» »

Hoferjev 23,6" TFT monitor!

Hoferjev 23,6" TFT monitor!

1
2
3

LordTado ::

če maš velik monitor recimo 26+ morš sedet pri 16:10 dva metra vstran al pa še več.

Če je tebi vseeno če obračaš glavo pol pač ne poznaš ergonomije in zdravega načina dela pred rač oz lcdjem.

Kar pa se tiče 16:9 pa je stisnjen ja apak pri majhnik recimo 24- diagonalah,24 bi že šlo no...

Igre pa niso nič raztegnjene,to reče tist ki še ni igral na 16:9 oz na malem 16:9.

Sam mam 27" pa sem pri kolegu igral na 16:10 26" pa je razlika,ker si pri 16:9 lahk bliže monitorju.

Prej sem bil uporabnik 16:10 ampak 22" in je bilo ok za tako velikost!
Res je da je razlika vertikale majhna ampak je razlika!

Poleg tega pa če ma full hd se pravi 1080 maš pri 1080 filmih tako sliko kot ti je 16:10 nebo dal,že zato ker ti bo rezal robe!

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LordTado ()

kixs ::

če maš velik monitor recimo 26+ morš sedet pri 16:10 dva metra vstran al pa še več.


Zakaj ze?

Če je tebi vseeno če obračaš glavo pol pač ne poznaš ergonomije in zdravega načina dela pred rač oz lcdjem.


Aha ;((

Kar pa se tiče 16:9 pa je stisnjen ja apak pri majhnik recimo 24- diagonalah,24 bi že šlo no...

Igre pa niso nič raztegnjene,to reče tist ki še ni igral na 16:9 oz na malem 16:9.


Kdo govori o kaksni raztegnjenosti? Slika je na obeh pravilna in nepopacena. Edino na 16:9 ima manj vertikalnih pik.

Sam mam 27" pa sem pri kolegu igral na 16:10 26" pa je razlika,ker si pri 16:9 lahk bliže monitorju.


Nonsense.

Prej sem bil uporabnik 16:10 ampak 22" in je bilo ok za tako velikost!
Res je da je razlika vertikale majhna ampak je razlika!

Poleg tega pa če ma full hd se pravi 1080 maš pri 1080 filmih tako sliko kot ti je 16:10 nebo dal,že zato ker ti bo rezal robe!


Sliko ti bo rezal samo, ce bos tako hotel. Sicer imas pac tisti rob zgoraj in spodaj. Ampak kot ze receno, za 16:9 filme je logicno 16:9 monitor boljsi. Za kaksne druge formate pa imas na obeh rob. Za 4:3 pa je se dosti slabsi.

lp

LordTado ::

Če hočeš 4:3 pa kupi 4:3 razmerje.

Jaz dam človeku svoje mišljenje,jaz sem mel najboljše izkušnje z 16:10 do 24" nad pa 16:9.

Saj si sam govoril o občutkih pri gledanju :))
No moji občutki so bili tako pri 16:9 boljši:)

vsake oči majo svojega malarja,tako da...nima smisla razpravljat.

Aja kaj se tiče oddaljenosti od monitorja pa si mal poišči poguglaj o tem veliko piše.


PS.Devil pa dobr se odloč!

Calligula ::

Ne poslusaj kaj si slisal. Čjudje govorijo neumnosti, slisijo pa se vecje... Kaj vse folk vraca v Comshop in ostale trgovine... :)

Raje tu v tej temi prebiraj kaj pravijo tisti, ki so kupili.

oemdzi ::

jaz mam 26 pa sedim 1 m stran od ekrana ali sem celo blizje ... pa je cisto vredu, ko se navadis

kokoon ::

kolk enga bullshita se da napisat v enem samem threadu :D
[kokoon]

__Devil__ ::

evo monitor doma. zaenkrat navdušen. Sicer sem prej mel 17" crt in hm.. je kar razlika ja :) .. kak se pogleda če maš mrtve pixle?

Mitja358 ::

evo monitor doma. zaenkrat navdušen. Sicer sem prej mel 17" crt in hm.. je kar razlika ja :) .. kak se pogleda če maš mrtve pixle?

