» »

računalnik se ne prižge

računalnik se ne prižge

amacar ::

Na računalniku utripa zelena in oranžna lučka, ko pa dam tipko za vklop računalnika se le ta ne vklopi. Ventilator na procesorju in v napajalniku se le enkrat zavrti. Pred tem sem odstranil procesor a sem ga ponovno vstavil. Na matični plošči gori lučka. Mislite, da je crknil napajalnik, al sem kaj zasral na procesorju?

hvala za odgovore

akasa ::

mogoče je prišla med procesor in matično kakšan smetka

lojze87 ::

Živijo. Mene pa zanima kako bi lahko inštaliral windows 98 se na laptop ker sem probal pa mi napiše na je naletel na resno napako , potem pa spet drugič da je problem z nekim KERNEL 32. Prej sem si naložil windows xp pa mi je normalno delovalo pa sem hotel met tele starejše winse zarad enih programov in ene igre Wolfenstein. Tam v igri mi je pisalo da je problem z nekim open gl.Zaradi tega sem hotel dat 98 gor. Prosim za kakšen nasvet

bluefish ::

Nekako nima veze z problemom avtorja teme.

LordTado ::

jaz pa mam core i7 sistem pa me zanima kako bi si dal gor win 3.11?

amacar ::

lahk nehate spammat v temo in mi prosim pomagate. Za smetko sem pogledal, pa sem spihal, pa vseeno isto

schtr4jh ::

Čisto možno je, da si poškodoval procesor. Si se kaj dotikal spodnje strani procesorja?

amacar ::

malo pa res. Sm mislo, da bote vedli, če je kaj povezano s temi lučkami ker kak priklopim računalnik v elektriko skos utripata oranžna in zelena lučka, izmenično. No sej zej neke preveč se ne bom sekiral, sej je itak star računalnik, ki je bil sam še za poizkušnjo. Če pa ma kdo kaki stari pentium 3, pa se priporočam.

dzinks63 ::

Sposodi si drug dovolj zmogljiv napajalnik in sprobaj, pretestiraj ali pa kar sprobaj z drugimi delujočimi rami. Če ni nič od tega, najverjetneje odpoveduje osnovna plošča.

robotek87 ::

Imam podoben pobrem (da ne odpiram enake teme...)

Imam P5N-T Deluxe maticno (Q9050 procesor .. al nekak tak)
In je sam od sebe nehal delat.. zjutraj je se normalno delal, ko sem pa prisel prej domov pa nic vec. Na maticni gori zelena lucka, ter ko prizgem se venitator na procesorju zasuce ze par milimetorov potem pa konc. Kaj bi lahko bilo... je mozno da bi bil kriv procesor?

hvala

BALAST ::

kr1frik a je kaj treskalo včeraj in metalo ven elektriko? Potem je najbrž napajalnik fuč, pa tudi če sveti lučka na matični.
Tako je delalo pri prijatelju, ko pa sva dala drug napajalnik je pa spet delalo.

robotek87 ::

Treskalo je.. sicer dvomim da bi blo to kriv.. mam 2x UPS pa 2x iskra zascito.. pa tudi napajalenik dela ce ga dam v drug racunalnik :S

Pyr0Beast ::

Ah p3 mašine, probaj iztakniti ter ponovno vtakniti grafično in rame.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

BALAST ::

Druga stvar ki gre ponavadi fuč je matična. Stestiraj še to z drugim procesorjem in napajalnikom.
Če ne dela je najboljša varianta reklamacija ali pa matična, ki jih prodaja nekdo na slo-techu za 35€.
Procesor, pomnilnik, diski ponavadi ne crknejo če gre fuč napajalnik ali matična.

robotek87 ::

Hmm bo vrjetn res maticna.. probal drug napajalnik in je enako...

Dvomim da bom dobil maticno za 775s s 3x PCI express za 35e... :)

brez-imenko ::

Pa kaj je to za ena reč a se res vsem ta pandemija sesutja pri vklopu dogaja? Meni se tudi in to zadnje čase zelooo pogosto, da ko ga želim pognati mi tudi le malo obrne ventilator in lcd za prikaz temperature na ohičju se pobliskne. Potem ko pa ga še enkrat uklopim mi začne pa neki piskat, ampak se normalno zažene. Matična je smr...iva Asuska P5K in v nadaljnje nebom več kupoval teh matičnih, ker je očitno le kitajski podenj. Nikoli niso znali delati kvalitete, še posebej na biosih zgleda da ne, ker meta take hrošče ven. A je možno odpraviti napako z nadgradnjo biosa?
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez

robotek87 ::

Pri meni je bil problem z graficno kartico (pri odstranitvi le te, se je racunalnik zagnal - seveda pisal ker ni grafe =) ).

