» »

Nova grafična ali nov računalnik?

Nova grafična ali nov računalnik?

lol123 ::

Trenutno imam:

Procesor - AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 6000+
RAM - 2GB
Grafična - NVIDIA GeForce 8800 GTS (324MB)
Matična - ASUS M2N-E SLI
Ohišje - ASUS Vento 7700

Računalnik sem kupil pred skoraj 2 letoma in sem vmes že imel težave s pregrevanjem ipd., sedaj ko sem pa naložil visto, pa se pojavljajo problemi s FPS-ji v igrah ter grafična kartice se mi zadne čase zelo pregreva in dobim včasih tudi "bluescreen", ko kaj installiram ali pa tudi kar tako med gledanjem posnetka na spletu ipd.

Računalnik imam odprt, da bi se lažje prezračeval, prah pa vse sem obrisal in je za nekaj časa malce pomagalo, sedaj so pa ponovno težave, ker pa ne vem če je vzrok samo grafična (ki ima visoke temperature) ali je problem tudi v drugih delih, vas sprašujem, če naj kupim le novo grafično kartico ali se mi bolj splača kupiti nov računalnik?

Za grafično kartico pa sem razmišljal kakšno "Sapphire Radeon HD 4870 2048MB / 2GB Vapor-X"m za 190€ na t.i. Dinokomp (http://www.dinokomp.si/product_info.php... )

Prosim vas, če poveste malce kaj bi se mi najbolj splačalo in če morda veste kako bi popravil to pregrevanje.

Če pa bi bilo treba kupit nov računalnik (zaradi tega problema, ali če menite, da je moj trenutni že res "out-of-date") pa ni treba pisati kakšnega, saj je tem o računalnikih okrog 1000€ že itq dovolj in jih lahko prelistam, vi samo rečite, da se vam zdi najbolše, da kupim novega.

Lahko tudi predlagate, da zamenjam kak drug del ali v primeru novega računalnika obdržim kakšnega.

No pač razpišite se.

Hvala in Lp
  • spremenil: lol123 ()

opeter ::

Morda zamenjava ohišja + dokup ventilatorjev? Če se ti pregreva je to eno od rešitev.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Mitja358 ::

Računalnik je še zadovoljiv. Mogoče grafično menjaj na kaj okoli hd4870.

R-S-LoVe ::

menjaj grafo in dokupi ram
Fear Is The Path To The Dark Side, Fear Leads To Anger,
Anger Leads To Hate, Hate Leads To Suffering!

janezek67 ::

Z ohišjem nebi smelo biti nič narobe. Poglej le, kakšen napajalec imaš ? Mogoče bo tu potrebna menjava.

Za grafo vzemi HD4770, ki se manj greje. Sama grafa bo glede na procesor čisto dovolj. Dokupi ram na vsaj 4MB.

mtosev ::

proc tudi postaja svoh. novim igricam ne bo vsec.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

dzinks63 ::

Po dveh letih uporabe se je nabrala "kabrna" po vseh režah v notranjosti ohišja. Sčisti , močno prepihaj hladilne reže v napajalniku, na hladilniku procesorja in gratične kartice in še drugje preglej. Zamenjaj še termalno pasto med procesorjem in hladinikom z kakšno kvalitetno. Malo počisti po compu z npr. regcure ali error-repair instaliraj najnovejše ta prave driverje za grafično kartico. Mogoče še naviješ procesor, nekaj malega bi šlo, dodaj še 2GB rama in grafično, kot so ti že svetovali, npr. HD 4770.

lol123 ::

Za grafično pravite naj kupim HD 4770.

A npr. HD 4890 ne bi bila maksimalno izkoriščena? Ker drugače primerjava je:

....................HD 4770 (512MB): -- HD 4890 (2048MB)
....Core Clock: 750 MHz ---------------- 870 MHz
Memory Clock: 800 MHz (3.2 GB/s) 1050 MHz (4.2 GB/s)
itd.

Ker sem pripravljen dat teh 230€ namesto 90€ za grafično kartico, če bo razlika opazna.

Lp

EDIT: Za RAM pa naj vzamem DDR2 ali DDR3 ali katere druge? Če bi mi še lahko kdo kaj svetoval, bom pa seveda še preveril malce druge teme.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lol123 ()

GoldRakun ::

proc tudi postaja svoh. novim igricam ne bo vsec.