Z očmi ne?

mag3 ::

z povečevalnim steklom

Calligula ::

Google in dead pixel test pa mas veliko internetnih strani z testi.

__Devil__ ::

evo monitor doma. zaenkrat navdušen. Sicer sem prej mel 17" crt in hm.. je kar razlika ja :) .. kak se pogleda če maš mrtve pixle?

Z očmi ne?


ne razumem? mogoče ker ni PVA matrika al kaj si mislo s tem..


"z povečevalnim steklom " kaj si mislo s tem?

saj ni pomembno samo povej če misliš :)):D

LordTado ::

naredi si belo sliko in čez cel monitor pa bi mogel najt mrtvi pixel če je ker...

veš kaj pa me res zanima,dej ta test poglej

http://www.lagom.nl/lcd-test/gradient.p...

pa javi če ti zelo reže prehod iz črne na belo...



lp

__Devil__ ::

ja je skoraj več bele kot črne :)

kpkp ::

Jaz sem šel pogledat za ta monitor v Hofer, pa sem namesto tega domov pripeljal 26" Gericoma za 149€.

Ted ::

LOL.
Mah...

__Devil__ ::

zakaj pa gericoma 26" :D

__Devil__ ::

zakaj pa gericoma 26" :D

men se tale 24" hoferjev zdi malo presvetel. pa še neke načine maš za gaming, cinema, standard, text. kak mate vi nastavljene ko mate tega? pa na kolko kontrast pa brightnes?

mtosev ::

in je to za kaj al je CRAP?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

TehDucky ::

Malo dnarja malo muzke ?

__Devil__ ::

men je vrei.. samo bolj temno ga morem nastavit pa je ql.

EDIT: nism tak zahtevn kot vi -.-, men je za 200€ monitor dovolj. Zgleda eni ste res prezahtevni in vam monitor z PVA pa vsem kurcem za 1000€ ni dovolj -.- to much! razen če ste milarderji :P :D (ziher bo vzel keri resno)

Zgodovina sprememb…

Utk ::

Presvetel? Pa si ga daš bolj na temno, madona. Čez 7 let ne bo več presvetel, brez skrbi.

__Devil__ ::

hehe sem že :P

Alamar ::

Raje vzami 23" LG-ja za 180€ v anaa kot pa tvegati za no name znamko v hoferju. Sem slišal da je en že po 1 tednu vrnil.

Pa to ne moreš verjet, kakšne ljudje klobasajo. En ga je vrnil po enem tednu. Pa kaj, big deal, tudi, če je res. Hofer ti vrne keš brez vprašanj. Kaj misliš, da LGje, Samsunge in ostale pri ostalih trgovcih ne vračajo? Verjemi, mi da v mnogo večjem številu, kot tele v Hoferju.
Iz prve roke ti lahko povem, da je odstotek (promil) vrnjene oziroma pokvarljive Medion robe nekajkrat nižji, kot recimo LG ali Samsung. Tukaj govorimo o par vrnjenih na nekaj tisoč prodanih monitorjev ali računal. Pa še tri četrtine od teh par jih vrne, ker ne znajo uporabljat/priklopit/ni všeč... ne pa za to, ker je roba pokvarjena.

tudi meni je uspelo dobiti omenjen monitor.
za enkrat ga imam priključenega na laptop preko vga, razlog zato pa je, da sem kupil tudi računalnik v hoferju in vrag ne dela!!!

monitor pa je presenetljivo dober!!!

na škatli je tale link:
http://www.quanmax.ag

a kdo ve kakšen je postopek pri hoferju, ko se reklamira comp??? a ti zamenjajo BP, ali čakaš 40 dni, preden se premakne???

Kako ti bodo zamenjali takoj laptop, ki ga že mesece oziroma leta ne prodajajo. Če nisi opazil hofer nima tehnike v stalni ponudbi ampak le v občasnih akcijskih terminih. Če zelo slučajno še imajo na zalogi, ti bodo zamenjali brez problema. Kot povsod drugod morajo garancijske obveznosti izpolniti v zakonsko določenem roku. Podobno je recimo pri Lidlu, kjer sem po dobrem letu uveljavljal garancijo za brivnik. Oni so potem to poslali v Nemčijo in po cca 2 mesecih sem preko DHL na dom dobil, ne popravljen, ampak čisto nov brivnik. Samo s pošiljanjem gor in dol so imeli več stroškov, kolikor sem dal za brivnik (20 EUR).:)) Temu se reče korekten odnos do stranke.

kmetek ::

ALAMAR: Ti si en kekec, ki zavajaš ljudi. Praviš, da je LG/Samsung slabša firma od Mediona? Imaš morda gripo, pa ti je zmanjkalo tamifluja?