LordTado ::

kako pa si vedel da se je zagnal:)


poglej kondije

robotek87 ::

heh zacel je piskat, ventilatorji delat.. prej ni blo nic od tega :)

amacar ::

Če probam prižgati računanik brez procesorja, se ventilator na napajalniku prižge, če pa imam procesor not, pa ob pritisku na vklop ne naredi nič. Torej je kriv procesor. Upam, da sedaj dobim novega. En prijazen s slo-techa, mi ga bo odstopil.

Pyr0Beast ::

To nima veze, lahko je tudi plata kriva z zanič regulacijo ali pa se napajalnik sesede pod obremenitvijo.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

amacar ::

heh 400w napajalnik na pentium3 ne more it preobremenjen. Je pa res, da je računalnik nazadnje delal, ko pa sem vzel ven procesor pa od takrat ne dela več. Upam pa, da res ni kje plata šla k vragu

Pyr0Beast ::

Povej oznako matične plošče ter procesorja. Nato ti lahko več povem.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

amacar ::

sej ni problema, zdej itak dobim novi procesor, napajalnik pa je dovolj močan, saj sem prej imel enak napajalnik, s tem da sem imel 2 diska priklopljena, sedaj pa nimam nobenega. Niti dvd-ja, kisem ga prej imel priklopljenega.

Pyr0Beast ::

Čakaj, kateri sistem pa imaš sedaj. Pentium 3 kakor vidim na 775 nikoli ni obstajal.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

amacar ::

js mam pentium 3 600mhz, 192mb rama, vmes pa je še nekdo se vrinil v mojo temo

amacar ::

Evo računalnik zopet dela. Uporabnik Djjero mi je prijazno odstopil procesor pentium 3 (in to kar 3 procesorje , 2 krat 800 mhz in en celeron 1000 mhz). Zgleda sem nekje umes uničil prejšnji procesor (600mhz). Djjeru se še enkrat zahvalim, ker mi je ne le dal procesorje, temveč jih je tudi poslal po pošti na svoje stroške. Res najlepša ti hvala Djjero.

Pyr0Beast ::

Heh, zgleda da P3 kar radi crkujejo. Meni je en isto iznenada mrknil.

Je to slot 1 zadeva ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

amacar ::

kaj pa sploh pomeni slot 1 pr računalniku? hehe pač sm še bolj zelenec

Pyr0Beast ::


Slot ena za P2/P3 cpu-je.


Novejša zadeva, s370.

Katerega imaš ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

amacar ::

Aha ja ta druga varijanta.

Pyr0Beast ::

Ah, no, pri prvi so zelo zelo radi kontakti kaj zafrkavali. Pri drugi, pa je edina možnost, da ne dela uničen proc.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

amacar ::

jap, to je blo pr men, sam zej pa mi skos teži, da morem bios posodobit, Napiše pa patch for instaled cpu not loaded. ZEj sem dal gor puppy linux, pa dela, sam mi vedn tisto napiše. Ka mislite, da je nujno da posobim bios? To še drugače nisem nikoli počel.

amacar ::

Evo sem posodobil bios na v 1.19 matična je D1170. Piše, da je dodana podpora za celerone 1000mhz, a meni še vedno napiše isto. Ma sej ni važn, glavno da računalnik vseeno dela.

Pyr0Beast ::

Heh, zanimivo. No, sicer če dela dela :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

brez-imenko ::

Pa kaj je to za ena reč a se res vsem ta pandemija sesutja pri vklopu dogaja? Meni se tudi in to zadnje čase zelooo pogosto, da ko ga želim pognati mi tudi le malo obrne ventilator in lcd za prikaz temperature na ohičju se pobliskne. Potem ko pa ga še enkrat uklopim mi začne pa neki piskat, ampak se normalno zažene. Matična je smr...iva Asuska P5K in v nadaljnje nebom več kupoval teh matičnih, ker je očitno le kitajski podenj. Nikoli niso znali delati kvalitete, še posebej na biosih zgleda da ne, ker meta take hrošče ven. A je možno odpraviti napako z nadgradnjo biosa?

