» »

Računalnik se ne zažene

Računalnik se ne zažene

Bethrezen ::

Lučka na matični gori, ko ga prižgem se posvetijo še rdeče lučke na matični za trenutek (matična DFI LanParty) ampak potem se ne zgodi nič. Tiste rdeče lučke posvetijo samo ob prvem poskusu zagona po priključitvi v elektriko. Napajalnik je nov. Mogoče kdo ve kaj bi lahko to bilo?

Lp
www.urbanterror.net

solatko ::

Verjetno matična - poglej malo kondenzatorje, vzemi ven rame in očisti ležišča.

BALAST ::

Ampak je res izredno veliko takih okvar to poletje, mogoče ima elektro kj zraven ker ni stabilna napetost v vtičnicah.
Sam sem trem osebno zamenjal ploščo in enemu napajalnik. Vsi so imeli dve leti stare kompjutre. No ja en je odkrito povedal da mu je trešnila strela, drugim pa kar tako.

solatko ::

Katere plate, jaz sem menjal v glavnem Asrock - vse staro okoli 2-3 leta.

Bethrezen ::

No ugotovil sem da mi je disk preprečeval zagon računalnika. Sedaj se zažene, boota pa ne. Naj povem, da je računalnik stal nekaj časa, brez da bi bil priključen v elektriko, po tem pa ni več delal. Torej, sedaj se ne boota. Na tej matični so 4 rdeče led diode s pomočjo katerih naj bi vedel kaj točno ne deluje. Svetijo mi 3 lučke, kar pomeni, da ne deluje RAM. Poskusil sem 3 različne (drugod delujoče) RAMe v vseh režah. Je možno, da reže ne delujejo več in da je matična plošča zaradi tega zanič?
www.urbanterror.net

solatko ::

Naredi flash bios-a, poizkusi z drugim napajalnikom in nastavi boot na DVD.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Racunalnik se ne prizge

Oddelek: Pomoč in nasveti
212295 (1835) solatko
»

Računalnika ne boota, rabim nov PSU, kateri?

Oddelek: Kaj kupiti
151536 (1153) Infusion
»

Sestavljen računalnik - ni slike (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
12324263 (22587) mihibo5
»

računalnik zamrzne- ne kaže več slike?

Oddelek: Pomoč in nasveti
101082 (956) kokpa
»

Monitor se ne prizge

Oddelek: Pomoč in nasveti
151241 (1136) igora

Več podobnih tem