Ted ::

Sam sem razumel da je Hofer boljši trgovec kot slovenske trgovine:D . Medion pa je kvalitetna blagovna znamka in produkti so povsem primerljivi z LG-jem in Samsungom v istem cenovnem razredu - če niso celo boljši.
Mah...

thramos ::

Jaz sem šel pogledat za ta monitor v Hofer, pa sem namesto tega domov pripeljal 26" Gericoma za 149€.


Kje pa? Se jih še kje dobi?

JXS ::


Kako ti bodo zamenjali takoj laptop, ki ga že mesece oziroma leta ne prodajajo. Če nisi opazil hofer nima tehnike v stalni ponudbi ampak le v občasnih akcijskih terminih. Če zelo slučajno še imajo na zalogi, ti bodo zamenjali brez problema. Kot povsod drugod morajo garancijske obveznosti izpolniti v zakonsko določenem roku. Podobno je recimo pri Lidlu, kjer sem po dobrem letu uveljavljal garancijo za brivnik. Oni so potem to poslali v Nemčijo in po cca 2 mesecih sem preko DHL na dom dobil, ne popravljen, ampak čisto nov brivnik. Samo s pošiljanjem gor in dol so imeli več stroškov, kolikor sem dal za brivnik (20 EUR).:)) Temu se reče korekten odnos do stranke.


Prebri še 1x kaj sem napisal! Pokvarjen je bil comp, ki sem ga kupil v hoferju in edin comp na katerege sem lahko priklopil monitor je bil prenosnik. Pokvarjen comp sem nesel v trgovino in so mi ga takoj zamenjali z novim. nič vpr kaj je narobe.

Alamar ::


Prebri še 1x kaj sem napisal! Pokvarjen je bil comp, ki sem ga kupil v hoferju in edin comp na katerege sem lahko priklopil monitor je bil prenosnik. Pokvarjen comp sem nesel v trgovino in so mi ga takoj zamenjali z novim. nič vpr kaj je narobe.

Se opravičujem, če sem narobe razumel. Potem pa sploh ni problem in si lahko zadovoljen.:))

ALAMAR: Ti si en kekec, ki zavajaš ljudi. Praviš, da je LG/Samsung slabša firma od Mediona? Imaš morda gripo, pa ti je zmanjkalo tamifluja?

Kekec si ti, kar se vidi po tvojih postih na tem forumu. In sploh nisem napisal, katera je boljša firma, ampak sem pisal o odnosu trgovca do stranke in o procentih pokvarjene/vrnjene robe. 90% naših trgovcev je zajebanih in boš moral precej težiti, da boš lahko uveljavil svoje pravice pri vračilo, garanciji... Zato se mi zdi odnos, kot ga imata npr Hofer in Lidl zelo korekten.

LordTado ::

lg je zej dobil zeleno nagrado:=)

Spock83 ::

Medion je baje uveljavljena firma v Nemčiji in Austriji. Tudi zelo kvalitetna. Celo pri nas je redkost, da dobiš 3 leta grancije na običajen PC.

Kron ::

In pod 23,6" (24") monitorjem znamke Q se spet skriva Ilyama?
=**=C64=**=

__Devil__ ::

hmm.. Boli te, kaj se skriva not. Dokler dela vrei nima veze kaj je not. :P. Men dela že 4 mesce super 8-).

:P

Kron ::

hmm.. Boli te, kaj se skriva not.


Niti ne.