Igricam bo še kako všeč, le igram ne!

paljer ::

4890 če imaš ločljivost 1920*1200+, pa še to je vprašanje, ker je procesor slab.
Drugače pa 4770.

lol123 ::

Ločljivost 1920x1200 imam ja, glede procesorja pa bi kaj pomagalo, če bi ga navil, dokler bi ga še uporabljal?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lol123 ()

dzinks63 ::

Z HD 4890 bi sigurno bilo boljše za 24" kot z HD 4770, čeprav bi imela še nekaj rezerve v sebi, rabil bi pa zato po vsej verjetnosti močnejši napajalnik, btw, kakšnega imaš sedaj? Procesor ti nima veliko lufta, mogoče bi ga spravil na 3,2-3,3 GHz.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

lol123 ::

Ja tudi če ne bo ravno 100% izkoriščena grafična, bi pa vseeno dobro delala bi bilo dovolj.

Za napajalnik morem pa preverit, ker mi je on takrat kar dal enega in bom še preveril, če je dovolj močen in če ga je treba zamenjati, jutri zjutraj, ker se mi sedaj mudi.

Koliko W pa bi moral bit napajalnik? Pa katerega kaj svetujete?

Lp

Valvoline ::

Definitivno prešvoh cpu. Tut če je notr kaj v rangu hd4870 ne bo dost pomagalo. Boš mel dijapozitive z visoko kakovostjo :)
Če ti plata podpira nabavi novejšega phenom2.
Če ne pa starejšega phenom1.

dzinks63 ::

O kakšnih diapozitivih misliš. Če bi HD 4770 izpljunila z dotičnim cpu AMD x2 6000+ x fps, jih bo sigurno z HD 4890 x+ nekaj zraven, slabše ne bo, garantirano, pa čeprav grafična ne bo izkoriščena.

Valvoline ::

O kakšnih diapozitivih misliš. Če bi HD 4770 izpljunila z dotičnim cpu AMD x2 6000+ x fps, jih bo sigurno z HD 4890 x+ nekaj zraven, slabše ne bo, garantirano, pa čeprav grafična ne bo izkoriščena.

Ne gre. Bratranec še vedno ma starega x2 5000 na 3.1ghz,grafo nadgradil hd4850,boljše je,vendar pr GTA4 še vedno nič ne pomaga.Še 30fps na medium-low ne stisne vn. Delalo bo boljše sam se ne splača,če ne bo še procesorja nadgradil.

Zgodovina sprememb…

dzinks63 ::

Se strinjam, seveda se postavlja smiselnost takšne nadgradnje glede na p/p. Vložek iz HD 4770 na HD 4890, plus še dodatno za napajalnik je prevelik , glede na tisto malo nekaj več fps katere bi iztisnil ven.

jan01 ::

Mislim, da je hd4870 1GB za 142€ najboljši nakup za tak računalnik

chicolino ::

če nameravaš kasneje menjat tudi cpu kupi 4870/4890. če pa ne, boljše od 4770 nima smisla kupovat.. 4870 je cca 40eur dražja od 4770, v tvojem pcju pa bi bila razlika majhna.

Meizu ::

O kakšnih diapozitivih misliš. Če bi HD 4770 izpljunila z dotičnim cpu AMD x2 6000+ x fps, jih bo sigurno z HD 4890 x+ nekaj zraven, slabše ne bo, garantirano, pa čeprav grafična ne bo izkoriščena.

Ne gre. Bratranec še vedno ma starega x2 5000 na 3.1ghz,grafo nadgradil hd4850,boljše je,vendar pr GTA4 še vedno nič ne pomaga.Še 30fps na medium-low ne stisne vn. Delalo bo boljše sam se ne splača,če ne bo še procesorja nadgradil.


E, vidiš. Tukaj je pa zelo odvisno, če govorimo o igrah, ki so pisane za več jeder, ali igrah, ki imajo podporo do dveh jeder.

Tudi E8600 na 5Ghz ne bo niti približno toliko FPSjev izpljunil kot bi jih Q6600@3.5Ghz npr (ali pa celo manj navit).

