» »

digitalni sprejemnik (DVB-C) za TV

digitalni sprejemnik (DVB-C) za TV

norfeks ::

ojla...

je to vseen kater sprejemnik si nabaviš ?
mislim a z vsem dobiš iste kanale ? ...saj se cene teh sprejemnikov tičejo od 10 eur in ta do 1000 eur... ?
govorim... za kanale kateri niso zakodirani...

lithium ::

Kje si ga pa našel po 10EUR?

Načeloma dela vsak DVB-C sprejemnik.
Neuradni Telemach forum https://red-pill.eu/forum070

norfeks ::

na ebay.de :) dobiš rabljen sprejemnik že za 10 eur...

to je vsen kakšen dekoder ima ? MPEG-2, MPEG-4 ?

v bistvo še nisem našel DVB-C sprejemnik ki bi deloval na MPEG-4...
MPEG-4 je pomojem samo za DVB-T ? bo prav tako ?

fl0w ::

mpeg-4 je namenjen tudi gledanju hd programov... in kolk vem bodo na telemachu decembra dodali 5 hd programov.
Woop-woop! That's the sound of da police!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fl0w ()

norfeks ::

v avstrijo imajo MPEG-2 standart... in tudi imajo HD kanale...
to nima kakšne veze...

MPEG-4 se lovi samo prek antene? po kabelski pa pride MPEG-2 ? al kako je to... saj vsi tile sprejemniki ki jih prodajajo operaterji so mpeg2

Dumber ::

Da ne odpiram nove teme.
Sam kopujem TV z dvb-c sprejemnikom. Pa me zanima če ima kdo izkušnje je to potem enako oziroma podobno kot pri t2 siol tv telemach digitalna..., da ti pokaže koliko časa še traja oddaja katera je naslednja ipd....

Odločam se med
Philips 37PFL8404H
sony 37v5500

Če ima kdo izkušnje z eno ali drugo tv lahko prosim še kaj svetuje.

lp

norfeks ::

načeloma bi moglo iti... philips se mi bolj dopade... ker lahko direkt na internet priklopiš.... in mal surfaš... pri sony tega nisem videl.. lahko pa da tudi ima...

sam nekdo nekdo naj potrdi... da lahko sprejemaš z MPEG-4 sprejmenikom... MPEG-2 signal...
pri sony sem celo videl da ima oba sprejemnika... zato sem mal skeptičen... :)

fl0w ::

doma imamo mpeg-2 sprejemnik in mi National Geographic HD (NGHD) ni delal....potem smo kupli philipsov tv z vgrajenim dvb-c mpeg-4 dekoderjem in mi NGHD do sedaj lepo deluje + vsi ostali programi...
tudi ni logike, zakaj dobiš na telemachu sprejemnik z vgrajenim mpeg-4, če se odločiš za HD paket...
Woop-woop! That's the sound of da police!

norfeks ::

tej pa še zaupi kakšen sprejemnik dobiš pri telemachu... kolker vidim imajo samo tri Handan sprejemnike... in noben nima mpeg4 dekoderja.

Dumber ::

Pa je dvb-c sprejemnik v televiziji dovolj al moraš vseeno plačevat telemachu digitalno televizijo. Ker dreambox dela brez problema.

lp

fl0w ::

kak nimajo?!?!?! Handan CV-7000 HD ima mpeg-2/mpeg-4 dekoder in ga dobiš, če naročiš HD paket... v bistvu skoraj vsi dvb-c hd sprejemniki z mpeg-4 vsebujejo tudi mpeg-2 dekoder.

dumber, baje bodo zakodirali vse programe in boš moral plačevat digitalno televizijo (dobiš kartico)... trenutno dela brez kake kartice in ne rabiš plačevat za digitalno ;) če pa želiš razširjen paket, dobiš pri telemachu modul+kartico (kartica gre v modul), ki ju vstaviš v režo na televizorju (doplačilo 2EUR na mesec).
Woop-woop! That's the sound of da police!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fl0w ()

norfeks ::

fl0w... tega cv-7000 sem pa spregledal... je pa edini ki podpira mpeg4... sam nekje sem slišal... da mpeg4 se lovi samo preko DVB-T in ne preko DVB-C... ? se motim ?

in kakšne prdnosti imam... če imam sprejemnik na katerel laufajo linuxi ? saj so cene teh sprejemnikov še mal dražje...

