» »

Kateri laserski tiskalnik?

Kateri laserski tiskalnik?

drejc87 ::

Živjo!

Zanima me kateri laserski tisklanik tam do cca. 70€ priporočate.

Zanima me cca. koliko listov (teksta) lahko natisnem z eno kartušo???, nekje piše, da 1000strani pri 5% pokritosti...to se mi zdi malo...

Gledal pa sem tega:
http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...

http://www.mimovrste.com/artikel/283004...

Pri prvem je nekdo napisal, da je natisnil le nekje 300 strani.

Pri LEXMARKU je nekdo pod komentarji napisal, da je natisnil 2500strani in mu je še ostalo 25% tonerja, JE TO MOŽNO?

Hvala!
  • spremenil: drejc87 ()

drejc87 ::

A no nobenega, ki bi mi vedel kaj povedati...:D

Dami ::

Jaz sam vem da samsunga ne povoham več (printerjev to, ostale zadeve so super), lexxmarka mamo na šihtu 2 pa sta oba začela packat, medtem ko še vse hpje s katerimi sn delal, delajo tak ko prvi dan. In me baš boli če so drazji pa če majo manj tonerja.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Aston_11 ::

Lexmarka E120 imam in bi rekel, da je to možno. Pogojno sicer, vendar vsaj 2000 strani je pri tem možno. Ne pa s prvim tonerjem, ki je napolnjen do približno polovice. Ne paca pa nič, pa je dal že par tonerjev skozi. Imam tudi Samusunga, enega drugega sicer, vendar nisem kaj preveč navdušen nad njim. Če bi še kaj kupoval, bi osebno vzel naslednika HP 1020 oz. nekaj podobnega. Ta je bil pesemca tudi proti lexmarku.

Tega: http://www.mimovrste.com/katalog/produc...,

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

T0RN4D0 ::

JSt sem z enim samsungom (ml 520 ali nekaj podobnega) printal vsaj enih 5 let, z original tonerjem, po mojem kakšnih 3000 listov, s tem da je blo za zadnjih 500 treba toner parkrat pretrest, in so se ble zadnje strani že premalo kontrastne.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Mravlek ::

Tudi sam bi ti nekak priporočal HP, saj ne da so ostali slabsi, no saj so ampak procentualno majo ziher vec tezav in napak in.....
...in če se ze odlocas za laserca zakaj ne color izvedbe od HPja das se 70€ zraven pa mas mir...seveda do prve zamenjav tonerjev, ampak to pa je že drug zgodba ;)

Osebno imam HP CL1518Ni, HP OfficeJet PRO L7480 in HP DeskJet 970CXi in ceprav so požeruhi je uzitek tiskati z njimi(trio Adijo ko grem po potrosni materijal)

Torej vesel nakup...

lp
V čem je bistvo življenja? Ups...bistvo računalnika! To je zdaj vprašanje?

Zheegec ::

Samsung ML1640 se zadnje čase zelo prodaja, kakšnih težav zaenkrat še ni. Prvi toner naj bi naredil cca 1000EUR strani (tudi piše na tonerju), nov pa 2000 strani.

Če bolj zaupaš HP/Canon, potem kar go for it (je cca 90EUR), kakšne razlike med njimi ti pa ne bi znal povedati.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

drejc87 ::

Sedaj je že na trgu novi model in me zanima ali je tale bistveno boljši od Samsunga ML1640?

http://www.mimovrste.com/artikel/283009...

http://www.mimovrste.com/artikel/283004...

http://www.mimovrste.com/artikel/283005...

Ali lahko kdo iz prve roke pove koliko strani približno zdržijo tonerji (če se tiska večinoma tekst)???


Hvala!

No nobenega....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: drejc87 ()

jest10 ::

Hja, mene tudi malo zanima o tem.
Še posebno Samsung ML1640 in Lexmark E120(v kombinaciji s temi tonerji, klik).
Je tiskanje kolikortoliko solidno? Je dosti težav s temu poceni laserci?
Ali kaj primernejšega do max 70EUR in tonerji pod 50EUR

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

Poldi112 ::

Ni sicer iz prve roke, ampak večina printerjev deklarira porabo po iso standardu za 5% pokritost, in ta podatek je po mojem kar primerljiv.

Običajno boš naredil 50%-80% deklarirane vrednost, ker 5% pokritost je res malo. Tako vsaj opažam jaz na svoji Kyoceri, ki je sicer malo višjega ranga.

Bi pa osebno, v kolikor sta primerljiva, raje vzel Samsung kot Lexmark.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

fosil ::

Na tejle strani pri vseh printerjih testirajo koliko strani dejansko izpišejo z enim tonerjem.
Tako je!

