popolnim razkrinkanjem"
(Mihail A. Bulgakov, Mojster in Margareta)

LordTado ::

kako je lahk 27" če ma manjšo res od 1200?

a zato ker ma večji pixel?

LordTado ::

slika pri igrah in filmih je super,š posebej pri 1080p filmi je res lepa slika...

lasse007 ::

Ta monitor res ne briljira. Slika je dobra, ni pa super.
"Predstave s črno magijo in njenim popolnim razkrinkanjem"
(Mihail A. Bulgakov, Mojster in Margareta)

LordTado ::

prej sem mel lg22" s res 1680*1050 pa ne vidim razlike v kvaliteti slike,res je to da ma tale večji pixel to pa je tudi vse...

Če hočeš res kvalitetno sliko pri filmih recimo po tak najbolj da kupiš 23" z visoko resolucijo hd recimo,tako da je pixel kar se da mejhen...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LordTado ()

lasse007 ::

V bistvu je vidna razlika med TN matriko in boljšimi (MVA, S-PVA, S-IPS).

Seveda ta monitor ne more imeti slabše slike od LG 22".
"Predstave s črno magijo in njenim popolnim razkrinkanjem"
(Mihail A. Bulgakov, Mojster in Margareta)

J.F.K. ::

Sam imam ta monitor in glede na velikost je kvaliteta spodobna za nezahtevnega uporabnika.

Prej sem si lastil 22" Samsung 226BW, ki je bil odličen monitor.

Slabosti LG M2794D v primerjavi z manjšim Samsungom:
Za odtenek je bila slika ostrejša na 226 BW na račun velikosti pike (0.282 mm proti 0.311), prav tako so bile brave za odtenek boljše. Backlight bleeding (spodnji del monitorja) je prisoten precej močneje kot pri Samsungu.

Prednosti:
-nativna resolucija 1920x1080 (glede na to, da je slika opazno boljša pri nativni resoluciju kot katerikoli drugi, je 1920x1080 idealno za konzole (PS3, Xbox 360) in Full HD MKV
- ima obilo različnih možnosti za priklop (2x HDMI, DVI-D,SCART,VGA (D-SUB), component video)
-TV tuner (lahko ga uporabiš kot TV)
-je primeren za nezahtevenga gamerja (sem testiral LCD FHD Samsung TV 32" 558A, ki se je porazno obnesel, ghosting je popolnoma ubil željo po igranju)
-največja prednost je pa seveda velikost samega ekrana
-nenazadnje pa tudi cena

Meni osebno so naštete prednosti bile dovolj za odločitev za ta monitor.

J.F.K. ::

Aja še glede razmerja. Prav nobene razlike nisem registriral med prehodom iz 16:10 in 16:9.

LordTado ::

ja davek na velikost 27" je velikost pike,tako pač je.Ampak je to zadnja velikost v tej resoluciji,26 ma 0.28.

Dopade sem mi tudi f-engine,ki pa je pri samo v lg-jih.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri 26'' LCD kupiti? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
22126295 (10626) nejko8

HD ready ali full HD? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
6114355 (9731) Akssi
»

PS3 priklop na LCD TV - ali bo delalo tako kot mora?

Oddelek: Konzole
71580 (1509) St235
»

Dell 27" ali kaj drugega?

Oddelek: Kaj kupiti
182548 (1833) zile

Več podobnih tem