BlaY0 ::

Ahh, ne ga bixat.

To je tako, kot če bi nekdo rekel: "ja tehle PNG slik pa ne boš mogel prenesti na ta trdi disk, ker je SATA. PNG slike lahko daš samo na IDE disk, na SATA diske pa grejo BMP.".

To sploh nima nobene veze. DVB-T/C/S je samo standard za prenos digitalne vsebine. Kaj in kako se bo prenašalo je stvar ponudnika, stvar tvojega predvajalnika pa je ali bo to dejansko lahko tudi predvajal.

Kakšni linuxi? Operacijski sistem v sprejemniku tako ali tako mora biti in ni bistveno kateri. Bistvena je programska oprema, ki na tem sistemu teče in seveda kaj ti ta omogoča.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

chucki ::

Nujno rabim DVB-C sprejemnik. Se pravi mora biti Conax, da bodo delali dodatni kanali na Telemachu, ter nujno mora biti HD! Kje dobiti ugodnega ter kvalitetnega?

Hardstyle ::

Telemach je začel kodirati programe tako, da brez aneksa nebo šlo.

trademark ::

Kateri digitalni sprejemnik s trdim diskom za kabelsko televizijo priporočate.
Rad bi slovenski vmesnik in hitro preklapljanje med kanali.
Gledal sem Dreambox 600 pvr, se za ceno 200-300 eur dobi kaj boljšega?

xsannyx ::

mpeg-4 je namenjen tudi gledanju hd programov... in kolk vem bodo na telemachu decembra dodali 5 hd programov.

Mi imamo AMIS se mi zdi pa en TV sprejemnik za 100€ pa smo danes dobili discovery HD ter NG HD :D

Romancek1 ::

Včeraj sem kupil LCD monitor LG 2762d-PZ (zadnji katalog BigBang, stran 10). Monitor naj bi imel vgrajen analogni in digitalni TV tuner (DVB T/C, MPEG 4). Je super, le digitalnih kanalov na Telemach omrežju ne najde. Zato sem klical v Big bang, jim to razložil, tam pa so mi povedali, da je šlo za napako v prospektu in monitor podpira le DBV-T MPEG 4. Seveda so predlagali tudi, da lahko monitor vrnem in dobim denar nazaj. Pa vendar, ker si mi LCD dopade, velikost 27" pa je za XBOX in TV ravno pravšnja glede na mojo malo sobo, me sedaj zanima, ali obstaja kartica za CI režo (ki jo monitor ima), ki bi dekodirala tudi kabelske programe DVB-C.
Drugače imam digitalni trojček "L" in snemalnik 6000, kjer vse dela ok!

Alexius Heristalski ::

Taka kartica ne obstaja. Reža CI je ponavadi namenjena modulu, v katerega vtakneš naročniško (dekodirno) kartico.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

matkeg ::

Sam imam tudi eno težavo imam LCD LG 32LG3000 pieš samo da ima DVB-T in ničesar o formatu najbrž je MPEG 2!Ni potlej nobene možnosti naložiti karkoli ali dodati kartico kot je bilo zgoraj omenjeno da bom lahko lovil digitalen signal(čist navadna antena seveda)??Malo mi je čudno da se to ne da drugač kot da kupiš sprejemnik!??
Ima kdo kako idejo drugačno mogoče??

KoMar- ::

Če imaš CI režo, kupiš MPEG-4 vmesnik in bo. Pazi, da podpira tudi AAC zvok.

