» »

Konfiguracija močnega računalnika

Konfiguracija močnega računalnika

DangerDuck ::

Pozdravljeni!
Prišel je čas ko se po navadi menja računalnik. In me zanima kakšna konfiguracija je najboljša tja do 800€.
Čimočnejši računalnik za najnovejše igre (CoD5,GTA IV,Far Cry 2 itd...) da bi delalo vse pod najvišjimi nastavitvami =)
L.P DD!

DaVidQ ::

Boš navijal? Resolucija?

npr.:

AMD


Intel

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DaVidQ ()

dzinks63 ::

Galaxy ::

Investiraj raje 100€-200€ več in imej future-proof sistem z i7.

Tomson ::

No ja, future-proof je malo optimistično rečeno.

Sam že desetletje "nadgrajujem" računalnik, vedno sem kupil najnovejšo zadevo z dragim procesorjem da bo ja čimdlje nadgradljiv itd. Na koncu pa sem vedno menjal platformo ker je bila nova bistveno boljša in ne pretirano dražja.

Tako da moj naslednji komp bo lepo top of the top platforme ki se poslavlja, ker bo bistveno najugodnejša in ne pretiroma počasnejša. Bo pa zato bistveno cenejša. Čez tri leta bom pa tako spet vse zamenjal.


Skratka, moj nasvet, ne kupuj računalnika za jutri ampak za danes.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Galaxy ::

Moj nasvet: pojdi na naslednjo platformo, takrat ko je potrebno. Do takrat pa se drži zlate sredine.

Sedaj pa je tvoja odločitev DangerDuck. Ali boš vstrajal na LGA775, ki ne bo imel več novih revolucionarnih procesorjev, ali pa boš šel na LGA1366, katerih bo vedno več in več.

dzinks63 ::

I7, npr:
 www.mylemon.at

www.mylemon.at

DangerDuck ::

Hmm zanimivo branje =)

Mogoče bi se še dalo malo čez 1000 € kakšnih 100 €kaj več pa ne :-/

Drugače pa ja ciljam na intel ker amd me ni kej presenetu gkartica aboslutno gforce

zdaj pa bi vas še prosil da naredite nek skupen zaključek kaj naj mašina vsebuje =)

Hvala !đ

aja resolucija rečmo da 23' zaslon do konca

Zgodovina sprememb…

klinker ::

Intel® Core™ i7 920 256,66€
Scythe Kabuto 38,42 €
ASUS P6T 212,54€
Team Group PC3-10666 "Elite" 6GB KIT 89,33€
Gigabyte GeForce GTX 275 "UDV" 232,72€
Western Digital WD1001FALS "Caviar® Black™" 1TB 99,54€
Samsung DVD SH-S223 22,87€
LC Power LC8850 "Arkangel" v2.2 850W 113,80€
Antec Three Hundred 54,48 €

1.120,36€

DangerDuck ::

Klinker tale tvoja konfiguracija mi je pa všeč fuŁ =)

(kaj ti tut nemorš spat xD ? )

DangerDuck ::

Končni nakup:
Konfiguracija:
~Procesor: Intel® Core™ i7 920
~Hladilna enota: Scythe Kabuto
~Matična plošča: MB i7 1366 Intel X58 INBLKDX58SO
~RAM: Team Group PC3-10666 "Elite" 6GB KIT
~Grafična: Gigabyte GeForce GTX 295
~Zvočna:CREAT SB Audigy SE OEM PCI
~HDD: 2X Trdi disk WD 32mb cache, 1TB
~DVD enota: Samsung DVD SH-S223
~Napajalnik: ATX 850W Chieftec
~Ohišje: OH COOLER MASTER HAF 922 RC-922 Black
~OS: Win Vista
Dodatno:
~Miška: Logitech g5 GAMING
~Monitor: MON LCD Acer 24" V243Hbd DVI/HDCP 1920x1080 Full HD
~Slušalke : Logitech USB ClearChat Comfort
~Tipkovnica : Wave

klinker ::

S to maticno ne vem ce gre navijat. Malo pocekiraj.
Zvocna tudi kar neki...al kupi kaj boljsega,al pa pusti integrirano ki ta Audigy SE je shit

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

DangerDuck ::

S to maticno ne vem ce gre navijat. Malo pocekiraj.
Zvocna tudi kar neki...al kupi kaj boljsega,al pa pusti integrirano ki ta Audigy SE je shit

Moj clij ni navijat ker zaenkrat je to 'pre'močna mašina ja do 5ih zjutraj se še lahko premislim za kakšno komponento tako da prosim kar hitro ker kartica zvočna more bit pa top zaradi stvari s katero se ukvarjam =)

Robert ::

