» »

Wifi antena na siolovem sinope

Wifi antena na siolovem sinope

tiga325 ::

Ali kdo ve, če se na na siolovem modemu sinope, ki ima vgrajen tudi wifi, zamenjat
anteno z močnejšo... Ker ta, ki je notri, komaj nese v sosednjo sobo...

Je kdo že poizkusil zamenjat?

Spajky ::

Nastavi v nastavitvah modema za wifi B-Only mode, enako na klient strani ... lahko pa si na modemu pomagaš tudi pojačat antenco s kakim tetrapakom od Frupi soka :D
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

jan01 ::

Poskusi na kak drug kanal. 1, 6, 11 (oz najbrž pri tem, ker je evropski se začne zaporedje neprekrivajočih s 1, 5,

jonynho ::

Mene pa zanima kaj bi vse potreboval za brezžično omrežje...

Naj pojasnim, imamo javno etočko v vasi, do igrišče zgrabi 1črtico signala(prenosnik)
Bi se dala narest kak domača antena in sicer kaj vse bi potreboval zzraven...
Am ruterji z anteno pa ne sprejemajo wifi siganala ali??? ker imam enega D-linka doma pa nvm kaj naj z njim

seveda bi vs azadeva bila za prenosnik!

pomoč malo :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jonynho ()

Galaxy ::

Ti misliš kakšen ojačevalec signala, oz veliko večjo anteno za prenosnik? Ampak nima veliko veze antena v prenosniku, ampak antena na etočki v vasi, s kolikšno močjo oddaja..

tiga325 ::

Torej, ali res noben ne ve, če se da preprosto odmontirati originalno
anteno in dat novo, močnejšo na siolov modem Sinope...

...sem že precej preiskal forume, pa nikjer ne najdem prave informacije.

Galaxy ::

Zakaj pa preprosto sam ne poskusiš?

Okapi ::

A se ta username/geslo sme spremeniti? Da ne bo potem kaj narobe, če Siol zato ne bo mogel kaj na daljavo dostopati in spreminjati (a sploh lahko)?

O.

333333 ::

Naj se nebi smel, drugače imate preko Telnet dostopa tudi možnost spreminjanja nastavitev ;)
Spiritual

Okapi ::

Bolj bi bilo zanimivo vedeti, kateri varnostni "strokovnjak" se je spomnil to zapleteno geslo, potem pa enako uporabil na vseh modemih8-)

Ampak še vedno ne vem, a se to geslo sme spremeniti? poeTov odgovor je napisan rahlo dvoumno:P. Dostopa Siol kaj na daljavo do teh modemov, s tem njihovim geslom?

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Daniel ::

No še večkrat ga javno objavite, da ga bodo ja na Siolu šli spremenit. In potem nihče več ne bo imel dostopa. V teh menujih pa je najbolje vse pustiti pri miru, da si ne pokvarite nastavitev modema (Voip)

Snegec ::

Dostopa Siol kaj na daljavo do teh modemov, s tem njihovim geslom?

O.


Po mojih izkušnjah ex-Siolovi operaterji dostopajo do Modema preko user/user gesla. Zakaj bi kogarkoli motila objava tega gesla, ki je tovarniški, je itak beyond my simple understanding.

Mislim, da mi je poe_T pravil, da nek operater daje ven modeme, ki nimajo prav nič passwordanega. Konec koncev, če si kaj uničiš, ko greš spreminjat nastavitve, ti vedno ostane reset modema na tovarniške nastavitve.
Snegec & Snežinka, mala potepinka.

333333 ::

Snegec nastavitve se ti ne povrnejo vedno nazaj odvisno če jih shraniš al ne (vsaj preko telneta preko web nisem delal dosti tako da za web dostop ne morem rečt in zdaj tudi ne morem več stestirat ker imam t2 ki dela bp in ni razloga za poseganje v njihov modem).