Edit: Govorim konkrentno za GTA IV

Edit2: To lahko potrdim tudi iz lastnih izkušenj, ko sm imel E8400@4Ghz in HD4870, ter kasneje (sedaj še vedno) i7 920 in HD3870. Razlika je bila očitna v prid i7 920 sistemu. Sicer manjši FPSji ampak skoraj nič laga in ogromnih FPS dropov. Vedno, kjerkoli v igri ni štekalo nikoli. Napram E8400, ki ga je v nekaterih delih igre (ali pa samo, da je bilo več prometa) kar grdo pokleknil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

ncc2000 ::

To z GTA IV drži kot pribito.
Sem v svoj mlin z E5200@3,7Ghz namesto HD3850AGP za probo vtaknil HD4870PCIe....razlika 0!!
3Dmark06 je skočil iz ~11,5k na ~14,5k, ampak GTA IV in recimo FS-X bolša grafa ne gane takorekoč nič.


Sam bi, v tvojem primeru, zamenjal osnovno s tako, ki podpira PHII quade, nabaviš PH2Q po zmožnostih in recimo HD4850/70.
To je danes mislim the best P/P performance.
Pa seveda še 2G ram. Tole se verjetno da dobit že za kakih 350-400€, z zamenjavo napajalnika bi počakal, če res ne bo folgal.
Proc, MB in grafo pa prodaš, nekaj že dobiš za to.
In konec koncev boš za cca ~100€ več, kolikor si bil pripravljen vložiti le v grafo (ki bi verjetno le delno izboljšala tvoj obstoječi računalnik), dobil bistveno izboljšano ter predvsem uravnoteženo mašinco.

Tako bi naredil jaz, katere artikle pa ponucat, bi pa vprašal tu, folk ve, ni da ni kje pa kaj.

Torej, ne nov računalnik, ampak temeljita in uravnotežena obnovitev, le menjanje grafe bi bila (zame) nerentabilna investicija.

lol123 ::

Aha hvala za odgovore.

Kaj pa ima kdo kakšno stran ali kaj podobenga, kjer bi si lahko preveril kompatibilnost (če lahko daš procesor ipd. na določeno matično), da preverim če je trenutna dovolj dobra ali bi bilo treba kupiti novo?

Drugače pa nameravam zamenjati te verjetno procesor, grafo pa dodat rame verjetno. Pa napajalnik in mato če bo potrebno.

Drugače pa: če bi kupil npr. i7 procesor (okrog 250€), katera grafa bi najboljše šla zraven, pa koliko RAMa bi blo potrebnega, da bi bilo vse "uravnoteženo"? Ali se mi ne splača takšnega procesorja kupovat?

Lp

svetetko ::

Sam u google napis oznako tvoje matične, najverjetneje bo že prvi zadetek uradna stran plate. tam poišči seznam podprtih procov. če ti matična podpira phenom2 proce, bo dovolj dobra (razen če hočeš konkretno navijat). za i7 moraš kupiti tudi plato, kar pa te pride še vsaj 200 evrov.

ncc2000 ::

Če se ti splača investirat v I7 system, moraš povprašati...sebe.
(zakaj potrebuješ PC us €, ki si jih pripravljen zato pogrešat)

Glede procesorske podpore tvoje osnovne plošče ukaži googlu, naj ti poišče Asusovo stran s podatki o tvoji plošči in tam boš našel tudi CPU support list. Tam je PH 9850 max. In zato menda ASUS M2N-E SLI verjetno ne podpira PH2, zakaj v nasprotnem bi sam v tvojem primeru ne razmišljal o nabavi nove MB, pa v svojem gornjem postu sem.

lol123 ::

Aha hvala.

Torej mi priporočaš PH2, mato, HD 4850/4870 ter 2GB RAM-a, ki stane dobrih 400€?

Če bi pa dal i7 bi pa rabil tudi kar dražjo mato in bi potem prišlo potem dobrih 700€, tako da bom malce razmisliti, koliko denarja bom pravzaprav vrgel ven.

Hvala za pomoč.

Lp

Meizu ::

Aha hvala.

Torej mi priporočaš PH2, mato, HD 4850/4870 ter 2GB RAM-a, ki stane dobrih 400€?

Če bi pa dal i7 bi pa rabil tudi kar dražjo mato in bi potem prišlo potem dobrih 700€, tako da bom malce razmisliti, koliko denarja bom pravzaprav vrgel ven.

Hvala za pomoč.

Lp


Hja, jst osebno sm za moj CPU dal takrat (sam takrat je komaj še ven prišel, PhII sploh še niso bili na policah) okoli 280€, za plato pa 273€ če se ne motim. Skupaj več kot 500€ samo za CPU in plato.

