» »

VHS v Divx in podobno

VHS v Divx in podobno

The Player ::

Lep pozdrav! Vem, da je na tem forumu, že preveč odprtih tem o tem, ampak vseeno odpiram novo temo, ker imam veliko nerešenih zadev o tem in bi potreboval malo pomoči. Imel sem srečo, da sem si sposodil star videorekorder in upam, da do zdržal tako dolgo da opravim svoje.

Namreč imam kar nekaj težav, saj nikjer na netu ne najdem poštenih tutorialov, da bi znal to rešiti sam, nekaj sem gledal tudi na youtube pa ni kej preveč pomagal.

- Namreč prva težava je, ker sem iskal po netu kako priklopit VCR na PC in nisem nikjer našel kakega tutoriala in me zanima, če zna kdo pomagati. Zanima me tudi, če bi lahko priklopil direkt na grafično kartico al bi moral imeti TV kartico?

- Kako pretvoriti potem iz traku v divx se mi nekako sanja, upam, da ne bom imel večjih težav. Imam doma tudi DR. Divx, samo mi ga noče inštalirat na računalnik :8)
pa me zanima, če kdo ve kaj pa kako ali pa če obstaja kaka alternativa.

Dobrodošle bi bile tudi kake fotke kako se to priklopi na PC, ker sem iskal po netu pa nič

LP

KoMar- ::

Spet si povedal tako malo konkretnih podatkov, da ti ne moremo pomagat.

A lahko, prosim, lepo prosim, poveš vsaj:

1. KATERO grafično kartico imaš? (Proizvajalec chipseta + model!)
2. KAJ to pomeni, da ti "noče" inštalirat Dr. DivX? A ti javi kakšno napako? (Napiši sporočilo napake!)
3. KAKŠNE priključke ima videorekorder? Če ne veš imen zanje, nam vsaj pokaži sliko zadnje strani videorekorderja...

Hvala! Oz. hvala nam :P

The Player ::

Evo, podatki :D

Imam grafo Sapphire ATI Radeon HD 4850 512 MB (2 DVI izhoda, en S-video (če se ne motim))
Na starem računalniku imam MSI geforce 2 MX 440 solution (z nekimi možnostmi za TV priklop, nimam pojma)



Na starem računalniku imam tudi TV kartico od podjetja AverMedia - AverTV GO 007 FM plus




Imam videorekorder Samsung



Kable si morm še zrihtat oz. jih moram doma poiskat; nimam pojma kva rabm. Vem to da rabm scart priključek, pa neki za zvok.

Glede Dr divx je pa taka situacija (glej screen)



V primeru, če se ne da priključit VCR na grafo bom delal na starem računalniku z TV kartico, ker se bojim, da kartica ne dela na Visti buissnes 64-bit

LP

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Ne moreš z navadno grafično digitalizirati videa. Moraš imeti tv- ali video-kartico, ki ima video vhod (IN), ne samo izhod (OUT).

Tvoja kartica ima, kot vidim, samo S-video vhod, videorekorder pa samo navaden (kompozitni) video izhod. V navodilih od kartice poglej, ali in kako lahko na S-video vhod priklopiš composite video signal. Mogoče bo dovolj samo ustrezen kabel, ali pa boš moral nabavit poseben pretvornik.

O.

podtalje ::

Lahko pa tudi povežeš s koaksialnim kablom iz izhoda na videorekorderju na TV vhod na AverTV tunerju.

clancy ::

Njalažje boš pretvoril z Pinnacle Dazzle, ampak rabiš 99€

http://www.mimovrste.com/artikel/268002...

Enostavno videorekorder preko chinch kablov priklopiš na napravico, potem pa napravico preko USB-ja priklopiš na računalnik. Napravica s pomočjo priložene programske opreme pretvori video v .vob fajle, katere lahko potem normalno spečeš na DVD.
Sam sem enkrat pretvoril okrog 40 videokaset brez kakršnihkoli težav, pretvorba videa pa je brez izgube kvalitete.

The Player ::

Če prav razumem, je fora v tem, da potrebujem S-video vhod (ki je na TV kartici) in potem nekako povežem VCR na PC ali bi potreboval še kak kos opreme?
Na srečo mam doma par kablov oz. pretvornikov, tko, da upam, da bo kej iz tega.

