» »

pomoč začetniku

pomoč začetniku

ANGEL_B ::

Odločil sem se da se bom naučil izdelovat spletne strani. Predznanja skorajda nimam, pa vseeno bi se rad naučil.

Nabavil sem dreamveaver CS4 in se začel učit po nekem začetnem tutorialu na njihovi strani:
Creating your first website in Dreamweaver CS4

Tutorial sem predelal. In po tutorialu je bil rezultat tak: klik

No in potem sem htel z osvojenim znanjem naredit se nekaj posvoje in se prišel do tega: klik

Tukaj pa se mi je zataknilo in ne znam dalje. Tutorial se je tam končal v kupu drugih tutorialov ki sem jih pregledal pa tudi nisem našel rešitve za moj problem.

Torej naredil sem ta meni na levi strani in sedaj bi rad da ko bom kliknil na neko stvar v meniju, da mi bo na desni strani (tam kjer piše "Glavni del strani") odprlo tisto stvar.
Je to sploh mogoče?
Stran ni narejena s frejmi. Ampak samo kot tabela oz div-i.
Se da naredit da stvari odpira samo na tistem delu ki bi rad (na Glavnem delu strani), ali je treba naredit tako da bo vsak link v meniju odprl celotno stran skupaj z glavo in menijem?

steev ::

Če želiš, da ti osvežuje sam del strani, uporabiš Ajax (http://code.google.com/p/miniajax/ ).
Lahko pa narediš novo stran, ki ima enak meni kot prejšnja. Samo vsebinski del je drugačen.
Slednja možnost je lažja za začetnike.
:|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: steev ()

ANGEL_B ::

aha hvala

kaj pa o ajaxu mi lahko kaj več poveš?
to je program za izdelavo spletnih strani, al kak programski jezik al oblika strani al kaj je to?
v bistvu nic ne vem o teh stvareh in sem se zacel cisto z nule ucit

no, verjetno bom potem to drugo varianto uporabil

steev ::

Vzameš npr. miniAjax, ki je knjižnica za javascript. Najprej je dobro, da obvladaš javascript+html, potem pa upelješ ajax.
Google it Ajax.
:|

Gost ::

Verjamem, da se ti na začetku poraja polno vprašanj in idej. Raje naredi zadevo tako, da bo odprlo celotno stran še enkrat. Tako je tudi bolje za SEO v končni fazi in kasneje za kako večjo strukturo strani. Pusti še malo ajax pri miru in se nauči ostalih osnov. Kmalu boš ugotovil, da potrebuješ še kak server side jezik php/asp.net/... itd. Drugače pa lahko delaš template tudi v dreamweaverju.

Nabavil sem dreamveaver CS4

Nabavil si software vreden 500EUR? Vsa čast, ampak raje se nauči izvorne html in css kode. Več boš imel od tega.

HardFu ::

mislim da je sticky tema namenjena zacetnikom, si prebral vse tam?
http://codeable.io

ANGEL_B ::

sem si pogledal tisto ja, samo nisem videl odgovora na moje vprašanje

no saj zdaj mislim da bo to šlo

imam pa še eno vprašanje
kako narediš da tekst piše v naslednji vrstici?
če stisnem enter mi naredi paragraf oz. ful mi naredi velik razmik med vrsticama
jaz bi rad da mi piše kr eno pod drugim, tak kot tukaj naprimer :)

bluefish ::

dodaj tag br oz. v design načinu uporabi shift + enter.

ANGEL_B ::

aaa hvala hvala, to sem htel

potem pa še ena stvarca
recimo linke od teksta mi podčrta, kak bi naredil da jih nebi podčrtalo?

Malgaj ::

še ena stvar: priporočam ti da stran pomakneš na sredino in ne na levo. Na 22'' ekranu je stran namreč v levem zgornjem kvadratu kar pa izgleda nekoliko čudno.

bluefish ::

recimo linke od teksta mi podčrta, kak bi naredil da jih nebi podčrtalo?
Določiš css lastnosti.
Malo si oglej primere na w3schools. Prav tako se čim hitreje navadi uporabljati Google, ker zna biti precej koristno pri odpravljanju raznoraznih težav in ob implementaciji idej.

ANGEL_B ::

aha, hvala za opozorilo malgaj

bom si pogledal te stvari
googlam pa kr dosti za raznimi tutoriali, samo vcasih je problem ker ful ne poznam raznih izrazov za stvari, pa mi je potem lazje v slovencini vprasat in opisat kaj sploh hocem

drugace pa hvala vsem za pomoc, stran kr lepo napreduje

bluefish ::

Dovolj je, da le vneseš osnovni prevod pojmov, potem pa se boš že znašel in vedel, kako natančneje poiskati.
Pri konkretnem primeru te google ob izrazu link no underline vrže avtomatsko na stran, kjer je to opisano: http://www.pageresource.com/html/link3....

ANGEL_B ::

o super, hvala

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ANGEL_B ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

pomoč css, html

Oddelek: Izdelava spletišč
221509 (1152) Neumann
»

Nalaganje strani brez osveževanja

Oddelek: Izdelava spletišč
16947 (715) techfreak :)
»

Pomoč pri designu - HTML/PHP/CSS

Oddelek: Izdelava spletišč
81330 (1330) Atos
»

Nalaganje spletne strani

Oddelek: Izdelava spletišč
71295 (1172) mte
»

Kako zagotoviti prikazovanje celotne strani

Oddelek: Izdelava spletišč
71507 (1392) coldman

Več podobnih tem