» »

Ni signala

Ni signala

G_mAn ::

Lep pozdrav!

Sestrič ima en starejši računalnik in sicer pentium III in se mu je sedaj začela pojavljati težava, da ko prižge računalnik na monitorju sploh ni signala potem ko ga večkrat resetira se le nekako pojavi slika na monitorju vendar tudi po zagonu windowsov se računalnik sam ene parkrat resetira. Sam sem že poizkusil zamenjati grafično kartico, ter monitor vendar brez uspeha kajti težava ne izgine.
Če morda kdo ve kje bi lahko bila težava, naj prosim da kakšen nasvet.

Hvala za odgovore.

Gapi ::

Tale je pa res taka neumestna da bolj nebi mogla bit.

V kakem stanju je pa napajalnik kok star. Če je še iz cajtov ko se je nabavu računalnik zna bit da je mal spustu duše. In če praviš da zamenju in grafično in monitor potem takem je samo še napajalnik lahko kriv.

Zgodovina sprememb…

Vuli ::

jp
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

G_mAn ::

napajalnik je bil na novo kupljen nekje pol leta nazaj, js sm sicer razmišlju da bi lahk bla kakšna matična.

Gapi ::

Moderatorju!!!

Naj zbriše še prvi odstavek v mojem postu, ker se je svar nanašala na tisto izjavo od T.h.o.r.a

G_mAn ::

Zanima me samo ko ste rekli da bi lahko bil napajalnik, računalnik se vedno prižge in mislim da pride nekje do zagona windowsov, težava je samo pri sliki kajti slike na monitorju ni tako da nevem ali ima napajalnik tukaj kakšno vlogo meni se bolj zdi da bi lahko bila matična plošča.

G_mAn ::

Dobro težavo s signalom sem rešil, vendar še vedno prosim za pomoč če kdo ve kaj bi lahko bilo ko je računalnik hladen in ko ga prižgem se ene 15krat resetira že pri biosih preden sploh pride v windowse in tudi potem ko je že v win se še velikrat resetira, da lahko potem sploh kaj delaš z njim. Kje bi lahko bila težava, napajalnik pa sem probal drug in je enako.

Hvala za odgovore.

R-S-LoVe ::

sedaj ti pa res ostane samo, da greš testirat posamezne komponente
Fear Is The Path To The Dark Side, Fear Leads To Anger,
Anger Leads To Hate, Hate Leads To Suffering!

Zako ::

grafo probaj zamenjat.

ali pa monitor.
Zako je zakon!!!

Scorpia ::

Za resetiranje so lahko krivi kondenzatorji ali pa rame zamenji, če pa imaš več ploščic, probi sam da je eden ustavljen. Lahko tudi znižaš frekvenco procesorja, ponavadi se da doseč stabilnost če je matična. Ampak to bi bila začasna rešitev preden odpovejo kondenzatorji, če so le ti krivi.
////

G_mAn ::

Mah ne splača se skor več zabavat s to kišto itak je star računalnik, sedaj sem hodu windowse na novo naložit in se mi pojavi nek bluescreen da nek nov hardware ni prav nameščen ali da naj v biosu disablam nek memory option, vendar nevem kaj točno to, tk da če bi blo komu kaj več jasno bi prosu če mi lahk pove kaj storiti drugače bom pa pustil vse skup :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Črn zaslon ob prižigu računalnika

Oddelek: Strojna oprema
312333 (1580) btzajla
»

Računalnik se ne prižge

Oddelek: Pomoč in nasveti
4317406 (13529) G_mAn
»

Grafična in matična

Oddelek: Strojna oprema
231626 (1283) mr1two
»

Utripajoča lučka na monitorju

Oddelek: Pomoč in nasveti
292521 (2067) black soul
»

Računalnik se kar naenkrat ne zažene več, ni slike, lucka na ekranu utripa - pomoc!

Oddelek: Pomoč in nasveti
2410105 (7888) Tac20

Več podobnih tem