Da ne bom odpiral nove teme bi tudi jaz potreboval mnenje, nasvet za nakup komponent močnejšega računalnika, ki bo verjetno dosegljiv v novembru letos. Nadgradnja bi vsebovala:
- matična plošča ASUS s pogojem 2x gigabajtni mrežni priključek,
- procesor Intel Core I5 ali I7 920 Box izvedba s hladilnikom, upam da ne ropota oziroma "piska" preveč, sicer ločen hladilnik,
- RAM 6GB - kakšen zanesljiv...,
- ohišje: Cool Master.....690 - za vsaj 4-5 prednjih enot,
- grafična kartica: Sapphire Radeon 4890 ???,
- disk: WD 1TB model: ????,
- napajalnik: 650W model ????,
- operacijski sistem: Windows 7 64 biten, upam da bodo programi, ki so delovali na Windows XP Pro 32 bit delovali na Windows 7 64.
Računalnik uporabljam za internet,igrice,video,slike.

galu ::

RAM 6GB - kakšen zanesljiv...


Overkill!;((
Počakaj na DX11 grafiko če boš komaj novembra kupoval.

DangerDuck

GTX295 je dobra, ampak glasna ko hudič. Mislim da boš čez par tednov že zahteval vodno hlajenje..:P

bluefish ::

nasvet za nakup komponent močnejšega računalnika, ki bo verjetno dosegljiv v novembru letos.
Potem sprašuj novembra. Do takrat bodo cene popolnoma drugačne, predstavljene bodo nove serije procesorjev, napovedane konkretne specifikacije DX11 kartic,...

LordTado ::

če boš čakal na dx 11 pol pa še počakaj na 32nm core i7 920 procesor:)

To je vreča brez dna,če hočeš čakat:))

Robert ::

Ne sprašujem za cene ampak za konfiguracijo računalnika.

Meizu ::

S to maticno ne vem ce gre navijat. Malo pocekiraj.
Zvocna tudi kar neki...al kupi kaj boljsega,al pa pusti integrirano ki ta Audigy SE je shit

Moj clij ni navijat ker zaenkrat je to 'pre'močna mašina ja do 5ih zjutraj se še lahko premislim za kakšno komponento tako da prosim kar hitro ker kartica zvočna more bit pa top zaradi stvari s katero se ukvarjam =)


S čem se pa ukvarjaš? Ni vsaka top zvočna za vse...

DangerDuck ::

DaChampR grafična sploh ni glasna :))
Računalnik je na koncu stal 1500 € pa še nekej ker je dobu foter 460€ popusta drugače bi blo pa mal čez 2k€ ^^ pa še brezplačno so mi naložil vista ultimate kupu sm še 24' monitor pa logitech g5 gamming tko da ja komp je super vse tazadne igre lavfajo na ful videe gre urejat brez problema tko da se je kr splačal

Mr.B ::

KAr koli boš vzel, počakaj na WIn7, istočasno bi prišel ven novi AMD....
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

nastyboy ::

Bah, vse je odvisno od tega kakšen računalnik imaš zdaj. Jaz sem presedlal pol leta nazaj iz 900 mhz ( ki mi je služil za normalno delo- internet, office, filmi. slike...) na enega najcenejšega AMD 5200 ne boš verjel še vedno gledam slike, filme, mp3 in po pravici povedano človek ugotovi, da če nisi preveč zapičen v to da MORAŠ imeti naj CPU, da lahko prideš resnično poceni čez. Sploh če kupuješ rabljene komponente, (ki imajo po možnosti lifetime garancijo) od takšnih, ki morajo imeti svoj mlinček up to date. Seveda je pa res da če uporabljaš računalnik za igrice, pa lahko stalno kupuješ nove bolše komponente, in ti še vedno gre vse počasi... vse je odvisno od tega za kaj boš računalnik potreboval.

LP

x45 ::

galu ::

DaChampR grafična sploh ni glasna :))
Računalnik je na koncu stal 1500 € pa še nekej ker je dobu foter 460€ popusta drugače bi blo pa mal čez 2k€ ^^ pa še brezplačno so mi naložil vista ultimate kupu sm še 24' monitor pa logitech g5 gamming tko da ja komp je super vse tazadne igre lavfajo na ful videe gre urejat brez problema tko da se je kr splačal


Ja, tebi mogoče ne, ampak meni ki sem navajen na vodno "glasnost" pa mi je HD4890 ornk glasna v loadu...:P


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup racunalnika

Oddelek: Kaj kupiti
6878 (782) clix
»

pomoč pri sestavi/nakupu

Oddelek: Kaj kupiti
371543 (1188) blood711
»

Sestavite mi konfiguracijo 900-1000eur.

Oddelek: Kaj kupiti
272737 (1572) shark_nm
»

Gamerski komp za 600eur

Oddelek: Kaj kupiti
171752 (1059) andro27
»

Osebni racunalnik za 1000-1200eur

Oddelek: Kaj kupiti
402155 (1407) cehak

Več podobnih tem