» »

je ta cpu še ok?

je ta cpu še ok?

i386 ::

No, nekdo mi je prinesel star računalnik, ker ne dela več in je kupil novega. Skurjen je napajalnik in matična ima napihnjene kondenzatorje. Ko sem dal cpu ven in odstranil termalno pasto sem pa na jedru zagledal neko rjavkasto liso. Ali to pomeni da je cpu skurjen?
 Slika tega durona

Slika tega durona

na tej sliki tista rjavkasta lisa ne izgleda tako rjava kot je v resnici.


Pa tisti, ki se še spomnete odklenjenih duronov, bi se dalo ta cpu (če je seveda še delujoč) odklenit na Athlona?

Dr_M ::

O kaksnem odklepanju pa ti sanjas?
Mnozilnik ja, ampak Athlon? Se hecas?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

i386 ::

Dr_M
from wikipedia:
Enthusiast groups quickly discovered these Durons to be rebadged Thoroughbred A/B cores with some cache disabled (and perhaps defective). With a basic chip configuration modification, it was found that "Applebred" could be turned into "Thoroughbred B" Athlon XPs, with full 256KB cache, with a very high success rate.

isto kot se da danes naprimer PII x4 810 odklenit na PII x4 9xx.

Blinder ::

Ne vidim nobene rjavkaste lise. Mogoče tisto okoli jedra, ker je mogoče zaradi temperature spremenilo barvo. Mi se zdi, da sem že videl take amd-je s tistm okoli jedra, pa so delali.
Morda lahko odkleneš multiplier.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Isotropic ::

kaj je to PII? kako se jih odklene?

Blinder ::

Sam a ti imaš applebread jedro? BI moral očistit boljše jedro, da bi lahko brali iz proca
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Rippy ::

kako se jih odklene?


Če se dobro spomnem se povežejo eni L mostički s grafitom (svninčnikom).

i386 ::

Blinder, to kar ti misliš da je umazanija na jedru, da se ne da brat iz jedra, je tista rjavkasta lisa ki me skrbi. Se mi pa zdi da je gor letnica 1999, ne vem ali je to applevread.

Rippy, loki3000 je mislil na pII kako se odklene :) PII = Phenom II, če imaš plato z ACC lahko nekaterim cpu-jem odkleneš case (810), x3 verzijam pa celo jedro. Ampak mi govorimo o 10let starem duronu :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: i386 ()

Heavy ::

kako se jih odklene?


Če se dobro spomnem se povežejo eni L mostički s grafitom (svninčnikom).



Obstaja pa tudi fora, da se žilo iz IDE kabla da v podnožje procesorja v dve določeni luknjici za nožice. Moral bi poiskati PCFormat in skenirati stran, vem da je delovalo za mojega athlona xp.

Dr_M ::

i386: a ti sploh ves kater procesor imas? Najprej to ugotovi, potem se pa naprej pogovarjamo.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

bluefish ::

kaj je to PII? kako se jih odklene?
AMD Phenom II. Več o odklepanju pa poišči na forumu, kjer je nekaj tem.

OZZY ::

Tole gre verjetno za durona 700mh.
Go with the flow.

i386 ::

Dr-M... sem ti napisal da je ta cpu, za keterega sprašujem kaj je ta lisa na jedru, AMD Duron. Če je pa tvoje poznavanje besed bolj bogo pa pojdi spet v osnovno šolo.

OZZY, možno.

Dr_M ::

i386: jaz sem po sliki takoj ugotovil, za kater procesor gre. Ti ga imas v roki, pa se ne ves. Tako da, mogoce bi ti moral nazaj v vrtec, da se bos naucil razpoznavat vsaj osnovne like.

Da te resim muk.
Tukaj je stran, s katere si skopiral citat o odklepanju.
Par vrstic nizje imas navedene vse tri modele (celo s slikami) Durona, ki so se kdaj prodajali.
Ce bi kliknil na slikco od Spitfire-a in prebral kaj gor pise, bi se ti mogoce posvetilo. Tudi branje opisa jeder nebi skodovalo.
Ce premores vsaj malo logike, bi lahko ugotovil, da je 1+1=2 in ne 4.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

BALAST ::

Duron 700 Mhz je slabši kot Celeron 500 Mhz. Sem imel oba in po napredku tehnologije se ne splača nadgrajevat ali pa sploh kaj kupovat za te durone, pentiume, celerone.

kupi mini itx ploščo z integriranim via nano ali intel atom, pa boš mel še najman problemov in garancijo.

Blinder ::

Duron 700 Mhz je slabši kot Celeron 500 Mhz. Sem imel oba in po napredku tehnologije se ne splača nadgrajevat ali pa sploh kaj kupovat za te durone, pentiume, celerone.

kupi mini itx ploščo z integriranim via nano ali intel atom, pa boš mel še najman problemov in garancijo.


Tle Duron 700 ne zaostaja veliko za P III 700. http://www.planethardware.com/features/...
Celeron 500 pa ima manjši cache, fsb in frekvenco od P III. In mogoče še starejše mendocino jedro.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

jest10 ::

Duron 700 Mhz je slabši kot Celeron 500 Mhz. Sem imel oba in po napredku tehnologije se ne splača nadgrajevat ali pa sploh kaj kupovat za te durone, pentiume, celerone.

To jasno ni res. Duron je konkretno hitrejši od Celerona pri isti frekvenci. Če si pa ti imel kakšno usrano plato z VIA KT133 čipovjem, je pa to tvoj problem in ne problem procesorja.

Rippy ::

Res je Duroni so takrat bili "best buy".

Ta procesor ni skurjen, mislim da je to "lepilo?" :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Rippy ()

BALAST ::

Duron 700 Mhz je slabši kot Celeron 500 Mhz.


se posipam s pepelom sam res mi je vse slabše delalo, mogoče je bila res via kt133 Qudoz.

x45 ::

ta cpu je kr občutljiv, morš pa ščistit površino, nova pasta potem pa boš vudel če dela.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: x45 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

katere procesorje ste že imeli (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
728081 (6975) H3ro1n
»

Kateri procesor imate? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
1088102 (5503) GamingFish
»

Seti@home rezultati

Oddelek: Loža
7933 (704) bobby
»

Je mozno, da so me nategnili pri Megahitu?

Oddelek: Pomoč in nasveti
141296 (887) Trdi
»

60°C na CPU

Oddelek: Pomoč in nasveti
251458 (1189) kockish

Več podobnih tem