» »

E-bančništvo?

E-bančništvo?

maxum ::

pri kateri banki je "najbolje", varneje, ceneje itd... plačeval bi račune itd.. lahko tudi študentsko varianto :)

veverrca ::

Jaz imam na SKB..nisem imela nikjer drugje, da bi lahko primerjala..sem pa zadovoljna z njihovim e-bančništvom..imajo le eno "napako": knjigovodsko stanje se ti spremeni šele naslednji dan (če plačaš prek POS), medtem ko se stanje na računu se realno spreminja. Bi pa rada slišala še od drugih kakšne izkušnje imajo drugje ali pa tukaj.

lp

jype ::

SKB je draga banka, deluje pa odlično.

Ni pa tam pametno najemat sefov, baje :)

pershi ::

Jaz imam racun na Sparkasse (mislim da "Udobni racun plus"). Ugodno je, da imas za 3,15 eur/mesec brezplacno dvigovanje na vseh bankomatih po Sloveniji in brezplacno placevanje poloznic preko elektronske banke. Je pa res, da je elektronska banka, ena srednja zalost. V to je vsteta tudi ze clanarina za navadno Eurocard kartico, ni pa vsteto placilo za uporabo certifikata (cca 5 eur/leto).
Druga neugodnost, ki sem jo zasledil pri njih je, da niso registrirani za menjavo med valutami. Tako moras pri njih odpreti podracun v izbrani valuti, v katero bi rad zamenjal denar in ga potem preko tega podracuna dvignit. Ok vecinoma ni to kaksen hud problem, je pa dodatna birokracija z odpiranjem podracuna. Na sreco vsaj ni povezano s kaksnimi dodatnimi stroski.

Skratka banka je ugodna, ce placujes veliko poloznic in/ali veckrat dvigujes denar na bankomatih. Ne pa prevec pricakovat od njihove spletne banke, ker je res boga.

lp, p

marsovcek ::

Sparkasse je v zadnjih mesecih glede na prej precej izboljšala spletno banko - sedaj končno delajo vse funkcije v FF :).

jini ::

Sparkasse spletna banka se meni zdi precej boljša od Klika. Ko si moral v NLB-ju še stat v vrsti za oddajo nakazila v tujino, da so te potem oskubili še za 1k5 SIT, si ga lahko v Sparkasse oddal preko neta zastonj. Da ne omenjam, da moraš v Kliku prosjačit, da ti povedo, od koga je bil nakazan denar. Trapaste se mi zdijo tudi rešitve bank, kjer moraš s seboj vlačit "kalkulator", da se lahko prijaviš.

xabre ::

abanet. Zelo zadovoljen in ne rabiš kakih rednih dohodkov ali kaj podobnega.

knesz ::

Tako osebni kot poslovni račun imam pri Abanki (abanet) in sem zelo zadovoljen.
Storitev je enostavna, pregledna, omogoča enostavno vnašanje podatkov (vpišeš trr partnerja in ti podatke sam dopolni, podatki o tvojem računu so že izpolnjeni - na računu pri NKBM moraš vse ročno vnašati, tako podatke partnerja, kot svoje podatke).
Priporočam.

ahac ::

Trapaste se mi zdijo tudi rešitve bank, kjer moraš s seboj vlačit "kalkulator", da se lahko prijaviš.

To ima Unicredit in se mi ne zdi tolk trapasto. Je dost manj dela kot pa, če bi moral imet certifikate na vsakem PCju. Če pa kam grem, ga pa lepo vržem v torbo zraven laptopa.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Vice ::

Ugodno je, da imas za 3,15 eur/mesec brezplacno dvigovanje na vseh bankomatih po Sloveniji in brezplacno placevanje poloznic preko elektronske banke

Ne vem ampak meni to čisto nič ne deluje brezplačno. :D

To ima Unicredit in se mi ne zdi tolk trapasto. Je dost manj dela kot pa, če bi moral imet certifikate na vsakem PCju. Če pa kam grem, ga pa lepo vržem v torbo zraven laptopa.

OK. Če nisi bančnik in podobno potem res nima smisla, da bi imel iz vsakega PCja kjer se motaš dostop do banke. Nekaterim se pač ne da ukvarjati z banko in čakati na novo kartico, če ti nekdo slučajno pljune prenosnik s kalkulatorjem... Še zmeram pa imaš lahko oddaljen dostop do svojega "bančnega" PCja

maxum ::

kakor sem slišal je npr. SKB ker imajo kalkulatorčke najvarnejša zadeva? certifikat ti lahko "sunijo" s pcja in ga nekako že skrekajo itd.. kalkulatorček je pa 2x zaklenjen in meče random kodo ven, odvisno od časa, temperature datuma itd... nekak zakompliciran algoritem naj bi uporabljal in naj bi bil zelo varen...

jype ::

Če ti kalkulatorček ukradejo, ga nimaš več (in torej opaziš, ko se poskusiš prijavit v banko). Če desetkrat vpišejo vanj napačen (do 10 mestni) PIN, se kalkulatorček uniči.

