» »

ker procesor nj kupim

ker procesor nj kupim

slovencslo ::

js mam eno težavo. k npr. zaženm igrco NFS undercover mi začne ful procesor kurt. moj komp ma 2Gb RAM-a, Gigabyte GA-8I915P Duo osnovno ploščo, intel pentium 4 3GH , Geforce 8500GT grafična. no js sm pa pol razmišlu da bi si nabavu kksn procesor za 80 € pa zdj nevem ce bi pasu na osnovno.

l.p.

Mipe ::

Za zavednega Slovenca ti nekam šepa jezik. Kakorkoli že, ta matična plošča je očitno namenjena samo za Pentium 4 procesorje. Najbolje bi bilo presedlati na večjedrne procesorje, za katere pa rabiš novo ploščo in RAM-e (vsaj DDR2).

To pa že presega 80€. Moj nasvet bi bil nadgraditi RAM na 3GB ali kaj takega, to je dovolj poceni, medtem pa si prišparaj za nov računalnik.

bluefish ::

sedaj pa se že enkrat odloči - imel si odprto temo o nakupu novega računalnika, pa očitno iz tega ni nič.

Valvoline ::

Prešvoh grafična.

luky ::

js mam eno težavo. k npr. zaženm igrco NFS undercover mi začne ful procesor kurt. moj komp ma 2Gb RAM-a, Gigabyte GA-8I915P Duo osnovno ploščo, intel pentium 4 3GH , Geforce 8500GT grafična. no js sm pa pol razmišlu da bi si nabavu kksn procesor za 80 € pa zdj nevem ce bi pasu na osnovno.

l.p.

Sloevnščina ti očitno dela probleme......????
luky!

slovencslo ::

sj jst mam DDR2 RAM. kero matično pa ker procesor si nj pa nabavm??

klinker ::

Intel® Pentium® Dual-Core E6300 76,99€
ASUS P5QL Pro 75,33€

CPU AMD PHENOM II X2 550 BOX AM3 98,80 €
ASUS, AMD, AM2+/3, AMD780G (M4A78 PRO) 87,62 €

slovencslo ::

a je to uredu da se men segreje grafična winfast geforce PX8500GT segreje u normalnem stanju na 60°C

bluefish ::

Če ni pasivno hlajena, potem ni normalno.

slovencslo ::

ja moja je mensezdi pasivno hlajena. sam kdaj pol med igro se pa ful segreje in pol mi kdaj igra kr zmrzne. na teli strani http://forums.nvidia.com/lofiversion/in... sm prebral da je nalepu gor se en ventilator a js lohka to tud nardim??

slovencslo ::

aja pa prasu bi tud se to ce je bol da mas odprto kišto tko da das stranice dol al je bol met zaprto zarad pretoka zraka??

bluefish ::

aja pa prasu bi tud se to ce je bol da mas odprto kišto tko da das stranice dol al je bol met zaprto zarad pretoka zraka??
Odvisno od tega, kako imaš urejeno kablovje in kje se nahajajo ventilatorji. Če je ohišje prepredeno s kabli, potem je bolje imeti stranico odprto. Če pa je vse lepo urejeno, potem pa je pri zaprti strani pretok zraka veliko boljši in lepo kroži.

na teli strani http://forums.nvidia.com/lofiversion/in... sm prebral da je nalepu gor se en ventilator a js lohka to tud nardim??
Ventilator bi znal rešiti problem, ker dodatno ohlaja hladilna rebra. Za začetek in začasno lahko poskusiš tako, da en ventilator od ohišja usmeriš proti hladilniku grafične. Če se temperatura spusti, potem pa ga namontiraš stalno ali pa menjaš hlajenje (sicer se ta varianta pri tebi ne splača zaradi vrednosti kartice).

x45 ::

js mam eno težavo. k npr. zaženm igrco NFS undercover mi začne ful procesor kurt. moj komp ma 2Gb RAM-a, Gigabyte GA-8I915P Duo osnovno ploščo, intel pentium 4 3GH , Geforce 8500GT grafična. no js sm pa pol razmišlu da bi si nabavu kksn procesor za 80 € pa zdj nevem ce bi pasu na osnovno.

l.p.


prodaš plato in cpu ( in ram če nimaš DDR2 ), kupiš AMD X3 710 in am2+ plato..
best buy.... so pa tud druge variante...

dzinks63 ::

Pozabi na menjavo procesorja, sploh ni tako slab. Zamenjaj pod nujno Geforce 8500GT, ker je zelo slaba grafična kartica, za novejše igre sploh ni primerna. Zamenjaj za npr: HD 4670 in ti bo delalo neprimerljivo boljše, mašina bo poletela.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

jan01 ::

Raje veliko boljšo hd4830 za 80€

slovencslo ::

kaj pa je tok slabga na moji grafični sj ma 512Mb.

DJ MartiNi ::

kaj pa je tok slabga na moji grafični sj ma 512Mb.

Grafični procesor je izredno švoh.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

slovencslo ::

js sm zdj doma najdu en ventilator sam je pa 3 pinski js mam pa na matični sam 2 pinksi prkučk.

kva nj nardim

Zgodovina sprememb…

dzinks63 ::

kaj pa je tok slabga na moji grafični sj ma 512Mb.


Grafična kartica se primarno ne ocenjuje po količini rama. Tvoja ga sicer ima 512MB, samo bolj za okras, oziroma za nateg kupcev. Najpomebnejši na grafični je sam procesor. Dobra grafična ima lahko polovico ali še manj rama, pa bo boljša od druge z več rama. In tvoja spada v prvi primerek, ne samo da je slaba, lahko mirno napišem, da je zanič grafa, primerna le za nezahtevna opravila, za zahtevne igrice stare 5 in več let. Za novejše igre pa jo daj čimprej ven iz compa in nabavi vsaj takšno kot sem ti predlagal. Pa da ne boš spet podlegel marketingških trikom in kupil zanič grafo z 1GB rama.

slovencslo ::

js si dele ne bom nc kj druzga kupvov k sparam za tist komp k si mi ga ti dzinks priporoču. nj mi kdo pomaga s tistilem ventilatorjem.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Črn ekran in freezne

Oddelek: Strojna oprema
181132 (767) guybrush
»

Hlajenje GPU??

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
202365 (1652) stock
»

koliko je vreden sledeci racunalnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
576110 (4282) vinkl25
»

ohišje

Oddelek: Kaj kupiti
151203 (776) slovencslo
»

Grafični v SLI!

Oddelek: Kaj kupiti
111738 (1618) boogie_xlr

Več podobnih tem