Mislim, da ne rabiš več kot PhII quada. Jst bi ti priporočal ali kombinacijo z X3 720BE (gledam po tvojem budgetu), ali pa X4 810. Če pa nimaš namena prehajat na AM3 podnožje, oz. že imaš plato, ki ti podpira PHII proce, pa raje vzemi x4 940BE in imaš mir. Dokupiš ram, sedaj so DDR2 že itak na tisti najnižji točki vrednosti, tko da se ti splača vzet 2x2GB kit in to je to. Če pa ti plata ne podpira PHII procev, pa kot sm rekel, investiraj v AM3 podnožje in imaš mir. Grafo vzemi HD4870, ki se s ceno okoli 120€ še kako splača. 1GB verzija seveda. Več kot to ne rabiš. Imel boš sistem, ki bi ti ga marsikdo zavidal. Seveda boš lahko takšen računalnik mirne volje uporabljal še nekaj časa, če pa upgrejdaš na AM3 pa sploh.

No, da ne bo tole gornje nakladanje tako nepregledno, bom strnil spodaj mojo optimalno zamisel o tvoji nadgradnji:

Če imaš plato, ki podpira PHII:


HD4870 1GB (pride v opcijo podem tudi HD4890, saj prišparaš nekaj denarja zaradi plate)
X4 940BE
2x2GB DDR2 Ram kit

Če misliš dokupit še plato:


Plata pač povej kolikšen budget imaš in to je to...
HD4870 1GB
X4 810 (poceni, low frequence quad) ali X3 720BE (trijedrnik - super zadeva za igre, če ne potrebuješ quada) ali X4 955 (slednji je najmočnejši in najdražji... Tudi quad.))
2x2GB DDR2 Ram kit

Cene pa lahko kr po googlu pregledaš, pa se potem sam odločiš kaj boš vzel.

Aja, pa ne bi bilo slabo, če nam napišeš katero matično imaš.

Edit: Malo modificiranja...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

lol123 ::

Ja trenutno mata ni dovolj dobra za PHII, tako da je potrebna zamenjava.

Drugače pa budget mam neomejen v enem smislu. Omejen je le v tem, kolikor se splača dat, da dela fain in lahko igraš špile brez problemov. Ne mislim pa pretiravati kaj preveč s cenami vseeno, pač tako da fain laufa.

Bom zjutraj ponovno preveril cene za vse kar si napisal.

Hvala.

Lp

Dr_M ::

Jest bi na tvojem mestu nabavil samo HD4770, pa probal se kasen MHz navit cpu. Za vec bi pa pocakal do konca leta.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

BALAST ::

Jest bi na tvojem mestu nabavil samo HD4770, pa probal se kasen MHz navit cpu. Za vec bi pa pocakal do konca leta.


Ni potrebe za novo grafično, ti si raje privošči kakšno rabljeno za v SLI 8800gts 320Mb za 50€. Lahko dobiš celo od mene Gaimvardovo, za 5€ dam zraven še sli mostiček, ki ga še nikoli nisem rabil.

Samo me čudi zakaj na tvojo ploščo ne more PhII, ker na bratovo Asus m2n32 sli dlx gre lahko, pa je ista generacija.

janezek67 ::

Tale pogovor je tukaj zanimiv. Vendar mi ni čisto jasno, kaj te teži - ali pregrevanje računalnika ali ti je vse skupaj prepočasno za igre? V kolikor sem kužil, ti sam sistem ni bil prepočasen, vendar te je motila grafa in ti ni delovala stabilno (pregrevanje).

Če te ne moti hitrost sedanjega sistema, ti toplo priporočam HD 4770. S tvojim procesorjem bo deloval čist ok, zadeva je poceni. Pa še ram dokupi - DDR2 so sedaj poceni. Pa poglej, kakšen napajalnik imaš - če tu ni kakšen problem. Pa počisti prah. Če boš nanašal novo termalno pasto na proc, pa pazi - AMD procesorji so zelo krhki.

Plata kolikor si napisal pravi tip, verjetno kakšnega modernejšega Phenoma ne podpira, tako da procesorja ne menjaj. Imaš pa lahko do 8 GB ram-a v 4 bankah (verjetno imaš sedaj polni le dve s po 1GB). Tako da brez manjave obstoječih RAM-ov lahko prideš do 6GB.