Alexius Heristalski ::

Ta kartica dekodira samo video, tako da ... tough luck. Boš moral STB nabaviti. Pa falil si temo, ta je o DVB-C.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Blaz90 ::

Obujam staro temo...
Torej, imam Telemachovo digitalno kabelsko pa en star televizor zato potrebujem DVB-C sprejemnik.
Kupil bi tega, ker stane samo 55 EUR, vendar ne podpira MPEG-4 standarda. Ali moram nujno kupiti takšnega ki podpira MPEG-4, recimo ta, ki pa stane 130 EUR.

hodu63 ::

Priporočam ti, da vzameš sprejemnik z mpeg4 odkodiranjem. Čeprav ima Telemach skoraj vse programe zaklenjene, lahko brez HD naročnine gledaš SLO HD in Fashion tv HD, to pa je mogoče le z dvb-c mpeg4 sprejemnikom.


l.p.

Okapi ::

Odvisno kakšen star televizor imaš. Če ne podpira HD, se nekako nima smisla trudit z MPEG-4.

O.

Blaz90 ::

Gre za star katodni televizor, ki ne podpira HD, zato bo res najverjetneje dober tisti za 55 EUR.

bbenci2 ::

Telemach ne oddaja tudi kak SD program v mpeg-4?
C-Tech 5000 HD Combo Plus, Sony Bravia KDL 37V5500, Sony Bravia KDL-40W4000
Toroidal T90, Opticum 4100C
Pinnacle PCTV Hybrid Pro Stick

Blaz90 ::

Mene samo skrbi, da če zdle kupim tega cenejšega, čez leto ali dve pa ne bo več delalo, ker bodo vsi programi MPEG-4 (Tako SD kot HD).

Okapi ::

Potem boš pa še tv stran vrgel in za par sto evrov kupil novega.;)

O.

neki4 ::

Veliko naročnikov ima najete mpeg2 sprejemnike. Tako, da za tisto leto ali dve po moje ni bojazni. 130 eur je malo huda investicija za stari tv.

Frenky ::

Obstaja kakšen dober dvb-c hd sprejemnik, ki ima možnost tudi preko LAN dostopati do kakšnih web vsebin (youtube in podobni), pa do sharenaih folderjev v mreži in da kvalitetno predvaja filme (1080p mkv obvezno), glasbo, slike... ?
Recimo kot da bi združil dvb-c z appletv/googletv...

krebs11 ::

Frenky ::

Kupujem za Telemach en DVB-C reciever, tudi za HD kanale.
Kaj je trenutno best-buy?
Še vedno Technisatov DIGIT HD 4 CX ?

Na mimovrste je 138EUR. Je kje cenejše za dobit? Malo me skrbi, ker ga na uradni strani ni več, obstaja pa DIGIT HD8-C, ki je na mimovrste 180EUR. Je kakšna izboljšava, vredna razlike v ceni?


p.s. Če je od katere drugi firme kakšen ekvivalent, tako po delovanju, kot po ceni, prosim za predloge.

p.p.s Zakaj imajo DVB-C recieverju tudi izhod za antenski kabel?
A ni dovolj, da samo kabel od kabelske vštekaš v reciver, pa potem preko hdmi do TV-ja? Zakaj bi še antenski kabel od recieverja v TV vtikal?

Alexius Heristalski ::

Tisto je RF loop oz. delilnik signala. Lahko ga spelješ na VCR, recimo.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

mysterio ::

imam en problem mi smo mel te digitalne programe pol naslednji dan sm pogledu pa jih vec ni blo


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telemach digitalna tv, Pomoč!! (strani: 1 2 3 434 35 36 37 )

Oddelek: Omrežja in internet
1833436720 (76248) zavajon
»

RTV SLO HD na Telemachu

Oddelek: Zvok in slika
328116 (7018) Alexius Heristalski
»

philips 47pfl9603d/10 - digitalni sprejm - pomoč

Oddelek: Zvok in slika
133877 (3532) hodu63
»

vgrajen DVB-T sprejemnik

Oddelek: Zvok in slika
399365 (6273) Alexius Heristalski
»

DVB-C Tuner (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5425742 (22310) icek

Več podobnih tem