Dovolj varno in varneje od ključa certifikata, ki ni shranjen na pametni kartici.

Adrijan0 ::

Kako bi zgledal ta kalkulatorček? Btw, kaj pa menite o NKBM? Meni zadeva odlično deluje, pa tudi draga ni.

jype ::

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: jype ()

vasquez ::

Mislim, da se ti zaklene že po treh neuspešnih poskusih. Potem pa moraš osebno na banko, da ti ga odklenejo.

Domina ::

Jaz imam na SKB..nisem imela nikjer drugje, da bi lahko primerjala..sem pa zadovoljna z njihovim e-bančništvom..imajo le eno "napako": knjigovodsko stanje se ti spremeni šele naslednji dan (če plačaš prek POS), medtem ko se stanje na računu se realno spreminja. Bi pa rada slišala še od drugih kakšne izkušnje imajo drugje ali pa tukaj.

lp


Jz tud nameravam vzeti to varianto pri skb.. kok pa se zaračuna provizija na položnico?

vasquez ::

0,30 pri položnicah, zastonj pri internih prenosih.

Domina ::

Aha kul, sj to je pol standardna provizija ne glede na banke? Kako se imenuje pri skb banki to el. poslovanje?

pershi ::

@Vice: "Ne vem ampak meni to čisto nič ne deluje brezplačno. :D"

Res ni brezplacno, sem slabo ubesedil tole.
3,15eur/mesec placujes za vodenje racuna in to je tudi ves znesek, ki ga placas. Ni provizij pri poloznicah in ni provizij pri dvigovanju gotovine z bankomatov.
Ne vem koliko drugje placujete za vodenje racuna, ampak meni se to zdi dokaj ugodno.

lp, p

overlord_tm ::

Imam skb.net in abanet, obcasno uporabljam se klik.

skb.net mi je zelo vsec, pregleden, preprost in uporaben. Odlicno deluje na vseh operacijskih sistemih.

pri abanetu mi ni vsec da tista podpisna komponenta ne dela na linuxu (vsaj meni ne), pa nasploh se v njem ne znajdem tako kot v skb.net

klik pa je nekaj iz preteklega tisocletja, tiste ikonce so pomoje v slikarju narisane, zadnjic ko sem ga uporabljal sem rabil kakih 5min klikanja da sem nasel kje je arhiv placanih poloznic ...

veverrca ::

No vidim, da nisem zgrešila z izbiro skb-neta. Pa ko sem prišla prvič k njim, da bi odprla račun, sem dobila za eno leto zastonj kreditno kartico, polovico pristojbine za skb-net in zastonj odobritev izrednega limita. Mesečno plačuješ za uporabo še 0,44 EUR. Pa še enkrat v mesecu je zastonj dvig na drugih BA. Če koga zanima ima na strani banke SKB tudi video predstavitev skb-neta, za boljšo predstavo kako to zgleda. Mi je pa tudi še ena stvar všeč pri SKB, ker imaš možnost telefonskega bančništva (SKB TEL). Pokličeš, vtipkaš 10 mestno kodo in lahko tudi preko telefona posluješ.

@ pershi - Vodenje računa je tukaj 1,80 EUR. Večinoma tako ali tako plačujem s kartico. V denarnici imam pa vedno kakšnih 20EUR in gledam tako, da ne dvigujem na drugih BA. Tako, da če nimaš potrebe velikokrat dvigovati gotovine ali pa plačevati veliko položnic še ne greš toliko v minus.

To so tiste osnovne cene storitev, če koga zanima. In pa še kar se tiče svetovalk jim dam lahko samo 10+ za prijaznost in ustrežljivost. Za spremembo na nekaterih drugih bankah.

lp

overlord_tm ::

Edina stvar ki mi pri SKB ni vsec je da te vedno posiljajo na maticno banko. Sej ne da smo v 21. stoletju in ce sem v ljubljani trenutno se mi res ne da domov hodit na maticno banko da bom lahko kaj uredil. Sej pol ko jim malo zamoris ponavad oni sami uredijo prek tvoje maticne banke, samo neradi.

Ampak to ni vec stvar e-bancnistva ...

MTm2H37rqt7B ::

Iz NLB Klik sem sel na Volksbank Online.

Nic vec drkanja z certifikati ipd. Tukaj imam na razpolago OneTimePassword generator. Zadovoljen.

Zastonj dvig na kateremkoli bankomatu v evrskem obmocju.

Zgodovina sprememb…

kopernik ::

Tako osebni kot poslovni račun imam pri Abanki (abanet) in sem zelo zadovoljen.
Storitev je enostavna, pregledna, omogoča enostavno vnašanje podatkov (vpišeš trr partnerja in ti podatke sam dopolni, podatki o tvojem računu so že izpolnjeni - na računu pri NKBM moraš vse ročno vnašati, tako podatke partnerja, kot svoje podatke).
Priporočam.


