» »

Računalnik kot usb disk

Računalnik kot usb disk

magha ::

Pozdravljeni!

Imam eno vprašanje.

Ali je kdo ve za kakšno rešitev, s katero bi lahko prenosnik priklopil na npr. USB vhod na avtoradiu in bi ga avtoradio zaznal kot USB disk.

Mogoče je to vprašanje malo trapasto zastavljeno, zato me prosim ne pošljite iskati rešitve na strica googla, ker sploh ne vem, kaj naj ga vprašam.

Če obstoja kak kabel in software, s katerim bi bilo kaj takega možno se priporočam.

(Pravljična želja: V prenosniku imam mapo z mp3-ji. Prenosnik priklopim na z nečim priklopim na avtoradijo, prek njega pa lahko nato muziko iz mape poslušam, kot da bi v njega vtaknil USB ključek...)

Če ima kdo kakšno idejo....

333333 ::

Najboljša rešitev (preden skuriš kaj) je da kupiš 32gb usb ključ ali pa zunanji 2.5 USB disk priklopiš napajlni del na prenosnik podatkovni v avtoradijo in party je tu :)
Spiritual

magha ::

Resno me zanima, ali ne znam uporabljat strica googla,
ali pa to res ni mogoče narediti (skoraj ne verjamem).

Mislim da je tu najprej problem v pogramski opremi,
ki obstaja, pa je ne najdem,
ali pa sem nekako čisto mimo udaril.

Nekako mi ne gre v glavo da se da dva compa preko USB-ja povezat, da bi pa našel nek software in vezavo, kjer bi računalnik "simuliral" en "navaden" USB ključek se pa neda.

Nekako še zmeraj mislim, da ne znam pravega vprašanja postaviti googlu :)

Če ima še kdo kak nasvet, se priporočam.
(USB disk pa že imam, tako da teh nasvetov ne potrebujem)

Opkow ::

Se mi zdi, da bo se najboljsa resitev, ce ima tvoj radio audio vhod, da ga priklopis preko tega. In si na laptopu vrtis muziko.

Sicer obstajajo ene naprave za priklop, vendar so v glavnem namenjene za priklop recimo fotoaparata ali prenosnega mp3 playerja na prenosne zunanje diske, flash kljuce,...
Kar pa imho ne bi delovalo v tvojem primeru.

hidetr ::

333333 ::

Če ti tak povem. 2 usb porta ki imata na obeh 2 straneh napajanje NE VEŽI SKUPAJ, ker se bo najverjetneje skadilo kaj. Kje pa si že videl kabel za prenos podatkov med računalniki USB 2 USB?
Tako da je res boljša rešitev AUX in priklop prenosnika preko audio kartice če že ni druge opcije.
Spiritual

KoMar- ::

Jp, tako je. USB porti na računalniku so "VHODI".

techfreak :) ::

Če ti tak povem. 2 usb porta ki imata na obeh 2 straneh napajanje NE VEŽI SKUPAJ, ker se bo najverjetneje skadilo kaj. Kje pa si že videl kabel za prenos podatkov med računalniki USB 2 USB?

Obstajajo USB 2 USB naprave za prenašanje podatkov iz enega na drug računalnik. Ampak samo kabel ni dovolj, rabiš še to napravo, ki pa ni poceni.

333333 ::

http://www.usbgear.com/computer_cable_d...

Ja no niti ni tak draga zadevca, samo je vprasanje če dela z avtoradijem... pa tud če majo to kje pri nas :)
Spiritual

misek ::

Kabel. Cena okoli 100 $.

Mhm, sem spregledal ta zadnji post. Ta je ugodnejši :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: misek ()

techfreak :) ::

Ampak za delovanje tega potrebuješ gonilnike na obeh računalnikih. Na avtoradio boš bolj težko namestil gonilnike.

Kabel za povezavo na AUX IN je 5€.

magha ::

Ampak za delovanje tega potrebuješ gonilnike na obeh računalnikih. Na avtoradio boš bolj težko namestil gonilnike.


No to me tudi "muči"... Jaz bi rad nekako recimo 500€ računalnik zamenjal za 2€ vreden 1Gb ključ. Ja vem kaj sem napisal kao neumnost, ampak recimo da si to želim narediti.

Če bi se dalo to kako "sfejkat", potem bi recimo tudi na TV-ju z USB vhodom gledal slike, filme, direkt z računalnika...

Teh USB-jev je po različnih napravah še in še, tako da ko prideš z laptopom zraven, bi se dalo marsikaj narediti...

USB porti na računalniku so "VHODI".

OK vhodi so, ampak podatki lahko tečejo tudi v drugo smer.
__________________________________
Zgleda da sem res "zabluzil".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: magha ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

tipkovnica za dva računalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
617493 (6585) WizzardOfOZ
»

Računalnik ne zazna prenosnega diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
423623 (2645) Karen
»

USB problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
232927 (2739) Xserces
»

Povezava avtoradia z MP3 player-jem

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
122773 (2362) zile

Več podobnih tem