» »

sgi octane - kaj z njim

sgi octane - kaj z njim

bmen ::

živjo

Priložnost imam zastonj dobiti delovno postajo SGI Octane(komplet z monitorjem in ostalo kramo), pa me zanima kaj bi lahko z njo počel (mašina je dvoprocesorska MIPS R10000 na njej je IRIX 6.5 ...).
Ali je nanjo možno naložiti Linux ? :D,

ali naj jo vzamem samo zaradi umetniške vrednosti ;) ;) ;)

Jebiveter ::

Poglej, ce ti ne ves kaj storiti z njo ti jo jaz vzamem z rok (te resim bremena). Ze nekaj casa si prizadevam dobiti nekje eno SGIjevo delovno postajo pa je nikjer nemorem dobit.
Jo lahko kupim po eni siombolicni ceni ce je ne zelis dat zastonj.
Prosim, cim prej me kontaktiraj na MAIL!

BTW: od kod si?
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

BojlerTM ::

jst tud, jst tud! :D
ce dobis se kakega se priporocam
"Salt?"
"Pepper?"
"Oh, it's...it's all right. I don't like you either."

Jebiveter ::

bmen: A lahko vprasam, kje nameravas to dobit? KEr ce kaka firma to mece skozi okno, da postavim zunaj kamjon!:D

Dej mi prosim cimprej sporoci.
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

CaqKa ::

mi smo na indiyu v soli ki ima po defaultu irix meli gor redhat.. newem ker fanatik ga je gor spravo.. samo menda xi niso delali... drugače pa nea morš rečt kaj bi počel s tem :)

burekar ::

A ga lahko vsaj malo bolj opišeš? Kupil bi ga , če ga prodaš...

leonius ::

hmm, to mi diši po eni hudi napiz....
SGI Octane nekomu dat zastonj...LOL.

burekar ::

husler:
Octane je že dokaj star, tako da je dokaj verjetno. Če bi bil pa to Octane 2 bi bila pa druga zgodba.

leonius ::

0K

Jebiveter ::

Brez zamere samo tudi meni postaja to cudno. Pa ne zaradi same delovne postaje (ki bi jo se vedno rad imel:D ), ampak to, da je clovek nekaj vprasal in se potem sloh ne oglasi.

Mogoce pa je sel na pocitnice!:D 8-)
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

McClane ::

ne bi rad delal reklame ampak na bolhi se prodaja kompleten SGI Indy... za tiste ki bi ga radi imeli..poglejte
\"You want us to build WHAT??\" - Ancient Chinese Wall Engineer

barbarpapa1 ::

SGI Octane zastojn!!!....ja no, zakaj pa ne:D

Tile stroji so bili predvsem namenjeni ljudem, ki so močno uporabljali grafiko (vizualizacija, 3D CAD-CAm-CAE.....).
Ta zverinica je obstajla tudi v ti. "dual-head" izvedbi, na katero si lahko pripustil dva uporabnika, vsakekga s svojo tipkovnico, miško in monitorjem. Pogoj je bil dva procesorja (kar "tvoja postaja" ima) in dvojna grafika (česar nisi povedal)

Za kaj bi uporabljal takole mašinco hm? Najverjetneje jo boš dobil samo z inštaliranim IRIX-om (prej naj ti dajo user name in password ti. root oz. supeuserja:)) )

Pol pa spravi gor open office, da boš lahko kaj spisal in zračunal, za risanje si dobi GIMP, s sambo pa še lahko vse skupaj spremeniš v file server.

Če pa si strojniški 3D CAD-CAM-CAE ljubitelj..... na tej mašini laufajo vsi veliki 3D CADi (UniGrahics, CATIA, Pro/ENGINEER....)
Samo dobit si jih moraš...:D


Pa uživaj v neprekosljivem dizajnu mašine...


LP

Jože

dr.J ::

Ja, SGI ima super prevajalnike (C, Fortran).

McClane ::

Ja, samo verjetno bi on dobil prvega (prvo verzijo) Octana ne pa druge verzijeOctane2. Ker te V2 ti nebi nihče podaril :D
Kaj bos pa gor laufal? Irixov softer zahteva licence, vezane na ID mašine..tako da wareza praktično ni. Torej ti ostane freeware.
\"You want us to build WHAT??\" - Ancient Chinese Wall Engineer

bmen ::

Ok zadeva s SGI jem je padla v vodo. V firmi so se premislili in ga še ne bodo zamenjali s PC-jem.

Tako da zadeva ni več aktualna.
Hvala vsem za odgovore. :'(

footprint ::

Škoda. Če bo še kdaj aktualno imaš tukaj link do RedHat Linux-a narejen za SGI nevem pa kakšna je zahteva.
Uradna stran

Lahko pa pobereš ISO je tukaj

dexterboy ::

:P Če je Ti ne boš vzel ti je odkupim. Kakor stvari kažejo - osebno si tega ne želim - gre SGI počasi po poteh legendarnega DIGITALA. Lahko, da se motim, a za božjo voljo človek, vzemi, če ne zaradi drugega, pa zato da imaš pri sebi del zgodovine računalništva. Kdo izmed nas si ne bi želel CRAYA na sredi dnevne sobe?:D
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Gandalfar ::

Dexter: tisti, ki si zelimo imeti kaj od dnevne sobe ;-)

CaqKa ::

no no.. teli sgiji so vlke zadeve... kaksnega novega imaca tistega okroglega z lcdjem pa bi že lahko komot postavo sredi dnevne sobe :)

footprint ::

Jaz že nekaj časa razmišljam kako prazen in neuporaben balkon imam. Zato sem si domislil, da ga zagradim, kupim klimo in v rack omaro postavim strežnik(e). Potegnem UTP Cat5 kabel in priklopim KVM za oddaljene monitorje in vhodne naprave. Celo USB in zvok je že preko KVM ja. Cena je mal zasoljena ampak reskiraš 100KSIT pa maš sobo brez šuma...
>:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ta teden s Kiberpipo

Oddelek: Novice / Kiberpipa
73457 (3096) Atos
»

Kaj folk prodaja

Oddelek: Strojna oprema
362238 (986) LittleDevil
»

nov high-end racunalnik

Oddelek: Kaj kupiti
422310 (1408) murmur
»

Silicon Graphics

Oddelek: Strojna oprema
61149 (940) aky
»

3d studio max (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
1105984 (4821) bastadu

Več podobnih tem