Kako je pa z kabli za zvok? Kam te priklopim. Zanima me tudi, če je možno s scart priključkom priklopit na PC?
Kako je pa z unimi videorekorderji, ki so na USB? Sem mal bral pa eni pravjo, da je v redu, drugi pa ne,...
LP

podtalje ::

Pretvornik iz kompositnega izhoda, ki je na videorekorderju, na s-video, je že malo bolj komplicirana zadeva,
tako da dvomim, da boš kaj uspel sestaviti.

Scart ni možno direktno priklopiti na TV, ampak rabiš najprej pretvornik, ki ima na eni strani Scart,
na drugi strani pa kompozit in dva audio izhoda.
Poleg tega moraš zvok posebej napeljati na vhod zvočne kartice.

Po moje bo res še najlažje in tudi najcenejše, če uporabiš kar koaksialni kabel in povežeš
na TV vhod na kartici.

Nato pa lahko uporabiš enega izmed mnogih programov, ki znajo delati s TV tunerji.
Recimo VirtualDub ali pa ChrisTV.

The Player ::

mal sem brskal po internetu za kak tutorial, nekaj stvari sm našel.

Poleg tega sem našel še to

http://www.maplin.co.uk/Module.aspx?Mod...

Bi to pomagalo? Pa tudi, zakaj potrebuješ še kabel za zvok? A ni scart tako narejen, da pretvarja video + zvok?

LP

Okapi ::

Tvoj videorekorder ni S-VHS, to pomeni, da nima S-video izhoda, navaden video pa ne moreš kar na S-video vhod pripeljat. Tako da brez dodatne opreme (samo kabli niso dovolj) tega ne moreš narediti.

Uporabi možnost, ki ti jo predlaga podtalje. Poveži RF OUT na videorekorderju z antenskim kablom (koaksialec) na antenski vhod tv-kartice. Potem poišči kanal, na katerem "oddaja" videorekorder, zraven tv-kartice si pa verjetno dobil tudi program za snemanje.

O.

The Player ::

Tvoj videorekorder ni S-VHS, to pomeni, da nima S-video izhoda, navaden video pa ne moreš kar na S-video vhod pripeljat. Tako da brez dodatne opreme (samo kabli niso dovolj) tega ne moreš narediti.

Uporabi možnost, ki ti jo predlaga podtalje. Poveži RF OUT na videorekorderju z antenskim kablom (koaksialec) na antenski vhod tv-kartice. Potem poišči kanal, na katerem "oddaja" videorekorder, zraven tv-kartice si pa verjetno dobil tudi program za snemanje.

O.



To pomeni, da tudi adapterji, nebi nič pomagal, al kako?

Naabo ::

Nobena od tvojih grafičnih kartic nima video vhoda, tako da nimaš druge izbire kot preko tv tunerja. Videorekorder sklepam ima samo scart priključek (izhod), tako da lahko povežeš s pomočjo adapterja (scart->composite), le glej da je adapter za izhod in ne vhod, oz. ima vsaj možnost preklopa in/out (scart namreč lahko pretaka signal v obe smeri). Nato lepo poveži s činči tv tuner in videorekorder in si s hardware strani zaključil.

Scart adapter naj bi zgledal nekako takole:
 Scart adapter

Scart adapter

Okapi ::

To pomeni, da tudi adapterji, nebi nič pomagal, al kako?
Odvisno od tega, kaj zmore tvoja tv-kartica. Poglej v navodila, ali lahko na njen S-video vhod priklopiš kompozitni video.

O.

Naabo ::

To pomeni, da tudi adapterji, nebi nič pomagal, al kako?

Mislim, da sem tudi sam že poizkušal priklopiti vcr preko s-video (s pomočjo adapterja na slikici malo višje) pa kolikor se spomnim ni delovalo. Opcija je še, da probaš preko adapterja činč->s-video kakšrnega imaš ponavadi za laptopa, ki ima samo s-video izhod. ne vem pa če bo stvar delovala. Dokaj nenavadno, da ima tuner le s-video vhod... Na koncu ti ostane pa le še preko antenskega kabla, kakor so ti že svetovali zgoraj :)

The Player ::

Ok tnx za vašo pomoč :D

Neki stuff-a mam, tko, da bom jutr poskusu neki skp spacat. Drgač bom pa delu prek TV kartice in ne grafične, smo se mal narobe razumel :)

poročam, če bo kaj iz tega, če ne bom pa prek antenskega kabla priklopil.

BTW kako je z zvokom? Ga moram priklopit neglede na to katero tehniko priklopa uporabim?

Okapi ::

Če boš uporabil antenski kabel, gre zvok zraven, drugače pa moraš priklopit posebej.