Tea Time ::

Pozdravljen Drejc.

Doma imam Samsung ML1640. Sem zelo zadovoljen, printam pa samo tekst, morda kakšne grafe. Pred tem sem imel cca 10 let (ali celo več) HP Laser Jet 4 (L ali M - se mi zdi). Sem bil tudi izjemno zadovoljen. No, saj če je zdržal 10 let... Bil je pa takrat pregrešno drag.

Zdaj je to potrošna roba. V kolikor ne rabiš za izjemno zahtevno printanje, je tudi ML 1640 dovolj dober. Robovi črk so jasni, ostri. Sem pa do sedaj sprintal cca 500 strani (50-100 na mesec), tako da še nisem menjal tonerja. Pričakujem, da mi bo ob tej hitrosti zdržal kakšno leto ali dve ob eni menjavi tonerja. Potem pa novega. V kolikor gledaš v tem rangu, sklepam, da nisi ekstra zahteven. Ne bi si upal trditi, koliko sta ML 2240/1915 res boljša - je pa razlika res samo 10 EUR. Poglej, koliko pridejo "original" nadomestki tonerjev.
Smo pa imeli barvni printer Samsung CLP (ne vem kateri model). Sem bil IZJEMNO razočaran nad izpisom. OKI za tretjino nižjo ceno je delal že na oko vsaj 30% boljše izpise.

Za domačo uporabo je 1640 dovolj dober. Vsaj zame.

LP pa uspešen nakup.
Have a break!

borutz ::

jaz imam samsunga 1520 pa je odlicen
cisto zadovoljivo printa kljub temu da ima 600 dpi.

brat ima minolto 1350w ki ima 1200 dpi
tudi zelo vredu, se pa pozna da je boljsi, bolj crn odtis

tako da , tudi tiskalnik za malo denarja zelo vredu printa

Amy24 ::

Sama sem imela do sedaj Samsung tiskalnik CLP-315, na katerem je po 2-3 letih crknil grelec. Popravilo bi me stalo cc 110EUR, torej se mi ne splača. Pravijo, da pri Samsungu grelci radi crknejo, zato sem sedaj malo skeptična do te znamke. Ta model je bil sicer barvni tiskalnik, če hočem njegov naslednik kupt (CLP 325) me le-ta stane cc 145EUR, črnobeli laserji Samsung so tudi za 70-100EUR, medtem ko je npr. HP v rangu +100EUR. Torej kakšen nasvet? Kupiti nameravam kakovost v vsaj 1200x600 dpi ali 2400x600, saj mi je občutno 600x600 premalo.

Fant ima Samsung ML 2010 ČB 1200x600 dpi in mi ne tiska tako lepo/čisto, kot npr. moj, ki je bil 2400x600 dpi.

Kakšna je razlika med kakovostjo:
600x600 dpi,
600x1200 dpi, 1200x600 dpi (pomenita ta dva zapisa enako ali je kakšna fora v zapisu),
2400x600 dpi.

Pravijo tudi, da so npr. printi s HP 600x600 dpi kakovostjo lahko boljši v primerjavi s Samsungom, je to res? Ali je to ena izmed for: baba čula, baba rekla

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Amy24 ()

psytoma ::

razkiraj malo več pa kupi HP, ne bo ti žal, tale lexxmark e120 je tako tako

Amy24 ::

Samo HP-ju so večinoma za cc 100-200EUR samo v kakovosti 600x600 in to ČB.

Govorila sem o Samsungu, ne Lexmarku :D

Anyone :D?

Anyone? 8-O

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Amy24 ()

easyrider3 ::

Ja jaz pa samo glede znamke ne mislim nikdar več pogledat še za kakšnim HP-jem.Imam multifunkcijsko napravo Office Jet in problemi:fax mi nikakor ni hotel delati zato sem bil primoran iti fax kupit in vreči 100 Eur. Kartuše so ekstra drage in vedno se kar razlivajo,zasušijo tudi original pa non-stop mi mečejo ven napako da naj jih ven vzamem in ponovno vstavim.
Sranje na kubik.
HP je ena usrana znamka vsega kar delajo in naj si kar nekam zarinejo vse.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Brizgalni ali laserski

Oddelek: Kaj kupiti
215296 (4538) darkolord
»

Laserski tiskalnik

Oddelek: Kaj kupiti
213806 (3047) nightbird
»

barvni laserski printer - multi naprava

Oddelek: Kaj kupiti
385579 (3310) mailer
»

Kateri laserski tiskalnik?

Oddelek: Kaj kupiti
153753 (3497) Nebomgabiksa
»

kateri laserski printer

Oddelek: Kaj kupiti
262723 (2250) mersol

Več podobnih tem