» »

Računalnik je potrebno večkrat prižgat

Računalnik je potrebno večkrat prižgat

MrBrdo ::

Imam eno precej čudno težavo, in me predvsem zanima kaj bi to povzročalo (na kateri komponenti je okvara). Imam namreč sestavljen računalnik in je garancija le na posamezne komponente, kupljene v različnih firmah (oz. različni servisi so).

Torej dogaja se mi sledeče, predvsem če je računalnik ugasnjen npr. 12 ur, se to skoraj vedno zgodi (ne pa čisto vedno):
1. Ko pritisnem gumb za vžig se ponavadi najprej prižge samo za 1 sekundo, nič se še ne pokaže na ekranu, potem se pa kar ugasne sam od sebe. Res za kratek čas se prižge, mislim da se niti še do konca ventilator ne zalaufa. Kot da bi zmanjkalo štroma se sliši.
2. Potem še enkrat prižgem in se ponavadi zgodi, da pride malo naprej pri bootu (tam ko izpiše diske pa to, to mislim da še pride čez), potem pa se noro navije ventilator in spušča tak zvok kot da se vrti na 2x preveč obratih, ali pa kot da bi se nekam drajsal, ne vem.
3. Parkrat ugasnem/prižgem, ene 3-6x se mi zgodi spet to kar sem zgoraj napisal, potem se pa računalnik čisto normalno zboota in potem nimam nobenih težav (tut ventilator se čist normalno obnaša in se niti vmes nikoli ne zgodi da bi spuščal kakšne čudne glasove).

Prvi korak se ne zgodi vedno, včasih se začne pri drugem. Včasih se pa tut normalno zboota, ampak če je dolgo ugasnen je precej velika verjetnost da se to zgodi.
A kej veste kaj bi blo? Jaz sumim matično al pa mogoče napajalnik, sam to bolj ugibam. Nekako se mi zdi da se mora neka stvar ogret, da začne pol pravilno delat (glede na to da mi pol čist OK dela, pa tudi pri resetu ni bilo nikoli te težave).

Žal se ne spomnim če se mi to dogaja čisto od začetka ali ne, ker računalnik tako redko ugašam da sploh ne vem kdaj se je to začelo (ne moti me tako grozno, bi pa rad popravil dokler je še garancija).

Hvala!
MrBrdo
  • spremenilo: MrBrdo ()

Master Chief ::

Menjaj napajalnik oz kupi bolsega/mocnejsega.

nuclear ::

napajalc
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

zee ::

Napajalnik.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

LordTado ::

Al pa rami

Pyr0Beast ::

Napajalnik ali slab kontakt z plato.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

e-marko ::

Lahko je tudi grafična. Podobno je pri meni in sem ugotovil, da če odstranim grafično je vse ok. Pomaga pa če grafično malo migam med prižiganjem in običajno uspe v kakšnem drugem, tretjem poskusu. Moram nabaviti drugo grafično, da točno preverim ali je to res 100%. Poskusi odstraniti komponente in postopoma preverjaj.

LP
...somebody, somewhere...

Calligula ::

90% problemov je vedno software. V tem primeru pac bios verjetno. Reseitraj bios na plati. Napajalec verjetno ni. Skratka dobro spucaj oz izprazni CMOS /bios, vrzi baterijo ven s plate, VSE kable ven populi, parkrat pritisni knof za vklop vmes in potem spet vse notri vstekaj..

Opkow ::

Kondenzatorje na plati si preveril? Da niso napihnjeni.

Pyr0Beast ::

Če odstraniš grafo močno zmanjšaš obremenitev napajalnika :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

ABX ::

Imam eno precej čudno težavo, in me predvsem zanima kaj bi to povzročalo (na kateri komponenti je okvara). Imam namreč sestavljen računalnik in je garancija le na posamezne komponente, kupljene v različnih firmah (oz. različni servisi so).

Torej dogaja se mi sledeče, predvsem če je računalnik ugasnjen npr. 12 ur, se to skoraj vedno zgodi (ne pa čisto vedno):
1. Ko pritisnem gumb za vžig se ponavadi najprej prižge samo za 1 sekundo, nič se še ne pokaže na ekranu, potem se pa kar ugasne sam od sebe. Res za kratek čas se prižge, mislim da se niti še do konca ventilator ne zalaufa. Kot da bi zmanjkalo štroma se sliši.
2. Potem še enkrat prižgem in se ponavadi zgodi, da pride malo naprej pri bootu (tam ko izpiše diske pa to, to mislim da še pride čez), potem pa se noro navije ventilator in spušča tak zvok kot da se vrti na 2x preveč obratih, ali pa kot da bi se nekam drajsal, ne vem.
3. Parkrat ugasnem/prižgem, ene 3-6x se mi zgodi spet to kar sem zgoraj napisal, potem se pa računalnik čisto normalno zboota in potem nimam nobenih težav (tut ventilator se čist normalno obnaša in se niti vmes nikoli ne zgodi da bi spuščal kakšne čudne glasove).