O.

The Player ::

ok, danes sem sprobal :D in dela kot urca, AMPAK, prek antenskega kabla mi ni uspelo dobiti slike (frekvence nisem znal/uspel najti niti na VCR niti v virtual dub-u) zato sem poskusil prek adaptera SCART (zgronji post). Povezal sem S-video iz adapterja na PC in v Virtual dub-u dal source TV kartico in dal način composite (namreč, če sem dal S-video je bila slika črno bela, le zakaj?)

Sedaj moram samo kupiti še kabel za zvok, ker jaz talent, sem opazil, da ga nimam doma

Ko bom v virtual dub-u zajemal sliko, bo zraven se slišal tudi zvok, al se bo slišal zvok šele takrat ko bo stvar pretvorjena?

LP

Okapi ::

namreč, če sem dal S-video je bila slika črno bela, le zakaj?)
Ker videorekorder ni S-VHS.

O.

svecka ::

Kakšni nasveti glede nakupa za okoli 50€? HDMI ima sploh katera kartica? Predvsem me zanima da ima čimveč vhodov, ker nakup kartice samo da se tistih 20 kaset presname je bolj vprašljiva.

Okapi ::

Kupiš v kateri od spletnih trgovin VHS-DVD rekorder, presnameš kasete na DVD in vrneš v trgovino. Ni najbolj pošteno, ampak bodo menda že preživeli.

Tole se menda tudi odlično obnese za presnemavanje VHS-ov direkt na PC.
http://si.centrsource.com/consumer/offe...

O.

svecka ::

Žal nisem tako poredna dušča...pač vzgoja v mladosti.

The Player ::

Danes sem poskusil convertirati. Vse gre lepo in prav, a takoj pride do težav.

45 minut dlg posnetek iz VHS kasete sem convertiral prek programa Virtual dub. Uporabil sem vse po defaultu (resolucija 320x240, brez kompresije zvoka(PCM) in videa (YUY2))
Edina reč, ki sem jo spreminjal je to, da sem dal namesto NTSC, PAL B

Po nekaj minutah je začel zvok prehitevati in začel sem izgubljati frame; pri približno 30 minut videa mi je povprečje frame-ov padel pod 25 FPS

kaj sedaj?

Han ::

Uporabiš ChrisTV... 8-)

The Player ::

Uporabiš ChrisTV... 8-)


hm, zihr, da je to boljš kot virtual dub? Že tko je disk prepolen nepotrebne krame in ga bo potrebno hmal mal spucat.

ko smo že pr tem, to je moja konfiguracija:

- Pentium 4 1500MHZ
- 120GB HD
- 256 MB ram
- geforce 2 MX 400 solution
- TV kartica avermedia - averTV go 007 FM Plus

Res je PC star 6 let, ampak sem prepričan, da za to opravilo, še ni zastarel

LP

Han ::

Ziher. :) Jaz sem brez težav presnel večino VHS kaset. In to na 1 GHz P3 mašini! TV kartica je bila ATI Theater 550 Pro, ki omogoča direktno (hardversko) pretvorbo v MPEG2 in jo ChrisTV dobro podpira.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

The Player ::

bom sprobal :D

The Player ::

ok, prek chris TV sem poskusil, cela katastrofa. Vse sem poskusil, da bi delal zvok, tako, da nimam ideje, kaj bi moral narediti, da bi delal, kaj šele da bi zajel sliko (imaš le zajeti 1 sliko ne pa film)

Potem sem poskusil spet prek virtual dub-a zajet posnetek z istimi nastavitvami kot prej, le da sem uporabil NTSC sistem. Rezultat je bil isti.

Res se mi ne sanja več, kaj naj naredim.

LP

dzinks63 ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

Okapi ::

Defragmentiraj disk, popucaj vso nesnago, izklopi vse programe v ozadju (protivirusne in druge) ...

O.

The Player ::

ok, uspelo mi je pretvoriti VHS trak na disk, tko, da morm zdej samo še pretvoriti v divx :D

ima kdo kak nasvet in kateri program naj uporabim za convert.

A za kompresijo zvoka potrebujem posebej program al ga lahko kompresiram v programu za divx?

LP

Zgodovina sprememb…

Han ::

Če ni skrivnost, kako ti je potem uspelo presneti zadevo?

Relativno preprost program za obdelavo videa je Corelov (nekdanji Uleadov) VideoStudio. Verzija X2 deluje bolje v Visti, za WinXP pa je boljša vezija 11...