Kot kaj se identificira sistemu?
=**=C64=**=

kurjač ::

In pod 23,6" (24") monitorjem znamke Q se spet skriva Ilyama?
Everest izpiše takole:
Monitor ID QMX2421
Model Q24
Datum izdelave 2009
Maximalna vidna velikost 52 cm x 30 cm (23,6")
Razmerje slike 16:9
Vodoravna frekvenca 29-81 khz
Navpična frekvenca 55-76 Hz
Gamma 2.20
Podprti DPMS modusi Active-Off
Ime monitorja Plug and play monitor (NoDB)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kurjač ()

ivanuscha ::

Samo tale, ki bo zdej v prodaji naj bi bil 24" ne 23,6", kljub enakim meram. Najbrž gre za isti zaslon? Naveden ima edino drugačen kontrast in drugačno težo.

Alamar ::

Pat_MaGroin ::

Hm, kaj se pa skriva v tem monitorju?

Ker tole bi pa vzel kot TV, zadeva brez DDV pride pod 150 evrov, kar je že smešno ..

LP,
PIC

ivanuscha ::

Ja no sej na sliki izgledata povsem enako.

karma ::

23,6" prejšnji model je 6,3 kile, 24" tanovi pa 5,1 kile....le kaj so vn pobral?
Sem pa tudi sam v eni prejšnjih akcij ubodu 22" Acerja AL2216W in mi ni niti malo žal...
Zdej me pa tud tale 24" mika za 2nd TV set...samo kaj ko je pri T-2 zmanjkal onih TV vmesnikov z hdmi izhodom....
...obsolete...

Kr_En_ ::

Je kupil kdo danes to zadevo?

__Devil__ ::

moj sosed. Je zelo zadovoljen z njim. Prej je imel 17" ko in je rekel, da se kar opazi razlika :P. Zdaj mava isti ekran verjetno :P

Kami ::

moj sosed. Je zelo zadovoljen z njim. Prej je imel 17" ko in je rekel, da se kar opazi razlika :P. Zdaj mava isti ekran verjetno :P


Kdo bi si mislil, da se med 17"-ko in 24"-ko opazi razlika.

__Devil__ ::

ja. Če človek ne vidi tega ne more verjet.

lisjak ::

Jaz kupil, še so na zalogi ... zaenkrat zelo zadovoljen, brez mrtvih točk. Slika presenetljivo dobra, pa nimam niti preko dvi.


lp

ru7 ::

Sem kupil pravkar. Po prvih testih kar v redu monitor. Na hitro sem nastavil in pogledal za pike, se malo bolj poglobim te dni :)

HudPes ::

kako mate pa resolucijo na teh monitorjih? Men edina ustreza 1360x768?

ru7 ::

Nativno: 1920x1080

neres ::

Ta monitor bo drugi teden spet v Hoferju:
http://www.hofer.si/si/html/offers/58_1...

Zanima me:
1. Se da spreminjat naklon, kot tukaj:



2. Ali monitor kaj piska? (Nekateri monitorji oz. elektronske komponente nasploh kdaj potiho piskajo/cvrčijo..)

Hanzek ::

Naklon pod številko 2 se da nastavit.
Višine (št. 1) se ne da. Ima pa možnost pritrditve na steno.

1x sem ga priključil na siolov TV komunikator in mu izključil zvok.
Takrat ga je bilo malo slišati vendar če si res dobro prisluhnil.
Sicer pa ko je priklopljen na PC je monitor neslišen.

Lion29 ::

jaz imam problem s tem monitorjem.....

namrec ce imam na 1080p resoluciji, mi ne izrise sliko od roba do roba.... ob straneh imam kake 1,5cm frei, zgoraj in spodaj pa kak cm....pa ne sam to... ker ni native to, je slika zablurana bolj in tekst ni oster..... vceraj sem ze popizdeval zaradi tega in preklapljal med resolucijami in viri..... in nimam pojma kaj sem naredil, slika se je raztegnla od roba do roba in je blo kul.... danes sem ga spet priklopu in spet ista pasta....prav jezen sem
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

27" monitor (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7021139 (13327) scipascapa
»

Ultrapoceni noname monitorji na Ebayu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
13515518 (10018) Steinkauz
»

Zanimiva ponudba hofer (strani: 1 2 3 415 16 17 18 )

Oddelek: Kaj kupiti
852162676 (78109) Alamar
»

ASUS z novimi očesu prijaznimi malimi prenosniki po Applovih stopinjah

Oddelek: Novice / Procesorji
435091 (3321) Jst

Več podobnih tem