Sicer pa ima SIOL zelo slabo varovanje poslovnih skrivnosti če lahko takšne stvari pronicajo na plan kako le pol varujejo vaše osebne podatke? :))
Spiritual

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 333333 ()

333333 ::

SIolov helpdesk dostopa do modema z user user (po moje je še to preveč ker tak al tak nimajo pojma), to geslo je bilo visoko varovana skrivnost na Siolu in ga navadni helpdesk studenti niti prbližno niso vedeli.
Drugače pa se mi zdi da imamo doma na štajerskem Tuš telekom DSL modem je Vigor neki in je odklenjen z polnim dostopom, lahko nastaviš tud vpn če ti je + vse ostalo, ne pa tako kot to zaprto Silovo s*****.
Spiritual

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 333333 ()

Spajky ::

@ jonynho : Kaki Netgear WG111T wifi ključek naštiman na wifi 802.11b-Only v njegovem client utility-u + Homemade Enhancer ali pa še malo dodatno pojačaš s trobljico zraven (glej model TetraRex-Master 18dbi) ... 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Snegec ::

Sicer pa ima SIOL zelo slabo varovanje poslovnih skrivnosti če lahko takšne stvari pronicajo na plan kako le pol varujejo vaše osebne podatke? :))


Hja. Glede na to, da imam na tem forumu objavljeno samo svoje ime, mobilno številko in datum rojstva. Pa je nekomu uspelo iz tega izvlečti ven Ime, priimek, rojstne podatke, naslov, telefonsko, ip, uporabniško ime za dostop do interneta in še kaj več, potem veš kakšno je varstvo podatkov ;)
Snegec & Snežinka, mala potepinka.

CaqKa ::

Snegec, prijavi jih informacijski pooblaščenki.

333333 ::

Del!
Spiritual

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 333333 ()

Furbo ::

Jaz osebno sem takoj ko so mi dali ta nov modem (zaradi menjave paketa - nov modem) prosil naj mi pustijo starega, itak jih mečejo v smeti. Nov je šel takoj v omaro, stari pa nazaj v akcijo. Ni šans da imam nek crappy modem, na katerega se mi lahko siol logira in počne bogsigavedi kaj...
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

333333 ::

Del!
Spiritual

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 333333 ()

pozigalec ::

Je ze spremenjen.

333333 ::

do kdaj pa bodo vsi modemi pol updejtani? :D
Spiritual

Daniel ::

No pa hvala, da ste ga tako na glas razglašali, sedaj tako več nikomur ne koristi, saj ne deluje več.

333333 ::

Zakaj pa še pol meni dela? :)
Spiritual

TechStreme ::

tiga325 Kupi si WiFi USB ključek in ne uporabljaj PCI kartice za to... USB ključki so veliko boljši. Na PCI WiFi meni tudi Sinope ruter ne nese niti v sosednjo sobo, na USB pa po celi hiši.
Ph2 940BE 3.6GHz; MSI K9A2 Platinum; 2×2Gb DDR800 4-4-4-12 CR1; 2×4850 CF

333333 ::

Daniel če user in pass nebi bil već aktualen nebi bil zbrisan že 2ic dol. Sicer pa je ze tak po celem netu tak da je tak brezveze da se deleta tu :)
Spiritual

Daniel ::

Pri meni ne dela več, kako je pri drugih ne vem :)

Budboy ::

Ne dela ker ga ni več.....so ga že zamenjal...

333333 ::

Doma mam t2 in to dela bp v sluzbi pa sn disablal update & zunanji dostop do modema tak da je možno da dela zato ker niso mogli updejtat modema, sicer pa update tolko modemov ko jih majo traja nekaj casa... bom ju3 poskusil še drugje.
Spiritual

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 333333 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prosim za pomoč kako povezati modem/router/3 računalnike

Oddelek: Omrežja in internet
3013267 (2613) verto
»

AMIS-ov enkom modem

Oddelek: Omrežja in internet
4816052 (9625) d4vid
»

Sinope 568+ kot router (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11951288 (23038) simone
»

Po zamenjavi modema internet preko wirelesa ne dela (zelo zanimiv problem) (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5622438 (21354) MTB
»

Prospero632 optični modem SIOL spremenite v router!

Oddelek: Omrežja in internet
2715779 (10553) Gringl

Več podobnih tem