» »

Makro v wordu

Makro v wordu

vvisoc_1 ::

Prosil bi mojstre v urejevalnikih besedil če bi lahko opisali kako bi v wordu ustvaril makro, ki bi poiskal odebeljen tekst in pred njega postavil
<b>
in za njega
</b>
Če je to sploh možno.

Lep pozdrav !
  • spremenil: gkovac ()

dfajt ::

jype in imagodei ???.

Za to ne potrebuješ makra. Greš v najdi in zamenjaj.
Najdi polje pustiš prazno, pri formatu pa izbereš font in označiš bold.
Nato v polje zamenjaj vpišeš <b>^&</b>.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dfajt ()

vvisoc_1 ::

Najlepša hvala dfajt !

Se opravičujem malo sem se zatipkal pri naslovu teme :D

KoMar- ::

I'm in ur word stealing ur letters ;((

vvisoc_1 ::

Pozdravljeni še enkrat !

Torej dodajanje in bold tekstu. Zanima me če je možno ustvariti makro za to. Poizkušal sem z snemanjem makra ampak ne dela. Ali se da kje v kodi to spremenit ali sem jaz naredil kaj narobe pri snemanju ?

Hvala za odgovore.

dfajt ::

Meni popolnoma lepo posname makro. Mogoče imaš narobe nastavljeno varnost in onemogočene makre:
Sub Macro2()
'
' Macro2 Macro
' Macro recorded 10.7.2009
'
    Selection.Find.ClearFormatting
    Selection.Find.Replacement.ClearFormatting
    With Selection.Find
        .Text = ""
        .Replacement.Text = "<b>^&</b>"
        .Forward = True
        .Wrap = wdFindContinue
        .Format = True
        .MatchCase = False
        .MatchWholeWord = False
        .MatchWildcards = False
        .MatchSoundsLike = False
        .MatchAllWordForms = False
        .Font.Bold = True
    End With
    Selection.Find.Execute Replace:=wdReplaceAll
End Sub


EDIT: opazil sem, da macro sam ne zna dodati iskanja po BOLD, zato je potrebno dodati zadnjo vrstico (.Font.Bold = True), kar dejansko poišče le odebeljen tekst.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dfajt ()

vvisoc_1 ::

Je razlika če imam word 2003 ali word 2007? Uporabljam 2003 in mi ga nikakor ne gre usposobit.

dfajt ::

Jaz tudi uporabljam Word 2003. Poskusil sem nastaviti varnost makrov na maksimum, a mi je še vseeno posnelo makro, tako da to ni to.
Kako pa posnameš makro? Greš v tools makro, Record new macro. Nato posnameš in zaključiš. Potem pa greš nazaj v Tools, Makro, Macros, izbereš svoj posneti makro in klikneš edit.
Kje v tem postopku spodleti?

vvisoc_1 ::

Grem v orodja -> makri -> posnami nov makro -> priredim tipkovnici za tipke ctrl + č -> prične snemati stisnem ctrl + h dam oblika krepko -> nato se pod poljem najdi pojavi Pisava : krepko ->napišem v zamenjaj
<b>^&</b>
stisnem zamenjaj vse. Ko zamenja prekinem snemanja makra v upanju, da bo delovalo a nikakor ne. Varnost macrov sem nastavil na najnižjo in ni pomagalo. Če spremenim kodo ( uporabim urejevalnik macrov Visual Basic) in noter kopiram tvojo kodo skompajlam spet ne dela.

dfajt ::

Prirejanje tipke deluje. Ali si mogoče pozabil stisniti Assign (priredi) gumb, ko določiš tipko?
Makro lahko testiraš tako, da se v editorju postaviš nanj in stisneš ikonico play v orodni vrstici.
EDIT: posnet makro ti tako ali tako ne bo deloval sam od sebe brez dodane zadnje vrstice (.Font.Bold...), saj praktično nima iskalnih pogojev!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dfajt ()

vvisoc_1 ::

Pozabil sem napisati. Mi je uspelo ! Še enkrat sem ponovil postopek in je zanimivo primlo. Res hvala dfajt :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Word 2003 VBA problem

Oddelek: Programska oprema
10976 (863) mimax
»

Ms word in funkcija branje

Oddelek: Programska oprema
91287 (1287) Blond
»

[Excel] problem z makrojem, visual basic (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
585458 (4921) steev
»

Visual Basic in Excel

Oddelek: Programiranje
262545 (2111) Vesoljc
»

Java,actionlistener problem

Oddelek: Programiranje
51062 (1048) JaaZoo

Več podobnih tem