» »

Program ki zaklene določeno mapo

Program ki zaklene določeno mapo

charlotte ::

Iščem program po možnosti brezplačen, ki bi preprosto zaklenil določeno mapo. Recimo da desnokliknem na mapo in izberem da jo zaklene in vnesem geslo, ko bi nekdo drug želel dostopat do nje in jo odpret da odpre polje za vnos gesla. Je kej takega mogoče? Je to mogoče že del Viste pa nisem uspel tega najdet?

energetik ::

Desni klik na mapo/lastnosti/varnost in naštelaš dovoljenja.
Ne vem pa kako je, ko si že prijavljen - verjetno takrat ni treba vpisovati gesla.

Sicer pa WinRAR in dodaš geslo ali pa TrueCrypt za hardcore zaščito...

imagodei ::

Ni ravno del Viste, je pa del NTFS datotečnega sistema. Imenuje se NTFS Permissions.

Na kratko: če si Administrator, imaš na Win platformi popoln dostop do vseh map in datotek, kar je seveda rahlo nevarno. Zato Vista npr. teži s tistim potrjevanjem (v smislu, ja, saj vem, da si administrator, ampak a res, res, ČIST ZARES hočeš to narest?). Pravilno bi seveda bilo, da ne bi imel administratorskega uporabniškega imena, ampak bi bil navaden User. Navaden User ima še vedno precej "Read-Only" dostopa do map, ne more pa dostopat do uporabniških map drugih uporabnikov na računalniku.

V glavnem, ključ do rešitve (brez drugih programov) je v tem, da uporabljaš ločene uporabniške račune za različne uporabnike, potem pa nastaviš ustrezne pravice (samo enemu uporabniku, torej sebi, dovoliš dostop do določene mape). To je to.

Če ti gre pa predvsem za varnost oz. imaš v mapi kakšno res pomembno dokumentacijo, ali pa celo kake dokumente, zaradi katerih imaš lahko celo kakšne probleme, potem je itak boljše, da greš na šifriranje. TrueCrypt bi bil prava zadeva potem.
- Hoc est qui sumus -

charlotte ::

Mogoče bi bilo še najbolj da če bi brata ali sestra želela na moj PC da dodam še en uporabniški račun (ne-admin) in sem tako tudi sicer ziher da mi slučajn ne zbrišejo kaj pomembnega.

dfajt ::

Lahko pa del diska ali pa celotno particijo enostavno zakleneš s TrueCrypt, do katerega nato dostopaš z geslom.

charlotte ::

Sem se nekaj igral s TrueCryptom vendar mi javi to napako:



Pri namestitvi sem ga inštaliral samo za moj račun ki je administratorski, ampak očitno ni dobra ideja to počet kot administrator.

energetik ::

Po mojm samo opozarja, da s kakšnim drugim računom potem ne boš mogel dostopati do podatkov. Ne vem pa kako si prišel do tega, jaz sem vse kot admin naredil, pa nisem nikoli tega opozorila dobil.

imagodei ::

Mogoče maš pa UAC vklopljen?
- Hoc est qui sumus -

charlotte ::

V bistvu se gre za Server 2008 Enterprise, samo mislim da bi bilo pri Visti podobno oz. enako!?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Uporaba TrueCrypt

Oddelek: Programska oprema
123322 (2305) Jupito
»

Izšel TrueCrypt 7.0 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
11930803 (27303) Jst
»

TrueCrypt 5.0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
7010714 (8126) poweroff
»

Varovanje podatkov na prenosnem disku

Oddelek: Pomoč in nasveti
192182 (1895) SasoS
»

Ultimate USB Key - skrita particija (in nekaj dodatkov..)

Oddelek: Pomoč in nasveti
52069 (1956) OmaDesala

Več podobnih tem