The Player ::

Če ni skrivnost, kako ti je potem uspelo presneti zadevo?

Relativno preprost program za obdelavo videa je Corelov (nekdanji Uleadov) VideoStudio. Verzija X2 deluje bolje v Visti, za WinXP pa je boljša vezija 11...


Ja no, v resnici mi sploh ni uspelo. :(
Fora je v tem, da sem zajel video in mi je zvok zaostajal in sem potem za foro dal namesto 25 FPS na 24 FPS, ker sem sklepal, da če prehiteva video, da je to krivo. No zajel sem 10 minut posnetka, da bi se prepričal če dela in je delal, AMPAK ko sem zajel cel film je bilo tako kot prej le da je začel zvok prehitevati kasneje:(

Danes bom spet poskusil jovo na novo, tako, da vsaka pomoč je dobrodošla

drugače za pretvorbo v divx pa uporabljam AVC video converter 6.3 in sem zelo zedovoljen z njem :D
10GB nekompresiran video mi je včeri stisnilo na 300MB in kvaliteta niti ni tako slaba.

smokyyyyy ::

Sicer, stara tema, ampak bolš to, kot da odpiram novo ...

Bi se dalo tole napravico http://www.mimovrste.com/artikel/268003... dat med videorekorder in računalnik, vse skupaj povezat s koaksialcem in bi potem lahko posnel kasete na računalnik. Ne bi rad kupil, potem pa ne bi šlo :)

Pa hvala za odgovor.

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

S to ne, ker je samo za digitalno tv (DVB-T). Ti potrebuješ še star analogni tuner, ali pa nekaj, kar ima analogni video vhod. Glede na to, da analogne tv-kartice niso več uporabne, bi jih moral napol zastonj dobiti rabljene.

O.

floyd1 ::

Od rabljenih kartic katerokoli z ATI Theatrix 550 procesorjem, ali katerokoli Hauppauge PVR analogno kartico. Treba je pazit, da ima TV kartica oba vhoda - za sliko in zvok, potem ne bo problemov s sinhronizacijo. Seveda je super, če podpirajo še hardversko pretvarjanje v MPEG2 (zgoraj naštete podpirajo).

smokyyyyy ::

Aha, še dobro, da nisem naročil :)

floyd1 te ki si naštel so vse za stacionaren pc, ki ga pa nimam. Mam sam leptop, tako da bi rabil neki, ki gre prek USBja pomoje?

A je kdo tako prijazen (ker se sam res niti malo ne spoznam na te reči), pa bi mi na mimovrste ali kje drugje našel in prlepil link od tv kartice, ki bi delovala? Res hvala!

krebs11 ::

smokyyyyy ::

Uf. Drugi link! Poceni in zgleda fajn :) Najlepša hvala za pomoč! Bom kr naročil..

Blazz ::

na ebayu boš to dobil za 7 $ s poštnino vred. Torej za 5 eur :) (govorim o drugem linku)

Blinder ::

[img]http://shrani.si/f/R/vU/4lmOHJxw/videor...



To so priključki na videorekorderju. Zdaj kako najceneje doma to spravit na komp? Plavi priključek je "decoder", črni je "euro av - scart", tisti desno zgoraj najbrž za anteno!? in spodi nevem...
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blinder ()

Anney ::

refosk ::

Je še ena varianta. Najboljšo kvaliteto boš dobil preko firewire inputa (1394). Rabiš samo kakšno DV kamero z video inputom in potem preko kamere zdigitaliziraš sliko in zvok v DV-AVI format.

francek1 ::

Anney je izjavil:

Nabavi tole :
http://www.petrol.si/petrol-klub/izdele...

Plus tole:

http://www.ideo.si/a/ADAPTER_VIDEO_S_VH...

Pa bo :)


Če pa te niso nategnili s Petrolovimi "pikami", pa zadevo dobiš tu.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Digitalizacija VHS kaset

Oddelek: Zvok in slika
388393 (7123) dottor
»

prenos iz video kaset preko video rekorderja na pc (scart)

Oddelek: Zvok in slika
225147 (4903) NazgulRR
»

nakup Tv kartice

Oddelek: Zvok in slika
293231 (2468) gruntfürmich
»

TV tunerji (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
507124 (5191) Tiash
»

Pomoč pri presnemavanju z video kasete na računalnik!

Oddelek: Zvok in slika
185914 (5602) zavajon

Več podobnih tem