Prvi korak se ne zgodi vedno, včasih se začne pri drugem. Včasih se pa tut normalno zboota, ampak če je dolgo ugasnen je precej velika verjetnost da se to zgodi.
A kej veste kaj bi blo? Jaz sumim matično al pa mogoče napajalnik, sam to bolj ugibam. Nekako se mi zdi da se mora neka stvar ogret, da začne pol pravilno delat (glede na to da mi pol čist OK dela, pa tudi pri resetu ni bilo nikoli te težave).

Žal se ne spomnim če se mi to dogaja čisto od začetka ali ne, ker računalnik tako redko ugašam da sploh ne vem kdaj se je to začelo (ne moti me tako grozno, bi pa rad popravil dokler je še garancija).

Hvala!

Cold boot problem
http://www.google.com/search?hl=en&rlz=...

Vsak ti bo nekaj drugega rekel, po moje je kriva plata, ampak je problem ki ga ne boš rešil.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Calligula ::

Cold boot je lahko tudi posledica nekompatibilnosti plate in napajalca pri zagonu. Skratka ni treba, da je napajalec premalo mocen...

ABX ::

Cold boot je lahko tudi posledica nekompatibilnosti plate in napajalca pri zagonu. Skratka ni treba, da je napajalec premalo mocen...


Google vrne 1.5M zadetkov. Bilo kaj se spomniš je lahko cold boot problem. In je stvar ki se vleče od kar obstaja PC.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

klinker ::

Ce bi mogoce napisal kake komponente ima v PCju,bi blo lazje vedet ce je PSU presvoh,al ne.

Pyr0Beast ::

Cold boot je nekaj drugega. To je ko se sistem prižge a ne da nič od sebe. Po parih zagonih in tiščanju reseta, medtem, ko prižigaš in ga nato spustiš po parih sekundah, se sistem prižge.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

e-marko ::

Če odstraniš grafo močno zmanjšaš obremenitev napajalnika :)


Verjamem, ampak v mojem primeru ni prešvoh napajalnik. Deluje mi kot neki slab stik na grafični ali matični. Disk noče zavrteti in tudi začetni zaslon se nekako čudno in počasi prikazuje. Moram tiščati grafično v eno ali drugo stran... Trenutno se nimam časa s tem ukvarjati, ker je tako pc skozi prižgan.

LP
...somebody, somewhere...

Pyr0Beast ::

Kako veš, da ni prešvoh napajalnik. Ravno nevrtenje diska je prvi simptom za kaj takega.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

e-marko ::

Corsair 750W iz katerega piha popolnoma hladen zrak bi moral zadostovati za dva diska, E8400, Asus P5q Deluxe, 4GB RAM in Radeon HD4870. Ali?

LP
...somebody, somewhere...

Pyr0Beast ::

Heh. Potem je verjetno res grafa kriva. Ponavadi je vzrok takih težav v mankajočih distančnikih zato se plata odmika ko pritisneš nanjo in PCIe konektor nima nikoli dovolj dobrega kontakta.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

e-marko ::

Ko bo čas bom malo razdrl vse skupaj in preveril.

LP
...somebody, somewhere...

puda ::

Zelo vrjetno je, da je napajalnik, ker če jaz na svojem računalniku povečam voltaže, se mi računalnik prižge šele v tretjem poizkusu s podobnimi simptomi kot tvoj. In pri meni je napajalec Chiftec 360w, tako, da je zagotovo pri meni to problem.

galu ::

No, razlika med Chieftec 360w in Corsair 750w je pa kar velika (že v kvaliteti izdelave).

MrBrdo ::

Hvala vsem za predloge. Bom preveril še napajalnik, sicer pa nesem matično na servis. Drgač ne verjamem da bi bil prešvoh napajalnik, ker sicer nimam nobenih težav ko se enkrat zboota, pa imam računalnik prižgan po več dni skupaj.
MrBrdo

puda ::

No, razlika med Chieftec 360w in Corsair 750w je pa kar velika (že v kvaliteti izdelave).


Nikjer nisem zasledil, da ima MrBrdo 750w Corsair.... In vem, da je razlika med Corsair 750w in mojim, vendar če so simptomi enaki mu kvaliteta ne pomaga, kljub razliki v letu izdelave :P

galu ::

e-marko ima Corsaira. Za njega sem mislil.

Calligula ::

Si spraznil CMOS in resetiral bios?

MrBrdo ::

A ni to isto? Pač baterijo ven dat misliš?
MrBrdo


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik se ugaša med prižiganjem

Oddelek: Pomoč in nasveti
181004 (617) ncop1
»

Racunalnik potrebuje po zagonu se en reboot

Oddelek: Strojna oprema
204689 (4181) amdsup5
»

Menjava procesorja Dual -> Quad. Računalnik se prižiga in ugaša.

Oddelek: Pomoč in nasveti
192191 (1746) bluefish
»

Ko sem navil se mi računalnik čudno prižiga

Oddelek: Navijanje
91123 (971) GrimReaper
»

A64 3000+ in Epox 9NDA3+ se ne prižge

Oddelek: Strojna oprema
361356 (908) TribesMan

Več podobnih tem