» »

MySQL SELECT LIKE

MySQL SELECT LIKE

SDM ::

Trenutno se v PHP-ju ukvarjam z iskanjem po določeni bazi. Stvar sem izvedel takole

SELECT id, id_avtor, naslov, tekst, datum, ikona FROM novice WHERE tekst LIKE %$iskalni_niz% OREDER BY datum DESC

Vse lepo in prav. Ampak zaplete se drugje. Namreč če utipkam arnes mi prikaže tudi novice ki v tekstu nimajo besede arnes. Našel sem težavo. V tem tekstu so slike in linki, ki so locirane na arnesovem strežniku.
Kako naj onemogočim da bo skripta selectala (ali pa prikazovala) novice ki vsebujejo kakšno HTML kodo z vrednostmi ki jih iščem?

Za odgovor bi bil izredno hvaležen, vem pa da obstaja saj med iskanji po raznih arhivih (ala slo-tech) so slike in linki lepo ignorirani

CWIZO ::

Nism šur, sam probi dodat :

and not html oznake
I think
hancic.info
I can't uninstall it, there seems to be some kind of "Uninstall Shield"...

Old-Death ::

napis skripto ki ti bo locirala mesti na katerem stojita dva html oklepaja in ignoriraj vse kar je med temi dvemi mesti u stringu, ce seveda ne obstaja kksna preprosta resitev.

.:joco:. ::

mogoče pa "and not http://"

Tako ti bo vse kar ni na tvojem strežniku izločlo
"Is science true?"
You don't get it.
Science is the process of trying to find out what's true.

Tr0n ::

Hmm, ne vem, ce bo ravno tako preprosto :). Tudi jaz iscem nekaj podobnega. S tem, da imam v bazi shranjene skoraj kompletne html strani.

Obstaja kaka izi resitev al je treba vse skodirat? :) Kak mate vi to narejeno, ce sploh?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Prijavljanje napak (strani: 1 2 3 471 72 73 74 )

Oddelek: Slo-Tech
3661494871 (219) Rias Gremory
»

Pripombe,pohvale,graje (strani: 1 2 )

Oddelek: Slo-Tech
585627 (1211) CaqKa
»

Html (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
514775 (4116) govno

Več podobnih tem