Vista ti bo pri 4GB delala super, če boš pa imel več kot 4GB, pa instaliraj 64 bitno. Lahko pa se začneš ozirati tudi po Windows 7.

Zgodovina sprememb…

lol123 ::

Ja probleme s pregrevanjem sem imel že skoraj od nakupu, vendar ni bilo nikoli tako slabo, kot je sedaj in bi mi zato prav prišla HD 4770, kot si rekel.

Pravtako pa je že malce počasen za igre, zato bi morda zamenjal ves računalnik, razen ohišja/hdd/optičnih enot, ker menim da so zadostni. Pa je sploh ugoden čas za nakup novega računalnika? Ali pridejo kakšni novi procesorji/grafe počasi ven?

janezek67 ::

Aha, torej se nagibaš bolj k prenovljenemu PC-u.

Jeseni bodo prišli še intelovi I5 procesorji za mase ter ATI-jeve 5XXX grafičen plate s podporo Direct X11, ki jih bo prinesel Windows 7. Glede na krizo gredo novosti počasneje na trg. Nič dramatičnega.

Kdaj se kupuje PC ?. Čas ni nikoli ali vedno. Odvisno od potreb. Meizu in Džinks sta ti dala dokaj dobre nasvete, če misliš menjat plato. Se jih kar drži, pa boš naredil dober nakup.

lol123 ::

Malce sem si torej sestavljal, kot ste rekli in pride nekaj takega:

{Matična plošča} ASUS M4A78T-E ( http://www.agt.si/racunalniska-oprema/m... ) [122.41€] - možna zamenjava
{Napajalnik} LC Power LC8750 "Prophecy" v2.2 [750W] ( http://www.agt.si/racunalniska-oprema/n... ) [97.37€] - tukaj nisem prepričan, če bi lahko dal tudi cenejšega (prosim za kak dodaten nasvet)
{Procesor} AMD Phenom II X4 955 (3,20Ghz, 8MB) BOX Black Edition ( http://www.dinokomp.si/product_info.php... ) [188.40€]
{Grafična kartica} Sapphire Radeon HD 4870 1024MB / 1GB ( http://www.dinokomp.si/product_info.php... ) [150.00€] - mogoče prideta v poštev 2 povezani v CF
{RAM} Team Group PC3-10666 "Elite" KIT 4096 MB ( http://www.agt.si/racunalniska-oprema/s... ) [62.18€] - v primeru, da bi zamenjal mato bi lahko bili tukaj DDR2 - mogoče bi nabavil 4x4GB = končnih 8GB

Skupaj: 620.36€ (v primeru 2 grafičnih kartic: 770.36€)

Razmišljal sem še o naslednjih grafičnih karticah:
Sapphire Radeon HD 4890 "Vapor-X" ( http://www.agt.si/racunalniska-oprema/g... ) [220.61€]
Sapphire Radeon HD 4870 2048MB / 2GB Vapor-X ( http://www.dinokomp.si/product_info.php... ) [190.80€]

Kaj naj uzamem/spremenim?

Hvala.

Lp

EDIT: Spremenil iz sli v CF. Hvala za "DaChampR", da je opazil napako.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lol123 ()

galu ::

Tista 2GB HD4870, je brezveze. Kupi HD4870 CF, ali pa HD4890.. Ampak ti povem da boš z HD4890 povsem zadovoljen (in to govori člouk ki je iz GTX295 prešel na HD4890:D)

Aja, pa ATI povezave se imenuje CF (Crossfire) in ne SLI, kot si napisal..:)

lol123 ::

Torej je boljše HD4890 kot HD4870 CF? No malce je tudi ceneje, tako da če je približno isto dobro/malce slabše bom verjetno vzel HD4890, če bodo imeli kje, ker na Dinokomp so mi rekli, da je HD4890 nedobavljiva.

Lp

EDIT: Pa če pozna kdo kakšno spletno trgovino v Sloveniji, ki bi imela kaj ceneje, bi prosil če bi tudi omenil ime trgovine.

EDIT2: V primeru nakupa HD4890, se mi splača kupiti "Vapor-X"? Kolikor sem slišal se malce bolje hladi ter kot vidim an agt.si je malce zmogljivejša?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lol123 ()

svetetko ::

pomoje je 4870 CF precej boljše od 4890. že ena navita 4870 se približa 4890.

lol123 ::

Ok hvala. Bom videl kako bo cenovno prišlo vse skozi.