Zdaj že nekaj časa nisem več na NKBM, ampak že pred leti so imeli vzorce plačnikov, prejemnikov in plačil. Prav tako je deloval look-up po TRR-ju (seveda samo za račune pravnih oseb).

Domina ::

Torej odločitev je padla skb.net :)

hvala vsem

BigWhale ::


pri abanetu mi ni vsec da tista podpisna komponenta ne dela na linuxu (vsaj meni ne), pa nasploh se v njem ne znajdem tako kot v skb.net


Tista podpisna komponenta je .exe in bi tezko delovala. ;>

Sem plugin razstavil in pogledal, ker je tudi mene zanimalo zakaj ne deluje. Halcom fails.

overlord_tm ::


pri abanetu mi ni vsec da tista podpisna komponenta ne dela na linuxu (vsaj meni ne), pa nasploh se v njem ne znajdem tako kot v skb.net


Tista podpisna komponenta je .exe in bi tezko delovala. ;>

Sem plugin razstavil in pogledal, ker je tudi mene zanimalo zakaj ne deluje. Halcom fails.


Mah, sem imel nasploh slab obcutek da bi stvar delala na Linuxu takoj ko sem videl src.si napisano nekje med instalacijo :D

Daren ::

Abanet vs. i-Net (Banka Koper) vs. SKB. net ?

Uporabnost, preglednost pred ceno storitve.

overlord_tm ::

moj glas za skb.net. Uporabljam se abanet in je IMO polom proti skb.net. Nikoli ne vem kam kliknit ce zelim kaj pogledat, polno linkov povsod. skb.net je clean, abanet ima se neke "reklame" zraven ...

kogledom ::

Tudi sam uporabljam skb.net in sem brez pripomb. Enostavno in deluje. Imel sem pa možnost še videt bankanet od NKBM - res da so bili prvi, ki so ponudili spletno bančništvo, zdaj pa jih ravno to tepe, saj je zadeva potrebna prenove. Uporabniški vmesnik je neprijazen, manjka funkcionalnosti. Naprimer možnost sortiranja po namenu.
Uporabljam še Hyponet, ki je nekaj med skb.net in bankanetom. Pri hyponetu, naprimer, ne vidiš stroškov provizije preden potrdiš transakcijo, pri skb.netu pa.
Hypo in SKB uporabljata "kalkulatorček" za prijavo, NKBM pa statični username/password za prijavo in pregled stanja ter pin(statični)+dinamični ključ(se spreminja na 1min) za potrditev transakcij.

NKBM ima res vzorce plačnikov, vendar ima SKB to rešeno še bolj prijazno za uporabnika. NKBM tudi res nudi preverjanje TRR za pravne osebe, vendar imajo glupi vmesnik, ki ne omogoča copy-paste št računa. Jaz osebno vedno copy-pastam št računa iz registra TRR, potem preverjanja itak ne rabim.

Meni je udobno e-bančništvo pomembno, saj ga redno uporabljam. Kalkulatorčem imam vedno pri sebi, je pa res, da je nekoliko nerodno. Ampak še vseeno bolje kot certifikat, saj lahko stanje pogledam na kateremkoli, tudi javnem rač, samo net mora imet.

@overlord_tm
Fizično grem na banko samo po večje količine gotovine (zelo redko, samo v primeru popustov na gotovino, drugače uporabljam kartico z odlogom plačila) ali pa kaj za podpisat. V vsakem primeru se prej po mailu najavim in naročim storitev. Če mi ustreza, da podpišem ali prevzamem dokumente v drugi poslovalnici, so mi to do zdaj vedno omogočili. Seveda si izbiram poslovalnice, kjer je vedno dovolj zastonj parkirnih mest, običajno v nakupovalnih centrih.

Daren ::

Še kakšne izkušnje z i-Netom ?

Zeberdee ::

Jaz imam poslovni račun pri banki koper in sem kolikor toliko zadovoljen.
Imam osebni račun pri abanki in tudi ni problemov. V bistvu je za osebni račun še bolj pripravna, ker ne rabiš imeti tistega računalnička vseskozi zraven.
Pri skbju sem, sicer ~3 leta nazaj imel mnogo problemov z njim.

vasquez ::

Kogledom, prvo elektronsko bančništvo v Sloveniji je imela SKB banka. Leta 1997.

kogledom ::

tnx za info. Za oproščam za zavajanje.

fosil ::

Ja, bankanet pri NKBM-ju je na pogled res tak da dobiš vtis, da so ga naredil vsaj kakšnih 20 let nazaj.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SKB NET - spletno bančništvo

Oddelek: Omrežja in internet
238272 (7422) matter
»

Spletno bančništvo - prikaz salda po vsaki transakciji

Oddelek: Programska oprema
181808 (1385) Poldi112
»

Internetno bančništvo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7419256 (14942) Tilen
»

Elektronsko bančno poslovanje

Oddelek: Loža
346604 (4470) Primoz78
»

Najboljša banka za dijake?

Oddelek: Loža
153646 (3250) jurre

Več podobnih tem