» »

Restartiranje računala

Restartiranje računala

1309976 ::

Zdravo!

Zamenjal sem skoraj kompletno računalo,v upanju da bo vse skupaj boljše delalo pa se mi je pojavil en problem: računalnik se vsaj enkrat na dan sam restartira in seveda potem rabi še pregled diskov preden se windowsi na novo naložijo...zadeva živcira....sem posodobil bios,via driverje...
Računalo:

Win XP
Msi Turbo-R
Athlon 1800 XP
SDRAM
250W napajalnik
Geforce 2 MX

p.s.
Sem probal tudi z Win Me, pa se je sicer bolje obneslo glede restartiranja a je prišlo tudi parkrat do blokade sistema zaradi zaščitne napake..?!?

Ima kdo kakšno idejo kako rešiti problem?
  • spremenilo: 1309976 ()

||_^_|| ::

Al se ti neki pregreva al pa je napajalnik bolj v k*rcu.

1309976 ::

Zamenjal napajalnk,pa še vedno ista fora ...naloženi so XP!!!(so windowsi krivi?)...ma kdo kakšno idejo zakaj se sam restartira?
LP
p.s.
Procesor sene greje,diski tudi ne..tak da mislim da to ni krivo...v biosu izklučil external cache in shadowing...a ni efekta...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 1309976 ()

urban ::

Če boš verjel imam od včeraj tudi sam takšen problem. Samo , da sem meni restartira na vsake toliko časa ( ne samo enkrat na dan). Mislim, da so krivi XP-ji.
Stvar je precej ubijajoča. Sploh če iz neta vlečes , kakšne stvari....;((

Tudi jaz bi bil zelo hvaležen pomoči, ki bi me rešila tega sranja!!

urban ::

Poskusi tole, našel sem v enem od prejšnjih forumov...

Start->Control Panel->System->Advanced->Startup and Recovery->Settings in tam odstrani kljukico pri Automatically restart.


LP

1309976 ::

Eh..najbolj me p**di to da sem ful denarja ven vrgel za napajalnik(pa ne da ni koristna stvar,ampak nepotreben nakup,kupil sem Anteca, glede na to da se stvar ni nič popravila)
Pa sem bral povsod kak je VERJETNO kriv napajalnik,not sem mel 250W napajalnik,ampak žal....

Fora pa je, da sem se z enim serviserjem (pri Megahitu v MB, da jih pohvalim) pogovarjal, pa mi je rekel da misli da stvar nima veze z napajalnikom in da škoda kupovat novega,ampak so me serviserji prej že tolkrat nategnal, da sem vseeno probal...

LP

p.s.
Še vedno pa upam, da bo kdo pogruntal kaj je krivo da se računalnik sesuva...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 1309976 ()

Spajky ::

Abit plata?: slabi kondenzatorji? 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

bodom ::

sm mel isti problem...pomagalo pa je tole, kot je napisal urh:
"Start->Control Panel->System->Advanced->Startup and Recovery->Settings in tam odstrani kljukico pri Automatically restart."

PS. pa ne govort da so winXP krivi, meni delajo od takrat, ko sm to naredu, brez problemov:D
LP

Highlag ::

Glede na to, da si naložil 3 vrste operacijskih sistemov, je težava skoraj sigurno v strojni opremi.

Glede na to da imaš sedaj XP-je lahko pogledaš v Event Viwer kakšne napake se dogajajo.

McHusch ::

mogoc je RAM v k...u, probi ga stestirat z MemTest86 in ce ti bo najdu kake napake ga zamenjaj

1309976 ::

Žal niti ena od omenjenih stvari ne pomaga...ram je ok,tisto odklukanje pa spremeni le to, da mi prej pokaže blue screen....ki pa ni v neko pomoč saj sem vse stvari, ki so tam napisane že probal!!!;(
LP

1309976 ::

Error code 000000c5, parameter1 00000000, parameter2 00000002, parameter3 00000001, parameter4 8052ebd4.

Mislim da je to...ampak kaj pomeni ta napaka?...v Microsoftovi bazi je nisem našel,je pa neka sistemska napaka...

Kakšna ideja?


Dr_M ::

vidte kok ste s temi vasimi kur*evimi napajalniki za*ebal cloveka...
ves kaj probi...mal ram module zamenat.ce jih mas vec uzem enga vn.pa ce se nebo bols ga zameni z drugim.verjetno bo delal pol, ni pa nujno.

Spajky ::

Glede, da si ti že vse živo sprobal, se bojim, da imaš težave z matično plato (ali s kakim konektorjem na njej ali kakim filtrskim kondenzatorjem za napajanje na njej); just a thought...8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

1309976 ::

Dečki in deklice...
Prišli smo do sklepa da se je računalo restartiralo zaradi butastih RaiD driverjev,če sploh niso naloženi (ne win raid in ne original raid driverji) se računalnik ne restartira...:\
Če maš raid plato in podobne probleme, probi omenjeno...8-)

LP

THX ::

jst sm mel tud take probleme...
nakar se win 98 sploh niso nalozil do konca ampak so pisal eno napako...
pelu masinco na servis, zamenal ram, dela brez problema. prej sm pa probu tud vse od biosa, do driverjev, xpji pa itak niso delal


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problem blue skrin !

Oddelek: Pomoč in nasveti
341527 (1112) ST-777
»

BSOD na windows 7 32-bit????

Oddelek: Pomoč in nasveti
191368 (1176) Jankolovski
»

WIN 7 in uTorrent

Oddelek: Programska oprema
271955 (1509) win64
»

restartanje racunala

Oddelek: Pomoč in nasveti
6862 (839) m_a_t
»

instalacija windows-ov 2000

Oddelek: Pomoč in nasveti
8853 (758) astras

Več podobnih tem