Lp

galu ::

Ja, seveda je 4870 XF boljše od HD4890. Ampak ko kupiš HD4870 CF v bistvu nimaš nikamor se za razširit (ja, dobro 3. grafična ampak scaling je slab). Pri samo 1 HD4890 (ki je že sama po sebi močna), pa lahko kadarkoli še 2. kupiš, recimo takrat ko bodo za 100€.:D


P.S. Navita 4870 se bolj slabo približa HD4890.. Ampak ko pa še naviješ HD4890, pa se ta približa GTX285. Ko pa naviješ GTX285... Tako gre to. Primerjati moraš samo stock vs. stock ali pa OC vs OC.

lol123 ::

Tudi sam sem razmišljal, da bi sedaj kupil HD4890 ter čez nekaj časa dokupil še 1 za CF, vendar me zanima, če bi sedaj npr. kupil Vapor-X verzijo, bi moral nato tudi prikupiti Vapor-X ali je vseeno, dokler sta oba HD4890?

Pa še enkrat vprašam, če se splača dat 30€ več za Vapor-X?

galu ::

Ja, bolj tiha je VaporX, malo višje frekvence, višje bi navil lahko...
Aja, je vseeno za grafiko.. Dokler sta ista GPU-ja (HD4890), je vseeno kakšna pa od katere firme je.

rejven ::

kaj pa kak x3 pa 4770 za ta dnar, če plata seveda podpira.

galu ::

3 grafične so en sam problem...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: galu ()

lol123 ::

Ok takole sem si sedaj zamislil (dal sem strani, ki imajo najnižje cene, kar sem jih našel - če kdo pozna še kakšno ugodno slo stran pa naj kar prosim pove):

{Matična plošča} ASUS M4A78T-E ( http://www.agt.si/racunalniska-oprema/m... ) [122.41€]
{Napajalnik} LC Power LC8750 "Prophecy" v2.2 750W ( http://www.agt.si/racunalniska-oprema/n... ) [97.37€]
{Procesor} AMD Phenom II X4 955 (3,20Ghz, 8MB) BOX Black Edition ( http://www.dinokomp.si/product_info.php... ) [180.40€]
{Grafična kartica} Sapphire Radeon HD 4890 1024MB / 1GB Vapor-X ( http://www.dinokomp.si/product_info.php... ) [195.60€] - če bo dobavljivo, saj je zraven Demise.si daleč najcene, kar sem našel
........................ ATI SAPPHIRE PCI-E VAPOR-X HD 4890 1GB GDDR5 ( http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist... ) [209.90€] - zraven Dinokompa najcene, kar sem našel
{RAM} Team Group PC3-10666 "Elite" KIT 4096 MB ( http://www.agt.si/racunalniska-oprema/s... ) [62.18€]

Skupaj: [657.96€] / [672.27€]

Če se kdo s čem ne strinja ali ima kakšen predlog/kakšno cenejšo stran ali kaj podobnega pa naj kar pokomentira. Pa čim prej če je možno :P ker bom jutri verjetno naročil, če vse štima?

Hvala.

Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lol123 ()

dzinks63 ::

Cenejše je preko meje, npr.: mylemon.at.

lol123 ::

Raje kupim v Sloveniji in se izognem vsem možnim problemov, pa iz izbranih izdelkov sta tam na voljo samo 2 in za enga bi moral čakat 1-2 tedna, pa še takrat bi verjetno skupaj s poštnino stalo nekje isto kot pa če bi kupil v Sloveniji.

Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lol123 ()

Dr_M ::

jaz sem v mylemon kupil ph2 955be, msi 790fx, ocz flex 4gb, corsair tx 850w, pa sem s postnino vred prisparal vec kot 100e.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

galu ::

Poštnina je 20€.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov PC do 650€

Oddelek: Kaj kupiti
101239 (999) DeathKiller
»

pomoč pri sestavi računalnika...

Oddelek: Kaj kupiti
413043 (2255) st0jko
»

Gaming PC (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1167841 (5183) fr4nc
»

Grafična, napajalnik?

Oddelek: Strojna oprema
91520 (1212) bluefish
»

Katero grafično za 1680x1050? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
605621 (3819) matej_jack

Več podobnih tem