Aja za svojo težavo sem pozabil še napisati, kar sem kasneje šele ugotovil, DA ko se po zgornjem opisu zadeva ne zažene hkrati zaslišim, da se nekaj vrti na polnih obratih(da več glasu od sebe kot pri normalnem delovanju) nisem pa prepričan kaj, saj je več ventilatorjev notri. Ali je to vent na ohišju ali vent pri grafični XFX ali v napajalniku(jih vsebuje 3 za dober prepih:)) ), enga velikega za izpihovanje in dva mala znotraj. Še to, zadeva je po uspešnem zagonu stabilna in lahko veš dni deluje stabilno brez problema, razen če ga OS kaj posračka. Sam sem počasi začel sklepati, da ima lahko grafična neke probleme, lahko pa da tudi slot na matični ne deluje pravilno. Ampak kot sem zgoraj napisal ima to le pri zagonu take izpade, ko pa se uspečno zažene deluje stabilno. Mogoče kdo kaj več ve ali se mu je kaj takega dogajalo pa če lahko deli izkušnjo kako je rešol problem.
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez

Zgodovina sprememb…

Pyr0Beast ::

Vent na grafi. Hardware ne dobi #Reset signala.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

brez-imenko ::

Em lahko malo bol objasneš? Ali je potem grafična ali matična? Če je grafičan potem ni problema bom poskušal malo pobrskati po malih oglasih če je pa matična potlej pa bo stvar bol kompleksna, ker bom moral napol računalnik razdret. Pa še to nevem katero ugodno matično naj potem staknem ASRock so menda postale kar dobre plošče Gigabyte so tudi plošče, kar precej na nivoju.
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez

Zgodovina sprememb…

Pyr0Beast ::

Lahko se napajalnih prepočasi postavi. Vprašanje.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

brez-imenko ::

In kakšen napajalnik bi bilo potem dobro dobit? Vem da mi boste sedaj predlagali kakšne uberzasolene, ker se povečini kaže tudi skozi ceno. Upam da je kakšna preverjena cenejša roba. Lahko je pa tudi to, če bi dobil varčnejšu grafično bi bilo lahko potem olajšanje tudi pri tem saj se še zmeraj šteje, da so grafične največje požeruhinje in predvidevam da bi se potem lažje zaganjal. Pač predvidevanje. Potem hočeš napisati, da se mi lahko napajalnik seseda pri največji odremenitvi, ki predstavlja v tokratnem primeru zakon, ker mora v šusu oskrbeti veliko porabnikov.
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez

Pyr0Beast ::

Poceni LC 420W bo zadosten za večino sistemov. Stane nekje ~30€. Vprašanje sicer, kaj je narobe. Načeloma so težave z zagonom res povezane z napajalnikom.

Probaj to, če se ti ne bo prižgalo. Drži reset tipko in nato pritisni še Power-On knof. Po 5-10h sekundah (ko zaslišiš, da se disk do kraja zavrti) reset tipko spustiš.
Komp bi se tako moral zagnati.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

brez-imenko ::

No bom malo osvežil temo in dodal še nekaj zanimivih simptomov, ki so se mi nabrali v tem času. Ko je treba (os zahteva reset računalnika) programsko nerediti reset se škatla noče resetirati oz. ponovno zagnati. Lučka pri zaslonu utropa kot v stanju pripravljenosti, zadeva pa še naprej deluje. Zmeraj bolj pogosto se dogodijo, pri vklopu že v prejšnjih postih omenjeni problemi. Enkrat se mi je celo zgodilo da ko sem že bil normalno v OSu in pričel z delom da se mi je restartal. Nazagnje prihajam do zaključka, da bom menjal matično ker je očitno v pi.di.

Povzetek: katero matično približni alternativi P5K naj si vzamem od ASRock ali pa Gigabayte.
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

problem nov racunalnik (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
19923903 (6660) hojnikb
»

Ali je kriv procesor

Oddelek: Pomoč in nasveti
392821 (1896) PIK7
»

Računalnik se ne zažene

Oddelek: Strojna oprema
131459 (1369) brez-imenko
»

pomoč pri matični

Oddelek: Pomoč in nasveti
381199 (1199) El Barto
»

Kako ugotoviti, kaj ne funkcionira?

Oddelek: Pomoč in nasveti
134115 (3870) monster-x

Več podobnih tem